Zavrieť

Porady

Pohoda Komplet a prístupové práva

Mám Pohodu Komplet - čiže na JÚ a PÚ a "neobmedzený" počet účtovných jednotiek. Zaujímalo by ma však, či sa dá nastaviť Pohodička tak, aby jedna osoba mala prístup len do jednej účtovnej jednotky a ostatné ani nevidela. Skúšala som sa s tým bavkať, ale nejde mi to nejako. Asi by bolo najlepšie opýtať sa na hotline, ale ja sa radšej opýtam Vás, Poraďákov Pohoďákov. Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja som to nepotrebovala, ale skúšala si to cez "Prístupové práva" a tam "Nastavenie práv užívateľa"? Myslím si, že tak by sa to malo dať. Len či to ozaj tak funguje, nemám odskúšané :-)

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    tak tak, nastavuje sa to v pristupovych pravach.Tie sa aktivuju vtedy, ak zadas heslo pre administratora - odvtedy pri spusteni bude pohoda pozadovat prihlasenie.
    V pristupovych pravach si vytvorie jednotlivych uzivatelov a pristup do firiem im pridelite v pravej casti obrazovky - tam kde je napisane "Pristup k zvolenej firme" - tlacidlo "Pridat". Pokial nemaju definovanu zaadnu firmu, nastavene prava platia pre vsetky firmy, a tak isto aj vidia vsetky firmy.Akonahle pridate min jednu firmu uzivatelovi, vidi uz iba ju, ostatne nie. Cez strom jednotlivych agiend v strednej casti okna im viete definovat pristup, prip pristup uplne zrusit, cize by danu agendu nevideli.
    No treba vyskusat, urcite to pojde

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    Pidgey Pozri príspevok
    tak tak, nastavuje sa to v pristupovych pravach.Tie sa aktivuju vtedy, ak zadas heslo pre administratora - odvtedy pri spusteni bude pohoda pozadovat prihlasenie.
    V pristupovych pravach si vytvorie jednotlivych uzivatelov a pristup do firiem im pridelite v pravej casti obrazovky - tam kde je napisane "Pristup k zvolenej firme" - tlacidlo "Pridat". Pokial nemaju definovanu zaadnu firmu, nastavene prava platia pre vsetky firmy, a tak isto aj vidia vsetky firmy.Akonahle pridate min jednu firmu uzivatelovi, vidi uz iba ju, ostatne nie. Cez strom jednotlivych agiend v strednej casti okna im viete definovat pristup, prip pristup uplne zrusit, cize by danu agendu nevideli.
    No treba vyskusat, urcite to pojde
    aj sa pre jednotlivé firmy vytvoria prístupové práva na konkrétne osoby, tak potom ich mená ťahá do tlačových zostáv, do výkazov a faktúr. mám to chápať takto?

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Ano, kazdy uzivatel ma vytvoreny profil a zadane plne meno. Plne meno moze byt prazdne,ale profil je vzdy definovany dvomi pismenami - vacsinou sa davaju pociatocne pismena z mena a priezviska) v zostavach sa taha informacia plne meno, cize na doklade sa aj vytlaci kto doklad vytvoril. profil uzivatela - ta skratka dvoch pismen sa taha iba do Pohody, kde si viete v kazdej agende zobrazit stlpec bud "vytvoril",alebo stlpec "editoval" a tam sa zobrazil iba skratka uzivatela.Podla toho si viete v pohode vyfiltrovat doklady od daneho zamestnanca

    Pohoda Komplet a prístupové práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.