Mima P.
30.07.08,22:56
Ahojte všetci.
Mám zamestnancov, kt. mali celý jún neospravedlnené absencie. Po vygenerovaní výplat sa v prílohe výkazu do SP je uvedený 1 kalendárny deň ???- neodpracoval žiadny deň a nebol v mesiaci ani platený sviatok.
Po vygenerovaní výplat sa mi v odvodoch do ZP zobrazil príjem
0,00 Sk avšak vymeriavací základ je mes. mzda podľa prac.zmluvy a z toho vypočítané odvody. Teda za niekoho kto neodrobil v mesiaci ani deň mám zaplatiť zdravotné poistenie akoby pracoval? To snáď NIE :-(
Podľa §13 ods.5,16 zak. o zdr. poist sa VZ kráti o dni neospravedlnenej absencie. Teda potom by logicky pri celomesačnej absencii bol VZ=0,00 Či nie????
Dúfam, že je to len chyba nejakeho nastavenia v programe (OLYMP) lebo inak ma picne.
Dakujem za rady a nazory. Ak si najdete cas prosím reagujete čo najskôr.
Ďakujem a prajem krásny deň.
endrju
31.07.08,04:13
Ahojte všetci.
Mám zamestnancov, kt. mali celý jún neospravedlnené absencie. Po vygenerovaní výplat sa v prílohe výkazu do SP je uvedený 1 kalendárny deň ???- neodpracoval žiadny deň a nebol v mesiaci ani platený sviatok.
Po vygenerovaní výplat sa mi v odvodoch do ZP zobrazil príjem
0,00 Sk avšak vymeriavací základ je mes. mzda podľa prac.zmluvy a z toho vypočítané odvody. Teda za niekoho kto neodrobil v mesiaci ani deň mám zaplatiť zdravotné poistenie akoby pracoval? To snáď NIE :-(
Podľa §13 ods.5,16 zak. o zdr. poist sa VZ kráti o dni neospravedlnenej absencie. Teda potom by logicky pri celomesačnej absencii bol VZ=0,00 Či nie????
Dúfam, že je to len chyba nejakeho nastavenia v programe (OLYMP) lebo inak ma picne.
Dakujem za rady a nazory. Ak si najdete cas prosím reagujete čo najskôr.
Ďakujem a prajem krásny deň.

V pripade zdravotneho poistenia nie je chyba v nastaveni programu, ale v nepozornom citani §13 ods 16 zakona o zdravotnom poisteni.
Barbara
31.07.08,04:32
ods. 16
Minimálny základ podľa odseku 15 sa nekráti o časť zodpovedajúcu neospravedlnenej neprítomnosti zamestnanca a poskytnutému pracovnému voľnu bez náhrady mzdy, ktoré zamestnávateľ poskytne zamestnancovi na jeho žiadosť, okrem pracovného voľna bez náhrady mzdy, ktoré je zamestnávateľ povinný poskytnúť zamestnancovi podľa osobitného predpisu. 48)
abel
31.07.08,04:45
Mima P, pri absencii treba do SP oznámiť na reg. liste prerušenie poistenia - v oddiele 10 uvedieš dôvod 3, poistenie ako zamestnávateľ neplatíš.
Do zdravotnej bez ohľadu na absenciu odvody zaplatiť musíš.
milagros208
31.07.08,05:02
Naozaj je to tak. Sociálne poistenie sa počas neospravedlnenej absencie dá prerušiť, zdravotné však nie. Zdravotné poistenie sa zamestnancovi končí až skončením zamestnania. My sme tento problém riešili už neraz. Bohužiaľ zodpovednosť niektorých zamestnancov je takmer nulová. Aj keď vlastne nič neodrobili, musí sa zamestnávateľa aj zamestnanca zaplatiť zdravotné poistenie z minima. My sme to riešili tak, že sme im to dali k náhrade.
Aňuška
31.07.08,08:26
Ahojte všetci.
Mám zamestnancov, kt. mali celý jún neospravedlnené absencie. Po vygenerovaní výplat sa v prílohe výkazu do SP je uvedený 1 kalendárny deň ???- neodpracoval žiadny deň a nebol v mesiaci ani platený sviatok.
Po vygenerovaní výplat sa mi v odvodoch do ZP zobrazil príjem
0,00 Sk avšak vymeriavací základ je mes. mzda podľa prac.zmluvy a z toho vypočítané odvody. Teda za niekoho kto neodrobil v mesiaci ani deň mám zaplatiť zdravotné poistenie akoby pracoval? To snáď NIE :-(
Podľa §13 ods.5,16 zak. o zdr. poist sa VZ kráti o dni neospravedlnenej absencie. Teda potom by logicky pri celomesačnej absencii bol VZ=0,00 Či nie????
Dúfam, že je to len chyba nejakeho nastavenia v programe (OLYMP) lebo inak ma picne.
Dakujem za rady a nazory. Ak si najdete cas prosím reagujete čo najskôr.
Ďakujem a prajem krásny deň.


1 deň pre SP preto, že do SP sa berú kalendárne dni a predpokladám
že 1.6. nemal pracovať ( bola nedeľa) a že si zadala absenciu a prerušenie 2.-30.