Zavrieť

Porady

úhrad faktúr jednou sumou

Chcela by som požiadať o informáciu, či je možné v Money S3, keď uhradzujeme cca 200 faktúr v EUR jednou sumou, uľahčiť si nejakým spôsobom účtovanie úhrady. Alebo musím, tak ako to robím doteraz, u každej osobitne účtovať úhradu a kurzové rozdiely. Ďakujem vopred za odpoveď. Viem, že niektoré programy to dokážu, ale pochybujem že Money S3.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Ak je to v jeden dátum (teda je tam rovnaký kurz) a je to od jedného odberateľa, resp. tomu istému dodávateľovi, tak je to možné a ku každej faktúre vytvorí sw samostatný ID s kurzovým rozdielom. Je to z toho dôvodu (ten istý odberateľ/dodávateľ), aby sedelo aj saldo.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    zanetka68 Pozri príspevok
    Chcela by som požiadať o informáciu, či je možné v Money S3, keď uhradzujeme cca 200 faktúr v EUR jednou sumou, uľahčiť si nejakým spôsobom účtovanie úhrady. Alebo musím, tak ako to robím doteraz, u každej osobitne účtovať úhradu a kurzové rozdiely. Ďakujem vopred za odpoveď. Viem, že niektoré programy to dokážu, ale pochybujem že Money
    S3.
    Samozrejme, ak sa jedná o Tvoje záväzky - každú faktúru zaeviduješ do knihy záväzkov osobitne aj s číslom FA, čo je potom ich identifikácia. Rovnako môže jeden odberateľ uhradiť aj Tebe spolu viac FA a Ty ich zaúčtuješ každú osobitne.

    zanetka68 je offline (nepripojený) zanetka68

    zanetka68
    No, už bohužiaľ viem. Ďakujem. Niektoré softvéry dokážu priradiť úhradu u dodávateľa postupne od najstaršej fa a úhrada je v salde iba ako jedna úhrada, nie 200 ako mám ja 200 faktúr.

    úhrad faktúr jednou sumou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.