Dada
08.08.08,13:04
Mám Pohodu Komplet - čiže na JÚ a PÚ a "neobmedzený" počet účtovných jednotiek. Zaujímalo by ma však, či sa dá nastaviť Pohodička tak, aby jedna osoba mala prístup len do jednej účtovnej jednotky a ostatné ani nevidela. Skúšala som sa s tým bavkať, ale nejde mi to nejako. Asi by bolo najlepšie opýtať sa na hotline, ale ja sa radšej opýtam Vás, Poraďákov Pohoďákov. Vďaka.
bea
08.08.08,11:51
Ja som to nepotrebovala, ale skúšala si to cez "Prístupové práva" a tam "Nastavenie práv užívateľa"? Myslím si, že tak by sa to malo dať. Len či to ozaj tak funguje, nemám odskúšané :-)
Pidgey
08.08.08,14:34
tak tak, nastavuje sa to v pristupovych pravach.Tie sa aktivuju vtedy, ak zadas heslo pre administratora - odvtedy pri spusteni bude pohoda pozadovat prihlasenie.
V pristupovych pravach si vytvorie jednotlivych uzivatelov a pristup do firiem im pridelite v pravej casti obrazovky - tam kde je napisane "Pristup k zvolenej firme" - tlacidlo "Pridat". Pokial nemaju definovanu zaadnu firmu, nastavene prava platia pre vsetky firmy, a tak isto aj vidia vsetky firmy.Akonahle pridate min jednu firmu uzivatelovi, vidi uz iba ju, ostatne nie. Cez strom jednotlivych agiend v strednej casti okna im viete definovat pristup, prip pristup uplne zrusit, cize by danu agendu nevideli.
No treba vyskusat, urcite to pojde :)
Dada
11.08.08,05:03
Funguje to, ďakujem krásne.
great.zv
24.10.08,04:41
tak tak, nastavuje sa to v pristupovych pravach.Tie sa aktivuju vtedy, ak zadas heslo pre administratora - odvtedy pri spusteni bude pohoda pozadovat prihlasenie.
V pristupovych pravach si vytvorie jednotlivych uzivatelov a pristup do firiem im pridelite v pravej casti obrazovky - tam kde je napisane "Pristup k zvolenej firme" - tlacidlo "Pridat". Pokial nemaju definovanu zaadnu firmu, nastavene prava platia pre vsetky firmy, a tak isto aj vidia vsetky firmy.Akonahle pridate min jednu firmu uzivatelovi, vidi uz iba ju, ostatne nie. Cez strom jednotlivych agiend v strednej casti okna im viete definovat pristup, prip pristup uplne zrusit, cize by danu agendu nevideli.
No treba vyskusat, urcite to pojde :)
aj sa pre jednotlivé firmy vytvoria prístupové práva na konkrétne osoby, tak potom ich mená ťahá do tlačových zostáv, do výkazov a faktúr. mám to chápať takto?
Pidgey
24.10.08,10:40
Ano, kazdy uzivatel ma vytvoreny profil a zadane plne meno. Plne meno moze byt prazdne,ale profil je vzdy definovany dvomi pismenami - vacsinou sa davaju pociatocne pismena z mena a priezviska) v zostavach sa taha informacia plne meno, cize na doklade sa aj vytlaci kto doklad vytvoril. profil uzivatela - ta skratka dvoch pismen sa taha iba do Pohody, kde si viete v kazdej agende zobrazit stlpec bud "vytvoril",alebo stlpec "editoval" a tam sa zobrazil iba skratka uzivatela.Podla toho si viete v pohode vyfiltrovat doklady od daneho zamestnanca