Elena Navrátilová
03.10.08,21:06
Mnooo. Od Savčenka ste na sto honov (alebo žeby nie, zapadá to do jeho príkladov). ... a tak škrtám zápalkou pod hranicou:

En ten tiky dva špendlíky,kto je za, že Bastian je konfliktný?
Táni, myslím, že zbytočne rýchlo sa to zvrhne na osobné útoky... to je hneď invektív. Pritom sa to dalo pekne vyriešiť, vydiskutovať... aj rozdielne názory sa predsa tolerujú. Ale prečo sa hneď ide do osobných útokov skutočne nerozumiem... Veď aj človek je omylný. Je to prirodzená vlastnosť. Ale toto osočovanie a osobné útoky... jednoducho nemusím. ;)
Elena Navrátilová
03.10.08,19:25
Na otázniky, Ti, žiaľ, odpovedať neviem. Neviem totiž čítať myšlienky.;) Priznávam sa aj k takejto nedokonalosti.;):)

Evka, to nie je Tvoja nedokonalosť... na otázniky si musí dať odpoveď každý sám. ;)
Moricova
03.10.08,19:49
Jeho prednáška na ezoterickom festivale bola naozaj studená sprcha. Ale podľa mal vo veľa veciach aj pravdu Je naozaj ťažké pre ženy žiť v mužskom svete. Len som nedokázala posúdiť, či jeho nápady nie sú príliš uletené od reality - napr. či by si ženy dokázali vytvoriť svoj svet.
Tanče
03.10.08,21:38
Jeho prednáška na ezoterickom festivale bola naozaj studená sprcha. Ale podľa mal vo veľa veciach aj pravdu Je naozaj ťažké pre ženy žiť v mužskom svete. Len som nedokázala posúdiť, či jeho nápady nie sú príliš uletené od reality - napr. či by si ženy dokázali vytvoriť svoj svet.

(hurá, konečne niekto k veci!!!!)

Je to len na nás. aj tá realita je menná.;)
Ak si z Blavy: www.zdravevztahy.sk/
Eulalia
04.10.08,04:14
Nenapadlo váš ešte na príspevky od "tých istých nickov" nereagovať? Potom sa nemajú čoho chytiť a zadrapávať. Vaše pobúrené reakcie sú ich živnou pôdou ... ;). Niekto to potrebuje, vašu energiu k životu, ale určite to tiež nemá ľahké...
Tanče, máš úplnú pravdu, ale vieš, ja som sa nechala vyprovokovať, lebo som ešte neabsolvovala žiadny Savčenkov kurz;) Ale už mám po závierke, tak si stihnem snáď prečítať aj tie linky, čo si sem hodila.
Inak, celkovo sa bavím a vytáčať sa nenechám. Je to totiž veľmi priehľadné, vždy viem predvídať, aká reakcia od koho príde;):D

Našťastie, energiu si viem doplniť aj z iných zdrojov ako od svojich spolupútnikov. Takže ak niekomu energia chýba, kľudne si môže brať odo mňa:)
Elena Navrátilová
04.10.08,04:51
Prečo ten tón? Čo sa to tu delí na mazákov a bažantov? Mám pocit, že si už tak trocha niečo namýšľate o sebe. Nie práve vy tu stále píšete, že sa treba správať slušne?

Ja som tu 1,5 roka a mal tú česť spoznať tie "spravodlivé poraďáčky".

Nepochopené... jednoducho Eulália chcela povedať že už sa predsa len časom vieme odhadnúť čo kto čím myslel. To je podľa mňa celé. Netreba hneď púšťať "lavíny". ;)
hanelie
04.10.08,06:39
Pachole
04.10.08,07:37
a čo hovoríte na toto: :)

http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=1285.msg14408#msg14408


Ak berieme veci osobne, tak sa sami vystavujeme bezdôvodnému utrpeniu.
To nemá logiku. Pokud něco člověk bere osobně a trpí, tak to utrpení má nějaký důvod, příčinu.
Spíš příčinu - z něčeho to pochází, než důvod -proč, za jakým účelem se to dělá.

Když není důvod - tedy spíš příčina utrpení, tak asi není to utrpení, ne?

Nebo lze tuto tezi chápat tak, že autor myslel - pokud něco člověk bere osobně, dotýká se jej to, je nějak citově angažovaný, něco má-nemá rád, a ono to na něj nějak zapůsobí, může přijít utrpení..... No jo, ale pak to zas není bezdůvodné, a to je blbost, že.

Kdyby raději autor napsal, že je NEÚČELNÉ trpět, to už by logiku mělo. Ale to bychom byly kusy kamene a ne lidi, cítící bytosti.

Co to převrátit do pozitivna:
Ak berieme veci osobne, tak sa sami vystavujeme bezdôvodnému prožívání radosti.
To už zní jako úplná hovadina, nezdá se vám? A s utrpením to hovadina není?



Ak dokážeme vidieť ľudí takých, akí v skutočnosti sú, a nebudeme si to brať osobne, nemôžu nás zraniť ničím, čo robia, alebo hovoria.
Ale můžou nás zranit, můžou.... Můžete rozumem přesně vědět, že manžel alkoholik je ztracená existence, ale zůstanete s ním, děcko vám může vyvádět hrozné věci, ale zase mu otevřete dveře a dáte najíst, protože je to jednou vaše dítě, příteli znovu odpustíte nevěru, protože ho milujete, i když víte, že je to děvkař a lhář, ale s nádhernýma očima a vemlouvavým hlasem...

Pokud nás ani blízký človšk nemůže zranit - už necítíme. Už nám na něm nezáleží.

Opět vidím snahu znecitlivět sám sebe, aby mi nikdo nemohl ublížit. Mě mí blízcí mohou zranit. Ví, kde mám citlivá místa, a já jim dávám důvěru, že smí vědět, kde je mám. Proto mohou zranit - zklamat důvěru, zneužít ji. To, že ji zneužijí, je pro mě zranění.

Ti, kteří mě zranit nemohou - na těch mi nezáleží, ti nejsou blízcí, ti jsou mi fuk, s těmi nemám vztah, ti jsou cizí.

Ti, kdo jsou nezranitelní, jsou bez blízkých lidí? Všechny své blízké od sebe odsunou, aby byli nezranitelní? Proč? Nezranitelní,ale osamělí..... Ale můžou hrdě křičet do světa - heč, já jsem to zvládl, mi nikdo neublíží, nikdo mě nevytočí, nenaštve, jen čistá radost a láska kolem mě proudí...... od cizích, nezúčastněných lidí, kteří se mohou poplácávat po ramenech, jaká jsou prima nezranitelná parta.


Až si vytvoríme mocný zvyk nebrať si nič osobne, vyhneme sa v živote mnohým nepríjemnostiam.
Boužel i mnohým příjemnostem. Taky mocný zvyk.


Akonáhle sa stane naším zvykom nebrať si veci osobne, nebudeme už potrebovať veriť tomu, čo iní robia, alebo hovoria.
Zvlášť výhodné pro život mezi lidmi. S takovým přístupem budete skvěle vycházet s kolegy v práci, se sousedy, s přáteli...... Obzvlášť vynikající pro partnerský vztah.

Môžeme povedať: " Milujem ťa," bez strachu z odmietnutia či posmechu.
Tož to už jsi nejsem tak jistá..... A bude nám to někdo věřit? Třeba taky už druzí nebudou potřebovat věřit tomu, čo iní hovoria.....

Môžeme sa rozhodnúť, že sa už vždy necháme viesť svojim srdcom. Aj keby sme sa potom ocitli uprostred pekla, stále sa budeme cítiť šťastní a vnútorne pokojní. Môžeme zostať v tomto stave blaženosti a peklo sa nás vôbec nedotkne.
To by měli slyšet ti, kteří v tom pekle jsou. Třeba v tom havarovaném autobuse Student Agency.... Už vidím hlasatele podobných pravd, jak by svá moudra rozdávali uprostřed mrtvých a zraněných.... Jak by zůstali ve svém stavu blaženosti.... Pravda - možná s rozbitými ústy od těch ne zrovna blažených....

Podobné rádobyfilozofické teze, jaké prosazuje uvedený a citovaný článek, jsou hezkou hrou se slovy v době klidu - jen si tak poplkat, když je nuda. Ale normální život je někde jinde.
Osobní věci se člověka dotknou, v pekle je prostě peklo a blaženost je tehdy, když je blaho, ale to člověku způsobí jen druzí lidé a spokojené soužití. SOU-žití, SPOLU-žití. Ne já sám, necitlivý, nic se mě nedotkne, nikdo mě nerozčílí (a nikdo mě....na druhou stranu nepotěší?).....

Oni taky ti hlasatelé citové nedotknutelnosti mohou projevit svou nedotknutelnost jen mezi lidmi, že..... Je poněkud zajímavé, že nemají snahu odejít někam do samoty a tam si lebedit, jak jsem hezky nedotknutelný a vystačím si sám se svou blažeností.....

A teď do mě, určitě jsem naštvala spoustu blažených a nedotknutelných. A s gustem....
Bastian
04.10.08,08:44
Ak dokážeme vidieť ľudí takých, akí v skutočnosti sú, a nebudeme si to brať osobne, nemôžu nás zraniť ničím, čo robia, alebo hovoria.
Ale můžou nás zranit, můžou.... Můžete rozumem přesně vědět, že manžel alkoholik je ztracená existence, ale zůstanete s ním, děcko vám může vyvádět hrozné věci, ale zase mu otevřete dveře a dáte najíst, protože je to jednou vaše dítě, příteli znovu odpustíte nevěru, protože ho milujete, i když víte, že je to děvkař a lhář, ale s nádhernýma očima a vemlouvavým hlasem...

Pokud nás ani blízký človšk nemůže zranit - už necítíme. Už nám na něm nezáleží.

Opět vidím snahu znecitlivět sám sebe, aby mi nikdo nemohl ublížit. Mě mí blízcí mohou zranit. Ví, kde mám citlivá místa, a já jim dávám důvěru, že smí vědět, kde je mám. Proto mohou zranit - zklamat důvěru, zneužít ji. To, že ji zneužijí, je pro mě zranění.

Podobné rádobyfilozofické teze, jaké prosazuje uvedený a citovaný článek, jsou hezkou hrou se slovy v době klidu - jen si tak poplkat, když je nuda. Ale normální život je někde jinde.
Osobní věci se člověka dotknou, v pekle je prostě peklo a blaženost je tehdy, když je blaho, ale to člověku způsobí jen druzí lidé a spokojené soužití. SOU-žití, SPOLU-žití. Ne já sám, necitlivý, nic se mě nedotkne, nikdo mě nerozčílí (a nikdo mě....na druhou stranu nepotěší?).....

Oni taky ti hlasatelé citové nedotknutelnosti mohou projevit svou nedotknutelnost jen mezi lidmi, že..... Je poněkud zajímavé, že nemají snahu odejít někam do samoty a tam si lebedit, jak jsem hezky nedotknutelný a vystačím si sám se svou blažeností.....

A teď do mě, určitě jsem naštvala spoustu blažených a nedotknutelných. A s gustem....

Pachole keby si si prečítala viac z tej stránky, čo tu priložila Hanelie link, tak by si zistila práve to o čom tu píšeme. Chýba z toho človečina - ľudská originalita. Človek je tvor, ktrorý má možnosť cítiť. Prečo sa oberať o tú krásu? Nemyslíte si, že keby sme z času na čas necítili nejaké bolesti (trápenia), tak by sme si radosť a šťastie nevedeli ani vychutnať? Nielen že sme si tak nevychutnávali, ale mám pocit, že by sme ju ani nevážili (ten kto pochybuje, nech sa na chvíľu zamyslí, čo všetko si nevážime).

Aj tu na porade môžeme nájsť kopec prilepených úsmevov. Ktoré v skutočnosti nie sú úsmevy. Len sa tak tvária. Tie úsmevy môžeme nájsť aj v príspevkoch s ktorých srší niečo úplne iné...

V tejto téme nájdeš veľa príspevkov ale len veľmi málo takých, v ktorých by sa písalo o vlastnom vnímaní a chápaní "múdrostí" od Savčenka. Málo vlastných myšlienok a slov... O tom to má byť? O kopírovaní, klonovaní a papagájovaní?

Na tej stránke, kde moderuje Hanelie, nájdeš tiež hrču múdrosti... Ale keď sa tam niekto poobzerá trocha viac, tak zistí že je to len rapotanie múdrostí od iného. Je mi to ľúto, ale mi tam chýba čosi... asi tá človečina. Nie je to len môj postreh... Tak ako som to tam už napísal, samé poučky, múdrosti, heslá... ale málo vlastných myšlienok a slov. Pritom všetka múdrosť sveta by mala podľa mňa viesť k prejaveniu vlastnej originality. Nie je nič horšie ako zakrpatená osoba plná komplexov.

Podľa mňa by to malo byť takto:
prečítam>prehodnotím>absorbujem pre mňa zajímavé>prispôsobím pre mňa>použijem

nie:
prečítam>kopírujem>verklíkujem
hanelie
04.10.08,08:45
pachole:
tu: http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=1285.msg15366;topicseen#msg15366 je moja odpoveď :)


od Bastian:
Podľa mňa by to malo byť takto:
prečítam>prehodnotím>absorbujem pre mňa zajímavé>prispôsobím pre mňa>použijem

veľmi správne - :)
Bastian
04.10.08,08:56
tu: http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=1285.msg15366;topicseen#msg15366 je moja odpoveď :)


veľmi správne - :)

http://www.jewel.sk/forum/index.php?topic=1285.msg15368;topicseen#msg15368
moja odpoveď

Ale asi nebude správne tu diskutovať tak cez linky :)
Petra Nová
04.10.08,09:03
A teď do mě, určitě jsem naštvala spoustu blažených a nedotknutelných. A s gustem....
Mňa si nenaštvala, lebo som neblažená. S Tvojim výkladom teda súhlasím. Len akosi mi nesedí z pera psychológa tá posledná veta, ktorú som citovala. Alebo že by to bola poznámka pripojená zámerne, aby vyvolala alebo nevyvolala reakcie? Ja začínam mať tak trochu podozrenie, že Ty na Porade robíš nejaký výskum. Napr. správania sa skupiny ľudí. Vychádzam z toho, že v príspevkoch skoro vždy reaguješ na tie časti príspevkov iných, ku ktorým si v opozícii. Filozoficky, aj argumentačne. A vlastne som ani nepostrehla, žeby si súhlasila s nejakým názorom, ktorý bol prezentovaný mimo Teba. Takže pri 500 príspevkoch v téme mi tento postup vychádza ako cielený a účelový. Alebo žeby si sa len tak zabávala, ako to o sebe deklarovali viacerí prispievatelia ? Ale Ty si to otvorene nikdy nepriznala. Ak toto všetko je len zábava, tak potom nerozumiem, načo je dobré namiešať toľko invektív do jednotlivých príspevkov. Skús mi prosím Ťa , to Tvoje pôsobenie v téme, mimotemy vysvetliť. Hádam nás zato nikto neukameňuje.
Bastian
04.10.08,09:12
Mňa si nenaštvala, lebo som neblažená. S Tvojim výkladom teda súhlasím. Len akosi mi nesedí z pera psychológa tá posledná veta, ktorú som citovala. Alebo že by to bola poznámka pripojená zámerne, aby vyvolala alebo nevyvolala reakcie? Ja začínam mať tak trochu podozrenie, že Ty na Porade robíš nejaký výskum. Napr. správania sa skupiny ľudí. Vychádzam z toho, že v príspevkoch skoro vždy reaguješ na tie časti príspevkov iných, ku ktorým si v opozícii. Filozoficky, aj argumentačne. A vlastne som ani nepostrehla, žeby si súhlasila s nejakým názorom, ktorý bol prezentovaný mimo Teba. Takže pri 500 príspevkoch v téme mi tento postup vychádza ako cielený a účelový. Alebo žeby si sa len tak zabávala, ako to o sebe deklarovali viacerí prispievatelia ? Ale Ty si to otvorene nikdy nepriznala. Ak toto všetko je len zábava, tak potom nerozumiem, načo je dobré namiešať toľko invektív do jednotlivých príspevkov. Skús mi prosím Ťa , to Tvoje pôsobenie v téme, mimotemy vysvetliť. Hádam nás zato nikto neukameňuje.
A všimla si si ako oni s ňou? Mám pocit, že im odpovedá primerane...
Petra Nová
04.10.08,09:28
A všimla si si ako oni s ňou? Mám pocit, že im odpovedá primerane...
Vieš Bastian, nováčik to má vždy ťažké, aj keď mne sa od začiatku zdalo, že ona nie je nováčik, ale poriadny borec. Ale nechcela by som hovoriť za niekoho, bez neho.
cloe
04.10.08,09:54
Vieš Bastian, nováčik to má vždy ťažké, aj keď mne sa od začiatku zdalo, že ona nie je nováčik, ale poriadny borec. Ale nechcela by som hovoriť za niekoho, bez neho.

Mňa nehnevá, keď niekto vystupuje ako borec, ak má čo povedať a vie čo hovorí. Jej príspevky sú k veci a majú "gule". To sa mi páči.
Eulalia
04.10.08,10:43
Zaujalo ma jedno spojenie, ktoré tu Pachole uviedla "tlačit do svých norem". Všetky takéto a podobné kurzy, ako robí Savčenko, sú ukážkou možností, ako človek môže meniť svoje správanie. Opakujem: môže. To, že si niekto takýto kurz zaplatí, predsa neznamená, že je povinný v ďalšom živote správať sa len tým spôsobom, ktorý sa na kurze naučil. Je to na osobnom výbere. A ten osobný výber je ovplyvnený predovšetkým vnútorným pocitovým svetom. Aj to, či dám žobrákovi peniaze na jedlo alebo na alkohol je pocitové rozhodnutie. Nie logické, rozumové. Ak sa rozhodnem, že sa budem správať spôsobom, ktorý som sa naučila na kurze, bude to asi preto, že ma to niečím oslovilo, čo je mne blízke. Ale ak sa nenechám ovplyvniť, bez môjho slobodného rozhodnutia ma nikto nemôže prinútiť, aby som sa správala podľa jeho noriem. Abstrahujem od takých veci, ako sú zákony a všeobecne prijaté záväzné pravidlá, to je iné kafe. Toto sa týka len vecí, ktoré môžem alebo chcem.
Danila
04.10.08,11:48
Pachole keby si si prečítala viac z tej stránky, čo tu priložila Hanelie link, tak by si zistila práve to o čom tu píšeme. Chýba z toho človečina - ľudská originalita. Človek je tvor, ktrorý má možnosť cítiť. Prečo sa oberať o tú krásu? sa na chvíľu zamyslí, čo všetko si nevážime).Nemyslíte si, že keby sme z času na čas necítili nejaké bolesti (trápenia), tak by sme si radosť a šťastie nevedeli ani vychutnať? Nielen že sme si tak nevychutnávali, ale mám pocit, že by sme ju ani nevážili (ten kto pochybuje, nech

Aj tu na porade môžeme nájsť kopec prilepených úsmevov. Ktoré v skutočnosti nie sú úsmevy. Len sa tak tvária. Tie úsmevy môžeme nájsť aj v príspevkoch s ktorých srší niečo úplne iné...

V tejto téme nájdeš veľa príspevkov ale len veľmi málo takých, v ktorých by sa písalo o vlastnom vnímaní a chápaní "múdrostí" od Savčenka. Málo vlastných myšlienok a slov... O tom to má byť? O kopírovaní, klonovaní a papagájovaní?

Na tej stránke, kde moderuje Hanelie, nájdeš tiež hrču múdrosti... Ale keď sa tam niekto poobzerá trocha viac, tak zistí že je to len rapotanie múdrostí od iného. Je mi to ľúto, ale mi tam chýba čosi... asi tá človečina. Nie je to len môj postreh... Tak ako som to tam už napísal, samé poučky, múdrosti, heslá... ale málo vlastných myšlienok a slov. Pritom všetka múdrosť sveta by mala podľa mňa viesť k prejaveniu vlastnej originality. Nie je nič horšie ako zakrpatená osoba plná komplexov.

Podľa mňa by to malo byť takto:
prečítam>prehodnotím>absorbujem pre mňa zajímavé>prispôsobím pre mňa>použijem

nie:
prečítam>kopírujem>verklíkujemChceme - li se radovat, musíme trpět, tak zní základní zákon o naší náladě, ale rozumem lze krotit intenzitu utrpění...

Miroslav Plzák " Hra o lidské štěstí "

Bastian, neodpisuješ? Dostaneš dvojku z mravov?
Danila
04.10.08,13:09
To Pachole: Čo myslíš, ktorý nick mi pripomínaš? Ty si psychológ par excelance. Ty na to prídeš. Stopro.:);):D

P.S. Chybička se vloudila.
Bastian
04.10.08,14:10
To Pachole: Čo myslíš, ktorý nick mi pripomínaš? Ty si psychológ par excelance. Ty na to prídeš. Stopro.:);):D

P.S. Chybička se vloudila.
Prečo ju podozrievaš? Prečo musíš stále hľadať nepriateľa? Ublížila ti?
Alebo v tom nachádzaš potešenie?

Len aby si sa nezmýlila s ňou tak ako so mnou. Aj mňa si už podozrievala...
Monika Kováčová
04.10.08,14:11
Aj ja si myslím, že Psychológ...

veď jeho rady boli vždy prínosom:eek:
Danila
04.10.08,15:32
Prečo ju podozrievaš? Prečo musíš stále hľadať nepriateľa? Ublížila ti?
Alebo v tom nachádzaš potešenie?

Len aby si sa nezmýlila s ňou tak ako so mnou. Aj mňa si už podozrievala...Ja ju vyzdvihujem. Ja hľadám priateľa. Neublížila. Rozosmiala. Na Porade nachádzam len a len potešenie. A stále podozrievam. Aj mňa podozrievajú. Aj ju, jeho......... Ale život ide po špirále. Teš a raduj sa Tu so mnou. ;):):D

P.S. Prajem Ti pokoj v duši. Dúfam, že som odpovedala na všetky otázky hovorcovi Pachole.;)
Eulalia
04.10.08,15:37
Ja ju vyzdvihujem. Ja hľadám priateľa. Neublížila. Rozosmiala. Na Porade nachádzam len a len potešenie. A stále podozrievam. Aj mňa podozrievajú. Aj ju, jeho......... Ale život ide po špirále. Teš a raduj sa Tu so mnou. ;):):D

P.S. Prajem Ti pokoj v duši. Dúfam, že som odpovedala na všetky otázky hovorcovi Pachole.;)
mimotemyTak s týmto si teraz rozosmiala mňa, ale to je dobre, smiech je najlepší liek. Aj na duševné zdravie.;)
Pachole
04.10.08,15:54
Mňa si nenaštvala, lebo som neblažená. S Tvojim výkladom teda súhlasím. Len akosi mi nesedí z pera psychológa tá posledná veta, ktorú som citovala. Alebo že by to bola poznámka pripojená zámerne, aby vyvolala alebo nevyvolala reakcie? Ja začínam mať tak trochu podozrenie, že Ty na Porade robíš nejaký výskum. Napr. správania sa skupiny ľudí. Vychádzam z toho, že v príspevkoch skoro vždy reaguješ na tie časti príspevkov iných, ku ktorým si v opozícii. Filozoficky, aj argumentačne. A vlastne som ani nepostrehla, žeby si súhlasila s nejakým názorom, ktorý bol prezentovaný mimo Teba. Takže pri 500 príspevkoch v téme mi tento postup vychádza ako cielený a účelový. Alebo žeby si sa len tak zabávala, ako to o sebe deklarovali viacerí prispievatelia ? Ale Ty si to otvorene nikdy nepriznala. Ak toto všetko je len zábava, tak potom nerozumiem, načo je dobré namiešať toľko invektív do jednotlivých príspevkov. Skús mi prosím Ťa , to Tvoje pôsobenie v téme, mimotemy vysvetliť. Hádam nás zato nikto neukameňuje.

Poslední věta je záměrně provokační - výzva k reakci, opravdu ke konfrontaci. Protože tu konfrontaci čekám, protože je zajímavější než souhlas. Když všichni jen souhlasí, to si člověk moc nepokecá.To lze říct snad jen Hm, zajímavé, máte pravdu, kolego......

Pokud souhlasím, nemám potřebu veřejně přikyvovat. Jestli ostatní mají potřebu mít souhlas druhých - já jim to neberu, ale nemám potřebu se toho účastnit.

Invektivy - není mým záměrem vyjadřovat invektivy, ale nemůžu zabránit tomu, aby to tak někteří nebrali. Já kritizuju věci, které podle mě bijí do očí. Když se někdo stylizuje do role netečného vůči rozčílení a tím lepšího než "obyčejní" lidi,
kritizuju výroky, které překrucují realitu nebo zaběhané zvyky mezi lidmi, nelíbí se mi, když je slovům dáván jiný význam, než je ten všeobecně zavedený a používaný.
Kritizuju myšlenkové koncepce a filozofii, které - vyslovené mimo kruh svých stoupenců - jsou pokřivené, nesmyslné, překroucené, uměle vykonstruované.
A někdo to bohužel ode mě vnímá jako inventivy, protože mu poukazuju a někdy i šlapu na posvátné kuří oko.

S tím výzkumem jsi mě rozesmála. Ono by to ani nešlo, protože to je jako střílet se zavázanýma očima. Nevím, kdo všechno tu je, jakého věku, profese, názorů, zaměření....

Na takový výzkum už by bylo lepší jít na kurz k Savčenkovi, ne? Ale zatím je mi na tu srandu líto peněz. Času už ani ne, protože podle nadšení jeho místních obdivovatelek by tyto dámy byly úžasný studijní materiál.

Začnu šetřit.
Danila
04.10.08,17:14
Poslední věta je záměrně provokační - výzva k reakci, opravdu ke konfrontaci. Protože tu konfrontaci čekám, protože je zajímavější než souhlas. Když všichni jen souhlasí, to si člověk moc nepokecá.To lze říct snad jen Hm, zajímavé, máte pravdu, kolego......

Pokud souhlasím, nemám potřebu veřejně přikyvovat. Jestli ostatní mají potřebu mít souhlas druhých - já jim to neberu, ale nemám potřebu se toho účastnit.

Invektivy - není mým záměrem vyjadřovat invektivy, ale nemůžu zabránit tomu, aby to tak někteří nebrali. Já kritizuju věci, které podle mě bijí do očí. Když se někdo stylizuje do role netečného vůči rozčílení a tím lepšího než "obyčejní" lidi,
kritizuju výroky, které překrucují realitu nebo zaběhané zvyky mezi lidmi, nelíbí se mi, když je slovům dáván jiný význam, než je ten všeobecně zavedený a používaný.
Kritizuju myšlenkové koncepce a filozofii, které - vyslovené mimo kruh svých stoupenců - jsou pokřivené, nesmyslné, překroucené, uměle vykonstruované.
A někdo to bohužel ode mě vnímá jako inventivy, protože mu poukazuju a někdy i šlapu na posvátné kuří oko.

S tím výzkumem jsi mě rozesmála. Ono by to ani nešlo, protože to je jako střílet se zavázanýma očima. Nevím, kdo všechno tu je, jakého věku, profese, názorů, zaměření....

Na takový výzkum už by bylo lepší jít na kurz k Savčenkovi, ne? Ale zatím je mi na tu srandu líto peněz. Času už ani ne, protože podle nadšení jeho místních obdivovatelek by tyto dámy byly úžasný studijní materiál.

Začnu šetřit.Si zlatá, ja fakt nemám nazvyš, a som Ti vďačná, že si mi tú srandu s Tebou dopriala v tejto téme bez finančnej ujmy.;) Až na tie slovakizmy je to fakt pastva pre oči. Máš pravdu: Kto šetří, ma za tři.:D:):D Savčenko je oproti Tebe šuvix v oblasti šoubiznisu.:D
Danila
04.10.08,17:23
Tož tak ho opakuju, ten problém, co mě tíží. Sama mě k tomu vyzýváš. Koho jsi myslela, že tady dělá tu reklamu, komu a za kolik?

Ty už jsi jak ten Savčenko, když jsem se ho třikrát ptala, kdo jej přesvědčil, že existují ty vyšší mentální roviny, ze kterých má své programy. Neodpověděl, odvedl řeč jinam a brzy skončil s mluvením vůbec.

Vidím, že Ty taky nehodláš vysvětlit vlastní slova. Dělá to dojem, že nevíš JAK je vysvětlit. Obvinit je snadné, ale podepřít svá tvrzení argumenty - na to každý nemá....Tento príspevok je taká zlátanina, že ak Ty si psychológ, alebo niečo podobné, tak ja som královná krásy. Ty si vraj masérka, ale nesnaž sa masírovať môj mozog.:---:);)

P.S. nebudeš Ty nejaký tajný môj nápadník? Ak nevieš ako na to, tak mi napíš ss.
Pachole
04.10.08,17:28
Tento príspevok je taká zlátanina, že ak Ty si psychológ, alebo niečo podobné, tak ja som královná krásy. Ty si vraj masérka, ale nesnaž sa masírovať môj mozog.:---:);)

P.S. nebudeš Ty nejaký tajný môj nápadník? Ak nevieš ako na to, tak mi napíš ss.

Na Tvůj mozek bych si netroufla....
Pachole
04.10.08,17:32
Si zlatá, ja fakt nemám nazvyš, a som Ti vďačná, že si mi tú srandu s Tebou dopriala v tejto téme bez finančnej ujmy.;) Až na tie slovakizmy je to fakt pastva pre oči. Máš pravdu: Kto šetří, ma za tři.:D:):D Savčenko je oproti Tebe šuvix v oblasti šoubiznisu.:D

Dovedeš si představit ten hukot, kdybychom to spojili? Asi mu napíšu.....
Pachole
04.10.08,17:37
Až na tie slovakizmy je to fakt pastva pre oči.

Asi Ti pokazím radost - já nepoužívám slovakizmy, jsem z Ostravy a občasné nespisovné vyjádření je moravské, případně ostravské nářečí. Pravda, máme k vám blíž než pražáci..... Tož tak.:D:D:D
Petra Nová
04.10.08,18:48
Poslední věta je záměrně provokační - výzva k reakci, opravdu ke konfrontaci. Protože tu konfrontaci čekám, protože je zajímavější než souhlas. Když všichni jen souhlasí, to si člověk moc nepokecá.To lze říct snad jen Hm, zajímavé, máte pravdu, kolego......

Pokud souhlasím, nemám potřebu veřejně přikyvovat. Jestli ostatní mají potřebu mít souhlas druhých - já jim to neberu, ale nemám potřebu se toho účastnit.

Invektivy - není mým záměrem vyjadřovat invektivy, ale nemůžu zabránit tomu, aby to tak někteří nebrali. Já kritizuju věci, které podle mě bijí do očí. Když se někdo stylizuje do role netečného vůči rozčílení a tím lepšího než "obyčejní" lidi,
kritizuju výroky, které překrucují realitu nebo zaběhané zvyky mezi lidmi, nelíbí se mi, když je slovům dáván jiný význam, než je ten všeobecně zavedený a používaný.
Kritizuju myšlenkové koncepce a filozofii, které - vyslovené mimo kruh svých stoupenců - jsou pokřivené, nesmyslné, překroucené, uměle vykonstruované.
A někdo to bohužel ode mě vnímá jako inventivy, protože mu poukazuju a někdy i šlapu na posvátné kuří oko.

S tím výzkumem jsi mě rozesmála. Ono by to ani nešlo, protože to je jako střílet se zavázanýma očima. Nevím, kdo všechno tu je, jakého věku, profese, názorů, zaměření....

Na takový výzkum už by bylo lepší jít na kurz k Savčenkovi, ne? Ale zatím je mi na tu srandu líto peněz. Času už ani ne, protože podle nadšení jeho místních obdivovatelek by tyto dámy byly úžasný studijní materiál.

Začnu šetřit.
Ďakujem Ti za vysvetlenie. Pre mňa bola dobrá voľba , keď som vsadila na „výskum“, aj na " výzvu ku konfrontácii". Tá tretia vec, moja poznámka o invektívach sa vzťahovala ku všetkým príspevkom v tejto téme. Ale považujem za korektné, ak si hovorila len za seba. Nie som psychológ, takže viesť nejakú diskusiu z tejto oblasti, nemá pre mňa význam. Vyjadrovala by som sa k niečomu, čomu nerozumiem. Preto mi nebolo hanbou pridať sa k Tvojmu názoru, keď bol formulovaný tak, že zodpovedal môjmu laickému mysleniu a konaniu v určitej oblasti.
Okrem Teba je na Porade iste veľa ľudí, ktorí vedia na túto tému diskutovať a teda by Ti mohli byť rovnocennými partnermi. Ale z Tvojho príspevku sa dá vyčítať, že už vopred predpokladáš, že budú v opozícii, a len o výmenu názorov takéhoto druhu máš záujem. No neviem, pre koho je zaujímavá diskusia v pozícii hry mačky s myšou. A či Ťa takáto výmena názorov uspokojuje a teší, pretože ona vždy skĺzne do osobných atakov a skrytých, či otvorených urážok. Asi áno, veď je to zábava. Keby sa odohrávala medzi kolegami, s poťapkaním po ramene .... hm, je to zaujímavé kolega, ... hm je to blbosť pán kolega..., tak poviem , že chápem. Ale nech mi zlatý nick Barbarka odpustí, neviem na toto reagovať inak, len že nemchápem.
Tak Ti želám, aby reagovalo na teba veľa "konfrontáciechtivých" diskutujúcich, a aby z toho vznikol iskrivý a nepretržitý ohňostroj zábavy.
Ak som sa v tom predchádzajúcom zmýlila, potom ma napadá jediné , že trpíš syndrómom učiteľa národov.
Danila
04.10.08,19:00
Ak berieme veci osobne, tak sa sami vystavujeme bezdôvodnému utrpeniu.
To nemá logiku. Pokud něco člověk bere osobně a trpí, tak to utrpení má nějaký důvod, příčinu.
Spíš příčinu - z něčeho to pochází, než důvod -proč, za jakým účelem se to dělá.

Když není důvod - tedy spíš příčina utrpení, tak asi není to utrpení, ne?

Nebo lze tuto tezi chápat tak, že autor myslel - pokud něco člověk bere osobně, dotýká se jej to, je nějak citově angažovaný, něco má-nemá rád, a ono to na něj nějak zapůsobí, může přijít utrpení..... No jo, ale pak to zas není bezdůvodné, a to je blbost, že.

Kdyby raději autor napsal, že je NEÚČELNÉ trpět, to už by logiku mělo. Ale to bychom byly kusy kamene a ne lidi, cítící bytosti.

Co to převrátit do pozitivna:
Ak berieme veci osobne, tak sa sami vystavujeme bezdôvodnému prožívání radosti.
To už zní jako úplná hovadina, nezdá se vám? A s utrpením to hovadina není?



Ak dokážeme vidieť ľudí takých, akí v skutočnosti sú, a nebudeme si to brať osobne, nemôžu nás zraniť ničím, čo robia, alebo hovoria.
Ale můžou nás zranit, můžou.... Můžete rozumem přesně vědět, že manžel alkoholik je ztracená existence, ale zůstanete s ním, děcko vám může vyvádět hrozné věci, ale zase mu otevřete dveře a dáte najíst, protože je to jednou vaše dítě, příteli znovu odpustíte nevěru, protože ho milujete, i když víte, že je to děvkař a lhář, ale s nádhernýma očima a vemlouvavým hlasem...

Pokud nás ani blízký človšk nemůže zranit - už necítíme. Už nám na něm nezáleží.

Opět vidím snahu znecitlivět sám sebe, aby mi nikdo nemohl ublížit. Mě mí blízcí mohou zranit. Ví, kde mám citlivá místa, a já jim dávám důvěru, že smí vědět, kde je mám. Proto mohou zranit - zklamat důvěru, zneužít ji. To, že ji zneužijí, je pro mě zranění.

Ti, kteří mě zranit nemohou - na těch mi nezáleží, ti nejsou blízcí, ti jsou mi fuk, s těmi nemám vztah, ti jsou cizí.

Ti, kdo jsou nezranitelní, jsou bez blízkých lidí? Všechny své blízké od sebe odsunou, aby byli nezranitelní? Proč? Nezranitelní,ale osamělí..... Ale můžou hrdě křičet do světa - heč, já jsem to zvládl, mi nikdo neublíží, nikdo mě nevytočí, nenaštve, jen čistá radost a láska kolem mě proudí...... od cizích, nezúčastněných lidí, kteří se mohou poplácávat po ramenech, jaká jsou prima nezranitelná parta.


Až si vytvoríme mocný zvyk nebrať si nič osobne, vyhneme sa v živote mnohým nepríjemnostiam.
Boužel i mnohým příjemnostem. Taky mocný zvyk.


Akonáhle sa stane naším zvykom nebrať si veci osobne, nebudeme už potrebovať veriť tomu, čo iní robia, alebo hovoria.
Zvlášť výhodné pro život mezi lidmi. S takovým přístupem budete skvěle vycházet s kolegy v práci, se sousedy, s přáteli...... Obzvlášť vynikající pro partnerský vztah.

Môžeme povedať: " Milujem ťa," bez strachu z odmietnutia či posmechu.
Tož to už jsi nejsem tak jistá..... A bude nám to někdo věřit? Třeba taky už druzí nebudou potřebovat věřit tomu, čo iní hovoria.....

Môžeme sa rozhodnúť, že sa už vždy necháme viesť svojim srdcom. Aj keby sme sa potom ocitli uprostred pekla, stále sa budeme cítiť šťastní a vnútorne pokojní. Môžeme zostať v tomto stave blaženosti a peklo sa nás vôbec nedotkne.
To by měli slyšet ti, kteří v tom pekle jsou. Třeba v tom havarovaném autobuse Student Agency.... Už vidím hlasatele podobných pravd, jak by svá moudra rozdávali uprostřed mrtvých a zraněných.... Jak by zůstali ve svém stavu blaženosti.... Pravda - možná s rozbitými ústy od těch ne zrovna blažených....

Podobné rádobyfilozofické teze, jaké prosazuje uvedený a citovaný článek, jsou hezkou hrou se slovy v době klidu - jen si tak poplkat, když je nuda. Ale normální život je někde jinde.
Osobní věci se člověka dotknou, v pekle je prostě peklo a blaženost je tehdy, když je blaho, ale to člověku způsobí jen druzí lidé a spokojené soužití. SOU-žití, SPOLU-žití. Ne já sám, necitlivý, nic se mě nedotkne, nikdo mě nerozčílí (a nikdo mě....na druhou stranu nepotěší?).....

Oni taky ti hlasatelé citové nedotknutelnosti mohou projevit svou nedotknutelnost jen mezi lidmi, že..... Je poněkud zajímavé, že nemají snahu odejít někam do samoty a tam si lebedit, jak jsem hezky nedotknutelný a vystačím si sám se svou blažeností.....

A teď do mě, určitě jsem naštvala spoustu blažených a nedotknutelných. A s gustem....Ty máš blízko k väzenstvu, súdnictvu, právnikom, basmanom, no tak na mne je dôkazné bremeno. Nech sa páči...;)
Barbara
04.10.08,19:22
Ďakujem Ti za vysvetlenie. Pre mňa bola dobrá voľba , keď som vsadila na „výskum“, aj na " výzvu ku konfrontácii". Tá tretia vec, moja poznámka o invektívach sa vzťahovala ku všetkým príspevkom v tejto téme. Ale považujem za korektné, ak si hovorila len za seba. Nie som psychológ, takže viesť nejakú diskusiu z tejto oblasti, nemá pre mňa význam. Vyjadrovala by som sa k niečomu, čomu nerozumiem. Preto mi nebolo hanbou pridať sa k Tvojmu názoru, keď bol formulovaný tak, že zodpovedal môjmu laickému mysleniu a konaniu v určitej oblasti.
Okrem Teba je na Porade iste veľa ľudí, ktorí vedia na túto tému diskutovať a teda by Ti mohli byť rovnocennými partnermi. Ale z Tvojho príspevku sa dá vyčítať, že už vopred predpokladáš, že budú v opozícii, a len o výmenu názorov takéhoto druhu máš záujem. No neviem, pre koho je zaujímavá diskusia v pozícii hry mačky s myšou. A či Ťa takáto výmena názorov uspokojuje a teší, pretože ona vždy skĺzne do osobných atakov a skrytých, či otvorených urážok. Asi áno, veď je to zábava. Keby sa odohrávala medzi kolegami, s poťapkaním po ramene .... hm, je to zaujímavé kolega, ... hm je to blbosť pán kolega..., tak poviem , že chápem. Ale nech mi zlatý nick Barbarka odpustí, neviem na toto reagovať inak, len že nemchápem.
Tak Ti želám, aby reagovalo na teba veľa "konfrontáciechtivých" diskutujúcich, a aby z toho vznikol iskrivý a nepretržitý ohňostroj zábavy.
Ak som sa v tom predchádzajúcom zmýlila, potom ma napadá jediné , že trpíš syndrómom učiteľa národov.


:D Peťka rado sa stalo:D;) mne to nemmvadí;)
Tanče
04.10.08,20:11
Dovedeš si představit ten hukot, kdybychom to spojili? Asi mu napíšu.....

načo písať, veĎ ho máš ešte zajtra v Ostrave na kurze - hotel Hormony club.
Vari si to nedáš ujsť:cool:

môžeš mu aj zavolať: 0915 536 200
Barbara
07.10.08,05:32
hm len tak mimotemy kde ste všetci:--- , žiadne čerstvé príspevky, prešli ste ku konkurencii;):rolleyes: Mišomišovi????;):):rolleyes:
tina1
07.10.08,06:04
hm len tak mimotemy kde ste všetci:--- , žiadne čerstvé príspevky, prešli ste ku konkurencii;):rolleyes: Mišomišovi????;):):rolleyes:

:D no predsa na kurze o Savcenkovi :D
Tanče
07.10.08,07:37
hm len tak mimotemy kde ste všetci:--- , žiadne čerstvé príspevky, prešli ste ku konkurencii;):rolleyes: Mišomišovi????;):):rolleyes:

Aj mišo robí kurzy?:eek:;)
Barbara
07.10.08,08:02
ja som to myslela takto, že prešli do druhej témy """ BUDÚ PROTESTY """" od miša.,.ako ku konkurencii:) názov témy som tam zabudla napísať,
no a či miso robí kurzy?:rolleyes: no možno časom aj:rolleyes::D
Petra Nová
07.10.08,09:09
hm len tak mimotemy kde ste všetci:--- , žiadne čerstvé príspevky, prešli ste ku konkurencii;):rolleyes: Mišomišovi????;):):rolleyes:
No to je možné. Konkurencia je vždy lákavá. Ale neboj Barbarka, ak Misomiso pripustí, že čierne je čierne, a naopak, že biele je biele, hádam sa všetci vrátia späť. Lebo Savčenko je Savčenko.:):):)
Tanče
07.10.08,09:45
hmmm aké milé tony znejú aj v tej téme....

myslím že miso nepripustí ani biele ani čierne len svoje. čo ste ****?
A savčensko končí na ...o
...a veď aj misomiso ....o (dokonca 2x)
Petra Nová
07.10.08,11:08
hmmm aké milé tony znejú aj v tej téme....

myslím že miso nepripustí ani biele ani čierne len svoje. čo ste ****?
A savčensko končí na ...o
...a veď aj misomiso ....o (dokonca 2x)
mimotemy Už Ti to tu nebudem kaziť, ale ozaj by ma zaujímalo, ako si myslela to, že „... končí na ....o“. To akože končí, alebo skončí ?
Tanče
08.10.08,19:02
mimotemy Už Ti to tu nebudem kaziť, ale ozaj by ma zaujímalo, ako si myslela to, že „... končí na ....o“. To akože končí, alebo skončí ?

bolo to tu kedysi spomínané, ale to nerieš, to bolo len tak mimotemy :).
čoužkeď
11.04.11,04:17
Savčenko je len pre zúfalcov. Pre normálneho človeka je to na nič.
Marek_Gaborčík
31.07.11,21:37
Pachole : áno, sociológia patrí do starého železa - aspoň tá, ktorá sa teraz vyučuje na školách....

Ľudia, myslíte si, že súčasným "spoločenským normám" sa úmyselne nepristrihujú krídielká ?
Myslíte si, že naši nešťastní neurotickí rodičia (aj keď môžu hrať imidž pokojných ľudí...) nás dobre vychovali ?
Myslíte si, že "slušnosť", ktorá pramení z nejakého nelogického systému + z nejakých pribrzdených rituálov a obmedzení, ktorých porušenie by v skutočnosti nikomu neuškodilo (lebo sa bavíme len o takých)... môže prispievať k duševnej pohode tých, čo tie "dané pravidlá" majú dodržiavať ?

OMYL.....

Kde máte tých super slovenských a českých filozofov, psychológov, psychiatrov atď.... keď doteraz neprišli so žiadnym systémom ? Kto ich vychováva ? ŠKOLSTVO.... školstvo v našom štáte.... A náš štát (jeho "hlavy") NEMAJÚ ZÁUJEM o to, aby tu žili SPOKOJNÍ NEZÁVISLÍ ĽUDIA, ktorí majú pod kontrolou svoje city, emócie, pocity, myšlienky...
Ako to viem ????...
....Predsa ŽIADNE TAKÉ PROGRAMY nie sú podporované.... žiadne sociálne a psychologické a zdravotné programy, ktoré by SKUTOČNE zlepšili psychologicko-sociálno-zdravotný stav obyvateľstva tu proste NE-E-XIS-TU-JÚ.

Lebo na psychicky zdravých ľudí, ktorí sú zdraví aj fyzicky a navyše aj zdraví sociálne... na takých ľuďoch sa nedá tak jednoducho ZARÁBAŤ a takých ľudí len tak NEOKLAMETE.

Ešte stále ste nepochopili, že tak isto ako "moderná medicína" vyučovaná ako primárny systém medicíny.... tak isto TABUIZUJE skutočné príčiny chôrob a tak isto TABUIZUJE aj skutočné systémy - prírodné, a najmä CELOSTNÉ - na ich vyliečenie ?


Spozornite....
Myslíte, že psychológia a jej bežné "zaužívané" odvetvia učené na školách tu na Slovensku majú nejaký vyšší cieľ "otvoriť človeka" jeho skutočnej podstate, ukázať mu jeho skutočné možnosti ? OMYL

SPOZORNITE....
Prečo omyl ? Lebo ja vám poviem načo slúži psychológia vyučovaná dnes..... resp. vám poviem jej cieľ....
Cieľ psychológie vyučovanej na školách podporovaných ministerstvom školstva je robiť z depresívneho, prípadne nejak inak "postihnutého" človeka (či už gembléra, alebo veľkého "strachopuda", či uzavretého človeka) naspäť toho "BEŽNÉHO POSLUŠNÉHO OBČANA", ktorý proste nebude robiť problémy, a ktorý bude schopný pracovať a nejakým spôsobom žiť.... tak, ako sa to darí väčšine nášho obyvateľstva....
Ale...JE TÁ VäČŠINA OBYVATEĽSTVA v niečom vzorom pre ostatných ľudí, hlavne tých mladých, ktorý hľadajú svoj "vzor" ?

Spýtajte sa na to detí, mládeže...... Spýtajte sa ich, čo obdivujú na svojich rodičoch.... a zistíte, že u veľkej väčšiny detí našich "akože sociálne, zdravotne a psychologicky zdravých rodičov" sa nestretnete s odpoveďou typu : "Môj ocko, moja mamka sú mi vzorom v tom a v tom, chcem sa im podobať v týchto veciach :-)..."

Maximálne tak budete počuť : "Môj ocko jazdí na veľkom traktore, chcem byť ako on :-)..." ...."Moja mamka je sekretárka, budem ňou aj ja =)..." ......"Tiež chcem zatvárať ľudí do basy ako môj ocko.... V tom je mi môj ocko vzor."

Zaujímavé, že ?

A keď taká Pachole doteraz nepochopila, že Savčenko na kurzoch nasaďuje "masku", ktorú na kurze číslo 2 skladá dole (aspoň o tých 50%) a na kurze číslo 3 či 4 je už úplne iný (lebo aj ľudia čo tam sú už niektoré veci pochopili a tak im Savčenko nemusí nastavovať také výrazné zrkadlo).

A že neodpovedá na niektoré otázky, nejak ich "zakamufluje", alebo na ne proste "zabudne" odpovedať ?
Má na to dôvod. Aký ? Spýtajte sa svojho skutočného "JA", ktoré ešte môžete v sebe objaviť, a začnete sa sami smiať... zo seba. Podozrenie totiž hneď zmizne, lebo pochopíte :-)

A či manipuluje s ľuďmi na kurzoch ? PRAVDAŽE ÁNO. Ale sú dva druhy manipulácie - dobrá manipulácia, zlá manipulácia...
Prosím vás, čo sa tu osočujete s tým, že Savčenko s ľuďmi manipuluje..... A čo robia médiá ? Čo robí školstvo ? Čo robia RODIČIA ? Čo robia politici ? Čo robí zdravotníctvo ? Čo robí priemysel ?
Lebo pod samotným pojmom "MANIPULÁCIA" si väčšina ľudí predstaví niečo zlé, niečo, čo je "zlu prospešné".
OMYL.
Vždy ide o VÝSLEDOK.
Ak bude výsledkom manipulácie to, že si dá človek svoj život pod vlastnú kontrolu a bude zo svojho života PROFITOVAŤ na mnohých úrovniach, tak... taká MANIPULÁCIA si zaslúži oslavovať ju.

A kto bude z technológii SAVČENKA (ktoré on nevymyslel - lebo ich vymyslel život sám, no Savčenko ich vie "dokonale divadelnícky znázorniť a podať") PROFITOVAŤ ?
Ten, kto má odvahu....
TEN, KTO MÁ ODVAHU....
A tých je veľmi málo - ale.... to nie je Savčenkova vina.... On vám technológiu DÁ, ale VY sa ju bojíte používať.
Viem o čom hovorím, trvalo mi 3 roky po kurzoch, kým som začal veci (tie dôležité - čiže ich PRAKTICKÚ ČASŤ) dávať do praxe...

PS : ten, kto si chce utvárať názor na Savčenka z jeho TV vystúpení či z jeho kurzov číslo 1 či 2, alebo z jeho prednášok,... tak nech "pribrzdí". Lebo tam hrá Savčenko svoje pracovné "ROLE".
Každý hráme v živote rôzne role... Aj taký revízor je počas svojho pracovného času k pasažierom "nepríjemný" minimálne tým, že si musia vybrať peňaženku s čipovou kartou z kabelky, aktovky atď.... a ešte viac k tým, ktorí cestujú "na čierno".
Savčenko ale pokuty nedáva, on šliape na kurie oká.
Savčenok dáva TECHNOLÓGIU, a je na nás, či ju budeme používať (a zlepšíme tak svoj život do takých rozmerov, o ktorých sa nám nesnívalo), alebo o nich budeme len premýšľať, čiže "mentálne masturbovať", a nás život sa nezmení...

JE TO NA VÁS.

Marek.
Marek_Gaborčík
17.08.11,20:48
... Trochu mením názor...
Už nikdy viac....
Jeho technológie sú SUPER (i keď sú v podstate prebraté - len trochu poupravené, to ale nevadí), ale on ako človek...
12 dní byť s ním mi stačilo na to, aby som si o ňom urobil obrázok... A výsledkom je : NECHCEM BYŤ AKO ON (povahovo, vlastne..nijak....).
Mám dojem, že sa stále sústredí na svoje prejavy (pri komunikácii), a komunikuje vlastne preto, aby sa mohol na sebe "odbavovať". To, čo povie druhá strana (ten, ,s kým komunikuje) ho nezaujíma, ale zaujíma ho len to, ako on (Savčenko) zvládne tú komunikáciu. Proste pozerá len do seba, a podraďuje tomu vonkajšok.
SAMOZREJME, je super vec byť pánom svojich emócii - ja som totiž vôbec nenarážal na to, žeby bolo zlé, ak by Savčenok odrazil "negatívne vonkajšie činitele" tak, aby mu nezhoršili náladu.
Myslel som to tak, že je "prehnane zdravým egoistom", a pritom by mal byť "zdravým egoistom".
Chýba mu určitá "pokora" (pokora v tom dobrom slovazmysle) voči ľuďom.
Na jednej strane im veľmi chce pomôcť, no na druhej strane on ako vzor VŠEOBECNÝ... by nebol ideálnym vzorom.
A podľa môjho pozorovania ON SÁM NIE JE "NAD VECOU", i keď sa o to snaží. Sám POSUDZUJE, ODSUDZUJE, ANALYZUJE. A dokonca aj veci, ktoré vôbec nezasahujú do jeho života.
NAĆO POTOM UČÍ NEPOSUDZOVAŤ, NEODSUDZOVAŤ, NEANALYZOVAŤ !??
Vôbec mi nepripadá vyrovnaný... On proste NIE JE VYROVNANÝ.
Časovo je výrazne NEDôSLEDNÝ. Na otázky zodpovedá často TRÁPNE, resp. tak, že dotázajúceho sa otázky poníži... A potom hneď vyhlási : "Kdo se uráží, jen ukazuje svou psychoogickou negramotnost...." Takže človek musí "sklapnúť".
Klásť "odpor" je mu vo väčšine prípadov NEREÁLNE, lebo si človeka vie slovami spracovať, a nedovoliť mu klásť ďalšie otázky.
Vie si získať na svoju stranu tých kurzantov, ktorí sú "poslušní", a vie ich "odmieniť slovami spokojnosti", nejakou pochvalou... Tí sa cítia unesení, a potom negujú všetko, na čo sa pýta "čierna ovca" (jeden z kurzantov, vždy sa niekto nájde...), na ktorú si zasadol, a to typom "achhhh.... "buď už ticho"..."dávaš blbé oázky", atď....), aj keď sú otázky ÚPLNE K VECI. Tých kurzantov proste vyvedie do takého "malého vytŕženia" fakt, že Savčenko sa necíti pri počúvaní spomínaných otázok komfortne, a tým že boli pochválení, tak mu hneď "pomáhajú" a slovne "neutralizujú" toho, kto nie je "bezvýhradný veriaci Savčenovi", no zároveň nie je v ten moment ani jeho kritik a otázky nestavia proti nemu ! ....
Záverom....
.....Savčenko zatráca ezoteriku (čo je dobre), ale je až nadmieru pohltený "technicizmom" a sebapreferovaním. Komunikácia s ním je obtiažna. Buď je "tazateľ" poslušný a povzbudzuje Savčenka určiým spôsobom (a tým si u Savčenka získava "kredit"), alebo nachytá Savčenka "na hruškách", a vzápäí je (tazateľ číslo dva) "inteligentným spôsobom" spacifikovaný...
Savčenkovi prose chýba tá "DOBROTA", ktorá v ňom nie je. V ňom je len TECHNOLÓGIA a jeho predstava o tom, že je v ňom DOBROTA. ... A možno keby ste sa ho opýtali či v ňom dobrota "hniezdi", tak... možno by sám povedal, že NIE( A čo si ty normálny ? Čo som ja Matka Tereza ?).
Najhoršie na ňom : Jeho vkuse sa opakujúce vtípky, humor ladený vkuse do sexu a nadávok typu p*ča, k*kot , buzerant (načo tak často ? ...).

Všetky smery okrem RAW FOOD (s občasnou výnikmou, sám si dáva kávičku, polievku) zatracuje.... a dosť OČIVIDNE. Ja fungujem na "strave mongolov" (korí majú pevné telá, zdravé zuby, usmievavé tváre) čo sa týka pomeru tukov, bielkovín a sacharidov (pravý opak ovocia a zeleniny, ktoré vyznáva Savčo)... som veľmi spokojný, konečne som našiel svoj smer.... A SAVČENKO to za 6 dní spomenie asi 20 krát (ak nie viac) na prednáške ktorá nemá s jedlom nič spoločné.... a zhanobí tento výživový smer - v spojitosti so mnou, lebo každý tam vie, že ja taký výživový smer "užívam". A čo to je ? POSUDZOVANIE, ODSUDZOVANIE, ANALYZOVANIE, všetko o, čo on hovorí, aby sme NEROBILI.
Je to ŠARLATÁN, i keď on sám ním nechce byť, ale... preceňuje sa, tak tu má výsledok. Ešte nedozrel.
Samozrejme, nedozrel som ani ja, som v porovnaní s ním v duchovnom živote na omnoho nižšej úrovni (neviem meditovať, nemám pod kontrolou emócie, atď...ani svoj život nejak extra...)... Ale nie som taký STROJ ako on. Totiž Savčenko mi pripadá ako STROJ, ktorý sa snaží byt úplne spontánny atď - ale to len preto, aby mal divadlo pre seba a dokázal si, ako sa vie ovládať, ako vie komunikovať - pričom mu o samotnú komunikáciu NEJDE. Áno, sebeckosť (tá dobrá) ľuďom často chýba a preto sa obetujú pre iných na úkor seba. Ale Savčenkova sebeckosť je PREHNANÁ. Keby mali byť muži ako on, tak... tak by si nerozumeli navzájom ! Každý z nich by mal svoju "samotu" niekde v lese pri jazere, svoju priateľku, a sem-tam by sa stretávali a zisťovali, že sú jeden druhému nepríjemný, že sú príliš do seba zahľadení, a že sa na sebe až priveľmi odbavujú...až pričasto.

THE END.
JE TO ŠKODA !!! ...................
alabut
18.08.11,09:01
– Som veselý, bezprostredný, charizmatický,
sexuálne založený, zdravý egoista, ktorý je zaujímavý
v prvom rade sám pre seba.

http://www.savcenko.sk/
rudopp
21.08.11,15:38
– Som veselý, bezprostredný, charizmatický,
sexuálne založený, zdravý egoista, ktorý je zaujímavý
v prvom rade sám pre seba.

http://www.savcenko.sk/

A ešte mu nikto nedal po papuli ???
alaya1
21.08.11,15:55
Tak toho som videla parkrat v telke, bol mi nesympaticky ze az. No a neviem, ci ta suverenita nieco nezakryvala...to sa stava casto.
Marek_Gaborčík
21.08.11,19:15
Ja o ňom ani náhodou nemôžem povedať, žeby to bol zlý človek...
Dokonca nemôžem povedať ani to, že by jeho prednášky a kurzy boli nanič....
Jeho prednášky a kurzy sú SUPER. Len proste... on nie je super. To je celé.
Ale ako hovorím, jeho prednášky a kurzy sú super, kto si chce vyskúšať, vrelo odporúčam.
Snáď mi rozumiete.... :-)
Proste to tak býva, že "psychologická technológia" predbehne poriadateľa kurzov, ktorý práve tú konkrétnu "psychologickú technológiu" vyučuje.
To ale z neho nerobí zlého človeka. Akurát si to ľudia všimnú ... že niekde nastala chyba, resp. že niečo sa niekde zastavilo...
Musím ale pripomenúť, že ja som niekde na úrovni členkov Dr. Savčenka. Ale aj tak som si istý, že viem čo píšem.
Gina Er
21.08.11,19:21
Gina Er
21.08.11,19:22
a určite mu siaham vyššie ako po jeho členky,už len z morálneho hľadiska
Marek_Gaborčík
22.08.11,06:07
Gina Er : to s neverou je pravda.... Nevera naozaj neexistuje... v tom má Savčenko pravdu. A je FUK, že nás tá predstava bolí - je to naša nedokonalosť, naše nepochopenie.
Stačí trocha sebakritiky a pouvažovať nad "neverou" bez vplyvu emócií. Vtedy pochopíš, že nevera neexistuje. A to, čo ťa "bolí" pri pomyslení na "neveru", je len ilúzia a umelo vybudovaný (touto spoločnosťou, "morálkou") pocit, že partner Ti patrí a že sa nemôže tešiť aj s niekym iným z čohokoľvek...
Gina Er
22.08.11,06:53
Gina Er : to s neverou je pravda.... Nevera naozaj neexistuje... v tom má Savčenko pravdu. A je FUK, že nás tá predstava bolí - je to naša nedokonalosť, naše nepochopenie.
Stačí trocha sebakritiky a pouvažovať nad "neverou" bez vplyvu emócií. Vtedy pochopíš, že nevera neexistuje. A to, čo ťa "bolí" pri pomyslení na "neveru", je len ilúzia a umelo vybudovaný (touto spoločnosťou, "morálkou") pocit, že partner Ti patrí a že sa nemôže tešiť aj s niekym iným z čohokoľvek...
:eek: hej,presne takto si to totiž vysvetľujú chlapi!!!
chcem vidieť teba,keď nachytáš ženu in flagranti vo vlastnej posteli a ona ti povie,že nevera neexistuje a ona sa iba teší s niekým iným,sa zobuď !!!
rudopp
22.08.11,09:47
a určite mu siaham vyššie ako po jeho členky,už len z morálneho hľadiska

heeeeej ?

A ako vysoko mu siahaš (niekde medzi kolená a pás ??? :D:D:D )
rudopp
22.08.11,09:49
:eek: hej,presne takto si to totiž vysvetľujú chlapi!!!
chcem vidieť teba,keď nachytáš ženu in flagranti vo vlastnej posteli a ona ti povie,že nevera neexistuje a ona sa iba teší s niekým iným,sa zobuď !!!

A ešte mu aj šetrí jeho povinnosti (manželské) :D:D:D .
Gina Er
22.08.11,09:50
heeeeej ?

A ako vysoko mu siahaš (niekde medzi kolená a pás ??? :D:D:D )
no jasné,ktorú tému by si Ty nedomrvil
rudopp
22.08.11,10:05
no jasné,ktorú tému by si Ty nedomrvil

Ako keby som ja bol začal o siahaní :D:D:D .
anonymka171
12.12.12,10:51
Dobrý deň prajem,
chcela by som sa podeliť aj ja o to, ako som bola na stretnutí s pánom Savčenkom.
Kedže to bolo už pred štyrmi rokmi, bolí ma duša doteraz. Bola som na stretnutí, čiže aj na meditácii, kde pomáhal ľuďom s depresiou. Ja som bola dovtedy zdravý človek, len som dostala od neho pozvanie, tak som chcela aj ja vyskúšať meditáciu. Nič horšie sa mi v živote nestalo, ako vtedy. Meditácia prebiehala a ja tým, že sa ľudia začali tešiť z nového dňa, mne bolo čím dalej horšie. Vyšla som z meditácie ako úplne nový človek. Zároveň som plakala aj sa smiala. Jednoducho povedané, stalo sa to, čo som nečakala. Ochorela som na ťažkú depresiu, z ktorej sa liečim dodnes. Čím to asi tak bude? Verím tomu, že pán Savčenko má vplyv na ľudí, ale až taký, žeby mi tak poškodil a zničil mi plány do budúcnosti? No neodporúčam nikomu sa s ním vôbec stretnúť.
Braňo
12.12.12,11:11
a z akého dôvodu si bola na tej meditácii, keď si bola zdravá?
motylik7
13.12.12,06:16
Anonymka tu by som skôr videla nie jeho zlý vplyv, ale skôr jeho nedostatočné vedenie a poučenie. Nemyslím si, že by zámerne chcel niekomu uškodiť.