Zavrieť

Porady

zmena spoločenskej zmluvy

Ahojte,
chcela by som Vás poprosiť o radu, potrebujem napísať zmenu spoločenskej zmluvy pri s.r.o. neviete mi poradiť ako to má vyserať, nemáte niekto vzor, dakujem velmi velmi pekne velmi by ste mi s tým pomohli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    zalobaba Pozri príspevok
    Spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina sa v súvislosti s premenou na € môže meniť len v rozsahu nevyhnutnom a súvisiacom s touto premenou.
    Takže tam treba nechať úvodné slová o založení spoločnosti? Dať nový dátum, predsa nejdem znova zakladať spoločnosť. Napr.my máme na začiatku: zakladatelia xy a zy uzatvárajú dňa X.X.2006 túto spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti...atď.
    To všetko mám nechať tak? So starým dátumom? To nemá logiku...vôbec netuším, ako to mám opraviť. To mám prepísať len hodnoty v Sk na tie, čo sa zapíšu v eurách a dátumy nechať staré...
    Nemá niekto vzor? Dík

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Asi by bolo lepšie, keby si presnejšie popísala, čoho sa zmene Spoločenskej týka, či sú to zmeny, ktoré zapisuje aj OR, a ak áno, či tento zápis už prebehol a pod. Pri takejto veľmi všeobecne položenej otázke sa ťažko radí...

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Tak upresním ja, lebo sa ma to tiež týka.

    Ak meníme počet konateľov a výšku vkladov spoločníkov, čím sa zvyšuje ZI a vyrovnávajú sa podiely spoločníkov (bolo 110 a 90, teraz bude 120 a 120 tis. - teda už potom prepočítané na €).

    Chcem sa spýtať, či SZ má obsahovať pôvodné údaje a doplnenie by malo byť ... dňom... sa mení..., alebo sa spoločenská zmluva spíše už s novými údajmi a dátumom aktuálnym dnešným. A ešte či SZ podpisujú aj konatelia, alebo len spoločníci.

    Ďakujem.

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Ahojte, mozem zmenit spolocensku zmluvu popri zmenach kvoli prechodu na euro, tym sposobom, ze zmenim aj jej formu? Prehodim jednotlive clanky, zuzim prava a povinnosti spolocnikov, ale samozrejme ponecham clanky, ktore podla zakona od 01.01.2009 SZ musi obsahovat. Nie je to spoplatnene, vsak?
    Dakujem za odpoved

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    grammatika Pozri príspevok
    Ahojte, mozem zmenit spolocensku zmluvu popri zmenach kvoli prechodu na euro, tym sposobom, ze zmenim aj jej formu? Prehodim jednotlive clanky, zuzim prava a povinnosti spolocnikov, ale samozrejme ponecham clanky, ktore podla zakona od 01.01.2009 SZ musi obsahovat. Nie je to spoplatnene, vsak?
    Dakujem za odpoved
    Spoločenská zmluva alebo zakladateľská listina sa v súvislosti s premenou na € môže meniť len v rozsahu nevyhnutnom a súvisiacom s touto premenou.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    prosím, nemáte niekto vzor, ako by malo vyzerať vyhlásenie štat.orgánu o zmene rozsahu splat.vkladu spoločníkov a splat.ZI ?
    Príp. aj o prevzatí záväzku na nový vklad.
    Ďakujem.
    Dobrý deň, inak aj ja mám tento istý problém, tiež mám len SZ o založení obchodnej spoločnosti, a potrebujem urobiť novú so zmenou na €. Pomôže nám niekto? ďakujem.

    mi_ke je offline (nepripojený) mi_ke

    mi_ke
    v povodnej spolocenskej zmluve len vykonate premenu sum z SK na eura v zakl. imani, pripadne vykonate ine zmeny, ktore sa zapisuju v OR a uplne znenie spolocenskej zmluvy podpisete statutarom.
    ďakujem, už som tu toho toľko preštudovala, napísalo sa tu toho požehnane. Našla som všetko, čo som potrebovala.

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Tak by si to sem mohla vlozit nech vieme aj ostatny ako to ma presne byt a ako sa to to podarilo urobit.
    Zhrniem to takto, ako som to pochopila: celú spoločenskú zmluvu prepíšem tak ako je, len prepíšem sumy z SK na €, taktiež aj predpokladané náklady na zriadenie. Len neviem, či podpisy musia byť overené alebo nie, lebo raz som sa dočítala že áno, raz nie. K návrhu na zápis zmeny priložím: 1. rozhodnutie o premene menovitej hodnoty vkladov do imania.... 2x overené, 2. zápisnica z VZ 2x nemusí byť overené, úplné znenie SZ 2 x vraj nemusí byť overené. Tlačivo-návrh na zápis zmeny - overený podpis. To vlastne potebujem ja, sme dvaja spoločníci po 50%, a zvolili sme zaokrúhlenie na celé euro nahor.

    Johnyb11 je offline (nepripojený) Johnyb11

    Som človek ktorý sa rád smeje. ...viac Johnyb11
    Tak ti drzim palce. Ked sa ti to podarilo, daj nam vediet.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.