vmsux
13.07.08,21:59
Ahojte.
Nejako som to tu nenasiel, preto sa pytam.
1 Musi mat sro ucet v banke?
2 Musi to byt firemny ucet alebo nestaci len osobny? Ved rozdiel je len v nazve, ale osobne ucty su lacnejsie.
3 A ak treba firemny ucet, neviete konkretne poradit, dobry/lacny? Vela pohybov na ucte mat nebudeme a mbank este nema firemne ucty...
Diky moc
*Fénix
13.07.08,23:38
Petra29
14.07.08,05:32
http://www.porada.sk/192816-post13.html
Tento odkaz sa týka szčo.
Ak bude s.r.o. používať bankový účet, určite to nesmie byť súkromný účet /na koho na konateľa??/.
*Fénix
14.07.08,05:52
Tento odkaz sa týka szčo.
Ak bude s.r.o. používať bankový účet, určite to nesmie byť súkromný účet /na koho na konateľa??/.


Platí to vo všeobecnosti. Aj,aj.
Zoltán Kovács
14.07.08,05:55
Platí to vo všeobecnosti. Aj,aj.

Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.
KvetkaK
14.07.08,05:57
Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.
Súhlasím so Smithom, právnická osoba nemôže používať k podnikaniu predsa súkromný účet a musí si zriadiť podnikateľský. A ak ho nepotrebuje, tak nieje povinnosť mať podnikateľský účet.
rickman
14.07.08,07:57
Ahojte.
Nejako som to tu nenasiel, preto sa pytam.
1 Musi mat sro ucet v banke?
2 Musi to byt firemny ucet alebo nestaci len osobny? Ved rozdiel je len v nazve, ale osobne ucty su lacnejsie.
3 A ak treba firemny ucet, neviete konkretne poradit, dobry/lacny? Vela pohybov na ucte mat nebudeme a mbank este nema firemne ucty...
Diky moc

mBank by casom mali poskytovat aj podnikatelske ucty. Pokial budu razit svoju strategiu aj dalej, tak by mali mat najnizsie poplatky aj na tychto uctoch..

Ja by som privital bankovy produkt, v ktorom by neboli ziadne poplatky, ale ani ziadne uroky. Co vy na to? Ano, niekedy by to bolo pre banku vyhodne, inokedy nie..
*Fénix
14.07.08,11:50
Nesúhlasím. Nakoľko súkromný účet je na meno. A s.r.o. nie je osoba, ktorá by mohla mať meno. S.R.O. ak už má účet musí mať na obchodné meno. Inak to nie je účet s.r.o. ale niekoho iného.

Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????:)
KvetkaK
14.07.08,11:54
Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????:)
Tak potom je to v poriadku, keď máš takýto názor. :)
Zoltán Kovács
14.07.08,11:58
Napíš mi prosím ,kde súhlasím s tým aby či už s.r.o. ,alebo FO používali na podnikanie osobný účet. Od samého začiatku som proti tomu - len vy dvaja s Kvetkou to nie a nie pochopiť. Stále ma citujete , akoby som bol za používanie osobného účtu. Raz a navždy - môj názor je : Ani FO ani s.r.o nemá čo miešať do podnikania svoje osobné účty .
Stačí takéto vysvetlenie????????:)

Tebou pripojený link je práve o tom, že szčo môže mať na podnikateľské účely otvorený osobný účet a nie podnikateľský. Preto ten môj nesúhlas s tvojím príspevkom.;)


Pod pojmom osobný účet rozumiem aj taký účet, ktorý je založený na meno občana a nie na szčo, ale používa sa výlučne na podnikateľské účely. Teda nemiešajú sa hrušky s jablkami (firemné a súkromné platby).
*Fénix
14.07.08,12:05
Schválne som pricapil jeden príspevok, pretože v téme sa okrem iného hovorilo aj o rozdielnych obchodných podmienkach pri zakladaní účtu. Ja osobne nielenže súhlasím so zriadením podnikateľského účtu, ale som zarytý odporca všetkých podnikateľov brániacich sa zriadiť si podnikateľský účet a ktorí ušetria 100 - 120 Sk za balík služieb a poskytnú účtovníkovi na spracovanie výpis z účtu ,ktorý sa častokrát rovná nevyriešenej detektívke. Toť môj nemenný názor.:)
krason
14.07.08,15:33
Mbank by mala mat ten podnikatelsky ucet v auguste. a bude vyhodny lebo tam bude urok 0 % ( aj tak je smiesny v inych bankach) a nebudu aspon problemy v uctovnictve s poplatkami a urokmi.. a bude zadarmo.. ( jasne ze po case budu neake poplatky )...
vmsux
28.07.08,07:05
Ja som povodne neplanoval mat ziadny ucet v banke, fungovat len cez pokladnu. Zivnostensky ani Obchodny register ucet nevyzaduju ale vcera som sa dozvedel, ze kvoli danovemu uradu by bolo treba mat firemny ucet.
Je to pravda?
krason
28.07.08,07:08
Teoreticky by si ho mal mat firemny. AK ces na neho prijimat peniaze..AKo tvoj prijem alebo platit.. Aby si to mal pekne zoradene.. a nemal v tom bordel. a ked si ho zriadis , tak si zriad najlacnejsi a uvidis ako to bezi.
Johanka
28.07.08,07:08
Daňový úrad vyžaduje b.účet iba v prípade, že je daňovník platiteľ DPH.
Fragaria
28.07.08,07:34
Podľa mojho názoru , každá osoba ktorá má pridelené IČO a DIČ by mala mať podnikateľský účet , a z podnikateľského by si mala vyberať na osobné účely a vložiť to na osobný účet . Osobný účet daňový úrad nezaujíma. Ale platby a príjmy z podnikania a to by malo byť oddelené od osobných platieb.
color
29.07.08,09:24
Stále mi však nie je jasná definitívna odpoveď, či je niekde v zákone nariadené žívnostníkovi používať podnikateľský účet. Na začiatok podnikania nepotrebujem platiť 129 Sk namiesto 0 Sk za porovnateľné služby. Takýto OÚ by bol samozrejme samostatne zriadený, oddelený od bežne mnou používaných účtov... Vďaka za odpoveď.
linko1
29.07.08,09:35
nikde v zákone to nie je, že ako živnostník musíš mať firemný účet,
silviamb
29.07.08,18:36
Ako zivnostnik si mozes otvorit aj ucet osobny, len mysli na to, ze on je len "akoze" osobny, takze na nom rob len operacie ako SZCO - aby si nemal chaos v uctovnictve.
ZuzanaP
30.07.08,03:47
Stačí, v prípade daňovej kontroly, vedieť preukázať pôvod prijatých a vydaných peňazí, ktoré napr. nemajú nič spoločné s podnikaním a kľudne môžete používať osobný účet na podnikanie. Ďalej účtovníčke pri účtovaní VBÚ vedieť vysvetliť osobnú spotrebu.
vmsux
24.08.08,20:32
A aky firemny ucet/v akej banke by ste poradili?
Aby poplatk boli najnizsie...
azla
25.08.08,07:22
angel22
08.03.09,12:54
... pardon
Lianka
08.03.09,12:55
angel22
08.03.09,13:05
... pardon
Lianka
08.03.09,13:09
mimotemyViem, ze si to nemyslela zle. Chcela som tym povedat, ze sa pytas rovnaku otazku na dvoch miestach. Pre lepsiu prehladnost aj pre dalsich, ktorych by tuto problematiku hladali, je vhodne dodrziavat http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html.

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
MINOLTA2
09.03.09,09:01
Dobrý deň.
Môžte mi poradiť ako má vyzerať tlačivo pre daňový úrad konkrétne nahlásenie firemného účtu. Ak ho nahlásim s oneskorením hrozí mi pokuta?
Ďakujem
Tweety
09.03.09,09:06
Dobrý deň.
Môžte mi poradiť ako má vyzerať tlačivo pre daňový úrad konkrétne nahlásenie firemného účtu. Ak ho nahlásim s oneskorením hrozí mi pokuta?
Ďakujem Nie je na tom nič zložité.
Jednoducho napíš oznámenie o používaní účtu .......... v banke tej a tej.
batorek
12.03.09,09:41
Dobrý deň
No ja práve sedím nad podnikateľskym účtom a neviem sa pohnúť ďalej.
Firma na podnikateľskom účte má dokopy 25 položiek čo sa týka podnikania ale možno 100 položiek čo sa týka súkromných platieb z účtu. Teraz neviem čo stým mám účtovať každú položku ako neovplyv. DZ aby mi sadel zostatok účtu na konci roka. Čo sa mi vôbec nechce účtovať, alebo nestačilo by mesačne spočítať položky neovplyv. ZP a dať to do peňažného denníka,?
Preto to takto riešil, že na äčet mu prichádzali platby za faktúry a on hneď uhrádzal svoje osobné veci napr. plyn elektrina .
Poraďte prosím čo stým Díky batorek
Zita5
12.03.09,09:54
Dobrý deň
No ja práve sedím nad podnikateľskym účtom a neviem sa pohnúť ďalej.
Firma na podnikateľskom účte má dokopy 25 položiek čo sa týka podnikania ale možno 100 položiek čo sa týka súkromných platieb z účtu. Teraz neviem čo stým mám účtovať každú položku ako neovplyv. DZ aby mi sadel zostatok účtu na konci roka. Čo sa mi vôbec nechce účtovať, alebo nestačilo by mesačne spočítať položky neovplyv. ZP a dať to do peňažného denníka,?
Preto to takto riešil, že na äčet mu prichádzali platby za faktúry a on hneď uhrádzal svoje osobné veci napr. plyn elektrina .
Poraďte prosím čo stým Díky batorek

Ak sa jedná o podnikateľský účet , tak účtovať o pohybe na tomto účte podľa jednotlivých položiek .
adozo
05.05.09,11:05
Ahojte

Ak s.r.o. uz viac ako rok nevykonava ekonomicku cinnost, je platcom DPH, musi mat ten ucet v banke?
Aky zakon to urcuje?
Ak zrusi ucet, moze ho cakat sankcia?

Dakujem
Zita5
05.05.09,11:12
Ahojte

Ak s.r.o. uz viac ako rok nevykonava ekonomicku cinnost, je platcom DPH, musi mat ten ucet v banke?
Aky zakon to urcuje?
Ak zrusi ucet, moze ho cakat sankcia?

Dakujem


Ak sa účet dlhodobo nebude požívať , tak Vám ho zruší banka . Pokiaľ zostatok pôjde do mínusu , čo sa ľahko môže stať , nakoľko banka mesačné poplatky strháva z BU , či ho používate , alebo nie . V tomto prípade Vás vyzve k úhrade mínusu na účte .

Pokiaľ s.r.o. je nefunkčná tak účet môžete zrušiť a zrušenie účtu nahlásite na DU .
Ak ste plátcovia DPH a nebudete vykazovať žiadnu činnosť , tak Vám DU z úradnej moci môže zrušiť taktiež plátcovstvo DPH
Džudi
05.05.09,11:34
No len za to, že zrušil účet ho určite nemôžu sankcionovať.
Ak nepoužíva bezhotovostný styk je ubytočné účet mať. Na DÚ by som nahlásila zmenu - zrušenie účtu, a príp. ak sa činnosť rozbehne a založí sa nový účet znovu nahlásiť zmenu a malo by to byť ok.
adozo
05.05.09,12:16
Tak ze zakon to neupresnuje.
Len kvoli plateniu alebo vrateniu DPH by musela mat spolocnost ucet. Tak v tomto pripade to kludne mozme zrusit. A potom to nahlasit na DU.

Dakujem za pomoc...
Johnyb11
05.05.09,19:23
Ahojte.Mam otazku na POa ucet, tak to dam sem a nebudem vytvarat novu temu. Ako PO mam zaregistrovany na DU jeden ucet, ale v Spol.Zmluve sme sa zaviazali zalozit rezervny fond.
1.Moze to byt zvlast ucet?
2. Treba to nahlasit na DU?
3.Moze to byt aj ucet na fyzicku osobu?
Lianka
06.05.09,07:50
Ahojte.Mam otazku na POa ucet, tak to dam sem a nebudem vytvarat novu temu. Ako PO mam zaregistrovany na DU jeden ucet, ale v Spol.Zmluve sme sa zaviazali zalozit rezervny fond.
1.Moze to byt zvlast ucet? ak ste sa v zmluve zaviazali zalozit na tento ucel bankovy ucet, tak zvlast ucet
2. Treba to nahlasit na DU?ano, vsetky ucty firmy
3.Moze to byt aj ucet na fyzicku osobu?nie! ide predsa o ucet PO

Odpovede v texte.
Johnyb11
06.05.09,08:16
Dakujem Lianka za odpovede ale k odpovedi cislo 3.mem este dotaz.
Nemoze to byt ani v takom pripade ak je ucet vedeny na oboch konatelov firmy? V podstate s tym uctom sa nebude hybat len raz za rok vkladat do neho peniaze, pripadne raz vyberat. Je neefektivne platit poplatky za ucet PO s ktorym sa nebude hybat. Nie?
Lianka
06.05.09,08:35
Neodporucala by som to, Johnyb11. Su to peniaze PO, a nie FO, ani jednej FO, ani oboch.

Nie je povinnost mat rezervny fond vedeny na bankovom ucte, staci ho viest len v uctovnictve. Skor by som zmenila v tomto duchu spolocensku zmluvu. Prip. pockaj, kym sa este vyjadri niekto, kto s tym ma vacsie skusenosti.
Johnyb11
06.05.09,09:00
Takze vravis ze sa da rezervny fond viest len v uctovnictve?To by bolo fajn. Musim skontrolovat ako mame presne napisanu spoloc. zmluvu a uvidime.. Ale dakujme aj tak zarady. No a hadam sa vyjadri aj niekto iny...
Johnyb11
06.05.09,09:04
Pozeral som Spolocensku zmluvu a je tam priamo napisane "Spoločníci sa zaväzujú v prospech spoločnosti zložiť príspevok na tvorbu rezervného fondu. Príspevok spoločníci zložia na bankový účet založený na ten účel." :(
Takze toto sa asi nejako obist neda, vsak.
grammatika
06.05.09,09:38
Pozeral som Spolocensku zmluvu a je tam priamo napisane "Spoločníci sa zaväzujú v prospech spoločnosti zložiť príspevok na tvorbu rezervného fondu. Príspevok spoločníci zložia na bankový účet založený na ten účel." :(
Takze toto sa asi nejako obist neda, vsak.

tak toto už nie, ak to máte v Spol.zmluve, tak musíte založiť zvlášť bankový účet PO na rezervný fond.
Johnyb11
06.05.09,10:16
Tak toho som sa obaval... :( a menit spolocensku zmluvu kvoli tomu je asi blbost, vsak. :(
Johnyb11
06.05.09,10:42
A ako vobec DU zisti ze ucet je vedeny na fyzicke osoby a nie na pravnicku? Ved v podstate pri registracii zadavam len cislo uctu. A navyse ten ucet bude naozaj sluzit len na tento ucel a aj v uctovnicve to budeme tak viest. Tak potom nechapem kde je problem... :(
grammatika
06.05.09,10:44
Pri kontrole Ti to môžu zistiť, lebo to vidia na výpise z účtu.
PO nesmie mať účet, ktorý nie je podnikateľský.
Johnyb11
06.05.09,10:47
Ty cloveka vies podporit... ;) ale nie dakujem ze mi radis... Fakt sa to neda obist?
grammatika
06.05.09,10:49
Tak, prepáč.:)
Johnyb11
06.05.09,10:56
A co keby to urobime tak ze prvy rok budeme mat ucet pre FO mBank a niekedy v januari ho zmenime na ucet PO, hadam dovtedy uz mBank bude mat ucty aj pre PO... Co myslis?
grammatika
06.05.09,10:57
A obísť to?
Zaviazali ste sa v Spol.zmluve viac ako to nariaďuje zákon.
Alebo tvoríte prvý krát rezervný fond? Ak áno, asi by som sa poradila s nejakým právnikom, ale snažila by som sa zmeniť Spol.zmluvu.
To myslím, že môžte spraviť dodatkom k SZ a potom úplne znenie SZ.
grammatika
06.05.09,10:59
Nemôžem si spomenúť, ale kedysi som mala firmu, ktorá mala tiež zriadený účet na RF a neboli tam nejaké strašné poplatky za vedenie toho účtu. Určite to nerieš cez tú FO.
Johnyb11
06.05.09,11:02
Praveze zaciname a neuvedomil som si co presne to podpisujeme v tej spoloc. zmluve. ;)
grammatika
06.05.09,11:05
Teda ste vznikli tento rok?No a v tej SZ máte, že musíte pri vzniku vytvoriť rezervný fond-lebo ani to už nie je povinnosť zo zákona.
Ak nemáte, ja by som to riešila zmenou SZ
Lianka
06.05.09,11:06
Nemôžem si spomenúť, ale kedysi som mala firmu, ktorá mala tiež zriadený účet na RF a neboli tam nejaké strašné poplatky za vedenie toho účtu. Určite to nerieš cez tú FO.

Skus sa v banke spytat na to, co spomina grammatika. Podobne boli vedene napr. bankove ucty socialneho fondu - ziadne poplatky, ani pri zalozeni, ani priebezne, jediny poplatok bol za zrusenie uctu. Povedz, ze ide len o zriadenie uctu za ucelom tvorby rezervneho fondu PO.

Cez FO urcite nie.
Johnyb11
06.05.09,12:57
Takze vravis ze tvorenie rezervneho fondu uz nie je zo zakona? To akoze fakt? Ak naozaj tak to asi zmenime v spolocenskej zmluve radsej..
Tweety
06.05.09,12:58
Takze vravis ze tvorenie rezervneho fondu uz nie je zo zakona? To akoze fakt? Ak naozaj tak to asi zmenime v spolocenskej zmluve radsej..
RF- jeho tvorba je aj naďalej priamo daná zákonom, ale mať účet RF v banke ,už nie je zákonom daný.
Johnyb11
06.05.09,13:02
Aha takto to je... No dobre, tak dkujem pekne za rady...
grammatika
06.05.09,13:03
Takze vravis ze tvorenie rezervneho fondu uz nie je zo zakona? To akoze fakt? Ak naozaj tak to asi zmenime v spolocenskej zmluve radsej..

Nie, tvorba je daná zákonom a aj dopĺňanie §124 Obchodný zíákonník (Spoločnosť vytvára rezervný fond (§ 67) v čase a vo výške, ktorú určuje spoločenská zmluva; ak sa rezervný fond nevytvorí už pri vzniku spoločnosti, je spoločnosť povinná ho vytvoriť z čistého zisku vykázaného v riadnej účtovnej závierke za rok, v ktorom sa zisk po prvý raz vytvorí, a to vo výške najmenej 5 % z čistého zisku, nie však viac ako 10 % základného imania. Tento fond je povinná každoročne dopĺňať o sumu určenú v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však vo výške 5% z čistého zisku vyčísleného v ročnej účtovnej závierke, až do dosiahnutia výšky rezervného fondu určenej v spoločenskej zmluve alebo v stanovách, najmenej však do výšky 10 % základného imania.)

ale už nemusíš hneď na začiatku podnikania vytvárať rezervný fond a takisto ako sme písali nemusíš mať zriadený samostatný účet v banke, ak Ti to SZ neprikazuje..
Johnyb11
07.05.09,03:48
Dobre, tak dakujem este raz. Rozhodol som sa vyriesit to prepisanim spolocenskej zmluvy. Vymazem z nej ten riadok, kde mam napisane ze vytvorime osobitny ucet na tento ucel. A budeme to realizovat tak ze peniaze budeme mat v pokladni. Takto to moze byt, vsak?
No a kedze chcem zmenit spolocensku zmluvu, tak ako mam postupovat? Predpokladam ze musim napisat dodatok k spol.zmluve. Podpisat ho pred notarom. (2x), potom vytlacit kompletnu spol. zmluvu(1x - netreba overeny podpis) a spolu s registraciou na OR zaniest na OR. je to tak? Ci su tu este nejake ine potrebne veci. Na Zivnostensky urad nemusim dat vediet ze som menil spol.zmluvu?
av2
09.03.10,16:56
Podla akeho zakona nemoze s.r.o. pouzivat osobny ucet niekoho ineho na podnikanie? V ziadnom som to nenasiel. Je pravda, ze tym moze porusovat vseobecne obchodne podmienky banky, ale banka aj tak na to sotva prijde, ak ide o malu s.r.o. a prinajhorsom mu ten ucet zrusi.
Xanti
09.03.10,16:59
Podla akeho zakona nemoze s.r.o. pouzivat osobny ucet niekoho ineho na podnikanie? V ziadnom som to nenasiel. Je pravda, ze tym moze porusovat vseobecne obchodne podmienky banky, ale banka aj tak na to sotva prijde, ak ide o malu s.r.o. a prinajhorsom mu ten ucet zrusi.
Ako si účet ktorý je vedený na fyzickú osobu teda na meno a bydlisko dáš do nákladov s.r.o. ked nebudeš mať v názve účtu meno s.r.o. a detto adresu sídla?

Si to predstavuješ ako Hurvínek válku.
av2
09.03.10,16:59
A zaplatit poplatok 66 eur, takze to mas lacnejsie nic nemenit :).
av2
09.03.10,17:03
Nedas si do nakladov. Lacnejsie je platit si poplatky ako fyzicka osoba, ako drahy podnikatelsky ucet, aj ked si poplatky mozes dat do nakladov.
pavol54
09.03.10,21:12
Podla akeho zakona nemoze s.r.o. pouzivat osobny ucet niekoho ineho na podnikanie? V ziadnom som to nenasiel. Je pravda, ze tym moze porusovat vseobecne obchodne podmienky banky, ale banka aj tak na to sotva prijde, ak ide o malu s.r.o. a prinajhorsom mu ten ucet zrusi.
Nejde o banku ale o daňový úrad, tam musíš predložiť účet ktorý má firma
Aldan
13.03.10,10:58
Ja mám podobný prípad, PO má účet na meno konateľa nie na meno firmy. Využíva tam len firemné pohyby. Je mi jasné, že nebudem účtovať poplatky do firmy ale mám to účtovať na 335 alebo na 365?
Podľa mna to nemôžem účtovať na 221 keď účet neznie na meno firmy. Alebo môžem to dať na 221 - to by bolo najjednoduchšie.. Ďakujem
majka30
29.03.10,11:11
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu, manžel je SZČO, doposial používal na podnikanie osobný účet, na ktorom však boli pohyby týkajúce sa len podnikania a nič iné, takže účto bolo v pohode, mal ho nahlásený aj na DU. Teraz sa chce stať dobrovolný platca DPH a na DU mu povedali, že musí mať zriadený podnikateľský účet, nemáte s tým niekto skúsenosť, musí byť v tomto prípade založený podnikateľský účet? Ďakujem za odpoveď
johanka12
14.03.11,06:39
Ahojte ,mozete mi prosim poradit mam takyto problem .
Chcela som vratit peniaze priatelke a poslala som je peniaze . Pri tom som sa pomylila v internet bankingu a namiesto z osobneho uctu, som ich poslala z firemneho. Poradte ako by som to mohla uctovne vyriesit.

Dakujem za odpoved.
JarkaL
14.03.11,07:00
Zaúčtuj to ako pohľadávku na 378/221 a pošli to naspäť zo svojho os. účtu - 221/378.
Najsprávnejšie by ale bolo, aby to poslala kamarátka a Ty by si jej peniaze vrátila zo súkr. účtu.
johanka12
14.03.11,07:59
Dakujem za odpoved
firemp3
13.05.13,16:54
Dobry den, potreboval pomoc s mojim problemom:
Som student, mam zalozeny podnikatelsky ucet na zivnost. Su na nom iba transakcie tykajuce sa zivnosti, mozem tento isty ucet pouzivat aj na moju s.r.o. ktorej som konatelom? Ucet mam v mBank, je reg.pod zivnostenskym obchodnym menom nie je to osobny ucet...