mirca45
19.06.08,08:37
Dobry den

chcem poprosiť o radu ako postupovať pri zablokovaní učtov exekutorom . Kde zistím "odkial vietor fuka?", Vzhladom k tomu že som si vedoma nejakých nedoplatkov som to očakavala , ale myslela som, že budem o tom informovaná.
Nedostala som žiadne vyrozumenie o začatí exekucie / poštu som si prevzala všetku až po včerajší den .. a nič .
Myslela som že budem mať nejaký list kde bude kontakt na exekutora , ktorý to rieši , pripadne ako mam postupovať dalej nakolko mam zamestancov a myslim , že najaká časť na ich mzdy by nemala byť viazaná ..Vie mi niekto v tomto smere poradiť ?
Je banka povinna mi povedať ktora inštitucia vydala tento prikaz, aby som to vedela začať riašiť ? Dakujem za akekolvek rady .
Idalu
23.06.08,07:08
Pokiaľ ste neprebrali, žiadnu poštu, chodte do banky tam Vám povedia aspoň meno exekútora a vy si telef. už zistíte.
Banka by Vám to mala povedať, pokiaľ je to Váš účet.
papier Vám určite príde, ale až neskôr, robí sa to tak preto, aby ste nepremiestnili peniaze z účtu.
lubica.23.lv
24.06.08,19:20
no ale ak je uz zablokovany, peniaze na nich sa dajú vybrat este v najblizsom výplatnom termíne..ale da sa to len raz od zacatia exekúcie..treba o to písomne poziadat v banke.
kabul
24.06.08,21:16
A to akože doteraz vám váš dodávateľ neposlal žiadne výzvy na uhradenie faktúr.
Lebo exekúciu chápem ako posledné možné riešenie pre získanie prostriedkov za neuhradené faktúry. A zrejme exekútor Vám neoznámi vopred že Vám takeho a takého dna zablokuje účet.
To by ste asi tie peniaze z účtu vybrala skor ako pred blokovaním.......

Zrejme uhrada je to najjednoduchsie riešenie no viem že pri vysokých čiastkach si "sikovny" podnikatelia poradia tak že založia novú napr eseročku
A pokračujú dalej s čistým štítom.....a takym je zrejme dobré sa vyhýbať


držim palce kedže neviem ako ste do toho vhupla
mirca45
26.06.08,06:27
no vhupla som do toho presne popísaným spôsobom . Moji dlžníci to vyriešili velmi jednoducho a zlikvidovali firmy .. a je to po konkurze nevymožitelne .. a tým padom ja som sa dostala do platobnej neschopnosti . Kedže to nechcem riešiť týmto istým spôsobom aby som nenarobila starosti mojim veritelom .. bojujem ako sa da .. ale je to velmi tažke .. najmä v takýchto exekučnych prípadoch . preto hladam rady kde sa da ..
kabul
26.06.08,08:18
Držím ti palce
Nechápem ako to to takto može fungovať že taký chýtráci možu znova a znova zakladať nove firmy a sposobovať problémy tým čestným s tým by sa malo niečo robiť.
Ved starý pes sa novým kúskom nenaučí...