ika755
12.07.08,21:51
Kôli hypo-uveru som si musel zriadit vo VUB bezny ucet ktory mi je len na to aby som nan zasielalal splatky uveru a banka si preuctuje splatky na uverovy ucet.Ale hacik je v tom ze poplatok za tento bezny ucet ma stoji za 15rokou -co je doba splacania uveru-15000sk.Chcel som ho zrusit a splacat uver prevodom z inej banky .Vo VUB zistili po 2 rokoch splacania ze uz bezny ucet mat nemusim no za zmenu splacania mi uctuju 4000sk.Ma niekto takuto skusenost ?pozor na nich....ako na nich?,???
misomiso
12.07.08,20:02
Je to bezna drzost, ktoru si banky u nas dovoluju. Najnovsie im to zatrhol nejaky organ EU, ale evidentne sa vynasli a uctuju poplatok. Ale aj u nas je nejaky dozor nad vankami, treba zistit, kto to robi, snad sa treba opytat v Narodnej Banke a potom sa stazovat.
Chobot
14.07.08,09:28
Kôli hypo-uveru som si musel zriadit vo VUB bezny ucet ktory mi je len na to aby som nan zasielalal splatky uveru a banka si preuctuje splatky na uverovy ucet.Ale hacik je v tom ze poplatok za tento bezny ucet ma stoji za 15rokou -co je doba splacania uveru-15000sk.Chcel som ho zrusit a splacat uver prevodom z inej banky .Vo VUB zistili po 2 rokoch splacania ze uz bezny ucet mat nemusim no za zmenu splacania mi uctuju 4000sk.Ma niekto takuto skusenost ?pozor na nich....ako na nich?,???

Pokiaľ to je uvedené v zmluve o úvere alebo v sadzobníku poplatkov, tak bohužiaľ je to legitímne požadovať tento nehorázny poplatok. Neviem, aký typ konta máš teraz, že za 15 rokov zaplatíš 15000 SKK, ale môžeš si znížiť ten poplatok tým, že si ten účet zmeníš na flexi účet (http://www.vub.sk/show.asp?category=393), kde mesačný poplatok za vedenie je už od 37 SKK - potom ťa poplatok za 15 rokov vyjde na 6660 SKK.

Pozeral som v sadzobníku a je to skutočne tam (http://www.vub.sk/show.asp?document=429#s45aa):

10.3.6. Zmeny zmluvných podmienok zo strany klienta. (v EUR) 2) 4 000 Sk (120 EUR)
Takže buď zaplatíš 4000 za zmenu alebo ten flexi účet za 37 SKK. Ale viac by ma trápil poplatok za vedenie úverového účtu vo výške 99,- SK/ mesiac. ZA 1 pohyb mesačne je to sakra drahé vedenie účtu.
Zoltán Kovács
14.07.08,09:40
Ja som riešil minulý týždeň v inej banke poplatky za výpis. Za jeden výpis v tlačenej forme účtovali 65,- SK. A mesiac pred tým iba 40,- Sk. Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/766187-post2976.html

Hneď som dal zrušiť výpisy. Budem ich tlačiť cez homebanking zadara.
mladymuz
14.07.08,09:53
neviem ako je to pri vypisoch z BU prav. osob, resp. podnikatelov, ale pri klasickom ucte fyz. osoby vypis ktory nie je vytlaceny bankou nie je pouzitelny na pravne ucely a ine banky take nieco neakceptuju.
Chobot
14.07.08,09:57
neviem ako je to pri vypisoch z BU prav. osob, resp. podnikatelov, ale pri klasickom ucte fyz. osoby vypis ktory nie je vytlaceny bankou nie je pouzitelny na pravne ucely a ine banky take nieco neakceptuju.

Toto je
mimotemy

V zadaní sa nehovorí nič o výpisoch, ide o poplatok za vedenie účtu.
adi11
14.07.08,09:59
Môj syn má vo VUB flexi účet a každý mesiac si sťahovali 57 Sk poplatok, a pritom tam nemal žiaden pohyb, konečne príde domov zo zahraničia a zruší ho
Chobot
14.07.08,11:38
Môj syn má vo VUB flexi účet a každý mesiac si sťahovali 57 Sk poplatok, a pritom tam nemal žiaden pohyb, konečne príde domov zo zahraničia a zruší ho

Flexi účty majú rôzne stupne poplatkov, podľa toho, koľko doplnkových služieb má aktivovaných. Je to od 37 až do 187 SKK. Pri 2-3 doplnkových službách je poplatok 57 SKK, aj keď nebol žiadny pohyb na účte.
brm
14.07.08,11:52
skrátka si nakúpime fusakle a budeme pchať bubáky do nich...prvý krát v živote som rada, že škrkino má plutvu číslo 14:D
cactus
14.07.08,12:01
skrátka si nakúpime fusakle a budeme pchať bubáky do nich...prvý krát v živote som rada, že škrkino má plutvu číslo 14:D

tak to budete boháči, kým to naplníte...;););)
chlap
14.07.08,20:41
mimotemy všetko, čo je Flexi od Vašej Úverovej Banky vás Flexibilne zoderie z kože :cool:

Ja som u nich zrušil účet pred rokom, keď mi bez vysvetlenia nedali úver 80.000,- Sk na výmenu okien v byte. :confused: O pár mesiacov neskôr mi iná banka dala hypo 1 mil. Sk na kúpu ďalšieho bytu a o ďalších pár mesiacov iná banka 800 tis. Sk na rekonštrukciu (moje príjmy sa za predchádzajúci rok nezmenili).