zanetka68
11.07.08,15:51
Preberám ešte stále účtovníctvo od externej firmy a postupne zadávam počiatočné stavy účtov od Money S3. Tento program zvládam sama, takže sa učím postupne a na tiež na vlastných chybách. Narazila som na problém a zatiaľ som neprišla na to, ako mám zadať počiatočný stav účtov v cudzej mene. Pri možnosti "zadaní počiatočných stavov denníka" je hodnota iba v SKK. Pomôžte mi, ďakujem vopred veľmi pekne. :(
zanetka68
15.07.08,11:40
Nikto mi nevie poradiť? :mee:
Atreides
16.07.08,15:22
Money nedokaze naviest pociatocne stavy uctov v CM. Dokonca ani neeviduje pohyby na uctoch v CM. Jednoducho dochadza pri tlaci napr. "pohybov na ucte v CM" k prepoctu sumy v SKK na CM podla kurzu. Staci teda navies pociatocny stav v SKK a uistit sa, ze kruz k 31.12. predchadzajuceho roku je zadany spravne. Potom sa pri tlaci vystupov pociatocny stav spravne podla tohto kurzu prepocita.
zanetka68
17.07.08,06:30
Tzn. že kurzy majú byť správne zadané v "kurzoch devízového trhu" alebo niekde inde? Čo ak mi zostane niečo v CM ešte do roku 2009, to budem musieť si "obrazne" kalkulačkou prepočítať kurzom 31.12. PZ 2008, pripočítať MD obrat v CM, odpočítať Dal v CM, aby som zistila KZ 2008 v CM? Pred tým som robila s programom Datalock a MRP a nepamätám si niečo také.
Atreides
17.07.08,10:28
Ano v kurzoch devizoveho trhu. Ak budu na ucte obraty, staci pouzit zostavu "pohyby na uctoch". Tu je mozne tlacit aj v CM. Tam budu viditelne pohyby ako aj zostatok v DM aj v CM. Mozno to nie je uplne standardne ale da sa na to zvyknut :-)
zanetka68
18.07.08,10:25
Ďakujem veľmi pekne a prajem príjemný deň. :)