mmmaros
10.07.08,16:35
Ahojte,
pardon ak to tu už bolo, ale pri hľadaní som to nenašiel:
Mám jednoduchý problém: v Money S3 som uzavrel rok 2007 (jednoduché účtovníctvo) a ostala mi tam jedna neuhradená prijatá faktúra + jedna neuhradená vystavená faktúra. Ostali mi teda ako záväzok a pohľadávka (boli aj vo výkaze pri daňovom priznaní).

V roku 2008 došlo k úhrade oboch faktúr (obe bankovým prevodom). Normálne zaúčtujem úhrady faktúr cez Menu: Účtovníctvo-Banka-Úhrada vystavených faktúr a pohľadávok, resp. Menu: Účtovníctvo-Banka-Úhrada prijatých faktúr a pohľadávok. Neviem, ako to mám teraz "zaúčtovať" v Money S3, keďže uvedené faktúry v novom roku nemám (ostali v starom).

Viete mi poradiť, ako sa to robí? Mám zapísať do roku 2008 tie faktúry znova alebo sa dajú nejako preniesť z minulého roka?

Vďaka!
liba2
10.07.08,14:40
Keďže boli obidve fa neuhradené, mal ich program preniesť do ďalšieho roka.
liba2
10.07.08,14:50
mmmaros
11.07.08,04:01
Ahoj,
pozeral som sa na to, ale faktúry mi neprenieslo. Pozeral som Menu Účtovníctvo-Uzávierkové operácie ale nemám tam položku "uzávierka roku", ktorá sa spomína v diskusii "saldo". Je tam len "Prevod počiatočných stavov do nového roku" a ten faktúry nepreniesol (účtujem v jednoduchom účtovníctve)...
Peterika
11.07.08,19:26
Ahoj,
pozeral som sa na to, ale faktúry mi neprenieslo. Pozeral som Menu Účtovníctvo-Uzávierkové operácie ale nemám tam položku "uzávierka roku", ktorá sa spomína v diskusii "saldo". Je tam len "Prevod počiatočných stavov do nového roku" a ten faktúry nepreniesol (účtujem v jednoduchom účtovníctve)...

V JÚ saldo a ani počiatočné stavy účtov nevydíš- pretože tam nie sú.Prepni 2007 a urob prevod počiatočných stavov do r. 2008. V roku 2008 keď budeš chcieť uhradiť faktúru / banka, pokladňa/ z rokov predtým musíš cez variabilný symbol a dole na lište máš roky tam si prepneš rok a tam sa ti ukážu tie neuhradené faktúry z roku napr. 2007

V JÚ Ti uzávierku napíše do agenda- nastavenie agendy a dole je posledná uzávierka - dátum - tam Ti doplní dátum, keď pozeráš peňažný denník a pri jeho zavretí sa ťa spýta či chceš dosadiť dátum uzávierky. Ale dosadiť dátum uzávierky v JÚ v money nie podmienená tým, že by Ti v daľšom roku nezobrazovalo OF ,DF- neuhradené z predchádzajúcich rokov.