nikulik
25.06.08,12:08
Ahojte, ja by som potrebovala poradit. Kupujeme pozemok, zmluva je uz pripravena, majitel urobil nejake zmeny v parcelach kedze tam ma viac pozemkov, dal si vyhotovit novy geometricky plan kde je pekne vidiet zmenu parciel. Geometricky plan ma uz aj pečiatku katastra. Ide ale o to, ze ten pan ktory nam ten pozemok predava vystupuje na katastri v LV-čku ze vlastni len 3/4 pozemku. Vlastne uz ten novy stav ktory tvrdi, ze je vlastnikom vsetkeho na LV-čku nema zdokladovane. Do zmluvy dal uz parcelu po novom kde pise ze je vlastnikom 1/1 proste celeho. Bola som sa informovat na katastri a tam mi povedali, ze nemoze predavat nieco co este nie je jeho. On ale tvrdi, ze to je jeho len to nie je na katastri zavkladovane, ten novy stav.Takze teda na zaklade geometrickeho planu ked mi dame navrh na vklad toho pozemku do katastra, tak by nam to malo prejst, cize by to malo patrit nam. On mi ale tvrdi, ze bol sa informovat u pravnika na katastri, a ten mu vraj povedal, ze ze kedze je tam novy geometricky plan s pečiatkou katastra, nemal by byt nas vklad problem. Teraz sa pytam, uzna nam to kataster alebo nie?Aka dôlezita je peciatka katastra na geometrickom plane?
mladymuz
25.06.08,10:16
peciatka na geometrickom plane od katastra je jedna vec a dokladovanie vlastnictva k danym parcelam je druha vec. Na LV sa pise aj o konkretných dotknutých parcelách. Isiel by som cestou najprv urobenia zmien na LV a potom cestou zmeny vl. práv na kupujúceho.
Ak si nebol na katastri s tym pravnikom osobne, neveril by som. Ľudia toho navymýšlajú, pretože jemu ide o to aby dostal prachy čo najskor. Mnohi daju peniaze z ruky už pri vklade na kataster bez ohľadu, či kataster urobi zmenu alebo pozastavi konanie. Potom ma problemy donutiť povodneho vlastnika aby sa vobec stretol s novym (kupujucim) a doriešili pravny stav kvoli ktoremu kataster zastavil konanie.
Zoltán Kovács
25.06.08,10:32
Určite by som nekupoval, a nedával peniaze z ruky, kým nevie zdokladovať vlastníctvo celého pozemku. Teda trval by som na LV a to s kolkom na právne úkony. Dovtedy ani peniaze by som nedával, ani na kataster by som nešiel. Tak ako bolo vyššie odporúčané.
nikulik
25.06.08,10:34
Tiez si myslim ze by si to mal on najprv dat doporiadku a tak potom to predavat dalsiemu. Ide o to ze on vlastni aj realitku a tvrdi, ze to takto spravili aj v inom meste a preslo to takto.
Zoltán Kovács
25.06.08,10:37
Tiez si myslim ze by si to mal on najprv dat doporiadku a tak potom to predavat dalsiemu. Ide o to ze on vlastni aj realitku a tvrdi, ze to takto spravili aj v inom meste a preslo to takto.

Realitným kanceláriam a ich majiteľom už duplom netreba veriť kým nemáš všetko zdokladované. Možno v inom meste má známosti na katastri, kde si vedel vybaviť.
mladymuz
25.06.08,10:40
takí sú navacsi spekulanti, netreba spominat, kolko podvodov sa spravilo na dovercivych obcanoch tohoto statu.
Ja by som mu ponukol symbolicku zalohu 20 tis. Viac urcite nie, a v zmluve o buducej zmluve (nie ich standardny zdrap papiera) by som presne definoval stav v akom sa nachadza nehnutelnost. Podotykam ze uplne podrobne s tym, ze ak sa nestane to, co sa ocakava, tak nedojde ku uzatvoreniu kumnej zmluvy a realitka/predavajuci vrati zalohu.
Ak by s tymto nesuhlasili, smrdi to ciernotou. a nech si najdu cloveka, ktoreho uvidime niekde v relacii ze bol oklamany.

..mozno sa mylim, ale istota je istota. Kazda koruna je dobra.
olybaba
25.06.08,14:45
pozdravujem,
- ..... ze ten pan ktory nam ten pozemok predava vystupuje na katastri v LV-čku ze vlastni len 3/4 pozemku. Vlastne uz ten novy stav ktory tvrdi, ze je vlastnikom vsetkeho na LV-čku nema zdokladovane - kým nie je dotycny pan na LV vedeny ako vlastnik v 1/1 treba jednoznacne pockat, ked bude v LV aktualizovane nove vlastnictvo pokracovat dalej vo vybavovani .... doposial nie je sulad so stavom v udajoch katastra nehnutelnosti a geometrickym planom !!!
josh
27.06.08,04:09
odporucam sa obratit so zmluvou na notara alebo advokata, aby vam vysvetlil vsetky rizika
ked nie, tak odporucam aspon notarsku uschovu, aby predavaju dostal peniaze, az ked budete vlastnickou celeho pozemku v celosti.