fachman
18.06.08,20:18
Zdravím poraďákov,vie mi prosím niekto poradiť,aké kúpiť do felícii 1,3 40KW motor,jedno bodové vstrekovanie?Radia mi 17 dvojkontaktové plynové,alebo NGK a upraviť odtrh.Ďakujem.
dad111
19.06.08,05:00
Neporadim Ti presny typ, oznacenie ani vyrobcu. Moja rada je ale nasledovna. Nepocuvaj "machrov" co tomu rozumeju a im ich auto ide najlepsie s takymi ci onakymi. Dnes mas moznost pomocou internetu najst si informaciu, alebo sa spojit s vyrobcom motora a dat tam to, co oni doporucuju. Teamy inzinierov s profesionalnym vybavenim dlhe roky testovali svoj motor, vedia o nom uplne vsetko. Ziadny amater nema sancu zistit nieco, co nezistili oni. Ak je ten motor v povodnom stave, bez zasahov inych odbornikov, len povodne diely zaistia dobry chod.
Martin Mocko
19.06.08,05:46
Zdravím poraďákov,vie mi prosím niekto poradiť,aké kúpiť do felícii 1,3 40KW motor,jedno bodové vstrekovanie?Radia mi 17 dvojkontaktové plynové,alebo NGK a upraviť odtrh.Ďakujem.

Prednedávnom som kupoval sviečky do feldy. Síce je to 1,3MPI a 55KW alebo chlapík v predjani mi povedal, že na každý typ motora do feldy sa vyrábajú špeciálne sviečky. Dokonca chcel vidieť techničák od auta a v katalógu hľadal podľa čísla motora sviečky na presný typ. Ale boli to od NGK... Ale nové sú všetky lepšie ako staré. Záleží iba od toho, koľko vydržia. Pokiaľ ti auto zle štartuje, prípadne má zlý ťah pri rozbiehaní..tak sú pravdepodobne sviečky už staré. Ale odtrhy by som nemenil. Tie sú nastavené výrobcom.
hanelie
19.06.08,05:47
Neporadim Ti presny typ, oznacenie ani vyrobcu. Moja rada je ale nasledovna. Nepocuvaj "machrov" co tomu rozumeju a im ich auto ide najlepsie s takymi ci onakymi. Dnes mas moznost pomocou internetu najst si informaciu, alebo sa spojit s vyrobcom motora a dat tam to, co oni doporucuju. Teamy inzinierov s profesionalnym vybavenim dlhe roky testovali svoj motor, vedia o nom uplne vsetko. Ziadny amater nema sancu zistit nieco, co nezistili oni. Ak je ten motor v povodnom stave, bez zasahov inych odbornikov, len povodne diely zaistia dobry chod.

:confused::confused::confused::confused::confused:
čo takto skúsenosti preverené časom

kvalita = bosch , čím viac kontaktov - tým väčší počet km
Martin Mocko
19.06.08,05:53
:confused::confused::confused::confused::confused:
čo takto skúsenosti preverené časom

kvalita = bosch , čím viac kontaktov - tým väčší počet km

Keď čítam takýto príspevok..tak ma vždy napadne scéna z filmu Armagedon, keď ten ruský astronaut povedal Bruceovi Willisovi.."Americke súčiastky...ruské súčiastky..všetko jedno. Všetko vyrába Taiwan" :D
hanelie
19.06.08,06:01
Keď čítam takýto príspevok..tak ma vždy napadne scéna z filmu Armagedon, keď ten ruský astronaut povedal Bruceovi Willisovi.."Americke súčiastky...ruské súčiastky..všetko jedno. Všetko vyrába Taiwan"


kvalita = bosch
skúsenosti nepustia :D
dad111
19.06.08,09:36
Suhlasim, ze BOSCH je kvalita, aj keby sa vyrabal na THAIWANe, oni by si nedali kazit meno. Istotne vyrobca motora vo svojom odporucani doporucuje sviecky viacerych vyrobcov. Keby som si mal vybrat tak BOSCH je aj moj favorit.
Ten druhy argument čím viac kontaktov - tým väčší počet km by som zrejme neakceptoval. Opalene kontakty nie su jedinym dovodom vymeny sviecok. A uz vobec ich pocet neznamena zvysenie zivotnosti. Daleko nebezpecnejsia je pripadna zavada izolatora a izolacneho stavu vobec. To je ale dost velka debata.
Drzme sa teda len doporuceni vyrobcu motora.
Martin Mocko
19.06.08,09:42
Suhlasim, ze BOSCH je kvalita, aj keby sa vyrabal na THAIWANe, oni by si nedali kazit meno. Istotne vyrobca motora vo svojom odporucani doporucuje sviecky viacerych vyrobcov. Keby som si mal vybrat tak BOSCH je aj moj favorit.
Ten druhy argument čím viac kontaktov - tým väčší počet km by som zrejme neakceptoval. Opalene kontakty nie su jedinym dovodom vymeny sviecok. A uz vobec ich pocet neznamena zvysenie zivotnosti. Daleko nebezpecnejsia je pripadna zavada izolatora a izolacneho stavu vobec. To je ale dost velka debata.
Drzme sa teda len doporuceni vyrobcu motora.

Nejde o kazenie mena. Ide o uplne jednoduche setrenie. Dnes vsetky firmy setria..a setrenie sa da robit iba na ukor kvality. Pracoval som pre firmu, ktora vyrabala niektore komponenty do VW Touareg a Porsche Cayene. Predpokladam, ze neexistuje clovek, ktory by pochyboval o kvalite tychto aut. Hlavne toho druheho spominaneho. A predsa..nas tlacili do takych nekvalitnych materialov priamo odberatelia...ze si to neviete ani predstavit. Takze neverim, ze pri svieckach je to o niecom inom.. :D
dad111
19.06.08,11:12
Ak niekto setri, nemusi este vyrabat nekvalitne. Vyrabali ste mozno plastove casti. To, ze ste na to pouzili material, v inom pripade nekvalitny, neznamena, ze ten celok neprezil cele auto. Dnes kazdy rozmysla, vsetko dotahuje do dokonalosti a pouzitie ineho mozno na nieco ine kvalitneho materialu by bolo mrhanie penazi. Chcem tym len povedat, ze je zbytocne vyrobit napriklad tu sviecku z materialov vyvinutych v kozme, ktore zarucia, ze aj po rokoch bude mat 99 % jej casti vlastnosti novej, ked aj tak tu sviecku bude treba prave pre to 1 % vymenit. A vobec to nemusi byt ovplyvnitelne tou svieckou, ale napriklad servisom, alebo prevadzkovymi podmienkami, ktore nikto nezaruci a ten diel dozije ako celok. V kazdom pripade dnes maju vyrobcovia dokonaly system kontroly vstupneho materialu, konstrukteri zavadzaju dokonale riesenia v zaujme setrenia, nie vsak na ukor kvality a znizenia uzitkovej hodnoty. Cele auto a kazda jeho cast maju popredu pomerne presne spocitanu zivotnost. Cele to smeruje a nie len u aut asi tam, ze ked sa uz nieco rusi, tak to dozilo vsetko a pokial mozno maximum sa recykluje, ale nie tak ako sme zvyknuti u nas. Na srotovisku rozobrat dve-tri embecky a zlozit z nich dalsiu, ktora nam bude sluzit dalsich dvadsat rokov. Teda aj tie sviecky po skonceni ich zivotnosti nemontujme do ziadneho ineho auta. Na Slovensku je to ale tak, ze aj v znackovom servise Vam predaju pouzity diel vraj zarucene dobry, vratane oleja.