Zavrieť

Porady

ako postupovať pri zablokovani učtu exekutorom?

Dobry den

chcem poprosiť o radu ako postupovať pri zablokovaní učtov exekutorom . Kde zistím "odkial vietor fuka?", Vzhladom k tomu že som si vedoma nejakých nedoplatkov som to očakavala , ale myslela som, že budem o tom informovaná.
Nedostala som žiadne vyrozumenie o začatí exekucie / poštu som si prevzala všetku až po včerajší den .. a nič .
Myslela som že budem mať nejaký list kde bude kontakt na exekutora , ktorý to rieši , pripadne ako mam postupovať dalej nakolko mam zamestancov a myslim , že najaká časť na ich mzdy by nemala byť viazaná ..Vie mi niekto v tomto smere poradiť ?
Je banka povinna mi povedať ktora inštitucia vydala tento prikaz, aby som to vedela začať riašiť ? Dakujem za akekolvek rady .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Idalu je offline (nepripojený) Idalu

    Idalu
    Pokiaľ ste neprebrali, žiadnu poštu, chodte do banky tam Vám povedia aspoň meno exekútora a vy si telef. už zistíte.
    Banka by Vám to mala povedať, pokiaľ je to Váš účet.
    papier Vám určite príde, ale až neskôr, robí sa to tak preto, aby ste nepremiestnili peniaze z účtu.
    no ale ak je uz zablokovany, peniaze na nich sa dajú vybrat este v najblizsom výplatnom termíne..ale da sa to len raz od zacatia exekúcie..treba o to písomne poziadat v banke.

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    A to akože doteraz vám váš dodávateľ neposlal žiadne výzvy na uhradenie faktúr.
    Lebo exekúciu chápem ako posledné možné riešenie pre získanie prostriedkov za neuhradené faktúry. A zrejme exekútor Vám neoznámi vopred že Vám takeho a takého dna zablokuje účet.
    To by ste asi tie peniaze z účtu vybrala skor ako pred blokovaním.......

    Zrejme uhrada je to najjednoduchsie riešenie no viem že pri vysokých čiastkach si "sikovny" podnikatelia poradia tak že založia novú napr eseročku
    A pokračujú dalej s čistým štítom.....a takym je zrejme dobré sa vyhýbať


    držim palce kedže neviem ako ste do toho vhupla

    mirca45 je offline (nepripojený) mirca45

    mirca45
    no vhupla som do toho presne popísaným spôsobom . Moji dlžníci to vyriešili velmi jednoducho a zlikvidovali firmy .. a je to po konkurze nevymožitelne .. a tým padom ja som sa dostala do platobnej neschopnosti . Kedže to nechcem riešiť týmto istým spôsobom aby som nenarobila starosti mojim veritelom .. bojujem ako sa da .. ale je to velmi tažke .. najmä v takýchto exekučnych prípadoch . preto hladam rady kde sa da ..

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    Držím ti palce
    Nechápem ako to to takto može fungovať že taký chýtráci možu znova a znova zakladať nove firmy a sposobovať problémy tým čestným s tým by sa malo niečo robiť.
    Ved starý pes sa novým kúskom nenaučí...

    ako postupovať pri zablokovani učtu exekutorom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.