emental
21.07.08,09:13
Uz dlho riesim moj zdravotny problem, tak skusim ci sa niekto, kto by mi vedel poradit, nenajde aj tu na porade.

Co moze sposobovat ze niekedy po konzumacii jedla (nezistil som ze by muselo ist o nejake konkretne jedlo) mi zacne byt tak blbo, ze sa citim ako ked na mna lezie chripka? Mierne sa zacnem potit hlavne na cele, v hrdle a nosnej dutine citim palenie-skriabanie a citim celkovu slabost, hlavne v nohach. Vacsinou to prejde same tak za hodinku, niekedy neskor. Ked som hladny, tak obvykle je to OK.

Mal som sice nieco so zaludkom/crevami pred par mesiacmi a to sa tahalo, zacalo to priznakmi ako chripka, ale nenasli mi nic na gastre a preslo to po case liecbou probiotikami a aloe.

Uz ma to stve, lebo je to dost otravne, nechce sa mi potom ani nic jest. Chudnut nechudnem, nemam problem ani pribrat ak dobre jem.
Jeden clovek mi poradil aby som skusil lecithin a b-vitaminy, tak som jedol tyzden lecithin a bkomplex a neviem ci to placebo efekt, ale mal som pocit ze je to OK, jedol som a tie priznaky neboli, alebo len slabucke.

Teraz tu u nas bola nejaka brusna chripka, tak som pre zmenu cely vikend prehnackoval a mal som aj 1-2 dni teplotu, tak teraz to je dost o nicom este (proste zhoda nahod, nema to nic s tamtym problemom, lebo to mali aj moji 2 kolegovia v tie iste dni)

Poradi mi niekto co mam robit? Bude to alergia alebo nieco s crevami alebo je to od stresu (mam dost stresov, v poslednej dobe ma toho moc nebavi a td. ale depresie nemam zase, tak na tom zle nie som, ale nezazivam proste moc euforickych stavov v poslednej dobe)

Lekar na mna kuka dost prekvapene ked som mu to pospoimnal. Urobil mi krvne testy, pecenove a vsetko OK, aj vyter z hrdla a aj tam nic nebolo.

:(
BXLmiami
21.07.08,08:50
Odhad máš celkom dobrý,odpoved Ti dajú len vyšetrenia a to gastroenterologické a alergologické.Treba absolvovať obe.:)
emental
21.07.08,10:39
Gastroenterologicke uz bolo - gastroskopia a odber krvi - vsetko negativne. Po tom vysetreni sa mi to nejako zlepsilo, tak som to uz neriesil. Az teraz ked mam s tym opat problem. Aj na alergologiu som mal ist, lenze tam mali dovolenku a udajne maju tak plno, ze ma zoberu za mesiac-dva. Uvidim ci sa mi to podari vybavit skor.
BXLmiami
21.07.08,11:13
Alergiu na protilátky na kravské mlieko by možno mohol odobrať aj obvodák,ale neviem to naisto,podľa toho,ako to maju v zmluvách s Tvojou poistovnou.
emental
21.07.08,12:29
Co ja viem, to kravske mlieko by som asi vylucil, lebo jeden cas som schvalne mlieko a mliecne vyrobky obmedzoval, takmer vylucil a nejako sa az tak velky rozdiel nekonal.
BXLmiami
21.07.08,12:39
Vylúčiť kravské mlieko neznamená prestať piť mlieko.Máš predtsvau v koľkých potravinách sa bielkovina kravského mlieka nachádza?Silne pochybujem,že sa Ti podarilo vylúčiť potraviny ,ktoré mlieko obsahujú.Okrem toho,vylúčenie na krátky čas neukáže žiadny posun.U detí sa v prípade precitlivelosti a diety,robí prvá kontrola o rok.:)
kalkulka
21.07.08,13:54
Skús si všimnúť po akom jedle ti je zle?
Kristína
21.07.08,14:12
Gastroenterologicke uz bolo - gastroskopia a odber krvi - vsetko negativne. Po tom vysetreni sa mi to nejako zlepsilo, tak som to uz neriesil. Az teraz ked mam s tym opat problem. Aj na alergologiu som mal ist, lenze tam mali dovolenku a udajne maju tak plno, ze ma zoberu za mesiac-dva. Uvidim ci sa mi to podari vybavit skor.
Celkom určite choď na alergologické testy. Alergia na potraviny má rôzne príznaky, vrátane tráviacich problémov - vtedy sa hovorí systémových alergických reakciách. Najťažšou formou je anafylaktický šok.
Ide o nestabiné alergény, ktoré sa prejavujú lokálne v ústnej dutine: svrbenie, opuch alebo začervenanie pier a sliznice ústnej dutiny a jazyka, tvorba pľuzgierov na podnebí, svrbenie na podnebí, opuch...
Potom sú ti prejavy v rámci celého organizmu pri termostabilných alergénoch: sčervenie tvár, dostaneš nádchu, opuchne Ti nos, zapália sa Ti oči a svrbia, zvracania, kolika, hnačka, bronchospazmus, opuch hltanu, pokles tlaku, srdcová arytmia, anafylaktický šok...
Dokonca existuje s námahou spojená potravinová anafylaxia. To znamená, že za normálnych okolností potravina nerobí problémy, ale o pár hodín po fyzickej námahe áno.
O alergii na potraviny by som Ti mohla rozprávať z vlastných skúseností.
Takže skús tie testy, aby si vedel, na čom si.
Zoltán Kovács
21.07.08,16:00
Tie príznaky (hnačky, nechutenstvo, celková slabosť, zvýšená teplota) ako v prípade chrípky má aj napr. Crohnova choroba:

http://www.porada.sk/t29212-m-crohn.html
VladoaKatka
21.07.08,17:16
Uz dlho riesim moj zdravotny problem, tak skusim ci sa niekto, kto by mi vedel poradit, nenajde aj tu na porade.

Poradi mi niekto co mam robit? Bude to alergia alebo nieco s crevami alebo je to od stresu (mam dost stresov, v poslednej dobe ma toho moc nebavi a td. ale depresie nemam zase, tak na tom zle nie som, ale nezazivam proste moc euforickych stavov v poslednej dobe)
Skús sa pozrieť na tieto stavy z iného pohľadu, stres - odbúrať príčiny alebo sa im vyhnúť, čo Ťa nebaví???, prečo a z čoho máš depresie???

Lekar na mna kuka dost prekvapene ked som mu to pospoimnal. Urobil mi krvne testy, pecenove a vsetko OK, aj vyter z hrdla a aj tam nic nebolo.

Nečuduj sa, ale všeobecne je známe, že také príznaky, ktoré sa nedajú zistiť hmatom alebo lab. a iným vyšetrením lekári považujú za simuláciu. Treba trvať na komplexných vyšetreniach aj sonografické, aj laboratórne testy aj na onkomarkery. Niekedy sa hľadá úplne inde, kde je príčina. Tvrdo ísť za nárokmi na vyšetrenia.
Prepáč, ale mi to nedá, prečo robili výter z hrdla, keď máš problémy na inom konci? Existujú aj na tieto sekréty skládačky, treba ich vyžiadať.
:(
Odpoveď máš v texte.
pasuliatko
21.07.08,17:25
Uz dlho riesim moj zdravotny problem, tak skusim ci sa niekto, kto by mi vedel poradit, nenajde aj tu na porade.

Co moze sposobovat ze niekedy po konzumacii jedla (nezistil som ze by muselo ist o nejake konkretne jedlo) mi zacne byt tak blbo, ze sa citim ako ked na mna lezie chripka? Mierne sa zacnem potit hlavne na cele, v hrdle a nosnej dutine citim palenie-skriabanie a citim celkovu slabost, hlavne v nohach. Vacsinou to prejde same tak za hodinku, niekedy neskor. Ked som hladny, tak obvykle je to OK.

Mal som sice nieco so zaludkom/crevami pred par mesiacmi a to sa tahalo, zacalo to priznakmi ako chripka, ale nenasli mi nic na gastre a preslo to po case liecbou probiotikami a aloe.

Uz ma to stve, lebo je to dost otravne, nechce sa mi potom ani nic jest. Chudnut nechudnem, nemam problem ani pribrat ak dobre jem.
Jeden clovek mi poradil aby som skusil lecithin a b-vitaminy, tak som jedol tyzden lecithin a bkomplex a neviem ci to placebo efekt, ale mal som pocit ze je to OK, jedol som a tie priznaky neboli, alebo len slabucke.

Teraz tu u nas bola nejaka brusna chripka, tak som pre zmenu cely vikend prehnackoval a mal som aj 1-2 dni teplotu, tak teraz to je dost o nicom este (proste zhoda nahod, nema to nic s tamtym problemom, lebo to mali aj moji 2 kolegovia v tie iste dni)

Poradi mi niekto co mam robit? Bude to alergia alebo nieco s crevami alebo je to od stresu (mam dost stresov, v poslednej dobe ma toho moc nebavi a td. ale depresie nemam zase, tak na tom zle nie som, ale nezazivam proste moc euforickych stavov v poslednej dobe)

Lekar na mna kuka dost prekvapene ked som mu to pospoimnal. Urobil mi krvne testy, pecenove a vsetko OK, aj vyter z hrdla a aj tam nic nebolo.

:(


navštív internistu, ja som mala podobné problémy zobrala mi krv na helicobaktera,či som neni alergická na lepok a mlieko,vzorky stolice. nakoniec sa zistilo úplne niečo ine než sme všetci predpokládali, zle mi pracuje pankreas a nevytvára mi šťavy, ktoré trávia škroby a mässo. dala mi lieky a od vtedy mam pokoj. naozaj internista ti pomôže:) držím palce:)
emental
23.07.08,12:30
Bol som dnes na alergologii. Zatial mi povedali len ze som dost silno alergicky na roztoce. Krv mi budu este len vysetrovat.
Kristína
27.07.08,06:38
Bol som dnes na alergologii. Zatial mi povedali len ze som dost silno alergicky na roztoce. Krv mi budu este len vysetrovat.
Hm, tak problém bude asi v niečom inom, ako v priamej alergii na potraviny.