kukurička
07.04.10,16:44
Otazka pre šikulky: Mate niekto dobry tip, ako vyzdobit stare hlinene kvetinace okrem servitkovej techniky? Budem sa tesit na kazdy napad.

pozri si toto:
http://www.porada.sk/t84284-p2-aranzujeme-vylepsujeme-prerabame-inspiracie.html môžu to byť kamienky aj iných tvarov

http://www.tvorivyamos.cz/show.xh4?mod=article;tid=npct-4-kvetinace

http://www.kreativnysvet.eu/index.php/mozaika-zo-skla

http://abc.blesk.cz/clanek/casopis-abc/2426/pestre-kvetinace.html

- tiež to môžu byť nalepené sádrové odliatky, ktoré sa prilepia na kvetináč a potom sa nafarbia podľa nálady - farebne, alebo len jednou farbou /morské hviezdice, mušle, kvetinky, zvieratka, ap./
- alebo nalepiť tesne vedľa seba /ako plot/ rovnakej veľkosti konáriky, ktoré sa môžu aj nalakovať...
trisestri
11.04.10,07:07
AlaNR
02.10.10,13:41
Prvý pokus o jesennú dekoráciu....
betka631
02.10.10,14:18
...peknééé...šikulka :)
lujza.j
02.10.10,15:25
prekááásne:)
AlaNR
03.10.10,06:46
Moja verzia vianočných gúľ
bnorika
22.11.10,06:06
Poraďte, kde by som našla popis tzv. "servítkovej techniky". Ďakujem:)
Astep
22.11.10,06:12
Poraďte, kde by som našla popis tzv. "servítkovej techniky". Ďakujem:)
V Googli -zadať servítkovú techniku je tam aj s fotopostupom.
betka631
22.11.10,13:01
euina
23.11.10,06:15
kukni na stránku artmama.sk, tam toho nájdeš naozaj veľa, postupy a aj krásne práce
Zdenka 0705
28.11.10,11:25
Dnes som si trošku prizdobila netradičný adventný svietnik, zámerne nepíšem že venček :). Páčila sa mi tá jednoduchosť, ale predsa len bol na môj vkus moc minimalistický. A tak som sa pohrala a trošku ho prizdobila "odpadom" zo starých kytíc, ktorý mi je vždy ľúto vyhodiť.
A už mi svieti a robí tú pravú adventnú atmosféru.
betka631
28.11.10,11:44
Zdeni, tak musím povedať, že tento je naozaj nádherný. Tiež som skôr za jednoduchosť, nemám rada veľmi prečačkané veci a tento tvoj venček je navyše aj vkusný.:)
Zdenka 0705
28.11.10,12:24
Betka, ďakujem :) a som rada, že sa Ti páči.
Halli
28.11.10,20:34
...aj mne sa páči, tiež nemám rada veľmi prečačkané veci. Si šikulka Zdenka.;)
betka631
30.11.10,12:24
Ja mám troška netradičný nerezový adventný venček. Videla som ho raz na obrázku a zapáčil sa mi. Nedarilo sa mi ho ale nikde pozháňať, tak mi manžel vyrobil a prekvapil ma ním.;) Akurát tie kalíšky sú kúpené. Dal by sa i troška prizdobiť, ale mne sa páči takýto.:)
Oliwa
06.12.10,12:55
Neporadíte niekto stránku s vianočnými papierovými šablónami?
Mám na mysli niečo, čo sa ľahko vystrihne...
Gúglila som, gúglila, ale nič vhodné som nevygúglila...
Llívia
06.12.10,19:45
betka631
06.12.10,19:53
Neporadíte niekto stránku s vianočnými papierovými šablónami?
Mám na mysli niečo, čo sa ľahko vystrihne...
Gúglila som, gúglila, ale nič vhodné som nevygúglila...

http://www.predskolaci.cz/?p=4099

http://www.i-creative.cz/2008/11/18/vanocni-vystrihovanky-zdarma-k-vytisknuti/
http://www.i-creative.cz/2009/12/07/vanocni-vystrihovanky-do-oken/
Oliwa
07.12.10,06:21
Llívia, Betka631 - ďakujem za inšpiráciu, dievčence... :)
Deti /a možno aj ja/ sa môžme realizovať...
Viete mi ešte poradiť aj nejaké vhodné orezávatko na papier? Asi sa spýtam v papiernictve... Mám len nožničky, no tie sa mi nezdajú veľmi vhodné... Kedysi mali deti pekné šablóny /na tie stačili aj nožničky/, ale skôr ako som ich stihla obkresliť a uchovať na nasledujúci rok, dcéra ich samozrejme aktívne zobrala do školy a viac sme ich nevideli - zostal nám len jeden anjelik...
Snehový sprej som kúpila včera - tak ešte uvidím, pre aký výsledný efekt
sa rozhodneme... ;)
AlaNR
08.12.10,10:19
ja by som poradila orezávací nožík, ten taký žiletkový, s tým sa dobre robí, len netreba rezať priamo na stole;)

ešte som našla jednu na okno

http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=5645
Oliwa
08.12.10,10:39
Díky moc, AlaNR - pozreté, stiahnuté, vytlačené... :)
No práve som sa v papiernictve pýtala na nejaké orezávatko - a ukázali mi také umelohmotné s vysúvacou čepeľou /ako na rezanie linolea... :eek: /. Myslela som či neexistuje niečo také, aby s tým mohli robiť aj deti - toto je nebezpečné... ako je napr. rydlo - pevná drevená rúčka a nejaká kovová násadka :(.
informatik
22.06.11,07:05
ahojte, mohli by ste mi dať tip na to, ako by som si mohla rozlíšiť koreničky? Chcela by som niečo iné, ako nápisy a etikety na dózach a koreničkách, ani servítková technika ma neláka. Skúste dať nejakú inšpiráciu, poteší ma to :rolleyes:
AlaNR
22.06.11,07:25
informatik
22.06.11,07:29
Hm, tiež dobré, ale skôr som mala na mysli niečo ako kus látky napr. juty zviazať motúzom so štítkom s nejakého tvrdšieho papiera a ozdobne napísaný názov korenia.... alebo niečo podobné, len neviem, aký materiál použiť
Zdenka 0705
27.11.11,09:27
"Nový kabátik" môjho svietnika z vlaňajška
kukurička
30.11.11,20:18
"Nový kabátik" môjho svietnika z vlaňajška
...peknučký a zaujímavý
jozka56
30.11.11,20:29
Ako závidím, že máte čas na ručné práce...ja budem rada, keď Vianoce budú voňavé po upratovaní, tento rak veru neviem, či budem stíham aj niečo napiecť:)
niella
02.12.11,15:08
Podobne ako nidoh, aj my sme si vynovili linku samolepiacou tapetou.
V novom šate vyzerá takto:
Meggi, ako ste pracovali s tou samolepiacou tapetou? A ako ste tak presne vedeli orezať hrany? Robili ste to až na dvierkach? alebo ste vystrihli presný tvar mimo a potom lepili ?... Ako ste postupovali, aby sa po stiahnutí fólie neprilepilo niečo kam nemalo alebo sa nezlepilo spolu? Nebol problém prilepiť to rovno?
misoft
02.12.11,16:01
Meggi, ako ste pracovali s tou samolepiacou tapetou? A ako ste tak presne vedeli orezať hrany? Robili ste to až na dvierkach? alebo ste vystrihli presný tvar mimo a potom lepili ?... Ako ste postupovali, aby sa po stiahnutí fólie neprilepilo niečo kam nemalo alebo sa nezlepilo spolu? Nebol problém prilepiť to rovno?
Pokiaľ chceš nalepiť samolepiacu tapetu napr. na dvierka, tak postupuj takto:
1) vyčistiť podklad, vysušiť podklad;
2) odrezať z fólie rozmer, ktorý je väčší než podklad (pri dvierkach sa to hodí na zahnutie);
3) z fólie odlepiť podkladový papier len v dĺžke cca 5cm a prichytiť na začiatok lepenej plochy (po zarovnaní);
4) hladiť od stredu k okrajom - zároveň sa tým vytláčajú vzduchové bubliny - ja na to používam "chňapky" - vyhladia a nepoškriabu;
5) pri lepení rovnomerne odstraňovať podkladový papier v primeranej dĺžke (5-10cm) a zároveň zahladzovať od zalepenej fólie k podkladovému papieru - toto opakovať až do konca lepenej plochy;
6) pokiaľ chcete zakryť ak hrany a boky, jednoducho od stredu hrany ku koncom zahýbať prečnievajúcu časť fólie a zahladiť;
7) na rohoch potom pomocou nožníc, alebo zalamovacieho noža urobiť zárezy tak, aby sa jednotlivé konce prekrývali (niečo podobné ako na papierových krabiciach);
8) pomocou noža potom odrezať prečnievajúcu časť fólie - stačí nôž položiť na hranu v 45° uhle a ťahať po hrane (čepeľ noža nesmie byť kolmo, ale šikmo, aby rezalo a nie "trhalo").

Nikdy neodlepovať z fólie pred lepením CELÝ podkladový papier - vznikne možnosť prilepenia fólie na nežiadúci predmet, alebo nalepenie špiny na lepidlo. Zároveň sa lepšie s tým pracuje.
105816
Dáša_
02.12.11,16:10
Mne kamarátka, čo robila v reklamke poradila, aby sme veľkú plochu jemnúčko navlhčili jarovou vodou. Potom slo este tapetou jemne pohybovať a tak sa zmenšil stres zo zlého položenia. Ale fakt iba jemnúčko. Obliepali sme takto dvere a šlo to výborne. Ostatný postup bol presne taký, ako bol popísaný vyššie. Jemné postupné odliepanie podkladu.
niella
04.12.11,08:06
Mne kamarátka, čo robila v reklamke poradila, aby sme veľkú plochu jemnúčko navlhčili jarovou vodou. Potom slo este tapetou jemne pohybovať a tak sa zmenšil stres zo zlého položenia. Ale fakt iba jemnúčko. Obliepali sme takto dvere a šlo to výborne. Ostatný postup bol presne taký, ako bol popísaný vyššie. Jemné postupné odliepanie podkladu.

Dáša, ale nie je nebezpečie, že keď je plocha navlhčená, že sa potom tá tapeta neprilepí? Veď ako sa tá vlhkosť potom odtiaľ dostane ? Lebo Misoft píše, že podklad má byť očistený a vysušený... My chceme takto zrenovovať univerzálovú stenu...
niella
04.12.11,08:16
Pokiaľ chceš nalepiť samolepiacu tapetu napr. na dvierka, tak postupuj takto:
1) vyčistiť podklad, vysušiť podklad;
2) odrezať z fólie rozmer, ktorý je väčší než podklad (pri dvierkach sa to hodí na zahnutie);
3) z fólie odlepiť podkladový papier len v dĺžke cca 5cm a prichytiť na začiatok lepenej plochy (po zarovnaní);
4) hladiť od stredu k okrajom - zároveň sa tým vytláčajú vzduchové bubliny - ja na to používam "chňapky" - vyhladia a nepoškriabu;
5) pri lepení rovnomerne odstraňovať podkladový papier v primeranej dĺžke (5-10cm) a zároveň zahladzovať od zalepenej fólie k podkladovému papieru - toto opakovať až do konca lepenej plochy;
6) pokiaľ chcete zakryť ak hrany a boky, jednoducho od stredu hrany ku koncom zahýbať prečnievajúcu časť fólie a zahladiť;
7) na rohoch potom pomocou nožníc, alebo zalamovacieho noža urobiť zárezy tak, aby sa jednotlivé konce prekrývali (niečo podobné ako na papierových krabiciach);
8) pomocou noža potom odrezať prečnievajúcu časť fólie - stačí nôž položiť na hranu v 45° uhle a ťahať po hrane (čepeľ noža nesmie byť kolmo, ale šikmo, aby rezalo a nie "trhalo").

Nikdy neodlepovať z fólie pred lepením CELÝ podkladový papier - vznikne možnosť prilepenia fólie na nežiadúci predmet, alebo nalepenie špiny na lepidlo. Zároveň sa lepšie s tým pracuje.
105816
Veľmi pekne ďakujem, Misoft, mám ale ešte jeden problém, že zásuvky a dvierka sa niekde dosť trú o seba, takže zahýnanie okrajov vonkoncom neprichádza do úvahy. A tak som zvedavá, či sa tapeta neškrie, aj keď bude na okrajoch orezaná... Bude asi potrebné tie zásuvky podložiť nejakými podložkami, aby sa o pár mm nadvihli...
Dáša_
04.12.11,08:34
Dáša, ale nie je nebezpečie, že keď je plocha navlhčená, že sa potom tá tapeta neprilepí? Veď ako sa tá vlhkosť potom odtiaľ dostane ? Lebo Misoft píše, že podklad má byť očistený a vysušený... My chceme takto zrenovovať univerzálovú stenu...

no ve´d môžeš vyskúšať na kúsku. Nie je nebezpečie, len nazabudni, že to musí byť voda so saponátom. My máme tie dvere takto olepené už 10 rokov a sú v pohode.
kukurička
25.12.11,21:23
misoft
26.12.11,13:06
Nie je nebezpečie, len nazabudni, že to musí byť voda so saponátom.
Je to tiež jedna z možností - navlhčenie podkladu saponátovým roztokom umožňuje prípadné korekcie (ak náhodou "nesedí" vzor), na druhej strane však je potom potrebný väčší prítlak pri zarovnávaní a vyhladzovaní - musí sa totiž spod fólie ten roztok odstrániť - vytlačiť preč.
Pri mojom postupe (netvrdím, že je ten najlepší, ale a) mne vyhovuje, b) nemám potom problém s odstraňovaním vlhkosti a oblepená plocha je okamžite použiteľná.) sa nemusí až tak tlačiť, tým že sa odlepí len malá časť podkladového (krycieho) papiera je možné hneď na začiatku "nastaviť" presne tapetu a začiatok nalepiť. Ten už potom drží smer :D.
eluša
27.12.11,16:21
Ahojte, šikulky i šikulkovia, krásna téma... Sama rada robím rôzne drobné úpravy v byte, mám v chodbe v rohu tú Kukuričkinu guľatinku, no nie polovicu, ale 1/4 s vyvŕtanými dierkami a všetky ročné obdobia improvizujem, akou internou výzdobou privítame hosťa... Mám servítkovou technikou ozdobené kvetníky, mám rôzne košíky pletené z papiera, s vnučkami sme robili náramky priateľstva a teraz sa venujem maľovaniu veľkonočných vajíčok. Maľujem ich akrylovou farbou a priznám sa, že sa l e n pomaly zlepšujem. Motívy hľadám cez Inet, alebo si ich vymýšľam. Nemám žiaľ foťák, aby som vám poslala obrázky a z mobilu nemám prenosový káblik, ale ...! Ježiško mi už nesie fotoaparát/internetový obchod/ a keď s ním dorazí, potom vám obrázky priložím. Všetkých, ktorí majú radosť zo svojich výtvorov si nesmierne vážim a fandím im...
kukurička
15.01.12,08:29
...eluša, som rada, že ťa môj stromček inšpiroval, veď aj ja už vymýšľam, čím ho vyzdobím, keď dáme preč vetvičky. Už sa teším na tvoje výtvory. Tiež rada prerábam a aj teraz pred Vianocami som robila také srdiečka z brezových konárikov. Veď pohľadám fotky. Priložte sem nejaké fotky vašich dielok, nech sa aj my dozvieme o vašich šikovných ručičkách.
AlaNR
15.01.12,10:28
Tentokrát sa z mojej práce vytešovali kamošky.
Ja už mám dosť, tak som ich posúvala ďalej :)
kukurička
21.02.12,22:34
...krásne, ale asi aj dosť pracné. Guličky už mám kúpené dávno /pre prípad, že ma kopne múza/, no ešte som to neskúšala a ani neviem, či by to vyzeralo takto pekne ako tvoje. Si šikulka.

Tentokrát sa z mojej práce vytešovali kamošky.
Ja už mám dosť, tak som ich posúvala ďalej :)
AlaNR
22.02.12,06:46
...krásne, ale asi aj dosť pracné. Guličky už mám kúpené dávno /pre prípad, že ma kopne múza/, no ešte som to neskúšala a ani neviem, či by to vyzeralo takto pekne ako tvoje. Si šikulka.

Díky kukurička!
Ono to nie je také strašne zložité. Práveže len striháš a napichuješ.
Teraz mám nakúpené mašličky na vajíčka, každú chvíľku sa do toho hodlám pustiť, potom teda zavesím ďalšie výtvory ;)
aninocka
18.06.12,11:22
Už máme v záhrade pri jazierku. :)


http://youtu.be/i1T80O7_BIs
lujza.j
15.04.13,18:24
úžasná stránka...kuknite:)
http://interiermagazin.com/
Anik
15.04.13,18:46
luji máš 100 bodov
lujza.j
08.09.14,13:53
ahojte....chcem si kúpiť farby na maľovanie na sklo....babroškoje sa takto doma niekto...ak áno aké farby odporúčate...dakujem:)
lujza.j
20.09.14,14:48