zanetka68
05.08.08,13:41
Chcela by som požiadať o informáciu, či je možné v Money S3, keď uhradzujeme cca 200 faktúr v EUR jednou sumou, uľahčiť si nejakým spôsobom účtovanie úhrady. Alebo musím, tak ako to robím doteraz, u každej osobitne účtovať úhradu a kurzové rozdiely. Ďakujem vopred za odpoveď. Viem, že niektoré programy to dokážu, ale pochybujem že Money S3. :(
Lekon
18.08.08,09:02
Ak je to v jeden dátum (teda je tam rovnaký kurz) a je to od jedného odberateľa, resp. tomu istému dodávateľovi, tak je to možné a ku každej faktúre vytvorí sw samostatný ID s kurzovým rozdielom. Je to z toho dôvodu (ten istý odberateľ/dodávateľ), aby sedelo aj saldo.
zanetka68
18.08.08,15:11
Veľmi pekne ďakujem za info. :)
VladoaKatka
18.08.08,15:23
Chcela by som požiadať o informáciu, či je možné v Money S3, keď uhradzujeme cca 200 faktúr v EUR jednou sumou, uľahčiť si nejakým spôsobom účtovanie úhrady. Alebo musím, tak ako to robím doteraz, u každej osobitne účtovať úhradu a kurzové rozdiely. Ďakujem vopred za odpoveď. Viem, že niektoré programy to dokážu, ale pochybujem že Money
S3. :(
Samozrejme, ak sa jedná o Tvoje záväzky - každú faktúru zaeviduješ do knihy záväzkov osobitne aj s číslom FA, čo je potom ich identifikácia. Rovnako môže jeden odberateľ uhradiť aj Tebe spolu viac FA a Ty ich zaúčtuješ každú osobitne.
zanetka68
19.08.08,15:27
No, už bohužiaľ viem. Ďakujem. Niektoré softvéry dokážu priradiť úhradu u dodávateľa postupne od najstaršej fa a úhrada je v salde iba ako jedna úhrada, nie 200 ako mám ja 200 faktúr.