mariana11
08.08.08,20:35
Keďže téma "Koľko firiem stíhate" sa celkom rozbehla, ešte by ste mohli prezradiť, koľko hodín denne pracujete. Robíte aj cez víkendy? Určil si niekto pre seba pracovnú dobu, ktorú dodržiava a potom "padla"? Do našej práce treba zahrnúť aj čítanie odbornej literatúry, tiež ste ju vymenili, ako som čítala v jednom príspevku , za beletriu? Alebo to stíhate počas akože pracovnej doby?
Zoltán Kovács
08.08.08,18:39
Pracovná doba: od nevidím do nevidím, víkend, sviatok-piatok. :D
Ajuška
08.08.08,18:47
od nevidím do nevidím, víkend, :D

Už uplatňuješ doporučenú metódu so scanovaním?? :D so zavretými očami a nohami na stole?? ;)
betka
08.08.08,18:58
Pracovná doba: od nevidím do nevidím, víkend, sviatok-piatok. :D

Zabudol si, že aj počas spánku. Lebo sem tam sa prisnije, že sa zabudlo na niečo,
Alebo počas nočného zaspávania rozmýšľaš, ako danú problematiku vyriešiť. A potom je i po spánku :D (a zase spuchnuté oči, ako keby niekto pozeral do vysávača:D:D:D:D, vcucne očko dnu)
mariana11
08.08.08,19:05
Pracovná doba: od nevidím do nevidím, víkend, sviatok-piatok. :D

Robíš ty vôbec ešte aj niečo iné? Kedy teda žiješ?
Stefan2005
08.08.08,19:30
... Alebo počas nočného zaspávania rozmýšľaš, ako danú problematiku vyriešiť. A potom je i po spánku....

... a veľakrát vylezieš z postele, zapneš počítač, prekontroluješ predošlý nával myšlienok, niekedy máš šťastie, ale väčšinou pomôže už iba Stilnox...
Ako vidím, túto diagnózu majú aj iní...
petovsan
08.08.08,19:31
Robíš ty vôbec ešte aj niečo iné? Kedy teda žiješ?
Ja to vidím takto: pokiaľ žije = pracuje, platí to aj obrátene ... pokiaľ pracuje = žije !!!!!!!!!!!! :D:D:D ... no a pokiaľ by chcel robiť aj čosi iné ... vychádza mi z toho jediné ... treba menej spať ;).

... a myslím, že vôbec nie je v dnešnom turbo svete jediným !!!:)
ondrejvla
08.08.08,19:39
Robíš ty vôbec ešte aj niečo iné? Kedy teda žiješ?

Ak si privstaneš o hodinu a o ďalšiu hodinu ideš neskôr spať, máš 2 hodiny navyše pre seba...

Ale pozor, aby ste v jeden deň nezistili, že deti sú už dospelé, nepotrebujú vás, manžel-lka si svoj čas kráti s priateľom-ľkou, a že odrazu vás nik doma nepotrebuje!
A telo tiež potrebuje občas prekontrolovať, či niekde v organizme niečo nie je na vybuchnutie, na čo už ani lekárska veda nestačí. Preto radšej menej koruniek a viacej štastíčka, obyčajného ľudského šťastia, pre ktoré stojí za to žiť! A tiež pozor na naše zdravotné problémy, zajtra by už lekár nemusel nájsť liek, lebo by už nezabral...
Skúsme sa zastaviť a obzrieť sa späť s pocitom, že dnes som mala čas na tieto dôležité chvíle života.
betka
08.08.08,19:53
Ak si privstaneš o hodinu a o ďalšiu hodinu ideš neskôr spať, máš 2 hodiny navyše pre seba...

Ale pozor, aby ste v jeden deň nezistili, že deti sú už dospelé, nepotrebujú vás, manžel-lka si svoj čas kráti s priateľom-ľkou, a že odrazu vás nik doma nepotrebuje!
A telo tiež potrebuje občas prekontrolovať, či niekde v organizme niečo nie je na vybuchnutie, na čo už ani lekárska veda nestačí. Preto radšej menej koruniek a viacej štastíčka, obyčajného ľudského šťastia, pre ktoré stojí za to žiť! A tiež pozor na naše zdravotné problémy, zajtra by už lekár nemusel nájsť liek, lebo by už nezabral...
Skúsme sa zastaviť a obzrieť sa späť s pocitom, že dnes som mala čas na tieto dôležité chvíle života.

Tento prekrásny príspevok si musíme zobrať k srdcu, pretože hlavne o tomto je pravda. Vlastička, budem myslieť vždy na tento príspevok.:)
Jozef Mihál
08.08.08,20:00
Voľakedy, za raného feudalizmu, by jedného ani nenapadlo pýtať sa, koľko hodín pracujete.

Tie časy sú späť.
ondrejvla
08.08.08,20:05
Tento prekrásny príspevok si musíme zobrať k srdcu, pretože hlavne o tomto je pravda. Vlastička, budem myslieť vždy na tento príspevok.:)

Ďakujem ak len jednému pomôže zastaviť sa pre svoje dobro, budem mať pocit že som skutočne vstala o hodinu skôr, aby som niekomu pomohla.
kukučka
08.08.08,20:05
koľko trvá podpísanie prevzatia a prerátanie dôchodku - pár minút mesačne :D:D:D
Kathryn
08.08.08,20:18
Pracujem priemerne 6-7 hodín denne, od pondelka do piatku. Ale nemám až tak veľa firiem, ktorým spracúvam účtovníctvo ako niektorí z Vás . Niežeby som to nezvládla, ale máme tri malé detičky :) a nerada by som ich zanedbávala. U nás hlavný zarábajúci je manžel, ja pracujem len kvôli tomu, aby som samozrejme niečo zarobila a tiež aby som nestratila kontakt s účtovníctvom.

Ale nebolo to vždy tak, neviem prečo, ale už 3 x som začala spracúvať účtovníctvo po niekom, kto tam narobil toľko zmätkov, že trvalo aj pol roka, kým som to dala do poriadku. Vždy keď som takto začínala, tak som pracovala podstatne dlhšie (väčšinou po nociach). Ale inak by som si klientelu asi nevybudovala.
ondrejvla
08.08.08,20:23
koľko trvá podpísanie prevzatia a prerátanie dôchodku - pár minút mesačne :D:D:D

No kým otvorím poštárke, a podpíšem, prepočítam, je to cca 1-2 minúty aj
s tringeltom. Ale kvôli tomu netreba vstávať skôr.:)
Zoltán Kovács
09.08.08,05:44
Robíš ty vôbec ešte aj niečo iné? Kedy teda žiješ?

Samozrejme môj príspevok bol prehnaný. Žijem, naštastie...... A aj na iné veci si nájdem čas. Napr. stavbu domu, priateľku, hobby......

Ale samozrejme sú aj dni keď vôbec nepracujem, jedoducho nechce sa mi.

Ale na rozprúdenie debaty ten príspevok bol akurát. :D
cloe
09.08.08,06:57
V tejto súvislosti mám jeden problém. Už som si načisto zamenila deň s nocou. Pravidelne chodím spať cca o 2.00. Potom ráno, do 10.00 keby niekto odomňa niečo súrne potreboval, tak nemá šancu. Tak o 11.00 len začnem vybavovať zmeškané hovory.
Moji klienti si už na to zvykli, ale dosť ma to štve, len neviem ako sa mám "prehodiť" naspäť.
betka
09.08.08,10:45
V tejto súvislosti mám jeden problém. Už som si načisto zamenila deň s nocou. Pravidelne chodím spať cca o 2.00. Potom ráno, do 10.00 keby niekto odomňa niečo súrne potreboval, tak nemá šancu. Tak o 11.00 len začnem vybavovať zmeškané hovory.
Moji klienti si už na to zvykli, ale dosť ma to štve, len neviem ako sa mám "prehodiť" naspäť.

Treba počkať na zmenu času, pôjdeš spať o 1.00 a o 10.00, budeš vybavovať hovory.:);)

(len mne pre zmeny skáču ráno deti po hlave, ťahajú mi perinu, cikať, kakať, hladný som, smadný som, musím to predýchať, aby nebola so mňa fúria:D hneď z rána;))
ondrejvla
09.08.08,15:25
Ak si privstaneš o hodinu a o ďalšiu hodinu ideš neskôr spať, máš 2 hodiny navyše pre seba...

Ale pozor, aby ste v jeden deň nezistili, že deti sú už dospelé, nepotrebujú vás, manžel-lka si svoj čas kráti s priateľom-ľkou, a že odrazu vás nik doma nepotrebuje!
A telo tiež potrebuje občas prekontrolovať, či niekde v organizme niečo nie je na vybuchnutie, na čo už ani lekárska veda nestačí. Preto radšej menej koruniek a viacej štastíčka, obyčajného ľudského šťastia, pre ktoré stojí za to žiť! A tiež pozor na naše zdravotné problémy, zajtra by už lekár nemusel nájsť liek, lebo by už nezabral...
Skúsme sa zastaviť a obzrieť sa späť s pocitom, že dnes som mala čas na tieto dôležité chvíle života.

Fíha! Tak to som nečakala, toľké ocenenia a pri tom sa nejedná o žiadnu z odborných tém... ďakujem veľmi pekne, želám vám všetkým veľa času pre seba.
tuta
09.08.08,15:34
Fíha! Tak to som nečakala, toľké ocenenia a pri tom sa nejedná o žiadnu z odborných tém... ďakujem veľmi pekne, želám vám všetkým veľa času pre seba.


Vlastička, ono to totiž bolo napísané veľmi krásne a hlavne pravdivo.
cactus
09.08.08,16:03
... a veľakrát vylezieš z postele, zapneš počítač, prekontroluješ predošlý nával myšlienok, niekedy máš šťastie, ale väčšinou pomôže už iba Stilnox...
Ako vidím, túto diagnózu majú aj iní...

presne ako keby som to bola ja, ale ten Stilnox iba 1/2
wagner
09.08.08,16:22
mimotemy A čo sa týka dôchodku, ten rátať nemusíš, pošlú Ti ho rovno na účet. Poplatok za položku je menší, ako tringelt poštárke:D:D
pivko
09.08.08,16:36
Pracovná doba: od nevidím do nevidím, víkend, sviatok-piatok. :D
Tak tu pracovnú dobu ti nezávidím , ale ten tvoj bungalow ano:D:D:D
Rozalka
09.08.08,17:16
V tejto súvislosti mám jeden problém. Už som si načisto zamenila deň s nocou. Pravidelne chodím spať cca o 2.00. Potom ráno, do 10.00 keby niekto odomňa niečo súrne potreboval, tak nemá šancu. Tak o 11.00 len začnem vybavovať zmeškané hovory.
Moji klienti si už na to zvykli, ale dosť ma to štve, len neviem ako sa mám "prehodiť" naspäť.
Skús navštíviť krajinu, v ktorej je iný posun času ...
po návrate sa snáď "prehodíš" rýchlejšie. ;)
evina
09.08.08,17:28
Pracovná doba: od nevidím do nevidím, víkend, sviatok-piatok. :D

Aj ja pracujem niekedy od nevidím do nevidím a niekedy od nevidím do nevidím nepracujem :D...
P.s.preto musím potom niekedy pracovať od nevidím do nevidím :D..
lenkak
12.08.08,15:55
pracujem vtedy, keď synček spí, alebo keď sa hrá, a robím tak, aby sa raz nedožil toho, že jeho mama nemá na neho a svoju rodinu čas. Keď nebudem vládať z niečoho upustím, za tie koruny zničiť si zdravie to nestojí. Ale z niečoho sa žiť musí, tak aj pracovať treba, ale všetko s mierou.
Neničte sa, venujte sa svojej rodine čo najviac. Sú práce, kedy sa rodičia míňajú so svojou rodinou, vážte si prácu akú máte.
ALDA
12.08.08,17:29
[quote=smith;793584

Ale samozrejme sú aj dni keď vôbec nepracujem, jedoducho nechce sa mi.:D[/quote]

A keď sa mi chce, treba varovať škorcov a pod. ...potom domáci hovoria, že pracujem 25 hod. denne:D, aby som zrušila klientov a málo si pýtam za svoju prácu a ani nevidia, že som ich už zrušila skoro všetkých a pracujem iba pre domácich a to je cca 9 firiem a na obzore je ďalšia:D, o zárobku pomlčím:D