33andrea
24.07.08,10:05
Ahojte,

chcem vas poprosit o radu. Potrebujem upravit text v pdf. Viem, ze pdf sa pouziva ako "konecna" verzia preto, aby sa uz nedala dalej upravovat.
Od obchodneho partnera mam katalog, ktory mi dodal v pdf, od grafikov iny vystup nema. (?) Odo mna pozaduje, aby som tam vlozila slovenske texty. S internetu som si stiahla pdf Viewer, s ktorym sa nieco zmenit da, ale nie je to to co potrebujem. Ma niekto s tym skusenosti? Pripadne je niekto z okolia Lipt. Mikulasa, ktory by sa mi mohol na to pozriet a tie texty tam vlozil? DAKUJEM.
Fero11
24.07.08,08:13
Tu na porade su o tom rozsiahle thready skus hladat
Stevo5
24.07.08,08:41
Tu na porade su o tom rozsiahle thready skus hladat

1.- Nedalo mi to, tak som sa pokúsil vyhľadať niektorý z tých mnohých threadov. Zadal som heslo "úprava dokumentu vo formáte PDF", potom "úprava PDF", potom "text v PDF" a ani neviem aké ešte a vyhodilo mi to spústu odpovedí, z ktorých by mi nepomohla ani jedna.
Tým nechcem povedať že tam nie sú, ale to vyhľadávanie by malo byť funkčnejšie (alebo všetci budeme musieť prejsť kurzom vyhľadávania).

2.- PDf viewer je len prehliadač dokumentov. Tak isto ako Adobe acrobat Reader. Na úpravu by si musela použiť Adobe acrobat, alebo si vyber niečo z tejto stránky:
stahuj.centrum.cz/?g[s]=%FAprava+pdf

Pomôcť by ti mohlo aj toto:
.stahuj.centrum.cz/grafika_a_design/fonty/programy_pro_praci_s_fonty/abbyy-finereader/?g[hledano]=ABBYY&g[oz]=9.0&g[up]=PE

Na začiatok pred stahuj si pripíš www
Fero11
24.07.08,08:55
Ja som tiez dal vyhladat a dokonca som napisal len pdf a nic nenaslo, ale staci ak by strankovala a citala nazvy threadov
Chobot
24.07.08,09:05
Ja som tiez dal vyhladat a dokonca som napisal len pdf a nic nenaslo, ale staci ak by strankovala a citala nazvy threadov

Problémom pri vyhľadávaní na porade je, že pri vyhľadávaní vyhľadávač ignoruje slová, ktoré majú 3 a menej znakov, takže vyhľadáva len slová 4 a viacznakové. Preto ti nenájde slovo PDF.

ja som našiel pár tém, ktoré o tom pojednávajú:

http://www.porada.sk/t77481-adobe-reader.html

http://www.porada.sk/t61088-format-pdf.html

http://www.porada.sk/t68487-format-pdf.html

http://www.porada.sk/t70165-adobe.html

http://www.porada.sk/t8202-adobe-acrobat.html
Surehand
24.07.08,09:06
Originálnym softvérom je Adobe Acrobat, ale asi nepotrebuješ profesionálny a relatívne drahý soft. Skús inkscape, stiahnuť sa dá z www.inkscape.org (http://www.inkscape.org), mal by fungovať.
scorp
24.07.08,10:01
Na priamu otazku priama odpoved. Zadat do googlu Solid Converter. Je trial na 15 dni. V trial obdobi transformuje do Wordu max 10 stran alebo 10 % dokumetu.
Fero11
24.07.08,11:48
Problémom pri vyhľadávaní na porade je, že pri vyhľadávaní vyhľadávač ignoruje slová, ktoré majú 3 a menej znakov, takže vyhľadáva len slová 4 a viacznakové. Preto ti nenájde slovo PDF.

mimotemy
Neviem kto je vyvojarom tohto fora, je urcite dobre co sa tyka php skriptov, ale chcelo by to lepsie nastavit, napr. aby to vyhladavalo aj 3 pismenove slova, alebo dost mi vadi, ze ked otvorim temu, tak by som chcel aby ma to hodilo na posledny precitany prispevok, lebo stava sa mi casto, ze niektore prispevky citam aj viac krat, az potom ................. AHA ved to som uz cital
33andrea
24.07.08,12:45
DAKUJEM vsetkym za RADY. Urcite ich vyskusam. AHOJTE.
Chobot
24.07.08,12:55
mimotemy
Neviem kto je vyvojarom tohto fora, je urcite dobre co sa tyka php skriptov, ale chcelo by to lepsie nastavit, napr. aby to vyhladavalo aj 3 pismenove slova, alebo dost mi vadi, ze ked otvorim temu, tak by som chcel aby ma to hodilo na posledny precitany prispevok, lebo stava sa mi casto, ze niektore prispevky citam aj viac krat, az potom ................. AHA ved to som uz cital

Vidím, že si členom od roku 2005, preto sa čudujem, že tak málo poznáš funckionalitu Porady.

Inak tvorcom Porady a administrátorom je Richard.

S tými 3 písmenami - kedysi vyhľadávalo aj 3-písmenové slová, ale nebolo to praktické, lebo ak si niekto dal vyhľadať napr. "zmluva bez podpisu", tak mu vyhodilo všetky fóra, kde sa nachádzalo slovo bez, teda prakticky skoro všetky. Myslím, že to je taký kompromis - tie slová viac ako 3 znaky. Treba si len na to zvyknúť a ide to.

Ten tvoj druhý problém sa dá tiež riešiť. Pokiaľ si si v minulosti otvoril nejakú tému a prečítal si si ju, tak ak si ju otvoríš napr. na druhý deň, tak hneď pod záhlavím porady a názvom témy je taký modrý text "Pozrieť prvý nečítaný". Ak si na to klikneš, tak ťa to presmeruje na prvý tebou neprečítaný príspevok, aj keby bol na 5 strane. Nemusíš prelúskavať celú tému.

Takže vidíš, že máš čo objaviť na porade.;)
Fero11
24.07.08,14:42
Som sice registrovanym od roku 2005, ale aktivne tu som asi rok, mozno aj menej (myslel som si, ze sa to nastavuje v administracii)
dik
edit: ale to ako si pozriet neprecitane prispevky som nenasiel, pozeral som aj do konta a upravy, ale nenasiel som to tam
Chobot
24.07.08,22:14
edit: ale to ako si pozriet neprecitane prispevky som nenasiel, pozeral som aj do konta a upravy, ale nenasiel som to tam

Nemusíš pozerť do konta ani na úpravy.

Ja to robím takto - po otvorení si stránky Porady si v menu kliknem na obsluha a potom na podmenu Nové príspevky (prípadne na Dnešné príspevky). Tým sa mi zobrazia v prvom prípade témy, ktoré som si nepozrel a v druhom prípade posledných 200 tém za posledných 24 hodín.

AK je názov témy hrubým písmom, tak to znamená, že som nevidel buď celú tému alebo tá téma má nové príspevky. Ak je obyčajným písmom, tak všetky príspevky danej témy som už videl a nemá význam ju otvárať.

Ak otvoríš tému, ktorá je hrubým písmom a predtým si u už videl, a chceš sa nastaviť na prvý neprečítaný, klikni na ten text "Pozrieť prvý nečítaný". Ak to nevieš nájsť, pripájam ti screenshot. Vyskúšaj a uvidíš.

Ak to tam nie je, znamená to, že si videl všetky príspevky a nie sú tam žiadne nové.
Fero11
25.07.08,07:47
dik, ale niekedy mi fakt treba okuliare :D
Chobot
25.07.08,08:00
dik, ale niekedy mi fakt treba okuliare :D

... a funguje ti to?
Fero11
25.07.08,09:03
no jasne