scorp
02.07.08,08:14
Opat zdravim poradu. Zatial som nenasiel psickarov na porade. Ake mate skusenosti s tymto problemom: Sucka boxer 9 rokov stara, nikdy nemala stenata, meni sa jej povaha, napr. neznasa kupanie a ani sa k nej nesmiem vtedy co len dotknut. Ak odlozim sampon, sprava sa normalne, cize dobracisko s pokrcenym nufakom. Je to normalne ...
Martin Mocko
02.07.08,06:25
Opat zdravim poradu. Zatial som nenasiel psickarov na porade. Ake mate skusenosti s tymto problemom: Sucka boxer 9 rokov stara, nikdy nemala stenata, meni sa jej povaha, napr. neznasa kupanie a ani sa k nej nesmiem vtedy co len dotknut. Ak odlozim sampon, sprava sa normalne, cize dobracisko s pokrcenym nufakom. Je to normalne ...

zeby prechod? :D

Moja fenka ma zatial iba 4 roky - ale doteraz sa jej spravanie meni iba ku kludnejsiemu. Co sa steniat tyka - viem iba o tom, ze moze mat zdravotne problemy pokial nemala steniatka. To mi potvrdil zverolekar.
hanelie
02.07.08,06:44
ze moze mat zdravotne problemy pokial nemala steniatka.

akého druhu "môžu" byť tie zdravotné problémy?
Zoltán Kovács
02.07.08,06:46
akého druhu "môžu" byť tie zdravotné problémy?

Naša veterinárka uviedla napr. že je vyššie riziko rakoviny maternice u fenky, ktorá nemala malé.
hanelie
02.07.08,06:53
hm, zaujímavé hypotézy .............
Martin Mocko
02.07.08,07:57
hm, zaujímavé hypotézy .............

Ja som sa na to pýtal asi 3 lekárov..každý mi povedal to isté...ako napísal uz Smith. Rakovina maternice, cysty a podobne zalezitosti...
tanti
02.07.08,08:17
Tiež sa prikláňam k tomuto názoru mali sme fenku v 10 rokoch dostala rakovinu maternice (to sme ešte nevedeli) správala sa k nám normálne, ale bola nervóznejšia a menej vládala, ale pripisovali sme to skôr veku bol to Slovenský čuvač takže vek bol na ňu vysoký. Potom ale mala falošnú brezosť a začali sa jej tvoriť rany na bruchu a to už bola nervózna riadne keď sme jej ich chceli ošetriť mala bolesti a aj vysoký vek takže sme to riešili injekciou.
Nechcem Vás strašiť možno to tak vôbec nie je a naozaj ju iba chytajú starecké maniere :)
ola
02.07.08,08:46
... áno, je veľa prípadov, keď majú sučky tieto problémy, ale vyskytujú sa aj u takých, ktoré už šteniatka mali. Ťažko hľadať v tomto prípade pravdu. Poznám sučku, ktorá má 14 rokov, v živote nemala šteniatka a je relatívne v dobrom zdraví.
hanelie
02.07.08,08:50
moja má 17 rokov a našťastie tiež nemáme tieto problémy
wagner
02.07.08,12:23
Moja sučka - vlčiak šteniatka nemala a po deviatich rokoch dostala rakovinu mliečnych žliaz:mee:. Musela som ju dať utratiť. Mám psa, ktorý má trinásť rokov - to je už taký domáci gazda, ale už má svoje maniere;)
mirpo
04.07.08,04:44
Moja ročná fenka mala po prvom háraní falošnú graviditu. :mee: Veterinár povedal, že keď sa jej to bude opakovať, tak bude väčšia pravdepodobnosť, že bude mať rakovinu.
Kamarátka musela dávnejšie tiež dať utratiť vlčiačku - rakovina maternice. Nikdy nemala šteniatka, mala 9 rokov.
PS: Mám dve kokerky doma a labradorku u rodičov. Dúfam, že problémy s našimi havoškami nebudú. I keď pri Nelke si nie som istá... je často chorá:mee:
Karas Milan
04.07.08,05:05
Ahoj.

Nie som odborník na psy .
Ale nezdá sa vám to symptomatické , že problémy zdravotné (psychické) majú LEN sučky ??
Nebude tam placebo?

Ahoj
Ka Mil
scorp
04.07.08,05:27
[quote=Karas Milan;768006]Ahoj.

problémy zdravotné (psychické) majú LEN sučky ??
Nebude tam placebo?
Z vlastnej skusenosti som zazil, ze stredny spic (neskutocne ustekany pes, ale inak strasne mily a hravy v skorsich rokoch) menil svoju povahu a dokonca na mna vyceril zuby (12 -13 rocny). Je pravdou, ze asi ziarlil na svojho noveho spolubyvajuceho na dvore-stena bernaka. Co ma stym spolocne placebo? Asi nerozumiem. Tentoraz ide o panov-psov, nie sucky.
ola
04.07.08,07:53
Ahoj.

Nie som odborník na psy .
Ale nezdá sa vám to symptomatické , že problémy zdravotné (psychické) majú LEN sučky ??
Nebude tam placebo?

Ahoj
Ka Mil

mno...aj u ľudí sú rozdelené choroby...Nepoznám muža s rakovinou maternice a ženu s chorou prostatou, ale poznám veľa psích chlapov s rôznymi dosť vážnymi chorobami, takže nie len sučky ;)
airin.nice
04.07.08,08:32
dobry den, zdravim Vas,som rada ze som na Porade objavila rubriku aj o psikoch.
Ja som tiez pocula, že je dobre fenku dat pripustit aspon raz za zivot aby nemala problemy.Tak sa aj stalo.Mame teraz doma krasne prirastky,su ozaj nadherne...
ak by nahodou niekto z Vas mal zaujem o steniatka Zlateho retrievera-kludne ma moze kontaktovat :)
mirpo
04.07.08,10:22
dobry den, zdravim Vas,som rada ze som na Porade objavila rubriku aj o psikoch.
Ja som tiez pocula, že je dobre fenku dat pripustit aspon raz za zivot aby nemala problemy.Tak sa aj stalo.Mame teraz doma krasne prirastky,su ozaj nadherne...
ak by nahodou niekto z Vas mal zaujem o steniatka Zlateho retrievera-kludne ma moze kontaktovat :)
Šteniatka sú nádherné. Hneď by som jedno brala... ale už mám doma dve amer. kokerky /ročnú a 5-mesačnú/, takže o zábavu máme postarané :D

SP: Snáď budeme mať v budúcnosti aj my šteniatka. Ale asi len od tej mladšej, keďže staršia má stále nejaké problémy, nechcem aby sa niečo prenieslo na mladé.
airin.nice
04.07.08,10:26
dakujem...mozno si aj ja necham jednu fenocku, len neviem ci to potom bude zvladnutelne.:)
jaja9
09.01.11,18:44
Ahojte!
Sú tu ešte nejakí psíčkari? Neviete náhodou, ako by mali správne priberať šteniatka boxera? Mám tri 6-týždňové, a rozdiel u nich vo váhe je skoro kilo a pol.
Vďaka.
lujza.j
09.01.11,18:57
Ahojte!
Sú tu ešte nejakí psíčkari? Neviete náhodou, ako by mali správne priberať šteniatka boxera? Mám tri 6-týždňové, a rozdiel u nich vo váhe je skoro kilo a pol.
Vďaka.

http://www.porada.sk/t98890-p126-starostlivost-o-psa.html

tu je veľa psíčkarov:)
alaya1
09.01.11,19:26
Pripustanie feny aspon raz je uplna blbost, ako aj propagacia a inzerovanie mnozenia psov bez PP:
Lubaba
09.01.11,20:24
lujza.j
09.01.11,20:35
ja som ich už s dcérou "vyhýkala" nádherné miminka:)
Llívia
09.01.11,20:37
Súhlasím s oboma. Keby som mala možnosť, hneď by som aspoň jedno brala.
jaja9
11.01.11,21:39
Nemohla by tu byť zvlášť "porada" pre psíčkarov? Zvláštne, že som to vôbec našla pod "domácnosťou".
Rusalka 24
13.01.11,11:53
Nasa veterinarka hovorila ze to ci fenka mala steniatka alebo nie, je uplne jedno ze to nema nic spolocne so zdravim tak neviem
Rusalka 24
13.01.11,11:56
Inac Lubaba mate krasne steniatka aj my rozmyslame ci nedame pripustit nasu fenku ale sa trosku bojime ci bude zaujem o ne, zatial mame jedneho zaujemcu,co je dost malo.
Lubaba
13.01.11,12:01
Inac Lubaba mate krasne steniatka aj my rozmyslame ci nedame pripustit nasu fenku ale sa trosku bojime ci bude zaujem o ne, zatial mame jedneho zaujemcu,co je dost malo.

To nie sú naše šteniatka, to sú airin.nice, len som ich chválila že sú nadherné.

Pozri príspevok č. 15
http://www.porada.sk/768154-post15.html
andreaS
13.01.11,12:09
rusalka: naco chcete mat steniatka? mate psa s PP a uchovneneho?

ak nie, tak prosim ta, nerobte dalsie steniatka... utulky su preplnene... a nezodpovednym mnozenim sa pustaju dalej choroby o ktorych ani len netusite... nechajte to na chovatelske stanice, ktore su zastresovane organizaciami a maju chovy strazene podmienkami (pre kazde plemeno ine) ... nemate znalosti ohladom genetiky... a ak mate nepapieroveho psika, tak skutocne neviete, ake geneticke choroby maju predkovia vasho psika alebo psika, ktoreho ku vasej fenke pripustite...

ide mi srdce puknut, ked vidim tie preplnene utulky, smutne psiky, ci rozne smutne pribehy ohladom chorob, ktore psik nemusel mat alebo by ich bolo menej... netvrdim samozrejme, ze PP psy nie su chore... ale taky jedinec je z chovu vyluceny...

takisto mi je luto, ked si ludia mnozia nevedomky podla seba a nakoniec z povodneho napr. yorkshira, bisonka, maltezacika, westika je 3x tak velky pes... a vzhlad by bol este to najmenej... ale povahy a choroby je to najhorsie coho sa dopustaju... :(

mozno to znie odo mna kruto, ale som zasadne proti plodeniu steniatok a maciatok len tak... bez ziadnej kontroly chovu, bez nicoho... potom sa necudujme, ze su plne utulky... nemuselo by to tak byt, keby boli ludia zodpovednejsi a aj zakon keby bol postaveny inak..
1iika
14.01.11,11:21
Hlasim sa k psickarom:)
Odkaz pre zakladatela temy: Aj kvoli moznym komplikaciam v starsom veku fenky- pokial je to mozne, urcite je lepsie, aby sucka steniatka mala aspon raz za zivot. Aj ja som sa rozhodla dopriat ich svojej sucke. A prave je v ocakavani. Zaciatkom februara pridu na svet mali beauceroni:)Beauceron je plemeno, ktore som si vybrala a davam za pravdu vsetkym tym, ktori hovoria: Raz beauceron- navzdy beauceron.
Šteňatá francúzskeho ovčiaka- beaucerona budú s preukazom pôvodu vo farbe čierna s pálením aj vzácnejšej harlekýn z kvalitného spojenia. Matka CAC, Víťaz triedy, výborná- pracovne vedená (zatiaľ ZM, v príprave na SVV1, IPO1)- prirodzený aportér a koristník, s prirodzenými vlohami na pachové práce, výborný strážca, bezproblémový vzťah s inými zvieratami a ľuďmi. RTG 1/0. Otec- harlekýn, francúzsky plemenník- CAC, CWC, CACL, Res.CACL, Res.CACIB, výborný, pastierska skúška, VÝBORNÁ POVAHA!!! RTG 0/0. Obaja rodičia zdraví, bez alergií, vo výbornej kondícii. Rodokmeň šteniat a vlastnosti oboch rodičov dávajú predpoklady na pevné zdravie, exteriér plne zodpovedajúci štandardu a vlohy na pracovné využitie. Beauceron je prirodzene inteligentný pes, výborný spoločník pre aktívnych ľudí a zvláda akékoľvek športy, ale nájde využitie aj ako rodinný pes, pes k stádu či koňom, záchranár, doprovodný pes i ako canisterapeut. Jeho základnou črtou je schopnosť vcítiť sa do nálad človeka a stopercentná vernosť svojmu pánovi. Prvomajiteľom tohto plemena ochotne a bezplatne poskytneme poradenstvo pri výchove a výcviku šteniat. Socializované šteňatá budú k odberu od 5.4.2011. Viac sa dozviete na stránke www;)beauceron;)weblahko;)sk
andreaS
14.01.11,11:28
1iika: sice nesuhlasim s tvrdenim, ze fena ma mat aspon raz steniatka... vies si predstavit kolko by ich skoncilo na ulici, keby to bola pravda? navyse sa nakrytim spustia rozne hormonalne zmeny, ktore v buducnosti mozu u feny sposobit rakovinu, ktora je velmi ale skutocne velmi rozsirena :(

ale ocenujem (aj ked o to ti isto nejde ;) ), ze mas fenku s PP, kryjes rovnako s PP psom a kedze pises, ze steniatka budu mat PP tiez, tak musia byt obaja psy uchovnene. Takto to ma byt ;)

inak kazdy si o svojom plemene hovori, raz to tak nic ine... ja to tvrdim tiez, raz amik, navzdy amik a dodavam, ze kazdy kto ma raz amika neskonci pri jednom ale bude ich mat viac... ;) (amik = am.koker)

drzim palceky, aby psicky boli zdrave a nasli si novych majitelov, ktory im daju domov a budu pre nich clenmi rodiny ;)