Zavrieť

Porady

počiatočné stavy v cudzej mene

Preberám ešte stále účtovníctvo od externej firmy a postupne zadávam počiatočné stavy účtov od Money S3. Tento program zvládam sama, takže sa učím postupne a na tiež na vlastných chybách. Narazila som na problém a zatiaľ som neprišla na to, ako mám zadať počiatočný stav účtov v cudzej mene. Pri možnosti "zadaní počiatočných stavov denníka" je hodnota iba v SKK. Pomôžte mi, ďakujem vopred veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Money nedokaze naviest pociatocne stavy uctov v CM. Dokonca ani neeviduje pohyby na uctoch v CM. Jednoducho dochadza pri tlaci napr. "pohybov na ucte v CM" k prepoctu sumy v SKK na CM podla kurzu. Staci teda navies pociatocny stav v SKK a uistit sa, ze kruz k 31.12. predchadzajuceho roku je zadany spravne. Potom sa pri tlaci vystupov pociatocny stav spravne podla tohto kurzu prepocita.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    Tzn. že kurzy majú byť správne zadané v "kurzoch devízového trhu" alebo niekde inde? Čo ak mi zostane niečo v CM ešte do roku 2009, to budem musieť si "obrazne" kalkulačkou prepočítať kurzom 31.12. PZ 2008, pripočítať MD obrat v CM, odpočítať Dal v CM, aby som zistila KZ 2008 v CM? Pred tým som robila s programom Datalock a MRP a nepamätám si niečo také.

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Ano v kurzoch devizoveho trhu. Ak budu na ucte obraty, staci pouzit zostavu "pohyby na uctoch". Tu je mozne tlacit aj v CM. Tam budu viditelne pohyby ako aj zostatok v DM aj v CM. Mozno to nie je uplne standardne ale da sa na to zvyknut :-)

    počiatočné stavy v cudzej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.