Polly404
08.07.08,16:55
Ahojte poraďáci,

začínam so SW Money S3 a zároveň som aj účtovníčka začiatočníčka. Nájde sa tu dobrá duša, ktorá by mipomohla zvládnuť začiatky ako v účtovaní, tak aj so SW? Prosím, prosím, prosím. Začiatky sú ťažké.

Polly404
Lekon
18.08.08,09:18
Napíš konkrétne prípady, s ktorými máš problém.
svedia
07.12.08,17:25
Prosím poradte mi ako si nastavím iný vzhľad navigátora, myslím tým ikonky prijatých faktúr atď... v ľavej strane počítača. ďakujem
svedia
07.12.08,17:34
Už som si to našla aj tak dik... papa
weva
13.06.09,22:18
Ahoj, potrebujem poradiť. Mám nového klienta a ten má program Money, ktorý ja vôbec nepoznám. Považujem sa za samouka, pracovala som v piatich rôznych účt. programoch, ale v tomto sa nevyznám. Predchádzajúci rok bol účtovaný v inom programe. Bežné účtovanie už zvládam, ale stále som neprišla nato, kde mám nahodiť počiatočné stavy. Prosím, poraďte mi.
VladoaKatka
14.06.09,06:28
Ahoj, potrebujem poradiť. Mám nového klienta a ten má program Money, ktorý ja vôbec nepoznám. Považujem sa za samouka, pracovala som v piatich rôznych účt. programoch, ale v tomto sa nevyznám. Predchádzajúci rok bol účtovaný v inom programe. Bežné účtovanie už zvládam, ale stále som neprišla nato, kde mám nahodiť počiatočné stavy. Prosím, poraďte mi.

Roleta:
Účtovníctvo-uzávierkovéoperácie-zadanie počiatočných stavov denníka
weva
14.06.09,20:13
Ďakujem. Už som to našla. Ešte mám otázočku. Dá sa opraviť suma, keď som sa pomýlila?
weva
18.06.09,13:06
V tomto programe neexistuje doklad, kde môžem účtovať viac účtov? Napr. mám faktúru, kde potrebuje rozúčtovať stranu MD na 5 účtov. Ako to mám urobiť?
weva
18.06.09,19:57
Posúvam
mavax
19.06.09,11:06
pozri si zaúčtovanie dokladu, potom daj "rozúčtovať", a každý zápis znova "rozúčtuj"
jojko19
25.10.09,21:17
Ahoj. Potrebujem poradiť. Robím v Money S3 len chvíľku. Pomýlil som sa v názve agendy, vynechal som jedno písmenko. Teraz mi na tlačí zle na výkazoch a vyšlých faktúrach. Ja neviem, kde to mám opraviť. Ideme ma z toho poraziť. Vôbec tam nevidím možnosť oprava agendy. Prosím poraďte mi.
Gabhus
28.10.09,05:12
Chcela by som sa spýtať: v MS3 mi nie je celkom jasné, ktoré zostavy si mám vytlačiť na konci roka - účtovný denník, knihy faktúr, knihy pohľadávok a záväzkov, veci ku mzdám, hlavnú knihu, inventarizácie, pokladňu a čo ešte? A hlavne - ako si vytlačím evidenciu DPH? Ďakujem.
Ejo
28.10.09,05:36
Ahoj. Potrebujem poradiť. Robím v Money S3 len chvíľku. Pomýlil som sa v názve agendy, vynechal som jedno písmenko. Teraz mi na tlačí zle na výkazoch a vyšlých faktúrach. Ja neviem, kde to mám opraviť. Ideme ma z toho poraziť. Vôbec tam nevidím možnosť oprava agendy. Prosím poraďte mi.
Opravíš to cez: nástroje/nastavenie/agenda
hena22
28.10.09,05:50
V tomto programe neexistuje doklad, kde môžem účtovať viac účtov? Napr. mám faktúru, kde potrebuje rozúčtovať stranu MD na 5 účtov. Ako to mám urobiť?

Ja na faktúrach používam položky, pričom každá môže mať inú predkontáciu.
Pokiaľ predkontáciu na položke nezadám, použije sa tá, ktorá je na hlavičke faktúry, ak v podrobnostiach na položke dám inú predkontáciu, použije sa táto. To isté platí aj pre DPH. A položkové faktúry v evidencii majú pre mňa aj lepšiu vypovedaciu schopnosť, keď niečo hľadám a nechce sa mi prehadzovať papiere.:)
Aknazuz
31.10.09,17:44
Chcela by som sa spýtať: v MS3 mi nie je celkom jasné, ktoré zostavy si mám vytlačiť na konci roka - účtovný denník, knihy faktúr, knihy pohľadávok a záväzkov, veci ku mzdám, hlavnú knihu, inventarizácie, pokladňu a čo ešte? A hlavne - ako si vytlačím evidenciu DPH? Ďakujem.
Gabhus, ja si tlačím aj obratovú predvahu. Evidenciu DPH si vytlačíš cez tlačové zostavy-priznanie k DPH a na strane 5/7 musíš mať fajku pri tretej položke=tlač dokladov vstupujúcich do DPH. Stačí takto?
Gabhus
01.11.09,04:08
Zlatá moja, ani nevieš, ako vééééľmi ĎAKUJEM.
Mona Lisa
21.03.10,17:15
Ahojte poraďáci,

začínam so SW Money S3 a zároveň som aj účtovníčka začiatočníčka. Nájde sa tu dobrá duša, ktorá by mipomohla zvládnuť začiatky ako v účtovaní, tak aj so SW? Prosím, prosím, prosím. Začiatky sú ťažké.

Polly404


Ja by som potrebovala poradit tiez.
V Money som zacala robit PU u jedneho klienta. Nepoznam dobre tento program, preto potyrebujem poradit, ako dostanem záväzky a pohladávky z predchádzajúcich období do programu. Resp. bolo to takto . Klient si vystavoval VF a evidoval DF, uctovnictvo sa robilo inde. Teraz vsak uctovnictvo chce sopracovat na Money.VF a DF vlastne ma nahodene, netreba ich uz potom nahadzovat do salda cez uzavierkove operacie apociatocny stav salda?
A este "pociatocny stav DPH" - mam tiez nahodit cez uzavierkove operacie a pouzit pociatocny stav salda DPH? Podla toho ci mali povinnost resp. NO z DPH.
Musim preniest vsetky ucty cezuzavierkove operacie?
zuzach
16.06.10,08:12
čaute, tiež začínam a nie je mi jasné ako urobím príjemku z faktúry na sklad, ja to nahodím do položiek pri fakturácii a čo s tým potom, alebo to treba robiť nejako inak?
adams
26.01.11,18:52
Ahojte, potrebujem poradit s PU v Money S3. Klient si ziada uctovat v tomto programe, pricom v roku 2009 mu uctovnictvo spracovavala ina firma. Cely rok som mu uctovala kvartalne DPH. Bolo tam par faktur evidovanych v roku 2009, pre tieto som vytvorila dalsi rok 2009 a tam som ich zaevidovala. Aspon takto som to pochopila z pomocnika. V tom nie je problem (aspon si to myslim).
Moj problem je v tom, ze doklady od predchadzajucej uctovn. firmy som dostala az teraz. Pri zadavani pociatocnych stavov v pokladni som zadala inu sumu, ako vyplyva z hlavnej knihy za predchadzajuci rok. Teraz mi to neide opravit. Mozem s tym este nieco urobit? (myslela som, ze by som zadala tieto stavy do roka 2009 a tam by som cez uzavierku preniesla zostatky do roka 2010 ... dalo by sa to aj takto?)
Este jedna informacia... program nemam zakupeny - uctujem v skusobnej verzii Start.
Dakujem za odpovede
adams
26.01.11,22:24
Nevie nikto poradit, ako vymazem nespravne zadany pociatocny stav neexistujuceho uctu napr. 211.001?
Lubica H
31.01.11,12:34
Nevie nikto poradit, ako vymazem nespravne zadany pociatocny stav neexistujuceho uctu napr. 211.001?

ak v roku 2010 začínaš s money, musíš si vytvoriť aj rok 2009, kde cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Zadanie počiatočných stavov denníka nastavíš si všetky účty. Potom spravíš závierku a prevod do roku 2010. Ak sa to týka len bankového účtu, alebo účtu pokladne, skús pozrieť, čo máš nastavené cez Nástroje/Zoznamy/Bankové účty a pokladne.
Mona Lisa
18.02.11,09:00
ak v roku 2010 začínaš s money, musíš si vytvoriť aj rok 2009, kde cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Zadanie počiatočných stavov denníka nastavíš si všetky účty. Potom spravíš závierku a prevod do roku 2010. Ak sa to týka len bankového účtu, alebo účtu pokladne, skús pozrieť, čo máš nastavené cez Nástroje/Zoznamy/Bankové účty a pokladne.


A nestačí zadať len počiatočné stavy cez 701? musí sa spraviť aj uzávierka?
Nerozumela som celkom
Lubica H
23.02.11,08:43
A nestačí zadať len počiatočné stavy cez 701? musí sa spraviť aj uzávierka?
Nerozumela som celkom

myslím ako priamo zaúčtovať cez 701? to nie.

dá sa to robiť aj v aktuálnom roku, t. j. cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Zadanie počiatočných stavov denníka - tam si rozpíšeš tie účty, ktoré majú počiatočný stav.

ale ak máš z minulého obdobia aj nejaké neuhradené faktúry, je lepšie to robiť postupom, ktorý som uviedla - má to výhody pri úhrade faktúr, môžeš potom úhrady párovať.
sybila3
23.02.11,12:08
ako robíte dph? myslím tým že napríklad januárové dph ešte nie sú dokončené ale už by som mala nahadzovať februárové doklady ale kým nemám všetky za január tak február stojí. Rozmýšľala som že či by napríklad nebolo dobré vytvoriť si číselné rady na každý mesiac zvlášť, napr. FP01-11 a tam dávať všetky fa za január a potom FP02-11 a už aj keď nemám všetky za január mohla by som nahadzovať februárové, nemohlo by to tak byť???? alebo ako to riešite??????????, dík
enfa
17.03.11,13:27
ahojte potrebujem poradiť. Účtujem v JU. Fa z Orangu+upomienka zaplatená na jeden doklad, kde si v Orange zohľadnili aj dobropis. Čiže napr. Fa 39€+upomienka 1,33€=40,33 to by som mala uhradiť, ale je uhradené len 27,86€ rozdiel je dobropis. Ako na to? Skúšam všetko, ale nejako to nejde.Ďakujem
a_je_to
17.03.11,14:12
ahojte potrebujem poradiť. Účtujem v JU. Fa z Orangu+upomienka zaplatená na jeden doklad, kde si v Orange zohľadnili aj dobropis. Čiže napr. Fa 39€+upomienka 1,33€=40,33 to by som mala uhradiť, ale je uhradené len 27,86€ rozdiel je dobropis. Ako na to? Skúšam všetko, ale nejako to nejde.Ďakujem

... fuuuúúú, tuším ... milujem začiatočníčky ! Jedna platba = jeden doklad JÚ, s tromim prílohami. Zoberieš faktúru, upomienku a dobropis, dáš na kopu, navrch doklad o zaplatení a spolu to zoštikneš do jedného celku. Potom účtuješ ... prvý záznam Orange - faktúra 39,-, druhý záznam Orange - upomienka 1,33, tretí záznam Orange - dobropis = mínus 12,47, spolu za doklad = 27,86. Všetko ide do stĺpcov Pokladňa - Výdavok a Réžia ... vyskúšaj ešte toto, hádam sa podarí.
enfa
17.03.11,15:36
Ďakujem za odpoveď. To s dokladmi som vedela, účtovala som v minulosti v inom programe tam to bolo iné. Keď som to dala do úhrad podľa súm, tak mi tam nepasovali sumy. Ale v Money sa to robí cez interné doklady? Aby sa platby spárovali tuším.
a_je_to
17.03.11,16:31
Ďakujem za odpoveď. To s dokladmi som vedela, účtovala som v minulosti v inom programe tam to bolo iné. Keď som to dala do úhrad podľa súm, tak mi tam nepasovali sumy. Ale v Money sa to robí cez interné doklady? Aby sa platby spárovali tuším.

Každý program na úrovni by mal umožniť zadať znak spárovania do každého záznamu - riadku dokladu - ku každému samostatnému záväzku. Potom by nemal mať problém so spárovaním úhrad. Veď ak účtuješ jeden bankový výpis - tam môže byť viacero úhrad ... a každá má spárovanie s inou položkou knihy záväzkov ... nemal by byť problém. Pokladničná úhrada aj kompenzačná nemôže ísť cez režim Interné doklady, ale iba cez režim Pokladňa. A došlý dobropis je tiež došlá faktúra, ibaže s mínusovými sumami.
free_cool_in
21.03.11,09:54
Dobry den, vazeni poradaci!

Chcel som sa spytat - robim moje prve danove priznanie a rocnu uzavierku v Money S3. Ako na to? Nie je mi jasne to, ze ked uzavriem rok, prida sa mi uzatvorenie uctov do uctovneho dennika. Ale ako tam potom este douctujem vysledok hospodarenia a najma dan? Mozete mi, prosim, napisat nejaky postup, ako to robite Vy pri uzatvarani uctov a vycislovani VH, dane a ich uctovani?
Budem neskutocne vdacny, mili a ochotni ludia.
free_cool_in
21.03.11,20:54
To mi naozaj nikto nevie poradit, ako prostrednictvom Money S3 robi a uctuje zavierku? Alebo len ma kazdy vela prace s danovym prizananim a nema cas poradit? :-/
free_cool_in
22.03.11,16:34
posuvam...
sybila3
23.03.11,07:04
ja po okontrolovaní všetkých účtov 311,321.......... vytlačím výsledovku, kde mám N a V a HV. Vypíšem DP a daň zaúčtujem a až potom uzatváram účty.
free_cool_in
23.03.11,09:20
Ďakujem za odpoveď, lenže keď som to skúšal takto, tak mi to už zaúčtovanú daň z príjmov zahrnie do výsledku hospodárenia, čo je, podľa mňa, nesprávne. Výpočet dane má predsa nasledovať až po zaúčtovaní VH. Alebo len nechápem?
free_cool_in
23.03.11,16:57
Milí poraďáci, doslova PROSÍM niekoho, kto pracuje so softvérom MONEY S3, ako účtujete závierku, aké operácie a v akom slede vykonávate? ĎAKUJEM!!!
free_cool_in
24.03.11,14:40
Okey, posledny-krat skusim poprosit a dokonca aj specifikovat svoj problem do konkretnych udajov:
- Ked dam pred zaucotovanim dane a vykonanim uzavierky roka volbu Uctovnictvo-Uzavierkove operacie-Poklad pre vypocet dane z prijmov a dam prepocitat, vysledok je:
Uctovny VH ....... 3007,09€
Dan .................. 571€
Tvrdite, ze teraz treba zauctovat dan a potom dat volbu Uctovnictvo-Uzavierkove operacie-Uzatvorenie roku. Tak som teda zauctoval cez ID 571€ na 591/341 a dal uzatvorenie roku. Lenze to mi naviedlo ako VH nie 3007,09€, ale uz len 2436,09.
Aky ma byt teda spravny postup? Kde robim chybu?
Prosim, pomzte mi, som uz zufaly. Clovek sa dostane az na koniec cesty skoro a nikto mu tu nie je ochotny poradit?! Zaujimalo by ma, ze preco... Inokedy su tu odpovede aj styri behom hodiny. A nepytam sa predsa hlupost..
sybila3
26.03.11,17:59
no ja akurát teraz tlačím súvahu a VZaS pred zdanením čiže s HV. Potom idem vyplniť DP, kde vypočítam daň, pretože daň nemôžeš rátať len z výsledovky, tam sú ešte pripočitateľné a odpočitatelné položky a po vyplnení DP zaúčtujem daň do záväzkov.
Aknazuz
27.03.11,14:15
skúsim bez rozčuľovania, lebo nepoznáš postupy účtovania v PÚ:
do výkazov a uzávierky roku 2010 vstupuje aj splatná daň za rok 2010, vypočítaná z DP PO za rok 2010, čo je u Teba 571€ a preto je to dobre.
VH po zdanení sa dáva aj do Výkazu aj do Súvahy a u Teba je to skutočne 3.007,09mínus571rovnása 2.436,09 a túto sumu máš mať vo výkazoch.
Za Money ručím, robím v ňom 12 rokov a ešte mi pri uzávierkových operáciách chybu neurobil. Zuzana


Okey, posledny-krat skusim poprosit a dokonca aj specifikovat svoj problem do konkretnych udajov:
- Ked dam pred zaucotovanim dane a vykonanim uzavierky roka volbu Uctovnictvo-Uzavierkove operacie-Poklad pre vypocet dane z prijmov a dam prepocitat, vysledok je:
Uctovny VH ....... 3007,09€
Dan .................. 571€
Tvrdite, ze teraz treba zauctovat dan a potom dat volbu Uctovnictvo-Uzavierkove operacie-Uzatvorenie roku. Tak som teda zauctoval cez ID 571€ na 591/341 a dal uzatvorenie roku. Lenze to mi naviedlo ako VH nie 3007,09€, ale uz len 2436,09.
Aky ma byt teda spravny postup? Kde robim chybu?
Prosim, pomzte mi, som uz zufaly. Clovek sa dostane az na koniec cesty skoro a nikto mu tu nie je ochotny poradit?! Zaujimalo by ma, ze preco... Inokedy su tu odpovede aj styri behom hodiny. A nepytam sa predsa hlupost..
Aknazuz
27.03.11,14:17
free_cool_in : ak si náhodou z Bratislavy alebo vieš do Bratislavy docestovať, viem Ti pomôcť aj fyzicky, urobím uzávierkové operácie s Tebou, veď ešte máme štyri dni ...:cool:
free_cool_in
27.03.11,22:04
Aknazuz, si naozaj mila, ze by si mi to vysvetlila :-) Uz som si to ale medzitym uvedomil, ze to je vlastne v poriadku. Mal som to sem dopisat, sorry.
Cenim si ochotu aj fyzicky s tym pomoct... Len aby si sa nahodou pri tom nerozculila, radsej to nebudem riskovat, kedze ty uz teda vopred vies, ze vobec nepoznam postupy uctovania PU. Aj tak vrela vdaka!
sybila3
27.03.11,22:47
neboj, ja som sa prvý rok tiež s tým trápila aj keď som poznala postupy v PU aj keď som vedela ako to má byť v programe som to nejako nevedela urobiť ale vďaka porade som sa to naučila.
free_cool_in
28.03.11,18:26
Sybila3 - Jeeej, toto bolo naozaj krasne. Neskutocne si ma potesila.
Komentare niektorych ludi vedia potesit. A nielen o tom je podla mna tato PORADA - niektori su tu napomocni, ochotni a mili zaroven.
sybila3
30.03.11,10:14
no lebo viem ako som sa ja natrápila s tým a nie a nie urobiť a viem to pochopiť. Ja sa teraz trápim s cesťákmi verzus bločky pri prenájme auta. alebo čo vlastne neviem ani sama sa z toho vysomáriť ale zatial mi nikto neporadil. už som toho prečítala haldu príspevkov ale nie je mi to jasné. a čím viac čítam tým mám z toho väčší hokej.
sybila3
05.04.11,06:24
chcem sa opýtať ako riešite ak vystavíte zálohovú faktúru, potom kým príde výpis z účtu treba vystaviť ostrú ale na základe čoho odpočítate vyúčtovanie zálohy keď výpis z účtu ešte nie je. Ja som to teraz riešila tak, že som si pozrela obraty v banke cez IB a zaúčtovala po tú zaplatenú zálohu a odúčtovala ale do budúcnosti dá sa to inak riešiť? dík
jana89
24.01.12,08:37
Prosím , vie mi niekto poradiť ako mám zaúčtovať v JU prijatie dotácie z Úradu práce v programe Money S3 a následné čiastočné čerpanie v r. 2011, tak aby mi to správne zobrazovalo v peňažnom denníku? Ďakujem
Zuzana Suesy Hrašná
14.02.14,12:33
Ahojte, je tu niekto z Trenčianskeho kraja, najlepšie NMnV, kto by mi pomohol s účtovnou závierkou v Money S3? Čo najskôr. Prípadne aj s daňovým a pod.