Aendy
04.07.08,09:32
Zdravim, vie mi niekto poradit ako je to s tym zakonom o pravnikoch a reklame? ako je to obmedzene? moze mat advokatska kancelaria reklamu? kde a ake su podmienky? diky moc za radu , pripadne ak mi viete vysvetlit "vycuc" z toho konrektneho zakona co sa toho tyka. Ako je to s webstrankami pre taketo subjekty
Dakujem moc
Aendy
06.07.08,13:33
Vie mi niekto poradit? ako je to so zakonom? aku reklamu im dovoluje a aku zakazuje moc dakujem
endrju
06.07.08,13:35
Zdravim, vie mi niekto poradit ako je to s tym zakonom o pravnikoch a reklame? ako je to obmedzene? moze mat advokatska kancelaria reklamu? kde a ake su podmienky? diky moc za radu , pripadne ak mi viete vysvetlit "vycuc" z toho konrektneho zakona co sa toho tyka. Ako je to s webstrankami pre taketo subjekty

Dakujem moc


Vie mi niekto poradit? ako je to so zakonom? aku reklamu im dovoluje a aku zakazuje moc dakujem
Právnikom treba radiť, aký zákon majú použiť? :eek: To myslíš vážne? :rolleyes:
Aendy
06.07.08,13:37
nee , ja len sa chcem vo vseobecnosti dozvediet, ci musia dodrziavat nejaku vynimku, lebo som pocul nieco podobne ze nemozu mat advokati reklamu, ze ich maju prezentovat ich uspechy a nie reklama a pod. tak chcem vediet ako je to naozaj po pravnej stranke
Dáša_
09.07.08,18:32
Ano, nemožu mať reklamu s vynimkou tuším zahájenia činnosti, kde môžu mať myslím 2 inzeráty v tlači.
Ale môžu mať web. O tabuľku na budove a dverách, ale mám pocit, že je dokonca obmedzená ich veľkosť.
Dáša_
09.07.08,19:09
Ano, nemožu mať reklamu s vynimkou tuším zahájenia činnosti, kde môžu mať myslím 2 inzeráty v tlači.
Ale môžu mať web. O tabuľku na budove a dverách, ale mám pocit, že je dokonca obmedzená ich veľkosť.


Takže doplním, konkrétne to zakazuje Advokátsky poriadok
http://www.sak.sk/blox/cms/sk/zone2/doc/id3/id3/lbtnFolderClose

siedma časť
Aendy
10.07.08,08:09
Strasne moc dakujem, takze webova reklama nie je zakazana , to je dobre, dakujem
Oberon
17.07.08,13:52
velmi by som sa netesil...reklama na advokatske kancelarie a cela uprava je pomerne prisne sledovana a regulovana Advokatskou komorou. Vid vyssie - cize ziadne billboardy ani ina reklama - tabulka s presne urcenymi rozmermi atd.
Co sa tyka reklamy na webe je tato takisto zakazana - pri poruseni urcite hrozi (ak sa to niekto z komory dozvie) disciplinarka..
Webova stranka je samozrejme dovolena ale nie REKLAMA na webe - ako napr. kontextove odkazy (aj take tu bolo), bannery atd.

zaverom sa pripajam k prispevku od endrju - advokat by mal vediet co moze a nemoze (z advokatskych predpisov robi aj skusky).
rickman
17.07.08,14:21
Neviem, no stretol som sa z reklamou cez adwords. A v hodne rozsirenom pocte. Ved si skuste najst nejaku pravnu temu tu na porade a pozrite si google odkazy.
Dáša_
17.07.08,18:41
zaverom sa pripajam k prispevku od endrju - advokat by mal vediet co moze a nemoze (z advokatskych predpisov robi aj skusky).

Ja som mala skôr pocit, že autor otazky je tvorca webov a chce ponuknut niekomu takúto službu.

Uz som sa tu viac krat stretla s akokeby skrytou nevraživosťou voči advokátom a nejak to nechápem. To prosim len berte ako poznámku na okraj.
rickman
18.07.08,14:18
Nevie niekto nahodou zhrnut, ako je regulovana reklama v oblasti alkoholu a cigariet?

Taktiez - existuju nejake regulacie pri reklamach prezervativov a liekov?

Teda kto o niecom vie :).
gazopeter
03.11.08,14:22
Mam pocit ze na Google Adwords sa da robit reklama na pravnika. Je to textova forma reklamy. Je to system Pay Per Click. Klient si urci klucove slova, na zaklade ktorych ho ma vyhladavac (napr. Google) najst ako napr. pravnik, pravnicka kancelaria. Potom si urci text, ktory vyzera ako bezny odkaz najdeny vo vyhladavaci, urci www adresu na ktoru ma po kliknuti ist hladajuci uzivatel. Pravnik pritom neplati za zobrazenie reklamy, ale len za prekliknutie sa na jeho stranku. Asi to nie je vseobecne brane ako reklama, kedze som v reklamnom systeme Google Adwords videl pravnikov.
misomiso
03.11.08,14:27
Aj tak som doteraz nepochopil zmysel toho zakona, ktory zakazuje advokatom reklamu...
gazopeter
03.11.08,14:39
Aj tak som doteraz nepochopil zmysel toho zakona, ktory zakazuje advokatom reklamu...

predpokladam, ze niekto vedel, ze pravnici poznaju rozne finty ako cloveka oblbnut a tym padom by to vyuzivali aj v reklame:)
misomiso
04.11.08,16:35
Nemyslim si, ze by zrovna pravnici disponovali nejakymi zvlastnymi marketingovymi schopnostami. Marketingove "tahy" a pravne "klucky" su trocha z ineho sudka.
Aendy
04.11.08,17:10
no hej hej, marketing nie je o oblbovani, aspon dlhodoby efekt takehoto necisteho tahu tzv. oblbnutia je presne opacny. Ja som tuto temu zakladal z dovodu, ze som chcel zalozit web ktory by umoznoval prezentaciu pravnikov a advokatov ale zrejme to nejde. Ale taktiez nechapem takemuto obmedzeniu , pretoze nemusime sa bat ze by pravnicke firmy ovladli tv obrazovky svojimi reklamami ale zda sa mi nevhodne aby napriklad mohli mat reklamu napriklad v novinach len 30 dni od otvorenia firmy a pod. veci co su zakonom regulovane, tiez vyznam tohto zakona mi unika
misomiso
04.11.08,17:12
Ja teda skutocne nevidim rozdiel medzi advokatom, architektom, veterinarom alebo zubarom. Kazdy poskytuje nejake sluzby, kazdy by mal mat pravo sa prezentovat.
Aendy
04.11.08,17:30
Ja teda skutocne nevidim rozdiel medzi advokatom, architektom, veterinarom alebo zubarom. Kazdy poskytuje nejake sluzby, kazdy by mal mat pravo sa prezentovat.
misomiso uplne s tebou suhlasim, len jedine co mi unika:
kolko sedi v NRSR pravnikov? a im to nevadi? kto sa ma dozadovat prava slobodne sa prezentovat a obhajit si to ked nie pravnici, ozaj je mi to zvlastne ze sa proti tomu nevzburia a neurobia dake kroky.

Osobne navrhujem velku novembrovu pravnicku revoluciu! Za reklamu :)
Bastian
04.11.08,21:52
no hej hej, marketing nie je o oblbovani, aspon dlhodoby efekt takehoto necisteho tahu tzv. oblbnutia je presne opacny. Ja som tuto temu zakladal z dovodu, ze som chcel zalozit web ktory by umoznoval prezentaciu pravnikov a advokatov ale zrejme to nejde. Ale taktiez nechapem takemuto obmedzeniu , pretoze nemusime sa bat ze by pravnicke firmy ovladli tv obrazovky svojimi reklamami ale zda sa mi nevhodne aby napriklad mohli mat reklamu napriklad v novinach len 30 dni od otvorenia firmy a pod. veci co su zakonom regulovane, tiez vyznam tohto zakona mi unika
:D Ty tu aj na tvojej stránke oblbuješ a hráš sa na férového. Sám zistíš to, čo tu píšeš - mám na mysli ten efekt... http://www.porada.sk/861673-post25.html
misomiso
04.11.08,22:01
:D Ty tu aj na tvojej stránke oblbuješ a hráš sa na férového. Sám zistíš to, čo tu píšeš - mám na mysli ten efekt... http://www.porada.sk/861673-post25.html

Pocuj Bastian - Ty ked sa uz do niekoho pustis, tak si dosledny :)
Bastian
05.11.08,06:08
Pocuj Bastian - Ty ked sa uz do niekoho pustis, tak si dosledny :)
Myslím si, že ľudia by nemali byť tolerantní k takýmto...

On si sem prišiel robiť reklamu - zadarmo. A jeho stránka je založená na podvode.
Miramare
05.11.08,07:59
Pocuj Bastian - Ty ked sa uz do niekoho pustis, tak si dosledny :)
Ak mozem vyslovit svoj nazor, podla Vas je ta jeho stranka zla? ako obsahovo? lebo ja som sa tam dozvedela zaujimave veci co som sa pri inych firmach nestretla ze by mali taketo info na stranke, a celkovo ju hodnotim kladne ale je to moj osobny nazor. Mozno sa mylim
luigi72
05.11.08,09:11
Stánka prešla kompletným faceliftingom dizajnovo aj obsahovo. Videl som aj pôvodnú verziu, ktorá bola na nete pri Aendyho prvých otázkach, tá bola skôr na propagáciu designu.
Veľa vecí je prebratých z rôznych iných stránok, veľa vecí je upravených na základe rád z porady. V celku slušný výkon za taký pomerne krátky čas, otázne je, či prevádzkovateľ stránky okrem grafiky rozumie aj ostatným veciam okolo tvorby a optimalizácie webu.
Aendy
05.11.08,09:28
Stánka prešla kompletným faceliftingom dizajnovo aj obsahovo. Videl som aj pôvodnú verziu, ktorá bola na nete pri Aendyho prvých otázkach, tá bola skôr na propagáciu designu.
Veľa vecí je prebratých z rôznych iných stránok, veľa vecí je upravených na základe rád z porady. V celku slušný výkon za taký pomerne krátky čas, otázne je, či prevádzkovateľ stránky okrem grafiky rozumie aj ostatným veciam okolo tvorby a optimalizácie webu.
Lugi, diky za uznanie, nielen stranka ale aj firma presla vyraznym faceliftingom, momentalne sa zaoberame aplikaciou tzv. stihleho marketingu, neviem ci si o tom niekedy pocul - je to preneseny sposob zo stihlej vyroby. A vela veci je prebratych z inych stranok? no az tak velmi nie, pracne boli tie texty pisane, seo je tam zo suhlasom ludi zo seochat.sk, a ostatne su take info aj z netu samozrejme z niecoho vychadzat musis ale ctrl+c a ctrl+v tam nie je nic. Ale kazdopadne dakujem za uznanie, ze ta zmena je urite vyrazna a k lepsiemu. aj ohlasy su ze sa to zlepsilo