Zavrieť

Porady

Akú reklamu na nete?

optimistka
Prosím Vás, podeľte sa so mnou o skúsenosti s reklamou firmy, internetového obchodu, na nete - čo sa Vám viac osvedčilo - google adwords alebo etarget? Rozhodujem sa medzi týmito dvomi spôsobmi, a chcela by som zistiť, ktorý je efektívnejší. O koľko sa zvýšila naozaj návštevnosť stránky? Dík.
Naposledy upravil Richard : 08.12.06 at 08:59
Usporiadat
sllimka sllimka

sllimka je offline (nepripojený) sllimka

cauko leila. neviem, ako sa k tebe dostat, ako ti napisat, preto ti pisem do temy, ktoru si sama zalozila. vsimla som si, ze si pisala do jednej temy ohladne kampane "pravo na zivot", konkretne, ze tato kampan prebiehala uz v USA a Europe. vedela by si mi napisat nejake strucne info o tej kampani v USA? pisem semestralnu pracu do skoly a nijak sa neviem dostat k informaciam o tej kampani v USA. stacilo by poslat aj nejake linky na clanky, kde sa o tom pise. budem velmi povdacna.

zuzana
0 0
gazopeter gazopeter

gazopeter je offline (nepripojený) gazopeter

podla mna sa neda obist ani jeden zo systemov.

kazdy ma svoje pre a proti.

etarget ma mnozstvo malych slovenskych partnerov, na ktorych sa vyhladava. spolu tvoria velku cast vyhladani na slovensku. skoro tolko, co ma google. na google urcite treba ist. google vyuzivaju podla mna hlavne skusenejsi uzivatelia. tie mensie vyhladavace, na ktorych je aj etarget vyuzivaju skor menej skuseni uzivatelia, alebo taki, ktorym az tak nezalezi na presnosti vyhladani. cim su uzivatelia menej skuseni, tym menej spekuluju. preto si myslim, ze neskusaju az tak vela stranok a nakupia na tych, ktore im pridu ako prve pod nos.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

ja mam len taku poznamku, je to sice na zaciatok vacsia investicia, ale 1. SEO nie google ADW. a pod. Kdesi som to tu uz publikoval treba sa posparat v porade ale sponzorovane odkazy su menej navstevovane - hovorim o Google ako prve odkazy v prirodzenom vyhladavani. Posobia prirodzenejsie tieto vysledky a ludia im viac doveruju. A co sa tyka reklamnych odkazov na portaloch, treba sa zadelit do dobrych sekcii, a portal vyberat podla navstevnosti.

Kto chce viac vediet o SEO odporucam

A taktiez http://www.seochat.sk/
Naposledy upravil Aendy : 05.11.08 at 07:26 Dôvod: zmena
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Aendy Pozri príspevok
ja mam len taku poznamku, je to sice na zaciatok vacsia investicia, ale 1. SEO nie google ADW. a pod. Kdesi som to tu uz publikoval treba sa posparat v porade ale sponzorovane odkazy su menej navstevovane - hovorim o Google ako prve odkazy v prirodzenom vyhladavani. Posobia prirodzenejsie tieto vysledky a ludia im viac doveruju. A co sa tyka reklamnych odkazov na portaloch, treba sa zadelit do dobrych sekcii, a portal vyberat podla navstevnosti.

Kto chce viac vediet o SEO odporucam
clanocek http://www.aendy.sk/aendy_design_pri..._je_to_seo.htm

A taktiez http://www.seochat.sk/
Ty si riadny odborník...
.stext 1px

Celé tvoje SEO majstrovstvo sa zakladá na klamstve. Pritom na tvojom webe píšeš, že si treba dávať pozor na nekorektných expertov, ktorí ponúkajú triky... Čo je podľa teba to tvoje neviditeľné písmo o veľkosti 1px?

Vďaka čomu sa tak dobre zobrazuje tvoja stránka? Je to seriózne? Keď si niekto vytvorí peknú, funkčnú, obsahom hodnotnú a ešte k tomu aj validnú stránku a ty ho svojim špinavým ťahom predbehneš? Pre mňa je to svinstvo I.triedy. A ešte k tomu si tu robíš reklamu a ideš tu radiť...

Layout máš vytvorený pomocou tabuliek, chýbajú ti alt texty, title máš pridlhý... stránku nemáš validnú (nie je v súlade s deklaráciou). Validátor tam našiel 37 chýb... pritom je to jednoduchá stránka - dalo by sa to zvládnuť ľavou zadnou... hlavne keď sa tým živíš.

Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.
Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
Tu je tá jeho "akože lišta":
<td height="22" colspan="2" class="stext">grafika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v oblasti reklamy, reklama,
brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace, graficke,
prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych letakov,
letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design, spracovanie,
grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok, www, web
prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v oblasti reklamy, reklama,
brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace, graficke,
prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych letakov,
letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design, spracovanie,
grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok, www, web
prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické2 grafika,2d
grafika,3d grafika,a grafika,agp grafika,bitmapova grafika,c grafika,design
studio,dizajn sk,dizajn studio,dtp grafika,externa grafika,forum grafika
cz,foto grafika,free grafika,graficky,graficky design,graficky dizajn,grafické,grafického
dizajnu,grafický,grafický design,grafický dizajn,grafika,grafika a design,grafika
bratislava,grafika cz,grafika design,grafika dizajn,grafika do,grafika forum,grafika
fórum,grafika je,grafika koąice,grafika na,grafika na web,grafika on,grafika
on line,grafika online,grafika pas,grafika photoshop,grafika pre,grafika
pre notebook,grafika pre web,grafika program,grafika programy,grafika reklama,grafika
s,grafika sk,grafika slovakia,grafika tpu,grafika v,grafika v c ,grafika
v jave,grafika v pascale,grafika vc,grafika vo,grafike,grafikou,grafiku,grafiky,hladam
grafika,hladame grafika,h&micro;adáme grafika,integrovana grafika,integrovaná
grafika,java grafika,kurz grafika,letaky cz,letaky navrh,letaky sk,moderni
pocitacova grafika,najlepsia grafika,notebook grafika,nova grafika,pascal
grafika,pc grafika,pocitacova grafika,počitačová grafika,počítačová grafika,počítačová
grafika a,praca grafika,prijmeme grafika,problem grafika,propagacna grafika,propagačná
grafika,rastrova grafika,rastrová grafika,reklama,skola grafika,slovenska
grafika,slovenská grafika,test grafika,turbo pascal grafika,vektorova grafika,vektorová
grafika,web grafika,webdesign,webova grafika,webová grafika,www grafika,www
grafika cz,www grafika sk,zdielana grafika,ąkola dizajn,a,ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, grafický dizajn, design,
reklamna, agnetura, privatne graficke studio, graficke, studio, reklamne,
ppordenstvo, marketingove, poradestvo, poradenstvo v2 grafika,2d grafika,3d
grafika,a grafika,agp grafika,bitmapova grafika,c grafika,design studio,dizajn
sk,dizajn studio,dtp grafika,externa grafika,forum grafika cz,foto grafika,free
grafika,graficky,graficky design,graficky dizajn,grafické,grafického dizajnu,grafický,grafický
design,grafický dizajn,grafika,grafika a design,grafika bratislava,grafika
cz,grafika design,grafika dizajn,grafika do,grafika forum,grafika fórum,grafika
je,grafika koąice,grafika na,grafika na web,grafika on,grafika on line,grafika
online,grafika pas,grafika photoshop,grafika pre,grafika pre notebook,grafika
pre web,grafika program,grafika programy,grafika reklama,grafika s,grafika
sk,grafika slovakia,grafika tpu,grafika v,grafika v c ,grafika v jave,grafika
v pascale,grafika vc,grafika vo,grafike,grafikou,grafiku,grafiky,hladam
grafika,hladame grafika,h&micro;adáme grafika,integrovana grafika,integrovaná
grafika,java grafika,kurz grafika,letaky cz,letaky navrh,letaky sk,moderni
pocitacova grafika,najlepsia grafika,notebook grafika,nova grafika,pascal
grafika,pc grafika,pocitacova grafika,počitačová grafika,počítačová grafika,počítačová
grafika a,praca grafika,prijmeme grafika,problem grafika,propagacna grafika,propagačná
grafika,rastrova grafika,rastrová grafika,reklama,skola grafika,slovenska
grafika,slovenská grafika,test grafika,turbo pascal grafika,vektorova grafika,vektorová
grafika,web grafika,webdesign,webova grafika,webová grafika,www grafika,www
grafika cz,www grafika sk,zdielana grafika,ąkola dizajnoblasti reklamy,
reklama, brandbuilding, reklama, na mieru, tvorba reklam, reklamne prace,
graficke, prace, grafika, pocitacova, grafika, navrh a spracovanie, grafickych
letakov, letaky, graficke, navrhy, graficke studio, pc grafika, design,
spracovanie, grafiky, corporate, identity, plagáty, letáky, tvorba stránok,
www, web prezentávie, prezentácie firmy, novinky v oblasti marketingu, marketing,
marketing, marketingove poradenstvografika , počítačévá grafika, tvorba
stránok, webové stránky, tvroba, webových, stránok, grafické, ątúdio, reklamnáí
agentúra, trenčín, trenčiansky, kraj, trencin, tvorba grafických, designov,
dizajn, design, tvorba, stránok, www, stránky, stranky, web, optimalizácia,
online, offline, homepage, grafika, design, dizajn, pascal grafika,vektorova
, grafi</td>
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ja neviem, ale mne webdizajneri hovorili, ze taketo triky uz google vie odhalit a potom ju penalizuje.

Apropos mne tu stranku nenaslo medzi prvymi 100 pri zadani klucoveho slova webdesign.
Mal som tú česť sa stretnúť s podobnými praktikami... Keď mu na to prídu chlapci v google, tak má smolu.

Misomiso skús hľadať v google:
poradenstvo v oblasti reklamy, tvorba grafických designov, propagacna grafika...

Slová čo má v tom skrytom zozname sa mu zobrazujú celkom slušne.
Naposledy upravil Bastian : 04.11.08 at 20:59
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Bastian Pozri príspevok
poradenstvo v oblasti reklamy, tvorba grafických designov, propagacna grafika...
No dobre - ale kto uz vyhladava taketo komplikovane hluposti?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
No dobre - ale kto uz vyhladava taketo komplikovane hluposti?
Tak ako má na svojej stránke natlačené tie skryté slová, tak tu na poradu tiež pekne natlačil dosť skrytej reklamy.

To nie sú vôbec komplikované hlúposti. Tých zaujímavých skrytých kľúč. slov je viac. napr.: marketingove poradestvo, grafické, tvorba grafických, webova grafika, java grafika atď. Len sa pozri lepšie do toho zoznamu...
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Ja sa absolutne nepovazujem za experta na SEO, ani na mojej stranke nie je aplikovane SEO! Keby si niekto precital ten clanok, a nasiel odkaz na ozajstnych expertov na SEO tak by mozno pochopil, ale nevadi. Chcel som tym len povedat ze SEO je lepsia investicia ako ADwords
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Aendy Pozri príspevok
Ja sa absolutne nepovazujem za experta na SEO, ani na mojej stranke nie je aplikovane SEO! Keby si niekto precital ten clanok, a nasiel odkaz na ozajstnych expertov na SEO tak by mozno pochopil, ale nevadi. Chcel som tym len povedat ze SEO je lepsia investicia ako ADwords
Ako voláš to, čo máš aplikované na tvojej stránke?

Ja by som to prirovnal k tým bezcharakterným šoférom, ktorí sa nestavajú do radu, ale sa bezohladne a drzo predbehnú... všetkých predbehnú a ešte si myslia o sebe aký sú šikovný. Jednoducho sa cítia na viac... aj ty máš asi pocit, že si môžeš dovoliť viac.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Bastian Pozri príspevok
Ako voláš to, čo máš aplikované na tvojej stránke?

Ja by som to prirovnal k tým bezcharakterným šoférom, ktorí sa nestavajú do radu, ale sa bezohladne a drzo predbehnú... všetkých predbehnú a ešte si myslia o sebe aký sú šikovný. Jednoducho sa cítia na viac... aj ty máš asi pocit, že si môžeš dovoliť viac.
To co je aplikovane na stranke, sa zial pouziva bezne, keby si vedel ze 2 roky stranka spolocnosti bola na dost nevyhodnej pozicií, a s pouzitim korektnych praktik. Bola toto jedna z moznosti ako si pomoct, ano je to mozno podla teba bezcharakterne, lenze pre porovnanie, nedozvie sa clovek co to vyhlada- informacie ktore, hlada? skor sa mi zda bezcharakterne ked je nieco podobne aplikovane ako uplny nezmysel vyhladavam nieco seriozne - a vyleti mi tam stranka len s odkazmi, pripadne uplne o niecom inom, myslim ze zobrazenie stranok s obsahom ktory hladam je dost potrebne. A nepovazujem sa za nadmieru sikovneho - nepovedal by som ze sa citim na viac ako ma prirovnavas k bezcharakternym soferom. Bezcharakterne by som povazoval keby boli na mojej stranke informacie o vlade sr a nasiel by si to pod grafickym designom, pripadne by som mal aplikovane keywords na vyhlasenia vlady, zakony alebo rady pre zahradkarov to by bolo velmi neprijemne . Ale ked clovek hlada graficky design a najde ho - je to bezcharakterne? Pre porovnanie cas straveny na stranke je cca. 4,5 min a prezrie si uzivatel 6,5 podstranky a vacsinou sa konci na kontaktoch. Ako mozno to svedci o mojej bezcharakternosti, ale keby boli stranky az take nepouzitelne pre toho co ich vyhlada asi by boli tieto udaje ine.
0 0
Miramare Miramare

Miramare je offline (nepripojený) Miramare

Pisala som uz aj do inej temy, kde sa nazuvate do aendyho - podla mna je jeho stranka dobra, a ako navstevnikovi netu je mi v podstate jedno ako ma na tu stranku dostal. ale paci sa mi a obsah je podla mna zaujimavy v porovnani s inymi. ale je to moj nazor
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Aendy Pozri príspevok
To co je aplikovane na stranke, sa zial pouziva bezne, keby si vedel ze 2 roky stranka spolocnosti bola na dost nevyhodnej pozicií, a s pouzitim korektnych praktik. Bola toto jedna z moznosti ako si pomoct, ano je to mozno podla teba bezcharakterne, lenze pre porovnanie, nedozvie sa clovek co to vyhlada- informacie ktore, hlada? skor sa mi zda bezcharakterne ked je nieco podobne aplikovane ako uplny nezmysel vyhladavam nieco seriozne - a vyleti mi tam stranka len s odkazmi, pripadne uplne o niecom inom, myslim ze zobrazenie stranok s obsahom ktory hladam je dost potrebne. A nepovazujem sa za nadmieru sikovneho - nepovedal by som ze sa citim na viac ako ma prirovnavas k bezcharakternym soferom. Bezcharakterne by som povazoval keby boli na mojej stranke informacie o vlade sr a nasiel by si to pod grafickym designom, pripadne by som mal aplikovane keywords na vyhlasenia vlady, zakony alebo rady pre zahradkarov to by bolo velmi neprijemne . Ale ked clovek hlada graficky design a najde ho - je to bezcharakterne? Pre porovnanie cas straveny na stranke je cca. 4,5 min a prezrie si uzivatel 6,5 podstranky a vacsinou sa konci na kontaktoch. Ako mozno to svedci o mojej bezcharakternosti, ale keby boli stranky az take nepouzitelne pre toho co ich vyhlada asi by boli tieto udaje ine.
Prosím ťa viac mi nepíš súkromné správy - ak niečo chceš, tak to napíš sem.

To je argument? Že sa to používa bežne? Vieš aj tí šoféri čo sa bezohľadne predbiehajú, aj to sa deje bežne. No napriek tomu sa nezačnem aj tak správať (šoférovať). Taktiež viem o takýchto praktikách na webe, no napriek tomu ich nepoužijem. Jednak je to svinstvo, ktorým bezohľadne a špinavo predbiehaš ostatných... a ak ti na to prídu, tak rád nebudeš...

Ty keď chceš ponúkať svoje služby, tak by mala byť tvoja stránka ako vzor... Ale ju nemáš ani validnú - máš tam viac chýb... zato ten trik s neviditeľným textom ťa napadol. Zakýmto spôsobom ďaleko nedôjdeš...

Žasnem ale nad tvojou bezhraničnou drzosťou... ešte aj tu si ideš tlačiť svoju reklamu.
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

ok, chapem ze si neziadas SS odo mna , prajem prijemny den
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Bastian, ja by som nezazlieval Andymu, že využíva nejaké SEO triky.
Inak tieto triky ak už neplatia, tak skoro nebudú (aspoň Google tak vyhlasuje), pretože je veľa špekulantov ktorí sa snažia pretlačiť svoje stránky dopredu a Google narozdiel od nich chce mať na prvých stránkach "prirodzené" výsledky, ktoré by mali byť najrelevantejšie.
Problém je v tom, že Google musí tiež využívať nejaké vzorce na to ako usporiada výsledky vyhľadávania. Tieto vzorce však nie sú umelá inteligencia, ale len suché pravidlá, ktoré nezaručia 100% výsledok. 100% to bude až vtedy keď to dokáže ošetriť presnú alternatívu toho čo vyhľadávam - čo tak skoro nebude.

Ak sa niekto snaží dostať na prvé miesta, tak sú dve možnosti SEO, alebo platená reklama.
SEO nie je podvod, je to využívanie možností ktoré existujú. Je to vlastne súťaž ako každá konkurencia. To že Google sa dá oblbnúť skrytým textom je chyba Google (ktorú napráva a napravuje).
Divné je že Google pohnútky naprávať tieto chyby nie sú lepšie vyhľadávanie, ale to že momentálne sa nabaľujú na SEO kadejaký poradcovia namiesto GOOGLE reklamy :-D
Takže Google sa skôr snaží eliminovať tieto špekulácie, pretože im to znižuje príjmy a ešte aj kazí výsledky vyhľadávania.

Nesúhlasím však s názorom že SEO je lepšie ako platená pozícia. Ide o to čo porovnávate. Ak sa Vám vráti platená reklama, t.j. máte dobrý ROI tak platená reklama je lepšie, lebo spoliehať sa na to že s pomocou SEO budete na prvej pozícii je veľmi premenlivé. Ak však nemáte dobrý komerčný model a investícia do reklamy sa nevráti, tak je lepšie SEO, pretože je to lacnejšia verzia a navyše Google reklama sa neustále predražuje kvôli väčšiemu dopytu.

Ja by som ešte jednu vec odporučil, ak chcete investovať do reklamy tak nezabudnite aj na portáli ako Porada.sk. Určite je to lacnejšia a efektívnejšia reklama ako bilboardy a dokonca ľuďom aj pomáha - nepriamo (prispieva na chod portálov, ktoré ľudia využívajú).
Billboardy nepomáhajú nikomu, skôr naopak - môžu spôsobovať napr. dopravné nehody.
Hlavný dôvod je však návratnosť investície (ROI) a tá je u internetovej reklamy omnoho lepšia. Len sa s tým treba pohrať.
Mám s tým osobnú skúsenosť, pomáham kamarátovi získavať klientov cez internet (nie na Porade) a za desatinu jeho marketingového rozpočtu mu získam 300% viac zákazníkov ako on cez klasickú reklamu (reklamné časopisy, billboardy atď.).

Dovolím si tvrdiť, že marketingové výdavky budú v budúcnosti omnoho nižšie a presadzovať sa budú len firmy s kvalitným tovarom a službám - vďaka internetu. Už čoskoro spustím nový portál, ktorý tomu tiež prispeje, momentálne vlastne už jeden beží. MOJSTYL.sk - nájdete tam dobré veci a firmy ich môžu propagovať za haliere - vidno však podľa oslovených firiem a ich marketingu, že im to ešte nedošlo. Skôr či neskor to však takto bude fungovať
Naposledy upravil Richard : 05.11.08 at 08:29
0 0
Aendy Aendy

Aendy je offline (nepripojený) Aendy

Richard, uplne s tebou suhlasim, keby ale tie "triky" nefungovali tak tam nie su , ved ale fakt by som to nebral ako podvod. to je o niecom inom ako som pisal vyssie. A taktiez suhlasim s tebou ze na slovensku je zatial online marketing v pleinakch, ale aj to bude a hlavne drzim palce s mojstyl.sk. ked uz to bude ozaj namakane - speje to k tomu, tak pridam odkaz z mojej stranky - zatial je tam porada. a este jednu vec k tej reklame na porade, podla mna uz len to ze tu clovek zverejni svoj nazor je reklama, a dufam ze je pochipitelne a hladam sa to da spravit, ak mam clanok na svojom webe co je k teme mozem nan odkazat, ale ak nie, staci to dat do pravidiel a nebudem to robit, ja len ze pisat alebo kopiraovat co niekde je nie je moc dobre, a je to zbytocne
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Richard Pozri príspevok
Bastian, ja by som nezazlieval Andymu, že využíva nejaké SEO triky.
Inak tieto triky ak už neplatia, tak skoro nebudú (aspoň Google tak vyhlasuje), pretože je veľa špekulantov ktorí sa snažia pretlačiť svoje stránky dopredu a Google narozdiel od nich chce mať na prvých stránkach "prirodzené" výsledky, ktoré by mali byť najrelevantejšie.
Problém je v tom, že Google musí tiež využívať nejaké vzorce na to ako usporiada výsledky vyhľadávania. Tieto vzorce však nie sú umelá inteligencia, ale len suché pravidlá, ktoré nezaručia 100% výsledok. 100% to bude až vtedy keď to dokáže ošetriť presnú alternatívu toho čo vyhľadávam - čo tak skoro nebude.

Ak sa niekto snaží dostať na prvé miesta, tak sú dve možnosti SEO, alebo platená reklama.
SEO nie je podvod, je to využívanie možností ktoré existujú. Je to vlastne súťaž ako každá konkurencia. To že Google sa dá oblbnúť skrytým textom je chyba Google (ktorú napráva a napravuje).
Divné je že Google pohnútky naprávať tieto chyby nie sú lepšie vyhľadávanie, ale to že momentálne sa nabaľujú na SEO kadejaký poradcovia namiesto GOOGLE reklamy :-D
Takže Google sa skôr snaží eliminovať tieto špekulácie, pretože im to znižuje príjmy.

Nesúhlasím však s názorom že SEO je lepšie ako platená pozícia. Ide o to čo porovnávate. Ak sa Vám vráti platená reklama, t.j. máte dobrý ROI tak platená reklama je lepšie, lebo spoliehať sa na to že s pomocou SEO budete na prvej pozícii je veľmi premenlivé. Ak však nemáte dobrý komerčný model a investícia do reklamy sa nevráti, tak je lepšie SEO, pretože je to lacnejšia verzia a navyše Google reklama sa neustále predražuje kvôli väčšiemu dopytu.

Ja by som ešte jednu vec odporučil, ak chcete investovať do reklamy tak nezabudnite aj na portáli ako Porada.sk. Určite je to lacnejšia a efektívnejšia reklama ako bilboardy a dokonca ľuďom aj pomáha - nepriamo (prispieva na chod portálov, ktoré ľudia využívajú).
Billboardy nepomáhajú nikomu, skôr naopak - môžu spôsobovať napr. dopravné nehody.
Hlavný dôvod je však návratnosť investície (ROI) a tá je u internetovej reklamy omnoho lepšia. Len sa s tým treba pohrať.
Mám s tým osobnú skúsenosť, pomáham kamarátovi získavať klientov cez internet (nie na Porade) a za desatinu jeho marketingového rozpočtu mu získam 300% viac zákazníkov ako on cez klasickú reklamu (reklamné časopisy, billboardy atď.).

Dovolím si tvrdiť, že marketingové výdavky budú v budúcnosti omnoho nižšie a presadzovať sa budú len firmy s kvalitným tovarom a službám - vďaka internetu. Už čoskoro spustím nový portál, ktorý tomu tiež prispeje, momentálne vlastne už jeden beží. MOJSTYL.sk - nájdete tam dobré veci a firmy ich môžu propagovať za haliere - vidno však podľa oslovených firiem a ich marketingu, že im to ešte nedošlo. Skôr či neskor to však takto bude fungovať
Richard pre mňa je to špinavý trik, lebo tam natlačí na seba viac neviditeľného textu - kľúčových slov v rôznych tvaroch, ktorý mu zatiaľ zabezpečuje vynikajúce umiestnenie. S ostatným čo píšeš súhlasím. Ja si tiež platím reklamu a je to cítiť - oplatí sa to. Potom si ale vezmi takýchto chytrákov, čo sa špekulantským spôsobom chcú predbehnúť...
Naposledy upravil Bastian : 05.11.08 at 08:45
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Nuž podľa mňa je to využívanie možností a súťaž. Nie sú to nelegálne možnosti. Aj ty keď si čo i len trochu upravíš web (aj ja to robím na Porade), tak aby bol lepšie vyhľadateľný tak robíš to isté. Či už je to použitie skrytého textu, alebo alt - je to finta ako finta. Kde nájdeš hranice čo je správne a čo nie?
Jednoducho využívaš poznatky vo svoj prospech. Nikto zasa využíva peniaze, meno, pozíciu na trhu. Niekto má viac peňazí niekto menej. Niekto má viac poznatkov, niekto menej. Niekomu stačí že je herecká hviezda a môže predávať svoj parfém...
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Bastian Pozri príspevok
Ty si riadny odborník...
.stext 1px

Celé tvoje SEO majstrovstvo sa zakladá na klamstve. Pritom na tvojom webe píšeš, že si treba dávať pozor na nekorektných expertov, ktorí ponúkajú triky... Čo je podľa teba to tvoje neviditeľné písmo o veľkosti 1px?

Vďaka čomu sa tak dobre zobrazuje tvoja stránka? Je to seriózne? Keď si niekto vytvorí peknú, funkčnú, obsahom hodnotnú a ešte k tomu aj validnú stránku a ty ho svojim špinavým ťahom predbehneš? Pre mňa je to svinstvo I.triedy. A ešte k tomu si tu robíš reklamu a ideš tu radiť...

Layout máš vytvorený pomocou tabuliek, chýbajú ti alt texty, title máš pridlhý... stránku nemáš validnú (nie je v súlade s deklaráciou). Validátor tam našiel 37 chýb... pritom je to jednoduchá stránka - dalo by sa to zvládnuť ľavou zadnou... hlavne keď sa tým živíš.

Odporúčam všetkým nech si pozrú na jeho stránke spodnú lištu - alebo skôr čo sa tvári ako lišta. Sú to husto na seba natlačené kľúčové slová o veľkosti 1px.
Doteraz som mal dobrú mienku o Aendy, lebo z hľadiska grafiky to uňho vyzeralo veľmi dobre, ale toto!!! Teraz prvýkrát som pozrel jeho novú stránku a toto by som v živote nebol pomyslel! Je to veľmi podlý trik, seriózny webmaster takéto nepoužíva!

Richard Pozri príspevok
Nuž podľa mňa je to využívanie možností a súťaž. Nie sú to nelegálne možnosti. ??? Aj ty keď si čo i len trochu upravíš web (aj ja to robím na Porade), tak aby bol lepšie vyhľadateľný tak robíš to isté. Či už je to použitie skrytého textu, alebo alt - je to finta ako finta. Kde nájdeš hranice čo je správne a čo nie?
Jednoducho využívaš poznatky vo svoj prospech. Nikto zasa využíva peniaze, meno, pozíciu na trhu. Niekto má viac peňazí niekto menej. Niekto má viac poznatkov, niekto menej. Niekomu stačí že je herecká hviezda a môže predávať svoj parfém...
Nie je finta ako finta, lebo neviditeľný text nie je korektný. Alt tag je normálny html tag. Bežne sa používa v korektnom SEO, ale neviditeľný text je podvod. Vieš prečítať 1px text?
Naposledy upravil luigi72 : 05.11.08 at 09:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať