Zavrieť

Porady

Začiatočníčka

Ahojte poraďáci,

začínam so SW Money S3 a zároveň som aj účtovníčka začiatočníčka. Nájde sa tu dobrá duša, ktorá by mipomohla zvládnuť začiatky ako v účtovaní, tak aj so SW? Prosím, prosím, prosím. Začiatky sú ťažké.

Polly404
Usporiadat
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Napíš konkrétne prípady, s ktorými máš problém.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Prosím poradte mi ako si nastavím iný vzhľad navigátora, myslím tým ikonky prijatých faktúr atď... v ľavej strane počítača. ďakujem
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Už som si to našla aj tak dik... papa
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Ahoj, potrebujem poradiť. Mám nového klienta a ten má program Money, ktorý ja vôbec nepoznám. Považujem sa za samouka, pracovala som v piatich rôznych účt. programoch, ale v tomto sa nevyznám. Predchádzajúci rok bol účtovaný v inom programe. Bežné účtovanie už zvládam, ale stále som neprišla nato, kde mám nahodiť počiatočné stavy. Prosím, poraďte mi.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

weva Pozri príspevok
Ahoj, potrebujem poradiť. Mám nového klienta a ten má program Money, ktorý ja vôbec nepoznám. Považujem sa za samouka, pracovala som v piatich rôznych účt. programoch, ale v tomto sa nevyznám. Predchádzajúci rok bol účtovaný v inom programe. Bežné účtovanie už zvládam, ale stále som neprišla nato, kde mám nahodiť počiatočné stavy. Prosím, poraďte mi.
Roleta:
Účtovníctvo-uzávierkovéoperácie-zadanie počiatočných stavov denníka
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Ďakujem. Už som to našla. Ešte mám otázočku. Dá sa opraviť suma, keď som sa pomýlila?
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

V tomto programe neexistuje doklad, kde môžem účtovať viac účtov? Napr. mám faktúru, kde potrebuje rozúčtovať stranu MD na 5 účtov. Ako to mám urobiť?
0 0
weva weva

weva je offline (nepripojený) weva

Posúvam
0 0
mavax mavax

mavax je offline (nepripojený) mavax

pozri si zaúčtovanie dokladu, potom daj "rozúčtovať", a každý zápis znova "rozúčtuj"
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Ahoj. Potrebujem poradiť. Robím v Money S3 len chvíľku. Pomýlil som sa v názve agendy, vynechal som jedno písmenko. Teraz mi na tlačí zle na výkazoch a vyšlých faktúrach. Ja neviem, kde to mám opraviť. Ideme ma z toho poraziť. Vôbec tam nevidím možnosť oprava agendy. Prosím poraďte mi.
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Chcela by som sa spýtať: v MS3 mi nie je celkom jasné, ktoré zostavy si mám vytlačiť na konci roka - účtovný denník, knihy faktúr, knihy pohľadávok a záväzkov, veci ku mzdám, hlavnú knihu, inventarizácie, pokladňu a čo ešte? A hlavne - ako si vytlačím evidenciu DPH? Ďakujem.
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

jojko19 Pozri príspevok
Ahoj. Potrebujem poradiť. Robím v Money S3 len chvíľku. Pomýlil som sa v názve agendy, vynechal som jedno písmenko. Teraz mi na tlačí zle na výkazoch a vyšlých faktúrach. Ja neviem, kde to mám opraviť. Ideme ma z toho poraziť. Vôbec tam nevidím možnosť oprava agendy. Prosím poraďte mi.
Opravíš to cez: nástroje/nastavenie/agenda
0 0
hena22 hena22

hena22 je offline (nepripojený) hena22

weva Pozri príspevok
V tomto programe neexistuje doklad, kde môžem účtovať viac účtov? Napr. mám faktúru, kde potrebuje rozúčtovať stranu MD na 5 účtov. Ako to mám urobiť?
Ja na faktúrach používam položky, pričom každá môže mať inú predkontáciu.
Pokiaľ predkontáciu na položke nezadám, použije sa tá, ktorá je na hlavičke faktúry, ak v podrobnostiach na položke dám inú predkontáciu, použije sa táto. To isté platí aj pre DPH. A položkové faktúry v evidencii majú pre mňa aj lepšiu vypovedaciu schopnosť, keď niečo hľadám a nechce sa mi prehadzovať papiere.
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
Gabhus Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať: v MS3 mi nie je celkom jasné, ktoré zostavy si mám vytlačiť na konci roka - účtovný denník, knihy faktúr, knihy pohľadávok a záväzkov, veci ku mzdám, hlavnú knihu, inventarizácie, pokladňu a čo ešte? A hlavne - ako si vytlačím evidenciu DPH? Ďakujem.
Gabhus, ja si tlačím aj obratovú predvahu. Evidenciu DPH si vytlačíš cez tlačové zostavy-priznanie k DPH a na strane 5/7 musíš mať fajku pri tretej položke=tlač dokladov vstupujúcich do DPH. Stačí takto?
0 0
Gabhus Gabhus

Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

Zlatá moja, ani nevieš, ako vééééľmi ĎAKUJEM.
0 0
Mona Lisa Mona Lisa

Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

Polly404 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,

začínam so SW Money S3 a zároveň som aj účtovníčka začiatočníčka. Nájde sa tu dobrá duša, ktorá by mipomohla zvládnuť začiatky ako v účtovaní, tak aj so SW? Prosím, prosím, prosím. Začiatky sú ťažké.

Polly404

Ja by som potrebovala poradit tiez.
V Money som zacala robit PU u jedneho klienta. Nepoznam dobre tento program, preto potyrebujem poradit, ako dostanem záväzky a pohladávky z predchádzajúcich období do programu. Resp. bolo to takto . Klient si vystavoval VF a evidoval DF, uctovnictvo sa robilo inde. Teraz vsak uctovnictvo chce sopracovat na Money.VF a DF vlastne ma nahodene, netreba ich uz potom nahadzovat do salda cez uzavierkove operacie apociatocny stav salda?
A este "pociatocny stav DPH" - mam tiez nahodit cez uzavierkove operacie a pouzit pociatocny stav salda DPH? Podla toho ci mali povinnost resp. NO z DPH.
Musim preniest vsetky ucty cezuzavierkove operacie?
0 0
zuzach zuzach

zuzach je offline (nepripojený) zuzach

čaute, tiež začínam a nie je mi jasné ako urobím príjemku z faktúry na sklad, ja to nahodím do položiek pri fakturácii a čo s tým potom, alebo to treba robiť nejako inak?
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Ahojte, potrebujem poradit s PU v Money S3. Klient si ziada uctovat v tomto programe, pricom v roku 2009 mu uctovnictvo spracovavala ina firma. Cely rok som mu uctovala kvartalne DPH. Bolo tam par faktur evidovanych v roku 2009, pre tieto som vytvorila dalsi rok 2009 a tam som ich zaevidovala. Aspon takto som to pochopila z pomocnika. V tom nie je problem (aspon si to myslim).
Moj problem je v tom, ze doklady od predchadzajucej uctovn. firmy som dostala az teraz. Pri zadavani pociatocnych stavov v pokladni som zadala inu sumu, ako vyplyva z hlavnej knihy za predchadzajuci rok. Teraz mi to neide opravit. Mozem s tym este nieco urobit? (myslela som, ze by som zadala tieto stavy do roka 2009 a tam by som cez uzavierku preniesla zostatky do roka 2010 ... dalo by sa to aj takto?)
Este jedna informacia... program nemam zakupeny - uctujem v skusobnej verzii Start.
Dakujem za odpovede
0 0
adams adams

adams je offline (nepripojený) adams

Nevie nikto poradit, ako vymazem nespravne zadany pociatocny stav neexistujuceho uctu napr. 211.001?
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

adams Pozri príspevok
Nevie nikto poradit, ako vymazem nespravne zadany pociatocny stav neexistujuceho uctu napr. 211.001?
ak v roku 2010 začínaš s money, musíš si vytvoriť aj rok 2009, kde cez Účtovníctvo/Uzávierkové operácie/Zadanie počiatočných stavov denníka nastavíš si všetky účty. Potom spravíš závierku a prevod do roku 2010. Ak sa to týka len bankového účtu, alebo účtu pokladne, skús pozrieť, čo máš nastavené cez Nástroje/Zoznamy/Bankové účty a pokladne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať