linko1
15.06.08,07:58
trošku som sa tomu začala venovať a je až hrozné, koľko škody môžu také plesne napáchať v tele a príznaky sú zo začiatku až zanedbateľné,
ak máte niekto skúsenosti , prosím napíšte mi aká liečba u vás zabrala...
mimika36
15.06.08,07:02
Ahoj Linko, no mna sa tato tema momentalne osobne tyka. Strucne napisem- od okt. minuleho roka som v kuse kaslala, pluciarka na pricinu prisla az po par mesiacoch- plucne mykozy...vybrala som 4 druhy ATB, spreje na inhalaciu, antihistaminika, ale moc nepomahalo nic. Chvalabohu som ATB liecbu znasala celkom dobre, ani pecen mi to neznicilo:D, ale zacala som mat mykozy ,,tam dole,,...medzitym som dvakrat potratila- pricina je porucha zrazanlivosti krvi. Ako to s tym suvisi?:confused:Dala som sa do ruk lekarke, ktora sa zaobera detoxikaciou dla Dr. Jonasa. Urobila mi EAV - elektricka akupunktura- pri ktorej mi zistila, za mam v plucach a moc. mechury plesne, a zarodky mam uz aj v kostiach- vlastne odtial sa mi pekne vyplavuju do krvi a tym do celeho tela...Zatial sa mi to prejavovalo len tym neustalym kaslom, ale ak by som nebola liecena, tak sa to neskor ukaze aj mocovymi problemami. O kostiach nehovorim- ako je zname, tam sa tvoria krvne bunky, tym padom to priamo ovplyvnuje aj zrazanlivost- co je pricina mojich potratov:mee:. Vidis, ako to pekne zapada jedno do druheho?
Moja liecba momentalne spociva v detoxikacii, jednak celkovej a jednak existuju Jonasove kvapky, ktore su cielene na jednotlive organy a sustavy. Takze si postupne precistujem lymfaticky system,potom pridu na rad pluca, mocak, a samozrejme kosti. Liecbu som zacala v maji, bude trvat 4-5 mesiacov. Ale mozem povedat, ze sa citim lepsie, nie som taka unavena- plesne sposobuju postupne zoslabenie organizmu, caste unavy.Nie je to sice lacny spas, ale ked som si zratala tie moje vydavky od minuleho roka na rozne preparaty , ATB, cajiky a vsetko mozne, takmi to vynieslo skoro taku istu sumu.:eek:A najviac som zvedava na svoje vysledky krvnej zrazanlivosti po ukonceni liecby. Jej uprava totiz pre mna mozno zaruci bezproblemove donosenie babetka bez toho aby som si musela pichat heparin. Ak chces vediet viac, pokojne sa pytaj, pomozem rada.
motylik7
15.06.08,09:21
Som veľmi rada, že je čím dalej tým viac osvietených ľudí v otázke chorôb a celkovej životosprávy. Môžem ti odporučiť aj *******izovanú modrozelenú riasu, o ktorej som už na stránkach Porady písala v súvislosti aj s inými zdrav. problémami. Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných). Môžeš si pozrieť na www.****************************** (dúfam, že to sem môžem písať ...). Čo je ******* a ako to funguje je v ******* knižnici. Je to zaujímavé, treba to ale pochopiť. Používam tieto výrobky tri roky aj celá moja rodina a dali sme sa už v prvých mesiacoch užívania do poriadku (deti alergie, mama psoriáza, hemoroidy, bolesti žalúdka a kĺbov - tiež bola poriadne zanesená).
Prajem ti skoré vyčistenie a uzdravenie telíčka, pracuj, stojí to za to.
linko1
15.06.08,13:08
Veď práve, že táto téma v povedomí ľudí je akosi tabu a pritom plesnou v organizme môžeme trpieť ani o tom nemusíme viedieť,
ja tom tiež bola na meraní prístroja EAV a zistili mi , že mám tiež v organizme pleseň
na jazyku mám biele škvrny, nijako som tomu nepripisovala dôležitosť nakoľko dosť často trpím zápalmi madnlí a hrdla,
a ešte ked sa vrátim trošku späť, tak zrejme mykóza u mna prepukla, keď som bola tehotná, vtedy som jedla strašne veľa sladkého - nemormálne my to chutilo...potom sa narodila malá, mala strašne silné koliky, nato chytila v ústach " žabu" a nás to ani nenapadlo, že za tým všetkým môže byť plesňové ochorenie,
teraz mi to tak všetko zapadá do seba,
začala som užívať Chlorellu - zelenú sladkovodnú riasu, trošku mi to pomohlo v tom, že už nemám tak nafúknuté brucho, trávenie sa zlepšilo, ale zatiaľ nepozorujem žiadne zmeny, užívam ju síce len 3 týždne, ale zdá sa, že akosi nezaberá....
ak máte niekto aj iné skúsenosti , čo zaberá, budem rada, ak napíšete,
aj keď už som rozmýšlala, že s tým pôjdem k lekárovi, ale akosi sa mi nechce brať antibiotiká - som skôr za prírodnú liečbu...
AnikoAd
15.06.08,13:16
Ahojte, možu sa tie riasy užívat aj preventívne? Kde sa dá k nim dostat?
linko1
15.06.08,13:20
áno môžu, majú naozaj veľa pozitívnych účinkov, skús si vyhladať cez google, ja som tiež pozerala, ale dosť sa líšia cenovo a neviem, či sú medzi nimi aj nejaké rozdiely, ja som ich kupovala na odporúčanie - po premeraní prístoja EAV - cez klub Energy,
majú pobočky v každom meste...
AnikoAd
15.06.08,13:28
dakujem,pohladám.
mimika36
15.06.08,18:35
Linko, u teba je krasny dokaz toho, co mi vravela moja doki na detoxikaciu- cast svojich chorob a priznakov odovzdava zena pocas porodu svojmu dietatu. Ked som sa nad tym zamyslela, tak ma napadli zname, ako sa chvalili, ze ekzem, ci alergie sa im zlepsili po tehotenstve, alebo aj pocas neho...ale deti na ne skor ci neskor zacali trpiet...ono to funguje takto...
Neboj sa toho, ze Ti to za 3 tyzdne nic nepomohlo, postupne to pride, no nestaci len uzivat tie riasy- zmen jedalnicek , uprav si zivotospravu a nezabudni na psychiku- vela ochoreni suvisi so stresom, ci negativnymi pocitmi, alebo nevysporadanymi vztahmi- najcastejsie so svokrou:D. Neviem kolko mas rokov, ale cca 20-30 predpokladam- tolko rokov si zanasala svoje telo vsetkym moznym, tak nemozes chciet zazraky za tri tyzdne. treba zmenit vela veci, aby si sa mala dobre a tvoje telo aby bolo zdrave.:oa nie vzdy e to take jednoduche...pa
linko1
16.06.08,05:27
mimika36
aj ja som si vlastne uvedomila až spätne a naozaj všetko do seba zapadá,
ale dnes je taká doba, že ak má dieťa koliky - pripisuje sa vina zlému tráveniu, mlieku, stresu matky a nehľadá sa za tým tá pravá príčina,
a to je premnoženie plesní v organizme...a prenos na dieťa, ktoré potom trpí nevysvetliteľnými kolikami... poviem vám užili sme si svoje...
mám 30 :)a tá svokra ma niekedy naozaj vytáča:rolleyes:,
mimika36
16.06.08,11:22
Linko, odkial si, ak sa smiem spytat. Kde si si davala robit EAV? Predpisali ti len tu chlorellu? Ja som to tiez brala, ma to iny nazov a le zaklad rovnaky, ale mi predpisala aj Jonasove kvapky- tak sa ocistujem dokladnejsie. Zatial tomu verim a fakt sa snazim mysliet pozitivne, aj ked je to niekedy tazke:---:cool:. Ako som pisala, pre mna bude najlepsi vysledok zdravo donosene druhe dieta...A na EAV Ti zistovali aj ako zvladas stres? Ja ho vraj znasam dobre a dobre reagujem:eek:- som dost vybusny typ a asi si ten stres viem vyventilovat:D
mimika36
16.06.08,11:26
Inak mas pravdu- cinska medicina a snou spjene veci tak krasne daju odpoved na niektore otazky, az som bola v soku. Ja napr. ked som bola mala bola som dvakrat operovana na crevach- tie sa v cinskej med. spajaju s plucami- co som s nimi mala teraz problemy- ze preco az teraz po 10tich rokoch? Spustaci mechanizmus- stres...sedi to dokonale, bolo prave po prvom potrate...:(
linko1
16.06.08,16:24
test mi robili v energy centre,
okrem tej riasy mi doporučili aj prípravok gynex, je to okrem iného aj na štítnu žľazu, mojej sa akosi nechce produkovať hormóny...
mala by som to brať súčasne, ale ja som sa rohodla, že najskôr skúsim celkovú detoxikáciu a potom začnem brať aj tie kvapky gynex,
inak už som ich raz brala, keď po pôrode - kojila som cca len 2 týžne, malá nechcela piť /mala strašne nafúknuté bruško/ a doktorka pre neprospievanie malej , nám doporučila prkrmovať umelou výživou ... z tých stresov, čo som sa nevyspala ani trošku, pretože malá stále plakala som stratila mlieko uplne.
Je bežné ,že ak žena prestane kojiť, tak dostane menstruáciu, ale ja som ju ešte dalších 8 mesiacov nemala... výsledky na gynek. boli v norme, dokonca som dostala aj 2 vyvolávačky a nič,
tak som zašla na premeranie a odporučili mi tie kvapky gynex, sú dobré aj na ťažkosi gynekologického charakteru... a čo sa stalo, po 3 týždnoch som dostala menzes...
teraz už nad tým kývnem rukou ale poviem vám v tedy to bol pre mna úplný zázrak:)
Maria74
02.07.08,20:37
...tiež som skúsila diagnostiku cez tie meridiany a vyšli mi plesne. Odporučili mi tam hneď tie "ich" preparáty.... a cenovo to vyšlo na mesiac cez 3000 sk.... tak som si pekne vypýtala letáky k tým preparátom a rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny a v organickej kvalite. Tiež som už rok na chlorelle a je vyborna. Záleží od koho chlorellu beriete, lebo su na trhu tri stupne.... prvá je najvyššia kvalita, druhá sa dáva ako krmná zmes pre zvieratá:-d a tretia je odpad.... takže pozor na to, od akej firmy kupite chlorellu. Tiež zloženie chlorelly je u rôznych producentov rozdielna. Mne osobne sadla až od tretieho výrobcu, tiež som dovtedy nevedela že su rôzne stupne kvality.
Karas Milan
03.07.08,02:21
...tiež som skúsila diagnostiku cez tie meridiany a vyšli mi plesne. Odporučili mi tam hneď tie "ich" preparáty.... a cenovo to vyšlo na mesiac cez 3000 sk.... tak som si pekne vypýtala letáky k tým preparátom a rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny a v organickej kvalite. Tiež som už rok na chlorelle a je vyborna. Záleží od koho chlorellu beriete, lebo su na trhu tri stupne.... prvá je najvyššia kvalita, druhá sa dáva ako krmná zmes pre zvieratá:-d a tretia je odpad.... takže pozor na to, od akej firmy kupite chlorellu. Tiež zloženie chlorelly je u rôznych producentov rozdielna. Mne osobne sadla až od tretieho výrobcu, tiež som dovtedy nevedela že su rôzne stupne kvality.

Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO mimotemy SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.
ludo_centrum
03.07.08,04:12
Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO mimotemy SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.


Čiastočne súhlasím s tým, ako poukazuješ na to o kúpení toho istého v lekárni. Je to hlúposť. V lekárňach predávajú chemikálie na zabíjanie organizmu a tvorenie závislých na liekoch. Takže nič zázračné v lekárni nenájdeš.
O riasach však trochu opatrne. Tie stupne sú marketingový ťah. Je to akoby otázka kvality (zloženia) atď... A ťažko do tohoto vstúpiť, lebo na to sú iné testy a rozbory, ktoré určujú kvalitu.
Je však pravdou, že riasa ako taká je skutočne akoby všeliek, pretože zharmonizuje fungovanie orgánov atď...

Poznám tiež iný preparát, všeliek atď... Ale reklamu tomu nebudem robiť.
Po skúsenostiach atď... v oblasti alternatívnej medicíny, by som ako najlacnejší a najúčinnejší liek odporučil toto:
- každé ráno 2-4 dcl čistej vody (z vodovodu). Tie z fliaš a sýtené nie sú vhodné. Sýtená je veľmi zákerná atď... (téma na iný článok)
- dodržiavať pitný režim, čiže 2-3 l čistej vody. Obzvlášť škodlivé sú sýtené nápoje, prípadne farebné (káva, sirupy, sladené vody s príchuťami, atď...). Čaj tvorí zvlášť kategóriu pretože tiež patrí k farebným nápojom, ale niekedy má aj potrebné účinky, ak ho vieme aj správne pripraviť. K čajom neradíme tie z ovocia. To sú len ovocné vývary a myslím, že väčšina z nich je len o chemickej príchuti, čiže mimoriadne škodlivé. Ale je to otázka gusta. Ja to neodporúčam. Alkohol podľa možnosti vynechať. S mierou.
- vyhnúť sa stresu ako to len ide. Nič nie je tak horúce aby to nepočkalo. Táto téma je ťažká a sme zdeptaní spoločnosťou a nárokmi, ktoré sú na nás kladené. Ale všetko je nás ako to vnímame. Aj pri veľkých povinnostiach sa dá život zariadiť tak, aby sme nestresovali.
- jesť úplne všetko čo hrdlo ráči. Dôležitá je "MIERA" toho čo zjeme. Všetko s mierou. Stačí sa spýtať seba samého či : "JEM PRETO ABY SOM ŽIL, ALEBO ŽIJEM PRETO, ABY SOM JEDOL?".
- dobrý spánok. Je dôležitý pre regeneráciu organizmu. Počas noci prebiehajú komplexné procesy (regenerujúce) v organizme. Je dôležité dobre spať. Nie veľa, ale dobre.
- vyhnúť sa mlieku. Mlieko je zdrojom obrovského množstva rôznych škodlivých látok. Áno, je to v rozpore s tým čo nám tvrdia, ale žiaľ je to tak. Mlieko v prírode pijú len mláďatá a potom ho už nemajú a žijú. Nie je v ničom prospešné pre náš organizmus. Ten "vápnik" ktorý údajne majú v sebe, nájdeme v dostatočnej miere v iných potravinách. A tie ostatné hlieny a škodliviny je lepšie ich do tela nedávať. Ak chceme predsa len mlieko, tak odporúčam "kefírovú hubku", ktorá vytvorí kefír. Ten má fantastický účinok na tráviaci systém. Denne jedna dobrá šálka tohto kefíru a cca o 2-3 týždne začnete pozorovať zlepšenie trávenia, vylučovania atď... Nepíšem o tých reklamných lákadlách. To je tiež len chémia. Ale o obyčajnom, doma vyrobenom kefíre s touto hubkou.

A posledný tip. Denne aspoň 1h chôdze. Vôbec žiadne fitká ani nič takéto nie je potrebné. Obyčajná chôdza.

Na záver snáď ešte toľko, že ak to všetko podporíme dobrou náladou a teda úsmevom počas dňa, tak sa vete, či nie náš zdravotný stav relatívne rýchlo zmení k lepšiemu bez vyhodenia zbytočných peňazí za drahé preparáty.
heja3
03.07.08,05:03
Na plesne v organizme sa odporúčajú kvapky, alebo tabletky z grepfruitových jadierok. A nie sú ani finančne náročné.

http://www.porada.sk/t70924-olej-z-grepfruitovych-jadierok.html
Maria74
03.07.08,05:22
...jaj asi ste mimo.... je vám vôbec jasné že v lekárni su organicke a ANORGANICKE doplnky???? Viete vôbec aký je medzi nimi rozdiel? Keby ste vedeli, tak tu neopišete taku blbosť ako ste odpísali.
Nevidim dôvod kupovať predražené výrobky z firmy ktorá tu diagnostiku robí cez tie meridiany. Ja tu diagnostiku neobhajujem, tiež to bolo pre mňa uplne nové a neriadim sa podľa toho, nekupila som od nich ani jeden výrobok. Skrátka som si vyskúšala novú vec, kupila v lekárni niektoré ORGANICKE výrobky a to je všetko. Tak sa tu skúste zamyslieť nad tým čo odpisujete, a prípadne s tým propagovaním rias je to tu už trápne. Už začínam mať pocit že je to výborná vec od leukemie po plesne na nohách. Škoda že tento produkt ešte nestihla objaviť medicína, to by hádam už nikto nezomieral... všetci by sme sa napchávali riasami.... a bolo by nám výborne.
heja3
07.07.08,04:28
A ešte ma napadlo, že sa odporúča piť čaj lapacho.

:)
motylik7
09.07.08,08:47
Ahojte.

Nebudem sa vám do toho miešať , len porozmýšľajte 10 minút , keď s cenou je to : "rovnake veci som si kupila v lekárni za tretinové ceny "
- ako to bude s napríklad :
" diagnostiku cez tie meridiany "
" Ona je taká univerzálna, dá celé telo komplet do poriadku. Detoxikuje a dobre čistí a obnoví bunky, celé telo zharmonizuje. TAm netreba ani vedieť, kde je v tele aký problém, lebo tým že je *******izovaná (bez frekvencií), pomáha každému človeku bez rozdielu (lebo sa netreba "triafať" do frekvencií orgánov v tele frekvenčnými výrobkami - to sú všetky okrem *******izovaných) " -- TU by som
SKORO mimotemy SKORO
ako trošku technik rád poznal napríklad frekvenciu mozgu TEJTO prispievateľky (či tam prípadné nemá /rezonančné/ vyššie harmonické - dá sa nimi totiž napríklad diaľkovo riadiť ).

Hoj a lieč a ahoj
Ka Mil
*******izovaná - toto mi hoci aj cez SS vysvetlite , lebo (do večera) ani nezaspím.
Vtip je v tom, že tachyóny tak naozaj fungujú. Úplne inak, ako sme boli zvyknutí u frekvenčných materiálov (tj. netreba poznať frekvenciu nášho orgánu a teda sa triafať s liečbou, či zaberie alebo nie - preto mám tach. materiály najradšej, netreba tam nič dodržiavať; to sa mne nechce a nemám ani čas).
A nevymyslela som to ja, ale jadrový fyzik (ktorému z celého srdca ďakujem).
Antea
09.07.08,10:23
...jaj asi ste mimo.... je vám vôbec jasné že v lekárni su organicke a ANORGANICKE doplnky???? Viete vôbec aký je medzi nimi rozdiel? Keby ste vedeli, tak tu neopišete taku blbosť ako ste odpísali.
Nevidim dôvod kupovať predražené výrobky z firmy ktorá tu diagnostiku robí cez tie meridiany. Ja tu diagnostiku neobhajujem, tiež to bolo pre mňa uplne nové a neriadim sa podľa toho, nekupila som od nich ani jeden výrobok. Skrátka som si vyskúšala novú vec, kupila v lekárni niektoré ORGANICKE výrobky a to je všetko. Tak sa tu skúste zamyslieť nad tým čo odpisujete, a prípadne s tým propagovaním rias je to tu už trápne. Už začínam mať pocit že je to výborná vec od leukemie po plesne na nohách. Škoda že tento produkt ešte nestihla objaviť medicína, to by hádam už nikto nezomieral... všetci by sme sa napchávali riasami.... a bolo by nám výborne.
Musím ti oponovať, výskum rias na zdravotné a potravinové účely už veľmi dávno prebieha a zrejme sú už aj výsledky, len sa ťažko dostávajú do praxe, v prvom rade sa musia zodpovedne vyskúšať a po druhé rôzne lobbistické skupiny sú proti lebo by sa nepredávalo to čo oni chcú, aby sa predávalo a z čoho majú zisk
Karas Milan
11.07.08,02:34
Vtip je v tom, že tachyóny tak naozaj fungujú. Úplne inak, ako sme boli zvyknutí u frekvenčných materiálov (tj. netreba poznať frekvenciu nášho orgánu a teda sa triafať s liečbou, či zaberie alebo nie - preto mám tach. materiály najradšej, netreba tam nič dodržiavať; to sa mne nechce a nemám ani čas).
A nevymyslela som to ja, ale jadrový fyzik (ktorému z celého srdca ďakujem).

Ahoj Motýlik.

Pekne ťa poprosím.
Zaleť k tomu tvojmu jadrovému fyzikovi (pozdrav ho odo mňa - ja som elektrikár a strojár) a že či by to mne - primitívovi nevysvetlil a nevtipkoval :

1, ako fungujú tachyóny
2, ako sa zisťuje a v akých jednotkách sa udáva frekvencia orgánov
3, čo sú to frekvenčné materiály

A ešte teba osobne poprosím , čo je to :
*******izovaná

Ďakujem.

Asi sa tu budem chvíľku zabávať = kým nedostanem odpoveď.

Ahoj
Ka Mil
ludo_centrum
11.07.08,04:10
Nechcem sa nikoho zastávať a ani nikoho uraziť, ale ako to tak sledujem, vznikol tu spor dvoch ľudí. Jeden používa tachyóny lebo sa s tým niekde niekedy stretol, vypočul prednášku o frekvenciách organizmu atď... ale nevie to ďalej vysvetliť. Len tomu verí. Myslím, že tak to nejako je "motylik7", že?

Druhá strana, Karas Milan je asi zručný elektrikár ;), niečo dosť vie o správaní sa materiálov atď. Ale pozná to len ako ho to niekto naučil pre prácu potrebné veci o elektrike, frekvenciách atď...

Tachyóny, sú častice voľne nachádzajúce sa v priestore a vesmíre. O ich existencii sa vie, sú dokázateľné vo výpočtoch. V praxi je to o dosť ťažšie, keďže sa tachyóny správajú úplne ináč ako iné častice na ktoré sme zvyknutí.
Dosť dôležité je napríklad aj to, že tieto tachyóny sa pohybujú rýchlejšie ako svetlo.
Atď...

Nebudem sa tu viac rozpisovať, ale ak dovolíte poradím Vám obom.
"motylik7" - dovzdelaj sa v tejto oblasti, aby ak niečo napíšeš si si to vedel(a) obhájiť a hlavne pre vlastné uspokojenie, že aj skutočne pochopíš čo to tachyón je.

"Karas Milan"- rovnako ako motylik7, naštuduj si niečo o týchto materiáloch, resp. o tachyónoch skôr ako prídeš nato, že píšeš úplne zbytočné pochybnosti o niečom, čo nevieš.

Je celkom pekná knižka o tachyónoch : "TACHYÓN, KLÍČ KE ZDRAVÍ" od Dr. Andreas Jell.

A snáď jedna taká pekná poučka:
" Ak o niečom nevieš, neznamená to, že to neexistuje".

Neviem už kto to napísal, alebo kde som to videl, počul. Zdá sa mi však, že je to dostatočne explicitné.

Myslím si teda, že táto vaša prestrelka je úplne zbytočná.
Pru
11.07.08,06:29
napíšem tiež moju skúsenosť, ja som tiež začala mať mykozy, nevedela som čo s tým, doktor mi len predpisoval tabletky, masti a podobne, čo zabralo na mesiac, potom som to mávala v kuse, nič nezaberalo, až som sa dočítala a začala užívať Laktobacyly, čo mi hneď zabralo a beriem ich aj preventívne, a musím si zaklopať mykozu som nemala 2 roky. A tiež mi pomohol čaj lapacho.
Teraz tiež uvažujem nad chlorelou, ale tiež neviem, ktorú si vybrať, keby mi niekto poradil?
motylik7
11.07.08,08:43
Nechcem sa nikoho zastávať a ani nikoho uraziť, ale ako to tak sledujem, vznikol tu spor dvoch ľudí. Jeden používa tachyóny lebo sa s tým niekde niekedy stretol, vypočul prednášku o frekvenciách organizmu atď... ale nevie to ďalej vysvetliť. Len tomu verí. Myslím, že tak to nejako je "motylik7", že?

Druhá strana, Karas Milan je asi zručný elektrikár ;), niečo dosť vie o správaní sa materiálov atď. Ale pozná to len ako ho to niekto naučil pre prácu potrebné veci o elektrike, frekvenciách atď...

Tachyóny, sú častice voľne nachádzajúce sa v priestore a vesmíre. O ich existencii sa vie, sú dokázateľné vo výpočtoch. V praxi je to o dosť ťažšie, keďže sa tachyóny správajú úplne ináč ako iné častice na ktoré sme zvyknutí.
Dosť dôležité je napríklad aj to, že tieto tachyóny sa pohybujú rýchlejšie ako svetlo.
Atď...

Nebudem sa tu viac rozpisovať, ale ak dovolíte poradím Vám obom.
"motylik7" - dovzdelaj sa v tejto oblasti, aby ak niečo napíšeš si si to vedel(a) obhájiť a hlavne pre vlastné uspokojenie, že aj skutočne pochopíš čo to tachyón je.

"Karas Milan"- rovnako ako motylik7, naštuduj si niečo o týchto materiáloch, resp. o tachyónoch skôr ako prídeš nato, že píšeš úplne zbytočné pochybnosti o niečom, čo nevieš.

Je celkom pekná knižka o tachyónoch : "TACHYÓN, KLÍČ KE ZDRAVÍ" od Dr. Andreas Jell.

A snáď jedna taká pekná poučka:
" Ak o niečom nevieš, neznamená to, že to neexistuje".

Neviem už kto to napísal, alebo kde som to videl, počul. Zdá sa mi však, že je to dostatočne explicitné.

Myslím si teda, že táto vaša prestrelka je úplne zbytočná.
Ďakujem ludo. Nevnímam to ako prestrelku ani konflikt, skôr ako diskusiu.
Moje reakcie v tejto téme sú také stručné preto, lebo som už na stránkach viackrát opisovala, čo mi priniesli tachyóny do života a za čo všetko som im vďačná. Poznám ich tri roky, absolvovala som aj semináre Quality of one (vertikálna realita), ktoré ma duchovne dostali veľmi ďaleko za krátky čas. Keď poviem, že pomohli mne aj celej mojej rodine v krátkom čase sa dostať z chorôb, ktoré som sa predtým márne snažila vyliečiť "obyčajnými" frekvenčnými prostriedkami niekedy aj niekoľko rokov, tak to bude len úbohé vyjadrenie mojej VEĽKEJ VĎAKY tachyón.liečby a jej autorovi. Poznám aj spomenutú knižku o tachyónoch, mám ju doma tri roky a mohla by som spraviť M.Karasovi malú prednášku, ale príde mi to zbytočné plytvanie časom i energiou. Ak chce, nech si prečíta knižku alebo nech si pozrie na vvv.tach.on-partners.com/papilio (musím to písať v takomto tvare, pretože mi to inak zakaždým vyhviezdičkuje) v knižnici tachyón, čo to je a ako to funguje. Naozaj nemám čas sa tu o tom rozpisovať.
Moja úprimná spoveď o tom, ako som sa začala zaujímať o alternatívnu medicínu a všetko s tým spojené je na stránkach PORADY tiež http://www.porada.sk/t9952-p22-psoriaza.html (z iného fóra), nedala som to sem ja, ale niekto iný s tým, že ma chcel zjavne čo ... ? Zdiskretizovať? Nepochopila som ...
Takže po niekoľkých mojich vstupoch, kedy som chcela chorým ľuďom s úprimnou snahou pomôcť a to predostrením ďalšej možnosti liečenia, niečoho nového a u mňa No.1, som niektorými ľuďmi označená za obchodníčku bažiacu po peniazoch ! No v zmysle takýchto indícií, odvažujem sa tvrdiť, by sme tak mohli označiť zhruba polovicu ľudí na tomto fóre. Zjavne to niekomu koliduje s jeho záujmami. Ale tým sa netrápim. Nech sa každý zariadi po svojom, v súlade so svojím najlepším vedomím a svedomím. Môj pokoj a harmóniu to nemôže nabúrať, moje svedomie je čisté. Každému prajem (aj neprajníkom) len to najlepšie, harmóniu a pokoj v duši.
Nepovažujem tento spôsob liečby za jediný dobrý alebo jediný správny. Iba tvrdím, že v dnešnej uponáhľanej dobe je to rýchly spôsob nápravy a vyhovuje takým ľuďom, ako som ja - nemám čas, vôľu, trpezlivosť a (niekedy ani konkrétne odborné vedomosti) sa čajíčkovať. Potrebujem práve takéto niečo, s čím sa nemusím v žiadnom prípade báť, že niečo pokazím a efekt bude v tom prípade nulový, alebo niečo prešvihnem a môj zdravotný stav to ešte naopak zhorší.
Hocijaký tachyónový produkt keď budem hocijakým spôsobom používať, nemusím mať obavy, že by mi to nepomohlo. V žiadnom prípade neuškodí, lebo je to inteligentná energia, v momente, keď už telo nepotrebuje prijímať účinné látky alebo energiu, prestane táto pôsobiť.
Myslím, že som povedala všetko, čo sa na takomto malo priestore dalo a dala som aspoň čiastočne odpoved p. Karasovi. Kvôli časovej tiesni viac nemôžem. Šanti.
wagner
11.07.08,15:23
Tiež používam *******ové výrobky. Keďže mám zapuchnuté ruky a poriadne ma bolia, dávam si *******izované zápästníky. Bolesť ustúpi a zmiernil sa mi aj opuch rúk.Na prednáške som si odskúšala šatku na bolesť hlavy a tá ma po chvíli prestala bolieť. Kto tomu neverí, tak nemusí. Je to každého osobný názor. Ja tomu verím, používam to. Šetrím si zdravie tým, že nemusím brať lieky od bolesti.
motylik7
11.07.08,19:09
Tiež používam *******ové výrobky. Keďže mám zapuchnuté ruky a poriadne ma bolia, dávam si *******izované zápästníky. Bolesť ustúpi a zmiernil sa mi aj opuch rúk.Na prednáške som si odskúšala šatku na bolesť hlavy a tá ma po chvíli prestala bolieť. Kto tomu neverí, tak nemusí. Je to každého osobný názor. Ja tomu verím, používam to. Šetrím si zdravie tým, že nemusím brať lieky od bolesti.
Tie nápästníky sú dobré (oni sú aj preto, lebo energetizujú všetku krv, ktorá tadiaľ prúdi do celého tela), veľmi mi pomohli v práci, keď som boreliózou napadnutými zápästiami nemohla takmer vôbec pohybovať, niekedy to boli hotové muky! A v buse som sa nemohla ani chytiť tyče :mee: a podobné problémy. Kto nezažil ... Kvôli borelke som si musela kúpiť aj tach.vložky, lebo som nevládala vstať zo stoličky (no hotový mrzák). Mám aj tú šatku, výborne mi poslúžila pri bolestiach hrdla. To ma bolievalo 20 rokov (súvisí s gyneko-urino traktom), kým som sa nedala do poriadku.
Karas Milan
12.07.08,01:28
1, organicke a ANORGANICKE doplnky????
2, Nevidim dôvod kupovať predražené výrobky z firmy
3, meridiany. Ja tu diagnostiku neobhajujem,
4, Tak sa tu skúste zamyslieť nad tým čo odpisujete,
5, s tým propagovaním rias je to tu už trápne.
6, Už začínam mať pocit že je to výborná vec od leukemie po plesne na nohách.
7, Škoda že tento produkt ešte nestihla objaviť medicína, to by hádam už nikto nezomieral...
8, všetci by sme sa napchávali riasami.... a bolo by nám výborne.


Musím ti oponovať, výskum rias na zdravotné a potravinové účely už veľmi dávno prebieha a zrejme sú už aj výsledky, len sa ťažko dostávajú do praxe, v prvom rade sa musia zodpovedne vyskúšať a po druhé rôzne lobbistické skupiny sú proti lebo by sa nepredávalo to čo oni chcú, aby sa predávalo a z čoho majú zisk

Ahoj.

Kedže toto vyzerá zatiaľ taká milá tolerantná téma sem tak niečo v nej porovnám s mojimi predstavami.

Na úvod.
Dnes už nebohý svokor po odchode do dôchodku trpel "rôznymi " ťažkosťami.Nemohol to i to (mastné) jesť - svrbenie , mravenčenie.
Aj som ho párkrát zaviezol k rôznym "alternativistom".
Trošku ma však zmiatlo , keď sme svokrovcov zobrali na víkend (bez procedúr) do kúpeľov , kde predtým už boli( na procedúrach). Aj obe ženy otvárali oči ako ládoval mastnú salámu a NIČ mu z nej nebolo.


Hore aj dolu je príklad (bližšia košeľa ako kabát)-(ľudia radšej veria tomu , čo si želajú).

Antea skutočne si myslíš , vo výskume (grant je grand) a predaji tej riasy nie sú :
- lobbistické skupiny
- predaj
- zisk?

Marika
1, a majú nezanedbateľné účinky
2, predpokladám , že takéto tvrdenie podporíš porovnaním výrobkových cenových kalkulácií viacerých firiem
3, tiež si myslím o takýchto meridiánoch svoje
4, myslela si "odpisujete" ako - píšete odpovede / zatracujete výrobky
5, ako aj všeličoho iného - chemikom hlavne taký "aktívny" kyslík
6, samozrejme ako veľa iných doplnkov
7, alebo by zomrel zdravý
8, čo už by som ja ( KARAS ) proti nim mohol mať (že som prežratý? )

Ahoj
Kamil
Karas Milan
12.07.08,01:54
1, spor
2, Len tomu verí
3, ..Karas Milan .. .. Ale pozná to len ako ho to niekto naučil ..
4, Tachyóny, sú častice voľne nachádzajúce sa v priestore a vesmíre.
5, O ich existencii sa vie, sú dokázateľné vo výpočtoch.
6, V praxi je to o dosť ťažšie,
7, keďže sa tachyóny správajú úplne ináč ako iné častice na ktoré sme zvyknutí.
8, Dosť dôležité je napríklad aj to, že tieto tachyóny sa pohybujú rýchlejšie ako svetlo.
9, "motylik7" - dovzdelaj sa v tejto oblasti, aby ak niečo napíšeš
"Karas Milan",, naštuduj si ..niečo o ..tachyónoch .. pochybnosti ..
10, "TACHYÓN, KLÍČ KE ZDRAVÍ" od Dr. Andreas Jell.
11, prestrelka


Ahoj (znovu) Ľudo Centrum.

1, iba v ľahkom tóne
2, úplne v poriadku . Každý za seba. Len nepresviedčajte mňa , že verím!
3, nebudeš veriť , ale občas používam aj zdravý rozum
4, a tu už veľmi váham
5, No párkrát už tie výpočty prerábali
6, PREČO ???? A tieto tu výrobky nie sú prax ???
7, ja mám asi slabšie zmysly , takže som zatiaľ zvyknutý iba na častice gramatické
8, A chudák Einstein sa to bál povedať . A ty takto verejne ????
9,- keď verí a pomáha jej to (a nejde to do peňazí) pre SEBA NAČO ??
- ja si ešte v júli 2008 pozriem 10,
11, BUDE ak si ty nepozrieš nič a budeš sa pliesť do techniky.

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
12.07.08,02:20
1, Ďakujem ludo. .. skôr ako diskusiu ...
2, Moje reakcie v tejto téme sú také stručné preto
3, mohla by som spraviť M.Karasovi malú prednášku
4, nech si pozrie na vvv.tach.on-partners.com/papilio
5, som chcela chorým ľuďom s úprimnou snahou pomôcť
6, Nepovažujem tento spôsob liečby za jediný dobrý alebo jediný správny.
7, to inteligentná energia, v momente, keď už telo nepotrebuje prijímať účinné látky alebo energiu, prestane táto pôsobiť.
8, dala som aspoň čiastočne odpoved p. Karasovi.
9, Šanti.


Ahoj Motýlik.

Najprv daj pozor , aby sa ti od seba príliš nevzdialili , abo nepobili :
"telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky" .
1, som za
2, až som sa zľakol , nebudeš stručná
3, môže byť - začnime s DESATORO
4, detto kniha
5, vidíš a niektorí sa bránia
6, súhlas
7, ej ej - mala by si si rozhodnúť čo to je(š) + tá spätná väzba
8, ešte prosím tú *******izovaná
9, A na toto som aj ja krátky :
- meno
- pozdrav
- pokyn na zábavu
- zaklínadlo

Ahoj
Ka Mil
Karas Milan
13.07.08,18:24
Je celkom pekná knižka o tachyónoch : "TACHYÓN, KLÍČ KE ZDRAVÍ" od Dr. Andreas Jell.


Ahoj.

Pár stránok som si prečítal a bol som prekvapený.
1, Nečakal som , že to bude až o toľko horšie , ako TS.
2, Veľa (možno 5-10 % ) kníh som dočítal so sebazaprením. Takúto p. NIE!!
3, Ďalej škoda slov.

Ka Mil
linko1
14.07.08,17:35
nechápem, ako sa mohla takto zvrhnúť téma o zdravotných problémoch,
nechcem nič obhajovať, každý normálny človek si vytvorí názor sám, len nechápem, prečo sa tu osočujete a idete mimomimotemy,
diskutovať sa dá aj na úrovni a nie toto...
ja by som sa najradšej dozvedela aj o iných čo mali problém s mykózami a ako to riešili a čo im pomohlo...
mimika36
15.07.08,05:43
Suhlasim s Linko, tato debata sa zvrhla na nieco uplne ine o com by mala byt, takze pekne poprosim vsetkych, ktori k tomu uz okrem osocovania jedneho druhym nemaju co povedat, nech si otvoria svoju novu temu a tam mozu pokracovat.
Linko, ja som uz svoj nazor a skusenosti napisala. Momentalne mi je fajn, ale naozaj uz cakam na skoncenie kury a na vysledky, po ktorych by som sa mohla dat smelo do tehulkovania;).
Šípková
19.03.10,05:31
Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s oregánovým olejom? Tiež by to mal byť "bojovník" proti plesniam.
Kaja24
03.08.10,08:41
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky :(. A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment :mee:.Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat???:confused: S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem :(. Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne :(. Vopred dakujem za rady
zdenka131
03.08.10,08:52
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky :(. A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment :mee:.Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat???:confused: S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem :(. Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne :(. Vopred dakujem za rady

V Tvojom prípade by mohlo ísť aj o Pityriasis versicolor. Prečítaj si :
http://primar.sme.sk/c/4117245/pityriasis-versicolor.html

http://www.news.sk/rss/clanok/2010/03/454649/pityriasis-versicolor/

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=220

http://koktail.pravda.sk/ako-sa-zbavit-plesni-hub-a-kvasiniek-na-tele-fk1-/sk_kzdravie.asp?c=A060721_104533_sk_kzdravie_p20

Ťažko je radiť cez internet. Najlepšie Ti poradí kožný lekár, ktorý vidí prejavy ochorenia.
a_je_to
03.08.10,09:17
Všetky choroby a potiaže plesňovej a kvasinkovej povahy majú pôvod v lokálnom, alebo celkovom prekyslení organizmu a v relatívnom nadbytku repného cukru v tráviacom trakte, ktorý organizmus nezvláda spracovať. To je živná pôda pre plesne všetkého druhu. Ak neupravíš stravovanie - nevylúčiš, alebo aspoň neznížiš príjem sladených nápojov, lekvárov, zmrzliny, bieleho sladkého pečiva /kyselinotvorné/ a nenahradíš ich surovou zeleninou /dvojmocné bázy/, tak ani trojnásobné dávky antibiotík Ťa nevyliečia, iba Ti zničia imunitný systém a kadejaké jogobely iba posilnia plesne. Ak to dokážeš vylúčiť, tak sa z toho dostaneš aj bez antibiotík. Druhou metódou sú hladovky, moja žena sa s nimi zbavila všetkých dlhodobých plesňových potiaží. Zožeň si knihu V.Partyková - Hladovění, tam je o tom dosť popísané. Súčasná medicína lieči pacienta medikamentózne a chirurgicky a tak, aby nemusel meniť zaužívané návyky a zlozvyky. Zmeň metódu liečenia, keď Ťa neúspešne liečia iní a lieč sa úspešne sama, určite to ide !
terezamaria
03.08.10,09:54
Veľmi dobré skúsenosti aj výsledky sú z priloženého prípravku, je to čistý oreganový olej fínskej výroby.
Dá sa objednať vo Finclube v Žiline, nedostať ho v lekárňach, možno len v niektorých špecializovaných.
Užívala ho kolegyňa, ktorá mala postihnutie nechtov, červené fľaky po tele a krásne sa jej to upravilo.
Mala jednoznačne kožným lekárom dokázané plesne.

http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/tekute-produkty/fin-candimis
zdenka131
03.08.10,10:17
Z lokálne používaných prípravkov môžu pri mykotickom ochorení pomôcť : Pevaryl, Cannaderm, Exoderil ..., ale najvhodnejšie je navštíviť lekára.
Ančika
03.08.10,12:47
Prosím vie niekto, či sa dá ešte niekde kúpiť Mykoseptin. My sme ho používali všetci, a úspešne, na nohy. Teraz ho neviem zohnať. A ani neviem, čím by som ho mohla nahradiť. Ďakujem za radu.
zdenka131
03.08.10,16:52
Prosím vie niekto, či sa dá ešte niekde kúpiť Mykoseptin. My sme ho používali všetci, a úspešne, na nohy. Teraz ho neviem zohnať. A ani neviem, čím by som ho mohla nahradiť. Ďakujem za radu.

Dá sa kúpiť napr. tu:

http://www.docsimon.sk/tovar/mykoseptin-mast-30g
Denisa
03.08.10,19:07
Všetky choroby a potiaže plesňovej a kvasinkovej povahy majú pôvod v lokálnom, alebo celkovom prekyslení organizmu a v relatívnom nadbytku repného cukru v tráviacom trakte, ktorý organizmus nezvláda spracovať. To je živná pôda pre plesne všetkého druhu. Ak neupravíš stravovanie - nevylúčiš, alebo aspoň neznížiš príjem sladených nápojov, lekvárov, zmrzliny, bieleho sladkého pečiva /kyselinotvorné/ a nenahradíš ich surovou zeleninou /dvojmocné bázy/, tak ani trojnásobné dávky antibiotík Ťa nevyliečia, iba Ti zničia imunitný systém a kadejaké jogobely iba posilnia plesne. Ak to dokážeš vylúčiť, tak sa z toho dostaneš aj bez antibiotík. Druhou metódou sú hladovky, moja žena sa s nimi zbavila všetkých dlhodobých plesňových potiaží. Zožeň si knihu V.Partyková - Hladovění, tam je o tom dosť popísané. Súčasná medicína lieči pacienta medikamentózne a chirurgicky a tak, aby nemusel meniť zaužívané návyky a zlozvyky. Zmeň metódu liečenia, keď Ťa neúspešne liečia iní a lieč sa úspešne sama, určite to ide !

...plne súhlasím a len dodám, že kožné ochorenia poukazujú na problémy s pečeňou a keď sú problémy s pečeňou, tak aj s hrubým črevom a často sa pripojí kadečo iné. Chce to detoxikovať - očistiť celý organizmus. Lieky nepomôžu odstrániť, len utlmia. Odstrániš len zmenou stravy a celej životosprávy.
pasuliatko
03.08.10,19:55
možno trošku od témy ale aj nás psík mal od malička nejakú plieseň v pľúcach, bral dlho ATB a potom to už bolo v poriadku, takže nie len ľudia tým trpia. držím palce
lujza.j
04.08.10,09:06
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky :(. A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment :mee:.Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat???:confused: S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem :(. Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne :(. Vopred dakujem za rady
ak sa jedná o "pytiriázu" ako píše Zdenka131, tak som sa z touto katastrofou pasovala pred pár rokmi.začalo to nevinne pošriabaním na hrudníku bolo to v máji, kým mi prišlo to, že mám nejakú pliagu tak som bielych fľakom mala viac a bol už september:( tiež som ju mala na tvári, chrbte, hrudníku a rukách.moja tragédia bola v tom že v tom čase moja lekárka praktická, ale aj kožná v jednej osobe odchádzala a inde začala ordinovať až v decembri:(:(:( tak za tú dobu som pochodila xy kožných lekárov, mala som xy mastičiek a liekov, ktoré mi vôbec nepomohli:mee::mee: keď som sa konečne dopracovala k mojej lekárke v decembri a som sa u nej vyzliekla moja pytiriáza bola v takom stave, že skonštatovala, že som súca na vyfotenie do učebnice tiež som tomu hovorila, že som dalmatínec, pretože opálená ako čokoláda s bielymi fľakmi:D:mee: chodila som po celú dobu do solárka, pretože iba tak som mohla zistiť, či liečba "odborníkov" zabrala, kedže mi zo stávali biele fľaky nezabrala, pretože chorá koža sa neopáli:mee::mee: ale po návšteve mojej lekárky som bola zachránená nasadila mi lieky+masť, lieky som brala na 2x s nejakou pauzou a bola som vyliečená:D:D:D u mňa táto choroba určite nebola, že by som mala organizmus "zasraný";) nehodným stravovaním:) chytila som to pravdepodobne v práci /inde to nepripadalo v tom čase do úvahy/ tak som v tedy obmedzila podávanie rúk a veľmi často som si umývala ruky antibakter. mydlom:) takže ti odporúčam najsť správneho kožného lekára:) držím palce;)
Kaja24
04.08.10,09:19
Dakujem vsetkym za cenne rady. Ako mnohi pisete, nie je u mna problem stravovanie, pretoze moja strava je skutocne pestra na ovocie, zeleninu a vitaminy. Cukru a sladkostiam sa snazim vyhybat (kvoli linií :)). Ale uz som si zadovazila knizku hladoveni. Tak skusim, co to da. Inak koznych lekarov som navstivila niekolko, ale mam pocit, ze prejav na kozi (teda biele flaky) su len nejakym volanim, ze vnutri v tele nieco nie je v poriadku. Preto sa snazim primarne riesit candidovu infekciu v plucach a mykoplazmovu infekciu. Hadam s vyrieseni tychto problemov zmiznu aj prejavy na mojej kozi. Pretoze si myslim, ze mazanie akymikolvek mastickami mi nepomoze (a to som ich vyskusala uz skutocne kopec). :o
Ančika
04.08.10,10:20
Dá sa kúpiť napr. tu:

http://www.docsimon.sk/tovar/mykoseptin-mast-30g

Ďakujem, už som aj objednala.
bambulka012
16.10.10,14:47
Ahojte, premnožené kvasinky v organizme môžu byť veľmi nebezpečné, pokial ich neliečime. Môj problém s kvasinkami začal pred niekoľkými rokmi. Začalo to povlakom na jazyku a postupne sa objavovali nové problémy. Atopický ekzém, suchá a svrbiaca pokožka na hlave a iných častiach tela, vypadávanie vlasov, akné, nafukovanie, podráždenosť.... Príčin premnoženia kvasiniek v tele je mnoho - zlá životospráva, veľa cukrov, stres, antibiotiká, hormonálna liečba....Produkty ako napr. čaj Lapacho, kvapky al tabletky z grapfruit.jadierok a iné sú určite účinné, ale popri nich je potrebné zmeniť jedálniček. Kúpila som si knižku, ktorú som našla na nete a zároveň mi ju odporučila moja alergologička: Candida - základní kniha a kuchařka (Gustafsonová). Ja som ju kúpila v internetovom kníhkupectve za cca 7.40 eur, teraz majú akciu za cca 5.40 eur. Píše sa v nej o vhodných, menej vhodných a nevhodných potravinách pri protikvasinkovej diete a sú tam aj recepty. Dúfam, že som aspoň niekomu poradila....
bambulka012
16.10.10,14:56
Ahojte, chcem sa s vami podelit o svoj problem, lebo uz som skutocne uplne bezradna. Takze cele moje problemy sa zacali cca pred 4 rokmi, kedy som pri opalovani spozorovala biele mapy na tvari, ktore nie a nie sa opalit. Tak som chodila cele leto, najma po dovolenke pri mori ako dalmatinec. Cele telo opalene, akurat na tvari biele neopalitelne flaky :(. A pritom som mavala kedysi kazde leto krasne opalenu tvar, dnes uz tvar tazko opalim, nech sa snazim, kolko chcem, akoby stratila pigment :mee:.Ked sa tieto moje problemy opakovali znova a znova zasla som koznej, ktora mi predpisala masticku (jej nazov si uz nespomeniem) s tym, ze zrejme som niekde chytila plesen (napr. na bazene). Tak som masticku poctivo mazala a mazala (cca 2 roky) a absolutne nic sa na mojom stave nezmenilo. Inak som nepocitovala ziadne tazkosti. Nemala som nejako cas viac sa zaoberat tymto problemom. Prisla vsak dovolenka pri mori, a moje flaky uz naberali enormne rozmery (samozrejme iba na tvari). Vybrala som sa k dermatovenerologicke vybavenej po znamosti, ktora ma poslala na testy, ci nejde o alergiu na nieco, pripadne nejaky druh HUBY :-o, tak som isla najprv pneumologovi, ktory po odberoch zistil, ze mam mononukleozu, mykoplazmozu a chlamydie. A toto vsetko moze byt zodpovedne za moje flaky na tvari. Je tomu cca 10 mesiacov co ma krmi atb, a liekmi proti kvasinkami (teda candide). Podarilo sa nam zatial odstranit chlamydie a mononukleozu, rapidne sa vsak zvyslili candida a mykoplazmoza. Cize opat uzivam dalsie 4 tyzden atb. Uz som z toho bezradna. Nic mi nepomaha, nepaci sa mi, ze donekonecne uzivam ATB, a vysledok sa stale nedostavuje. Skusala som aj homeopatika, ale absoultne nepomohli. Lekar tvrdi, ze akonahle vysadi atb, moj stav sa opat zhorsi, a neda sa predsa non-stop zit na atb. Pritom sa subjektivne vobec necitim zle, dokonca som fajciarka a s dychanim nemam problemy (iba zadychavanie pri namahe). Neviete nahodou o niecom, co by som mohla vyskusat???:confused: S priatelom planujeme zalozit cca do 2 rokov rodinku, ale v tomto stave si to nerisknem :(. Neviem, ci by bolo v takejto situacii tehotenstvo vhodne :(. Vopred dakujem za rady
pokial viem, ATB sú jedným zo spúšťačov premnoženia pliesní, Candida sa ATB živí...
ubka
16.10.10,14:58
Veď práve, že táto téma v povedomí ľudí je akosi tabu a pritom plesnou v organizme môžeme trpieť ani o tom nemusíme viedieť,
ja tom tiež bola na meraní prístroja EAV a zistili mi , že mám tiež v organizme pleseň
na jazyku mám biele škvrny, nijako som tomu nepripisovala dôležitosť nakoľko dosť často trpím zápalmi madnlí a hrdla,
a ešte ked sa vrátim trošku späť, tak zrejme mykóza u mna prepukla, keď som bola tehotná, vtedy som jedla strašne veľa sladkého - nemormálne my to chutilo...potom sa narodila malá, mala strašne silné koliky, nato chytila v ústach " žabu" a nás to ani nenapadlo, že za tým všetkým môže byť plesňové ochorenie,
teraz mi to tak všetko zapadá do seba,
začala som užívať Chlorellu - zelenú sladkovodnú riasu, trošku mi to pomohlo v tom, že už nemám tak nafúknuté brucho, trávenie sa zlepšilo, ale zatiaľ nepozorujem žiadne zmeny, užívam ju síce len 3 týždne, ale zdá sa, že akosi nezaberá....
ak máte niekto aj iné skúsenosti , čo zaberá, budem rada, ak napíšete,
aj keď už som rozmýšlala, že s tým pôjdem k lekárovi, ale akosi sa mi nechce brať antibiotiká - som skôr za prírodnú liečbu...
linko1, myslím, že hazarduješ so svojim zdravím, to všetko čo opisuješ nutne potrebuje odbornú diagnostiku lekára.
Som zástancom alternatívneho spôsobu riešenia zdravotných ťažkostí, ale mám pocit, že Ty to sama už takto nezvládneš.
Užívanie "zázračných" a všetkým pomáhajúcich potravinových doplnkov môžeš potlačiť prvotné príznaky možno neskôr závažného zdravotného problému.
Prečo si myslíš, že lekár by ti hne´d písal antibiotiká? viem, na Slovensku je to šport, pýtať si na všetko antibiotiká a lekár, ktorý ich nedá je zákonite zlý lekár. Predpokladám však, že u Teba je problém niekde inde.
Zájdi k lekárovi ;)-máš zodpovednosť nielen za seba ale aj Tvoje dieťa :)
bambulka012
16.10.10,14:59
Dakujem vsetkym za cenne rady. Ako mnohi pisete, nie je u mna problem stravovanie, pretoze moja strava je skutocne pestra na ovocie, zeleninu a vitaminy. Cukru a sladkostiam sa snazim vyhybat (kvoli linií :)). Ale uz som si zadovazila knizku hladoveni. Tak skusim, co to da. Inak koznych lekarov som navstivila niekolko, ale mam pocit, ze prejav na kozi (teda biele flaky) su len nejakym volanim, ze vnutri v tele nieco nie je v poriadku. Preto sa snazim primarne riesit candidovu infekciu v plucach a mykoplazmovu infekciu. Hadam s vyrieseni tychto problemov zmiznu aj prejavy na mojej kozi. Pretoze si myslim, ze mazanie akymikolvek mastickami mi nepomoze (a to som ich vyskusala uz skutocne kopec). :o
V ovocí sa taktiež nachádza veľa cukru...
alabut
17.10.10,07:25
V ovoci je fruktoza, v sladkostiach sacharoza. Nie som chemik, ale pravepodobne ma iny vzorec, alebo ine vazby medzi atomami. Pri kodovani proteinov a inych blbosti podla DNA zalezi na priestorovom ulozeni molekul. Niektore su evoluciou prisposobene, ked chybaju, nove bunky sa stavaju z toho, co je k dispozicii. Ja si to predstavujem ako lego, priestorovy kluc a zamok. Aj alkohol vyrobeny z cistej fruktozy ma inu chut, ako ked sa tam namixuje sacharoza. Vtedy zacina prevazovat liehova chut. Velkovyrobcovia to riesia pridanim esencii, mne sa zda, ze pijem vonavku.
pasuliatko
17.10.10,09:13
treba zájsť za kožnou lekárkou a ona vie s týmto poradiť, ja beriem TBL na pliesne čo mám v organizme....
a údajne tí čo trpia pliesňami by nemali piť mlieko lebo to podporuje tvorbu pliesní...
ilona
25.10.10,17:35
Vidím že problémy s candidou má veľa ľudí. Mne ju teraz zistili v krvi,predpísali mi lieky Mycosyst a na nete som si naštudovala čo to vlastne je. Chcem sa niekoho opýtať,čo to vyskúšal, či mu pomohla dieta ,ktorú doporučujú držať aspon 5-6 týždňov /úplne bez cukru,sladkého ovocia,krémové polievky,salámy a pod/.
ivantt
25.10.10,18:43
Vidím že problémy s candidou má veľa ľudí. Mne ju teraz zistili v krvi,predpísali mi lieky Mycosyst a na nete som si naštudovala čo to vlastne je. Chcem sa niekoho opýtať,čo to vyskúšal, či mu pomohla dieta ,ktorú doporučujú držať aspon 5-6 týždňov /úplne bez cukru,sladkého ovocia,krémové polievky,salámy a pod/.

Co sa tyka cukrov tak je vseobecne zname ze podporuju ras pliestni v tele. Tiez som pocul ze kazda potrava obsahuje tolko cukru co ludsky organizmus potrebuje takze nemusis sa bat ze umries ked nepocukrovis alebo vyradis cukry. Jednoducho to skus a uvidis, ublízit ti to nemoze, moze to len pomoct.
ilona
27.10.10,06:27
Ja sa nebojím,že zomriem,len som chcela počuť niekoho názor čo to vyskúšal a s ním som chcela podebatiť.
ilona
29.10.10,04:33
Bambulka 012 píšeš o knihe Candida-základni kucharka.Objednala som si ju ,no neviem kedy dôjde, tak som sa ťa chcela opýtať aký je v tejto knihe názor na zemiaky. Na nete čo som si naštudovala diety tak v niektorých sa povoľujú,v niektorých zakazujú. V ostatných potravinách sa zhodujú,no v zemiakoch a mrkve nie.
lujza.j
29.10.10,09:34
ja síce nemám problém s plesňovými ochoreniami v organizme, ale ak chcete celkovo znížiť cukry v strave tak zvoľte stravovanie podľa glykem. indexu a máte to vyriešené ja tak fungujem 3-tí rok /ja som toto stravovanie volila pre redukciu hmotnosti/:)
ilona
08.11.10,08:00
Neviete niekto poradiť kde by som zohnala knihu Candida-základní kucharka,neviem ju fakt nikde zohnať tak skúšam aj touto cestou, možno je tu niekto aj z kníhkupectva.
stonka
08.11.10,08:24
Neviete niekto poradiť kde by som zohnala knihu Candida-základní kucharka,neviem ju fakt nikde zohnať tak skúšam aj touto cestou, možno je tu niekto aj z kníhkupectva.
Má ho Martinus http://www.martinus.sk/?uItem=36940
dusansl
08.11.10,09:49
K danej téme by som opäť po niekoľký krát napísal nasledovné:
Ak je lekár aj Váš osobný alebo dokonca rodinný priateľ, pokojne ho navštívte, len ni ev ambulancii. Zdržíte ho hod práce.
Ak ste sa rozhodli zbaviť svojho tela Candidy, alebo akýchkoľvek kvasiniek či plesní, dajte si do poriadku svoj tráviaci trakt a to v celej jeho dĺžke. Zanesené tenké a rubé črevo, nedostatočná tvorba žalúdočnej kyseliny majú na svedomí tvorbu a premnoženia plesňých baktérií v ľudskom tele. Ale rozpisovačť sa o priebehu vziku tohoto stavu si vyžaduje viac pruiestoru a aj času. Pre samotné riešenie problému je vývoj takéhotzo stavui nepodstatný.
S pozdravom dusansl
ilona
08.11.10,13:17
Stonka ďakujem,sľúbili že dodajú,uvidím.
taiko
10.11.10,10:41
A ja som zacul, ze pocas tej diety treba vysadit aj vsetko co obsahuje kvasinky, to znamena vsetko kysnute, alkoholicke napoje (teda myslim, ze okrem tequilly) a tiez vraj pomoze ked sa bude jst co najmenej uhlohydratov Nezaculi ste o tom niekto?
taiko
10.11.10,10:43
Bambulka 012 píšeš o knihe Candida-základni kucharka.Objednala som si ju ,no neviem kedy dôjde, tak som sa ťa chcela opýtať aký je v tejto knihe názor na zemiaky. Na nete čo som si naštudovala diety tak v niektorých sa povoľujú,v niektorých zakazujú. V ostatných potravinách sa zhodujú,no v zemiakoch a mrkve nie.
prevlada nazor, ze zemiaky by sa mali oadzit, lebo obsahuju skrob a ten tiez rad kvasi a mrkva sa moze, len nie vo velkych mnozstvach.( napr jedna mrkva je OK, ale mrkvova stava z 5 mrkiev, uz ma toho cukru privela)
bambulka012
12.11.10,00:53
Ja mám knihu z internetového kníhkupectva Gorila.sk
bambulka012
12.11.10,01:20
A ja som zacul, ze pocas tej diety treba vysadit aj vsetko co obsahuje kvasinky, to znamena vsetko kysnute, alkoholicke napoje (teda myslim, ze okrem tequilly) a tiez vraj pomoze ked sa bude jst co najmenej uhlohydratov Nezaculi ste o tom niekto?
Taiko máš pravdu v tom, že sa treba vyhýbať aj jedlám obsahujúcim kvasinky.t.j. chlieb, rožky, kysnuté pečivo , proste to, čo jeme každý deň. Zakázaný je aj alkohol, hlavne pivo a víno, ale aj iné druhy -resp. všetok alkohol- obsahujú veľa cukru, takže pozor. Bielej múky sa tiež vraj treba vyhýbať, t.z., cestoviny, pečivo z bielej múky...Taktiež rozne dzemy, lekváre, med, konzervované jedlá..... Keď som zisťovala čomu všetkému sa treba vyhýbať, bola som zúfalá a vlastne keď som to spomenula mojej alergologičke, tak vtedy mi odporúčila už skôr spomínanú knihu.

Ak mám byť úprimná, takú prísnu dietu som nikdy nedrzala, pretoze pracujem v zahraničí, a keďže nemám k dispozícii vlastnú kuchyňu, tak mám stravu zabezpečenú zamestnávateľom. Snažím sa ale vyhýbať cukru, čo sa niekedy nedá. Chcem vám poraďáci povedať o mojej liečbe, ktorú som nespomínala. Asi 3 roky beriem proti Candide vakcínu Staloral - kvapky pod jazyk. Pred asi mesiacom mi po odbere krvi lekárka oznámila, že Candidu už v krvi nemám[/COLOR], tak som tomu nemohla uveriť a som hrozne šťastná. Ale keďže mi v krvi ešte dávno zistili okrem Candidy aj iné zmesi pliesní, moje ťažkosti pretrvávajú. Takže poraďáci, zdá sa, že Staloral pomohol. Zároveň sa chcem opýtať, má niekto problémy s nejakými inými pliesnami, okrem Candidy? Pliesen ako napr Aspergillu Niger atd....
ivantt
12.11.10,06:50
prevlada nazor, ze zemiaky by sa mali oadzit, lebo obsahuju skrob a ten tiez rad kvasi a mrkva sa moze, len nie vo velkych mnozstvach.( napr jedna mrkva je OK, ale mrkvova stava z 5 mrkiev, uz ma toho cukru privela)

Na zemiaky sme si zvykli ale príliš velkáí konzumacia zemiakov nie je dobra. Nie je to prirodzena potrava pre nase podnebne pasmo, je to umelo vysadena potravina u nas. Nehovorim ze nejest ale nie vela. Ked su pliesne v organizme tak treba obmedzit hlavne cukor a vsetko co obsahuje cukor. To sa mesiac da vydrzat. Na sladenie nepouzávat ziadne umele sladidla a pokial človeku chyba sladka chut tak je tu stevia, da sa kupit a neobsahuje ziadne cukry. No a tiez by sa okrem cukrov malo vylucit mlieko a vsetky mliecne vyrobky.. aj to sa da mesiac vydrzat.
bambulka012
12.11.10,15:00
Pre zaujímavosť píšem obsah knihy: Candida - základní kniha a kuchařka

1.časť - Čo je to Candida Albicans a dieta pri kandidoze
- Máte Candidu Albicans?
Prvá kapitola: - Aké sú vaše príznaky?
- Tabuľka príznakov
Druhá kapitola: - Trojstupňová dieta pri kandidoze
– Prvý stupeň. - Tabuľka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
– Druhý stupeň – Tabulka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
– Tretí stupeň - Tabulka potravín /ktoré jesť a ktorým sa treba vyhýbať/
- Strava pre zdravý život
Tretia kapitola : - Antimykotické prípravky a ich účinok pri kandidoze
- Antimykoticé lieky na lekársky predpis
- Antimykotické prípravky vo voľnom predaji
- Potravinové doplnky, tráviace enzými a produkty podporujúce imunitu
Štvrtá kapitola : - Sociálna stránka zotavovania
- Skupinová terapia
- Kde hľadať pomoc
- Nákupy potravín
- Varenie
- Jeme mimo domu

2. časť: Recepty vhodné pre dietu pri kandidoze
Piata kapitola: - Jeme dobre a chutne s kandidozou
Šiesta kapitola: - Chlieb a pečivo
Siedma kapitola: - „Maverickové“
Osma kapitola: - Šaláty, polievky a jogurt
Deviata kapitola: - Zelenina a tofu
Desiata kapitola: - Skoré ráno a vajcia
Jedenásta kapitola: - Ryža, kukuričná múka a cestoviny
Dvanásta kapitola: - Kura a morské živočíchy
Trinásta kapitola: - Špeciálna večera podľa Júlii Childovej
Štrnásta kapitola: - Prehľad potravín

Register receptov
ilona
15.11.10,15:59
Knihu Candida-základní kucharka neviem zohnať nikde. Presondovala som už asi všetky knihkupectvá a stále nič.Ak by niekto vedel kde ju majú,dajte vedieť.
zdenka131
15.11.10,16:53
Knihu Candida-základní kucharka neviem zohnať nikde. Presondovala som už asi všetky knihkupectvá a stále nič.Ak by niekto vedel kde ju majú,dajte vedieť.

http://www.beletry.sk/detail/20097/candida-zakladni-kniha-a-kucharka?ref=najnakup
ilona
18.11.10,05:32
Na stránke to vyzerá že ju majú,ale keď som si ju objednala zo všetkých mi prišla odpoveď,že nemôžu objednávku vybaviť,lebo sa nenachádza na sklade,len že ma budú informovať.Od tej doby prešlo už isto aj 2 týždne a nič.
bambulka012
21.11.10,23:12
Na stránke to vyzerá že ju majú,ale keď som si ju objednala zo všetkých mi prišla odpoveď,že nemôžu objednávku vybaviť,lebo sa nenachádza na sklade,len že ma budú informovať.Od tej doby prešlo už isto aj 2 týždne a nič.
V českom internetom kníhkupectve knihy.cz som našla spomínanú knihu, píšu, že na sklade majú ešte 3 kusy a expedujú do 48 hodín, cena 144 KČ.
bambulka012
22.11.10,16:29
V českom internetom kníhkupectve knihy.cz som našla spomínanú knihu, píšu, že na sklade majú ešte 3 kusy a expedujú do 48 hodín, cena 144 KČ.

Pardon, to knihkupectvo je knihycz.cz. Posielam link http://www.knihycz.cz/candida-zakladni-kniha-a-kucharka--P14736
janicka21B
29.11.10,11:14
Pekný deň všetkým....
Som tu začiatocnik, takze neviem ako to tu prebieha, mala by som jeden problem, s ktorym si neviem poradit...nemate niekto skusenosti s plesňami v ušiach??v jednom uchu je biela pleseň a v druhom čierna....na nete som hladala ale nic mi nenaslo...tabletky nezaberaju....dakujem...:)
korela
29.11.10,21:31
Taiko máš pravdu v tom, že sa treba vyhýbať aj jedlám obsahujúcim kvasinky.t.j. chlieb, rožky, kysnuté pečivo , proste to, čo jeme každý deň. Zakázaný je aj alkohol, hlavne pivo a víno, ale aj iné druhy -resp. všetok alkohol- obsahujú veľa cukru, takže pozor. Bielej múky sa tiež vraj treba vyhýbať, t.z., cestoviny, pečivo z bielej múky...Taktiež rozne dzemy, lekváre, med, konzervované jedlá..... Keď som zisťovala čomu všetkému sa treba vyhýbať, bola som zúfalá a vlastne keď som to spomenula mojej alergologičke, tak vtedy mi odporúčila už skôr spomínanú knihu.

Ak mám byť úprimná, takú prísnu dietu som nikdy nedrzala, pretoze pracujem v zahraničí, a keďže nemám k dispozícii vlastnú kuchyňu, tak mám stravu zabezpečenú zamestnávateľom. Snažím sa ale vyhýbať cukru, čo sa niekedy nedá. Chcem vám poraďáci povedať o mojej liečbe, ktorú som nespomínala. Asi 3 roky beriem proti Candide vakcínu Staloral - kvapky pod jazyk. Pred asi mesiacom mi po odbere krvi lekárka oznámila, že Candidu už v krvi nemám[/COLOR], tak som tomu nemohla uveriť a som hrozne šťastná. Ale keďže mi v krvi ešte dávno zistili okrem Candidy aj iné zmesi pliesní, moje ťažkosti pretrvávajú. Takže poraďáci, zdá sa, že Staloral pomohol. Zároveň sa chcem opýtať, má niekto problémy s nejakými inými pliesnami, okrem Candidy? Pliesen ako napr Aspergillu Niger atd....
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.
ilona
30.11.10,04:57
Dajú sa zistiť v krvi,ja by som sa spýtala obvodného lekára. Ja tiež viditelne plesne nemám a pritom candidu mi zistili. Vyšetrenie mi robili v Košiciach v hematologickom ústave a dôvod prečo zobrali krv aj na candidu bol oslabený imunitný systém,opakované zápaly a po antibiotikách sa neznížili hodnoty u toxoplazmy.
korela
30.11.10,10:03
Dajú sa zistiť v krvi,ja by som sa spýtala obvodného lekára. Ja tiež viditelne plesne nemám a pritom candidu mi zistili. Vyšetrenie mi robili v Košiciach v hematologickom ústave a dôvod prečo zobrali krv aj na candidu bol oslabený imunitný systém,opakované zápaly a po antibiotikách sa neznížili hodnoty u toxoplazmy.

Ďakujem za odpoveď.
linko1
30.11.10,10:24
odporúčam piť himalájsky čaj GAURI
je naozaj vynikajúci
ludmilla
30.11.10,10:44
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.

Dajú sa zistiť v krvi sérologickým vyšetrením krvi, zrejme treba navštíviť praktického lekára, ale viem, že tieto odbery robia napr. pneumologické ambulancie.
bambulka012
01.12.10,00:50
Ja nemám viditeľné plesne ani si neuvedomujem že by som ich mala, ale chcela by som sa spýtať, oni sa dajú zistiť v krvi? Aj druh? Na akom oddelení?
Ďakujem.

Inak blahoželám, že si sa z nich dostala.

Áno, plesne sa dajú určiť aj v krvi, mne ich zistili na alergologii, vysledok krvneho testu na plesne je cca po 3-4 týždňoch. Takisto ti zistia presne aký druh /druhy/ plesne máš. Mne konkretne bola zistená Candida, ktorej som sa zbavila vďaka spomínanej vakcíne, ale taktiež mám ešte rôzne mixy plesní, ktoré mi znepríjemňujú život.
Taktiež si môžeš zrobiť domáci test na kandidu: Ráno po probuzení a předtím než cokoli uděláte, sesbírejte sliny ve vašich ústech a poté je vyplivněte do poháru s čistou vodou. Počkejte 30 minut a poté zkontrolujte vodu. Pokud ve vodě plavou vlákna ze slin a nebo klesla na dno poháru, případně je voda zakalená nebo se v ní vyskytují viditelné bílé flíčky, pak se může jednat o kandidu. Pokud kandidu nemáte slina bude plavat na vrchu a voda zůstane čirá.
korela
02.12.10,00:56
Dajú sa zistiť v krvi sérologickým vyšetrením krvi, zrejme treba navštíviť praktického lekára, ale viem, že tieto odbery robia napr. pneumologické ambulancie.
Ako čítam, tak ľudia sú pomerne dosť premorení. Len si neviem predstaviť, čo by som povedala obvodnému lekárovi.
Keď sa žiadam na iné vyšetrenie dva roky a neodporučila ma, lekárku som nakoniec obišla a dg sa potvrdila.

Poradíte mi dôvod? Ďakujem.