Zavrieť

Porady

Prijatá i vystavená faktúra z minulého roka (JÚ)

Ahojte,
pardon ak to tu už bolo, ale pri hľadaní som to nenašiel:
Mám jednoduchý problém: v Money S3 som uzavrel rok 2007 (jednoduché účtovníctvo) a ostala mi tam jedna neuhradená prijatá faktúra + jedna neuhradená vystavená faktúra. Ostali mi teda ako záväzok a pohľadávka (boli aj vo výkaze pri daňovom priznaní).

V roku 2008 došlo k úhrade oboch faktúr (obe bankovým prevodom). Normálne zaúčtujem úhrady faktúr cez Menu: Účtovníctvo-Banka-Úhrada vystavených faktúr a pohľadávok, resp. Menu: Účtovníctvo-Banka-Úhrada prijatých faktúr a pohľadávok. Neviem, ako to mám teraz "zaúčtovať" v Money S3, keďže uvedené faktúry v novom roku nemám (ostali v starom).

Viete mi poradiť, ako sa to robí? Mám zapísať do roku 2008 tie faktúry znova alebo sa dajú nejako preniesť z minulého roka?

Vďaka!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmmaros je offline (nepripojený) mmmaros

    mmmaros
    Ahoj,
    pozeral som sa na to, ale faktúry mi neprenieslo. Pozeral som Menu Účtovníctvo-Uzávierkové operácie ale nemám tam položku "uzávierka roku", ktorá sa spomína v diskusii "saldo". Je tam len "Prevod počiatočných stavov do nového roku" a ten faktúry nepreniesol (účtujem v jednoduchom účtovníctve)...

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    mmmaros Pozri príspevok
    Ahoj,
    pozeral som sa na to, ale faktúry mi neprenieslo. Pozeral som Menu Účtovníctvo-Uzávierkové operácie ale nemám tam položku "uzávierka roku", ktorá sa spomína v diskusii "saldo". Je tam len "Prevod počiatočných stavov do nového roku" a ten faktúry nepreniesol (účtujem v jednoduchom účtovníctve)...
    V JÚ saldo a ani počiatočné stavy účtov nevydíš- pretože tam nie sú.Prepni 2007 a urob prevod počiatočných stavov do r. 2008. V roku 2008 keď budeš chcieť uhradiť faktúru / banka, pokladňa/ z rokov predtým musíš cez variabilný symbol a dole na lište máš roky tam si prepneš rok a tam sa ti ukážu tie neuhradené faktúry z roku napr. 2007

    V JÚ Ti uzávierku napíše do agenda- nastavenie agendy a dole je posledná uzávierka - dátum - tam Ti doplní dátum, keď pozeráš peňažný denník a pri jeho zavretí sa ťa spýta či chceš dosadiť dátum uzávierky. Ale dosadiť dátum uzávierky v JÚ v money nie podmienená tým, že by Ti v daľšom roku nezobrazovalo OF ,DF- neuhradené z predchádzajúcich rokov.

    Prijatá i vystavená faktúra z minulého roka (JÚ)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.