vmsux
25.05.09,11:46
Ahojte. Tak ideme premenit ZI z SKK na EUR. Este som to nerobil a je to viac zmien naraz. Konkretne premenit ZI z SKK na EUR, zmenit sidlo, vymenovat noveho konatela (bude jediny konatel), odvolat stareho konatela (bol jeden jediny konatel), previest obchodne podiely na novych spolocnikov (boli dvaja a budu traja). Vsetko na jeden raz. Skontrolujte mi, prosim, ci to mam spravne.

1. Najpr premena ZI. Teraz su dvaja spolocnici, 30 000 SKK a 170 000 SKK, spolu 200 000 SKK. Podiely maju 15% a 85%. Ja to zaokruhlim na 995,82 EUR a 5 642,97 EUR, spolu 6638,79 EUR. Nevadi ze to nebude 15% a 85% ale 15.000023% a 84,999977%? Tuto zmenu podpise konatel, podpis overime. Ano?

2. Zvolame valne zhromazdenie s programom: súhlas s premenou základného imania z SKK na EUR, zmena adresy a sídla spoločnosti, vymenovanie nových konateľov, odvolanie pôvodných konateľov, súhlas s rozdelením a prechodom obchodných podielov na nových spoločníkov. Uznesenie VZ podpisu povodny dvaja spolocnici, podpisy neoverujeme.

3. Urobime zmluvy o prevode. Spolocnik A prevedie cely podiel 995,82 EUR na noveho spolocnika X. Spolocnik B prevedie 2,323.575 EUR na noveho spolocnika X, ktory bude mat teda 50%. Spolocnik B prevedie dalej 2,988.695 EUR na noveho spolocnika Y, bude mat teda 45%. Zvysok 330.70 EUR prevedie spolocnik B na noveho spolocnika Z, ktory bude mat 5%. Na kazdy prevod mame osobitnu zmluvu, spolu 4 zmluvy, podpisy overene. Je to spravne?

4. Dame navrh na zapis s nasledujucimi prilohami:
2x rozhodnutie o premene ZI z SKK na EUR, overeny podpis povodneho konatela.
2x uznesenie VZ, neoverene podpisy povodnych spolocnikov
2x kazdu zmluvu o prevode, su spolu styri, overene podpisy oboch stran
2x podpisovy vzor noveho konatela, overeny podpis noveho konatela
2x zmluva o podnajme, neoverene podpisy
2x nova Spolocenska zmluva, neovereny podpis noveho konatela
1x tlacivo c 8, overeny podpis
Ano?
zalobaba
25.05.09,09:58
Ahojte. Tak ideme premenit ZI z SKK na EUR. Este som to nerobil a je to viac zmien naraz. Konkretne premenit ZI z SKK na EUR, zmenit sidlo, vymenovat noveho konatela (bude jediny konatel), odvolat stareho konatela (bol jeden jediny konatel), previest obchodne podiely na novych spolocnikov (boli dvaja a budu traja). Vsetko na jeden raz. Skontrolujte mi, prosim, ci to mam spravne.

1. Najpr premena ZI. Teraz su dvaja spolocnici, 30 000 SKK a 170 000 SKK, spolu 200 000 SKK. Podiely maju 15% a 85%. Ja to zaokruhlim na 995,82 EUR a 5 642,97 EUR, spolu 6638,79 EUR. Nevadi ze to nebude 15% a 85% ale 15.000023% a 84,999977%? Tuto zmenu podpise konatel, podpis overime. Ano?

2. Zvolame valne zhromazdenie s programom: súhlas s premenou základného imania z SKK na EUR, zmena adresy a sídla spoločnosti, vymenovanie nových konateľov, odvolanie pôvodných konateľov, súhlas s rozdelením a prechodom obchodných podielov na nových spoločníkov. Uznesenie VZ podpisu povodny dvaja spolocnici, podpisy neoverujeme.

3. Urobime zmluvy o prevode. Spolocnik A prevedie cely podiel 995,82 EUR na noveho spolocnika X. Spolocnik B prevedie 2,323.575 EUR na noveho spolocnika X, ktory bude mat teda 50%. Spolocnik B prevedie dalej 2,988.695 EUR na noveho spolocnika Y, bude mat teda 45%. Zvysok 330.70 EUR prevedie spolocnik B na noveho spolocnika Z, ktory bude mat 5%. Na kazdy prevod mame osobitnu zmluvu, spolu 4 zmluvy, podpisy overene. Je to spravne?

4. Dame navrh na zapis s nasledujucimi prilohami:
2x rozhodnutie o premene ZI z SKK na EUR, overeny podpis povodneho konatela.
2x uznesenie VZ, neoverene podpisy povodnych spolocnikov
2x kazdu zmluvu o prevode, su spolu styri, overene podpisy oboch stran
2x podpisovy vzor noveho konatela, overeny podpis noveho konatela
2x zmluva o podnajme, neoverene podpisy
2x nova Spolocenska zmluva, neovereny podpis noveho konatela
1x tlacivo c 8, overeny podpis
Ano?

..........výška OP jedného spoločníka nesmie klesnúť pod 750,- €, nemôžeš si prevádzať od buka do buka, ako sa ti hodí.....
vmsux
25.05.09,10:05
Dik moc, zalobaba. Na to som uplne zabudol. Zmenime teda pomer medzi spolocnikmi Y a Z, aby mal Z 750 EUR. A to ostatne?
Ing. Pavol Zúber
27.05.09,05:32
Zmenu Výpisu z OR z Sk na EUR treba urobiť do konca roku 2009. Urobí to Okresný súd, alebo si musí o to požiadať konateľ spoločnosti?
Orsz
27.05.09,05:36
Zmenu Výpisu z OR z Sk na EUR treba urobiť do konca roku 2009. Urobí to Okresný súd, alebo si musí o to požiadať konateľ spoločnosti?

Musíte si o to požiadať .... resp. napísať súhlas s premenou ZI z Sk na EUR. Takže treba dať obchodnému registru pokyn na premenu. Tak či tak postupne treba dodať do OR spoločenskú zmluvu resp. zakladateľskú listinu, v ktorej je už prepočet na EUR urobený ... pretože pri akejkoľvek zmene... napr. zmene výšky ZI alebo rozšírení činnosti, Vám toto OR neurobí skôr ako túto zmluvu nedodáte. Čo sa týka súhlasu, je to aj na stránke www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) medzi tlačivami.
invest
27.05.09,05:56
Pekný deň, prosím Vás kto ste už podávali návrh pri prepočte hôdôt v spol. zmluve sa prepočítava iba vklad a ZI, alebo aj všetky ostatné údaje, ktoré boli zapísané v SK. napr. mám tam predpokladané náklady na založenie spoločnoti 40000,-- Sk. Tie majú zostať v Sk alebo v EUR.?
Ďakujem.
grammatika
27.05.09,06:40
Pekný deň, prosím Vás kto ste už podávali návrh pri prepočte hôdôt v spol. zmluve sa prepočítava iba vklad a ZI, alebo aj všetky ostatné údaje, ktoré boli zapísané v SK. napr. mám tam predpokladané náklady na založenie spoločnoti 40000,-- Sk. Tie majú zostať v Sk alebo v EUR.?
Ďakujem.

Aj tie som premenila na eurá a zmeny mám už spravené.
Economic
28.05.09,04:41
Pekný deň, prosím Vás kto ste už podávali návrh pri prepočte hôdôt v spol. zmluve sa prepočítava iba vklad a ZI, alebo aj všetky ostatné údaje, ktoré boli zapísané v SK. napr. mám tam predpokladané náklady na založenie spoločnoti 40000,-- Sk. Tie majú zostať v Sk alebo v EUR.?
Ďakujem.

Prepočítaj aj iné údaje, oprav minimálny vklad jedného spoločníka na 750.- Eur a min. výšku ZI 5 000.- Eur no a nezabudni na hlasovanie, ja dávam buď 1 hlas na 100.- alebo na 10.- Eur ako chceš.
Economic
28.05.09,04:45
Zmenu Výpisu z OR z Sk na EUR treba urobiť do konca roku 2009. Urobí to Okresný súd, alebo si musí o to požiadať konateľ spoločnosti?

Zo skúsenosti naozaj jednoznačne doporučujem teraz urobiť premenu a stým všetky papiere. Je to zadarmo, upravia sa všetky údaje ako majú byť, potom to bude jednoduchšie, keď sa budú musieť realizovať narýchlo nejaké zmeny. Nemálo mojich klientov túto moju radu už teraz ocenili. Zmena nie je komplikovaná a ak si na ňu netrúfate sami, profesionálne sa tým zaoberáme. Viac v mojom profile.
Economic
28.05.09,04:48
Ahojte. Tak ideme premenit ZI z SKK na EUR. Este som to nerobil a je to viac zmien naraz. Konkretne premenit ZI z SKK na EUR, zmenit sidlo, vymenovat noveho konatela (bude jediny konatel), odvolat stareho konatela (bol jeden jediny konatel), previest obchodne podiely na novych spolocnikov (boli dvaja a budu traja). Vsetko na jeden raz. Skontrolujte mi, prosim, ci to mam spravne.

1. Najpr premena ZI. Teraz su dvaja spolocnici, 30 000 SKK a 170 000 SKK, spolu 200 000 SKK. Podiely maju 15% a 85%. Ja to zaokruhlim na 995,82 EUR a 5 642,97 EUR, spolu 6638,79 EUR. Nevadi ze to nebude 15% a 85% ale 15.000023% a 84,999977%? Tuto zmenu podpise konatel, podpis overime. Ano?

2. Zvolame valne zhromazdenie s programom: súhlas s premenou základného imania z SKK na EUR, zmena adresy a sídla spoločnosti, vymenovanie nových konateľov, odvolanie pôvodných konateľov, súhlas s rozdelením a prechodom obchodných podielov na nových spoločníkov. Uznesenie VZ podpisu povodny dvaja spolocnici, podpisy neoverujeme.

3. Urobime zmluvy o prevode. Spolocnik A prevedie cely podiel 995,82 EUR na noveho spolocnika X. Spolocnik B prevedie 2,323.575 EUR na noveho spolocnika X, ktory bude mat teda 50%. Spolocnik B prevedie dalej 2,988.695 EUR na noveho spolocnika Y, bude mat teda 45%. Zvysok 330.70 EUR prevedie spolocnik B na noveho spolocnika Z, ktory bude mat 5%. Na kazdy prevod mame osobitnu zmluvu, spolu 4 zmluvy, podpisy overene. Je to spravne?

4. Dame navrh na zapis s nasledujucimi prilohami:
2x rozhodnutie o premene ZI z SKK na EUR, overeny podpis povodneho konatela.
2x uznesenie VZ, neoverene podpisy povodnych spolocnikov
2x kazdu zmluvu o prevode, su spolu styri, overene podpisy oboch stran
2x podpisovy vzor noveho konatela, overeny podpis noveho konatela
2x zmluva o podnajme, neoverene podpisy
2x nova Spolocenska zmluva, neovereny podpis noveho konatela
1x tlacivo c 8, overeny podpis
Ano?

Na miesto zmluvy o podnájme môže byť aj súhlas vlastníkov nehnuteľnosti.
optimistka
28.05.09,12:38
chcem sa spýtať účtovníkov, robíte túto premenu klientom vy ?
uplne znenie spoločenskej zmluvy mám prepisovať z ich pôvodnej a vložiť nové údaje ?
to rozhodnutie a návrh na zápis premeny si ešte viem predstaviť, že im pripravím, ale tú spoločenskú zmluvu ?
grammatika
28.05.09,12:42
chcem sa spýtať účtovníkov, robíte túto premenu klientom vy ?
uplne znenie spoločenskej zmluvy mám prepisovať z ich pôvodnej a vložiť nové údaje ?
to rozhodnutie a návrh na zápis premeny si ešte viem predstaviť, že im pripravím, ale tú spoločenskú zmluvu ?

Mali by si to dať spraviť právnikom alebo špeciálnym firmám a nie účtovníkom. Ja som to síce spravila, lebo sestra je sestra a našťastie založila sro minulý rok, takže veľa zmien v obch.zákonníku nebolo...
Ak to vieš a zaplatia Ti to, tak prečo nie?
optimistka
28.05.09,13:32
tá spoločenská zmluva musí byť ???
KEJKA
28.05.09,13:52
prečítaj si podrobne túto tému. Ak nie je žiadna ina zmena, ide len o premenu Sk na EUR, netreba nič, len vyplniť jednoduché tlačivo - Súhlas s premenou, vtedy to urobí OR.
Toto zvládne aj účtovníčka, tá šikovnejšia si to nechá zaplatiť - ako prácu naviac.
Dobrým klientom toto dávam ako bonus.
Ak však to chcú mať zaokrúhlené a nebodaj tam chcú riešiť aj iné zmeny, tak to nie je práca pre účtovníčku, ale pre právnika. Potom musí byť úplné znenie spol.zmluvy, okrem iného.
Šikovný konateľ to síce dokáže aj sám, rovnako to môže dokázať aj účtovníčka, keď má v tom trochu prax. Prvý raz je to najhoršie, potom to už ide.
Ale je to služba mimo účtovníctva a určite by som to nerobila "z povinnosti". Súhlasím s názorom tu vyjadreným - ak to vieš urobiť, tak za slušnú odmenu prečo nie?
optimistka
28.05.09,14:01
ak dáme len súhlas s premenou tie číselká budú také kostrbaté
ak chceme zaokrúhlené, uhladené, tak aj so SZ
kejka, ktorý spôsob frčí viac vo firmách ??
KEJKA
28.05.09,14:08
ja dávam ako bonus SUHLAS..... bez dátumu. Na podanie je ešte kopec času. Poučím klienta, aby to podal, ak je presvedčený, že do konca roka sa nič nezmení. A ak si nie je istý, tak nech počká.
Väčšie firmy si to riešia sami, vždy je to však spojené aj s inými zmenami, riešia to samozrejme s právnikom. Pokiaľ mi to zveria ako zákazku, tak ju prijímam.
zalobaba
28.05.09,16:08
ak dáme len súhlas s premenou tie číselká budú také kostrbaté
ak chceme zaokrúhlené, uhladené, tak aj so SZ
kejka, ktorý spôsob frčí viac vo firmách ??

Z vlastnej skúsenosti potvrdzujem, že klienti to radšej riešia spôsobom "nejaká drobná zmena + € premena", a ja to aj všetkým, ktorí sa s požiadavkou premeny na mňa obrátia radím, je to síce spoplatnené kolkom, ale registrový súd má lehotu za zápis takýchto zmien. Pri samotnej nespoplatneje lehote lehota neexistuje.....
KEJKA
28.05.09,17:08
................ Pri samotnej nespoplatneje lehote lehota neexistuje.....
lehota síce neexistuje, ale zapisuje sa priebežne. Bežne 7-10 dní, z vlastnej skúsenosti. Začiatkom mája som poslala Súhlas, 14.5. je to zapísané.
Economic
29.05.09,04:26
chcem sa spýtať účtovníkov, robíte túto premenu klientom vy ?
uplne znenie spoločenskej zmluvy mám prepisovať z ich pôvodnej a vložiť nové údaje ?
to rozhodnutie a návrh na zápis premeny si ešte viem predstaviť, že im pripravím, ale tú spoločenskú zmluvu ?

Ak ju robil niekto externe, a nie je v PC, tak asi ju bude treba prepísať, alebo naozaj zveriť do rúk firmám, ktoré sa na to špecializujú, možno viac info v mojom profile.
Economic
29.05.09,04:30
ak dáme len súhlas s premenou tie číselká budú také kostrbaté
ak chceme zaokrúhlené, uhladené, tak aj so SZ
kejka, ktorý spôsob frčí viac vo firmách ??

Ja to mám u klientov tak 50 na 50. Buď drobná zmena + Euro, alebo iba samotné Euro, lebo vedia, že zmeny v spoločnosti mať nebudú. Všetci sú spokojní, Každý vie, čo chce, keď mi zadá tieto zmeny. A sú veru aj takí, ktorí o Eure nechyrujú, prídu za mnou pre iné zmenu, tak im to robím jedným šupom. A sú maximálne spokojní.
zalobaba
29.05.09,09:51
lehota síce neexistuje, ale zapisuje sa priebežne. Bežne 7-10 dní, z vlastnej skúsenosti. Začiatkom mája som poslala Súhlas, 14.5. je to zapísané.

Nemala som ma mysli súhlas s automatickým prepočítaním a s šiestimi desatinnými čiarkami, ale rozhodnutie o premene.
zazuSA
02.06.09,10:28
Dobry den, potrebovala by som rychlu radu, vyplnam navrh na zapis premeny menovitej hodnoty a neviem si poradit z menovitou hodnotou akcii (sme a.s.) mame 10 akcii, ako ich tam mam vsetky napchat????? DAKUJEM
mlisa
02.06.09,10:37
Dobry den, potrebovala by som rychlu radu, vyplnam navrh na zapis premeny menovitej hodnoty a neviem si poradit z menovitou hodnotou akcii (sme a.s.) mame 10 akcii, ako ich tam mam vsetky napchat????? DAKUJEM

tych 10 akcii ma rozne menovite hodnoty? Pretoze ak maju tu istu, vyplnite to len raz, nie za kazdu akciu zvlast.
zazuSA
02.06.09,10:40
tych 10 akcii ma rozne menovite hodnoty? Pretoze ak maju tu istu, vyplnite to len raz, nie za kazdu akciu zvlast.

všetkych 10 ma tu istu hodnotu... a mam tam uviest aj pocet akcii?????

dakujem
mlisa
02.06.09,10:49
všetkych 10 ma tu istu hodnotu... a mam tam uviest aj pocet akcii?????

dakujem

nie, pocet akcii sa neuvadza, nie je predmetom zmeny
Maaaria
04.06.09,07:18
Poradaci,
mam trochu blbu otazku.
komu treba dat vystavit novu zakladatelsku listinu uz s hodnotami v eurach.
grammatika
04.06.09,07:21
Poradaci,
mam trochu blbu otazku.
komu treba dat vystavit novu zakladatelsku listinu uz s hodnotami v eurach.

Mali by si to konatelia zabezpečiť sami, prostredníctvom právnikov alebo firiem, ktoré sa tým zaoberajú. Ale sú účtovníčky, ktoré to robili aj same :).
Lianka
04.06.09,07:22
lehota síce neexistuje, ale zapisuje sa priebežne. Bežne 7-10 dní, z vlastnej skúsenosti. Začiatkom mája som poslala Súhlas, 14.5. je to zapísané.

My sme posielali suhlas na premenu este zaciatkom roka a doteraz to zmenene nie je. Mozem sa ohladom toho niekde informovat (ci su ochotni otazky tohto typu vybavovat)? Kdesi som citala, ze ziadne vyrozumenia posielat nebudu, ani ziadne zatial neposlali. Co mi poradite? (Ide o OS v BA.)
grammatika
04.06.09,07:26
My sme posielali suhlas na premenu este zaciatkom roka a doteraz to zmenene nie je. Mozem sa ohladom toho niekde informovat (ci su ochotni otazky tohto typu vybavovat)? Kdesi som citala, ze ziadne vyrozumenia posielat nebudu, ani ziadne zatial neposlali. Co mi poradite? (Ide o OS v BA.)

Skús ešte čakať, v OR BA im to nejako trvá, lebo v tom istom čase sme robili zmeny aj v TN a tie prebehli do 2 týždňov a v BA stále zmenu nevidím a je to už mesiac.
Ale myslím, že keď to bol súhlas a podaný už začiatkom roka, tak b to už mohli mať. Možno sa skús informovať.
zalobaba
04.06.09,09:34
My sme posielali suhlas na premenu este zaciatkom roka a doteraz to zmenene nie je. Mozem sa ohladom toho niekde informovat (ci su ochotni otazky tohto typu vybavovat)? Kdesi som citala, ze ziadne vyrozumenia posielat nebudu, ani ziadne zatial neposlali. Co mi poradite? (Ide o OS v BA.)

Odporúčam osobne zájsť na prízemie dvere č. 17 (výdaj výpisov z OR) a informovať sa tam. Ak to bol súhlas s automatickým prepočtom, tak je to dlhá doba, ale ak to bolo rozhodnutie štatutára o premene, tak to skutočne dlho trvá.....
Economic
05.06.09,04:19
Poradaci,
mam trochu blbu otazku.
komu treba dat vystavit novu zakladatelsku listinu uz s hodnotami v eurach.

Ahoj, ak je to aktuálne, aj ja sa tým profesionálne zaoberám. Vian info v mojom profile.
Economic
05.06.09,04:25
Odporúčam osobne zájsť na prízemie dvere č. 17 (výdaj výpisov z OR) a informovať sa tam. Ak to bol súhlas s automatickým prepočtom, tak je to dlhá doba, ale ak to bolo rozhodnutie štatutára o premene, tak to skutočne dlho trvá.....

V Bratislave to naozaj trvá neuveriteľne dlho. Ja by som možno doporučila v prípade potreby urobiť urgenciu, či už osobne, alebo aj písomne a ako dôvod by som uviedla, že potrebujem súrne aktuálny výpis z OR a vzhľadom na podaný návrh na premenu zo dňa...... žiadam registrový súd, aby premenu zrealizoval, aby som si zakúpila výpis z OR už v novej mene Euro. Samozrejme to slušne štylizovať. Zvykne to pomôcť. :)
tatramarket
08.06.09,09:36
Nemáš náhodou vzor takého roznodnutia. Ak áno, bolo by možné ho zaslať. Ďakujem
Economic
08.06.09,15:07
Nemáš náhodou vzor takého roznodnutia. Ak áno, bolo by možné ho zaslať. Ďakujem

Je to jednoduché :

Rozhodnutie jediného spoločníka spoločnosti XXXXX zo dňa

Ja... Jožko Mrkvička, r.č. bytom jediný spoločník spoločnosti som sa rozhodol v zmysle gen. zákona č..... v zmysle v Vyhlášky.....premeniť vklad jediného spoločníka z Sk na Eurá a to tak, že na vklad Sk 200 000.- Sk presne vychádza x xxxx,xxxxx, /uvedieš 6 destinnných miest/ no po zaokrúhlení povoleným pravidlom jeho výška predstavuje 6 639.- Eur.
Výška základného imania preto po premene predstavuje 6 639.- Eur.


V Bratislave, dňa......

Podpis úradne overiť na 2 ks a urobiť aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
Laguna13
10.06.09,10:27
Chcem sa spýtať, či môžem zaslať do Obch.registra účtovné závierky s.r.o. za min. rok (i za 3 chýbajúce roky-na to sa prišlo až teraz!), keď s.r.o. ešte nepodala návrh na premenu ZI z Sk na euro. Ďakujem.
grammatika
10.06.09,10:31
Chcem sa spýtať, či môžem zaslať do Obch.registra účtovné závierky s.r.o. za min. rok (i za 3 chýbajúce roky-na to sa prišlo až teraz!), keď s.r.o. ešte nepodala návrh na premenu ZI z Sk na euro. Ďakujem.

môžeš ich poslať do zbierky listín v pohode:)
Laguna13
10.06.09,11:13
Vďaka za rýchlu odpoveď!
ivanabel
15.06.09,08:08
Ahojte, prečítala som si predchádzajúce príspevky a mám otázku. V spol.zmluve mám v bode vklady spoločníkov mám,že:
Jednotliví spoločníci sa zaväzujú splatiť na základné imanie vklady v tejto výške: 1. spoločník xy 100000,- skk, 2.spoločník xy 100000,- skk a na vytvorenie rezervného fondu vklady v tejto výške: 1.spoločník xy 5000,- skk, 2.spoločník xy 5000,- skk.
Chcem to premeniť na 3320,- eur , 3320,- eur a tie vklady na rez.fond môžem tiež zaokrúhliť na celé eurá na 166 eur? Alebo tie musia byť na 2 des.miesta. Na celé eurá nahor sa to týka len vkladov na základné imanie?
bendži
15.06.09,18:23
Ahojte,

konečne riešim aj ja premenu ZI na eura.. zasekla som sa na nasledovnom probleme.. jeden zo spolocnikov (ktory nie je konatelom, len spolocnikom), zmenil v priebehu tohto roka trvaly pobyt, a to predpokladam je tiez nutne oznamit na OR. Moje otazky su:

1. mozem to urobit spolu s premenou ZI? - už som aj vďaka tejto téme zistila že môžem
2. ktore tlacivo na to pouzijem? - predpokladam tlacivo p08-sro-zz - mozem tu urobit aj zmenu ZI na eur alebo to budu dve samostatne tlaciva? - stále mi to vychádza na tlačivo p08-sro-zz už ho mám aj vypísané...
3. uplne znenie spolocenskej zmluvy musia podpisat vsetci spolocnici (overene podpisy)? - opäť podľa info v tejto téme podpisy na spoločenskej zmluve overené byť nemusia
4. ma byt zmena trvaleho pobytu jedneho spolocnika nejakym sposobom spominana v rozhodnuti o premene ZI a zmene spolocenskej zmluvy? - toto rozhodnutie podpisuje len konatel (overeny podpis) - čo v prípade, ak celé rozhodnutie robí valné zhromaždenie, overujem podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia? následne konateľ na základe poverenia valného zhromaždenia dáva návrh na zápis do OR? prosím o radu v tomto bode, ako to spraviť čo najjednoduchšie a zároveň rozumne..
5. bude uz takato zmena spoplatnena? kolko? - zmena bude určite spoplatnená, dopátrala som sa k sume eur 66, neviem či je správna..
6. k zmene trvaleho pobytu je potrebne dokladovat potvrdenim o trvalom pobyte, alebo staci kopia OP?

velmi pekne vas prosim o rychlu radu, potrebujem to dnes-zajtra najneskor mat pripravene :( a vopred moc dakujem...
Economic
16.06.09,04:14
Ahojte,

konečne riešim aj ja premenu ZI na eura.. zasekla som sa na nasledovnom probleme.. jeden zo spolocnikov (ktory nie je konatelom, len spolocnikom), zmenil v priebehu tohto roka trvaly pobyt, a to predpokladam je tiez nutne oznamit na OR. Moje otazky su:

1. mozem to urobit spolu s premenou ZI? - už som aj vďaka tejto téme zistila že môžem
2. ktore tlacivo na to pouzijem? - predpokladam tlacivo p08-sro-zz - mozem tu urobit aj zmenu ZI na eur alebo to budu dve samostatne tlaciva? - stále mi to vychádza na tlačivo p08-sro-zz už ho mám aj vypísané...
3. uplne znenie spolocenskej zmluvy musia podpisat vsetci spolocnici (overene podpisy)? - opäť podľa info v tejto téme podpisy na spoločenskej zmluve overené byť nemusia
4. ma byt zmena trvaleho pobytu jedneho spolocnika nejakym sposobom spominana v rozhodnuti o premene ZI a zmene spolocenskej zmluvy? - toto rozhodnutie podpisuje len konatel (overeny podpis) - čo v prípade, ak celé rozhodnutie robí valné zhromaždenie, overujem podpisy na zápisnici z valného zhromaždenia? následne konateľ na základe poverenia valného zhromaždenia dáva návrh na zápis do OR? prosím o radu v tomto bode, ako to spraviť čo najjednoduchšie a zároveň rozumne..
5. bude uz takato zmena spoplatnena? kolko? - zmena bude určite spoplatnená, dopátrala som sa k sume eur 66, neviem či je správna..
6. k zmene trvaleho pobytu je potrebne dokladovat potvrdenim o trvalom pobyte, alebo staci kopia OP?

velmi pekne vas prosim o rychlu radu, potrebujem to dnes-zajtra najneskor mat pripravene :( a vopred moc dakujem...

1. Samozrejme áno
2. Tlačivo P/8 bez rozmýšľania a len jedno
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje iba konateľ /ak náhodou konajú dvaja spoločne, tak radšej dvaja nech dho podpíšu/ Podpisy na ňom sa neoverujú
4. V rozhodnutí sa nemusí spomínať, no k zmene bydliska spoločnosť urobí vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 Vyhl. 25/2004 - na vyhlásení overiť podpis, /spoločnosť zastupuje konateľ/
5. 66.- Eur
6. stačí kópia OP
ivanabel
16.06.09,07:27
Ahojte, prečítala som si predchádzajúce príspevky a mám otázku. V spol.zmluve mám v bode vklady spoločníkov mám,že:
Jednotliví spoločníci sa zaväzujú splatiť na základné imanie vklady v tejto výške: 1. spoločník xy 100000,- skk, 2.spoločník xy 100000,- skk a na vytvorenie rezervného fondu vklady v tejto výške: 1.spoločník xy 5000,- skk, 2.spoločník xy 5000,- skk.
Chcem to premeniť na 3320,- eur , 3320,- eur a tie vklady na rez.fond môžem tiež zaokrúhliť na celé eurá na 166 eur? Alebo tie musia byť na 2 des.miesta. Na celé eurá nahor sa to týka len vkladov na základné imanie?

Neviete mi prosím poradiť, čo už máte s tým skúsenosti? Ako treba správne zaokrúhliť hodnoty v Skk na eurá? Imania a vklady do imania chcem na celé eurá nahor dať, ale čo s ostatnými hodnotami, ako vklad do rezervného fondu náklady na založenie, to by sa ako malo zaokrúhliť? na 2 des.miesta matematicky alebo môžem tiež na celé eurá nahor ako imanie?
martin0007
16.06.09,08:06
Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat :) a taktiez nasa spolocnost meni aj obchodne meno. cize mam to asi takto:

nazov zmluvy - Spolocenska zmluva spolocnosti StaryObchnazov, s.r.o. - uplne znenie, uzavreta podla Obchodneho zakonnika.

Clanok 1 - Predmet zmluvy
(Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel zakladajú
spoločnosť s ručením obmedzeným) - tu neviem ci ma ostat toto z povodnej zakladatelskej zmluvy alebo by to malo nahradit nieco taketo? > Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel sa rozhodli upravit spolocensku zmluvu spolocnosti zo dna 1.1.2008. v clanku atd.?

Clanok 3 - Obchodne meno spolocnosti - Obchodne meno spolocnosti je: noveObchMeno, s.r.o.

Clanok 6 - Zakladne imanie a vklady spolocnikov


Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 6639 EUR.(bolo 200 000Skk)
Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
Martin C (r.č. ) 5643 EUR (bolo 170 000SKK)
Juro X (r.č. ) 996 EUR (bolo 30 000Skk)
Peňažné vklady všetkých spoločníkov sú splatené k dnešnému dňu v plnej výške.

Peňažné vklady jednotlivých spoločníkov pri zvyšovaní základného imania budú splatené pred dňom zápisu zmien do obchodného registra.

Článok 7
Doba, na ktorú sa zmluva uzatvára


Táto spoločenská zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú.
Doba trvania spoločnosti sa delí na obchodné roky. Prvý obchodný rok začína dňom zápisu do obchodného registra a končí 31.12.2008. Ďalšie obchodné roky sú totožné s kalendárnymi rokmi.

taktiez sa chcem opytat ze pri zmene obchodneho mena sa nemusi davat na zivnostensky reg. aj jedna zmluva staci im dat vypis z OR.

Dakujem za kazdu pripomienku a radu.
maruskadva
16.06.09,08:53
Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem
KEJKA
16.06.09,08:56
Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem
ZL nemusí byť notársky overená, za všetko zodpovedá konateľ. Jediný overený podpis musí byť v návrhu na zápis do OR.
mlisa
16.06.09,08:57
Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat :) .

v úplnom znení meníš len veci, ktoré sú predmetom zmeny, t.j. nazveš to Úplné znenie spoločenskej zmluvy spoločnosti Novy nazov s.r.o. uzatvorena podla..... a potom všade v texte, kde je niečo čo je predmetom zmeny, napíšeš nové znenie. T.j., všade kde bolo staré obchodné meno uvedieš pôvodné obchodné meno a kde bola akákoľvek hodnota v Sk uvedieš hodnotu v Eur, nemení sa žiaden iný text
bendži
16.06.09,12:27
1. Samozrejme áno
2. Tlačivo P/8 bez rozmýšľania a len jedno
3. úplné znenie spoločenskej zmluvy podpisuje iba konateľ /ak náhodou konajú dvaja spoločne, tak radšej dvaja nech dho podpíšu/ Podpisy na ňom sa neoverujú
4. V rozhodnutí sa nemusí spomínať, no k zmene bydliska spoločnosť urobí vyhlásenie podľa § 4 ods. 4 Vyhl. 25/2004 - na vyhlásení overiť podpis, /spoločnosť zastupuje konateľ/
5. 66.- Eur
6. stačí kópia OP

Za spoločnosť koná len jeden konateľ, takže spoločenskú zmluvu podpíše len on (aj keď priznávam, že mi uniká logika, prečo nepodpisujú všetci spoločníci..).

Ohľadom zmeny bydliska spoločníka - pozrela som §4 odst. 4 Vyhl. 25/2004 - ďakujem za túto navigáciu - podľa neho mám pripraviť čestné prehlásenie navrhovateľa, t.j. konateľa o danej zmene (aj keď sa zmena netýka priamo konateľa, ale iného spoločníka?). Tiež som k tomu našla ešte nasledovné vysvetlenie:
"Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ."
Z toho mi vyplýva, že nie je potrebné prikladať ani kópiu OP, stačí uvedené čestné vyhlásenie. Rozumiem tomu správne?
martin0007
16.06.09,15:30
Dakujem za rychlu odpoved.

Chcem sa este spytat kolko vyhotoveni jej treba pri takejto zmene?
Predpokladam ze kazdemu spolocnikovy co su 2 kopie
na OR idu 2 kopie a 1 kopia do spolocnosti co je spolu 5 kopii na zivnostensky uz nejde ziadna kopia SZ tam staci vypis z OR.

Cize ma sa zmenit aj clanok o pocte vyhotoveni na 5 alebo to tiez ostava povodne? Dakujem
Economic
17.06.09,03:59
Ahojte, prečítala som si predchádzajúce príspevky a mám otázku. V spol.zmluve mám v bode vklady spoločníkov mám,že:
Jednotliví spoločníci sa zaväzujú splatiť na základné imanie vklady v tejto výške: 1. spoločník xy 100000,- skk, 2.spoločník xy 100000,- skk a na vytvorenie rezervného fondu vklady v tejto výške: 1.spoločník xy 5000,- skk, 2.spoločník xy 5000,- skk.
Chcem to premeniť na 3320,- eur , 3320,- eur a tie vklady na rez.fond môžem tiež zaokrúhliť na celé eurá na 166 eur? Alebo tie musia byť na 2 des.miesta. Na celé eurá nahor sa to týka len vkladov na základné imanie?

Vklady musia byť vždy u všetkých spoločníkov zaokrúhľované rovnakým pravidlom. Aj fond môžeš zaokrúhliť na celé Euro nahor.
Economic
17.06.09,04:05
Ahojte,

takze pisem uplne znenie zmluvy pre zmenu ZI z SKK na EURa a chcel by som poradit kedze to robim prvy krat :) a taktiez nasa spolocnost meni aj obchodne meno. cize mam to asi takto:

nazov zmluvy - Spolocenska zmluva spolocnosti StaryObchnazov, s.r.o. - uplne znenie, uzavreta podla Obchodneho zakonnika.

Clanok 1 - Predmet zmluvy
(Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel zakladajú
spoločnosť s ručením obmedzeným) - tu neviem ci ma ostat toto z povodnej zakladatelskej zmluvy alebo by to malo nahradit nieco taketo? > Nižšie uvedení spoločníci sa dohodli na spoločnom vykonávaní podnikateľskej činnosti a na tento účel sa rozhodli upravit spolocensku zmluvu spolocnosti zo dna 1.1.2008. v clanku atd.?

Clanok 3 - Obchodne meno spolocnosti - Obchodne meno spolocnosti je: noveObchMeno, s.r.o.

Clanok 6 - Zakladne imanie a vklady spolocnikov


Základné imanie spoločnosti predstavuje peňažné vyjadrenie súhrnu peňažných vkladov všetkých spoločníkov do spoločnosti v hodnote 6639 EUR.(bolo 200 000Skk)
Základné imanie spoločnosti pozostáva z týchto peňažných vkladov spoločníkov:
Martin C (r.č. ) 5643 EUR (bolo 170 000SKK)
Juro X (r.č. ) 996 EUR (bolo 30 000Skk)
Peňažné vklady všetkých spoločníkov sú splatené k dnešnému dňu v plnej výške.

Peňažné vklady jednotlivých spoločníkov pri zvyšovaní základného imania budú splatené pred dňom zápisu zmien do obchodného registra.

Článok 7
Doba, na ktorú sa zmluva uzatvára


Táto spoločenská zmluva sa uzatvára na dobu neurčitú.
Doba trvania spoločnosti sa delí na obchodné roky. Prvý obchodný rok začína dňom zápisu do obchodného registra a končí 31.12.2008. Ďalšie obchodné roky sú totožné s kalendárnymi rokmi.

taktiez sa chcem opytat ze pri zmene obchodneho mena sa nemusi davat na zivnostensky reg. aj jedna zmluva staci im dat vypis z OR.

Dakujem za kazdu pripomienku a radu.

V úplnom znení dokdanom do OR už dáš nové obchodné meno.
K tým predmetom podnikania by som dala takto : I. článok I. Predmet podnikateľskej činnosti
Predmetom činnosti spoločnosti je : ....a vypísať všetky
Vklady máš zaokrúhlené dobre.
Ostatné je dobre...
Keď ti zapíšu zmenu obchodného mena v OR, s kópiou výpisu z OR + 3.- Eurovým kolkom oznámiš zmenu na živnostenský a nezabudni správcovi dane do 15 dní.
Economic
17.06.09,04:07
Dakujem za rychlu odpoved.

Chcem sa este spytat kolko vyhotoveni jej treba pri takejto zmene?
Predpokladam ze kazdemu spolocnikovy co su 2 kopie
na OR idu 2 kopie a 1 kopia do spolocnosti co je spolu 5 kopii na zivnostensky uz nejde ziadna kopia SZ tam staci vypis z OR.

Cize ma sa zmenit aj clanok o pocte vyhotoveni na 5 alebo to tiez ostava povodne? Dakujem

Ten článok nemeníš, pôvodne znenie tu kľudne nechaj.
Economic
17.06.09,04:11
Za spoločnosť koná len jeden konateľ, takže spoločenskú zmluvu podpíše len on (aj keď priznávam, že mi uniká logika, prečo nepodpisujú všetci spoločníci..).

Ohľadom zmeny bydliska spoločníka - pozrela som §4 odst. 4 Vyhl. 25/2004 - ďakujem za túto navigáciu - podľa neho mám pripraviť čestné prehlásenie navrhovateľa, t.j. konateľa o danej zmene (aj keď sa zmena netýka priamo konateľa, ale iného spoločníka?). Tiež som k tomu našla ešte nasledovné vysvetlenie:
"Nová právna úprava smerovala k zjednodušeniu celého postupu v tom zmysle, že v prípade zmien najmä v osobných údajoch napr. nevyžaduje priamo predkladanie osobných dokladov, z ktorých príslušné zmeny priamo vyplývajú, ako sú sobášny list alebo občiansky preukaz (prípadne ich kópie), ale umožňuje tieto doklady „citlivé“ z hľadiska ochrany osobných údajov nahradiť čestným vyhlásením s rovnakým obsahom, za ktorého obsahovú správnosť ponesie v zmysle novokoncipovanej konštrukcie zodpovednosti navrhovateľ."
Z toho mi vyplýva, že nie je potrebné prikladať ani kópiu OP, stačí uvedené čestné vyhlásenie. Rozumiem tomu správne?

Úplne stačí iba to Vyhlásenie, úplné znenie SZ je len aktualizácia dokumentu a za jej správnosť zodpovedá konateľ, preto nie je nevyhnutný na ňom podpis každého spoločníka. Spoločníci sa ti podpisujú na prezenčnej listine z valného zhromaždenia a svojim podpisom potvrdzujú uvedené Uznesenie v zápisnici.... Resp. by zápisnica mala obsahovať a presné hlasovanie.
Economic
17.06.09,04:13
Chcem sa opýtať či nová ZL musí byť zviazaná u notára,keďže na nej nemusím overovať podpis.Alebo môžem na ostatných listinách overiť podpis aj na matrike?
Ďakujem

Nová zakladateľská listina = mám rozumieť úplné znenie ? Ak úplné znenie nemusíš overovať a ani viazať. Ak sa jedná o zakladanie novej eseročky, overuješ a môžeš aj na matrike. Je to lacnejšie.
martin0007
17.06.09,06:58
takze ako som cital ine prispevky. Pokial ide o uplne znenie SZ tak sa nemusi davat overovat notarovy podpisy spolocnikov? ak to spravne chapem.

Bude stacit na sud:

Uplne znenie SZ - 2x (s neoverenymi podpismy spolocnikov u notara.)
formular P8/1 - 1x (overeny podpis konatela u notara)
zapisnica z VZ 2x + prezencka (neoverena u notara)

dakujem.
ELAST
17.06.09,07:05
Mohli by ste ma, prosím Vás, uistiť, že je toto správne?

Robíme premenu vyjadrením súhlasu. Stačí tento súhlas doručiť súdu len v jednom vyhotovení? A ak sa jedná o s.r.o., ktorá má dvoch konateľov, pričom každý koná samostatne, stačí uviesť ako navrhovateľa len jedného z nich, však?

A prílohou súhlasu nemusí byť nič, však? Zaklad. listinu doložíme dodatočne (do 2 rokov).

Ďakujem veľmi pekne!
mlisa
17.06.09,07:10
takze ako som cital ine prispevky. Pokial ide o uplne znenie SZ tak sa nemusi davat overovat notarovy podpisy spolocnikov? ak to spravne chapem.

Bude stacit na sud:

Uplne znenie SZ - 2x (s neoverenymi podpismy spolocnikov u notara.)
formular P8/1 - 1x (overeny podpis konatela u notara)
zapisnica z VZ 2x + prezencka (neoverena u notara)

dakujem.

uplne znenie SZ podpisuje konatel (resp. viaceri ak musia konat spolocne) s neoverenym podpisom.
a sud sa da:
1x uplne znenie, formular 8 s overenym podpisom konatela, 2x zapisnica z VZ . prezencka neoverene. Ak sa rozhodnutie o premene na eura uskutocnilo na VZ, netreba uz prikladat nic ine. Ak ale rozhodnutie o premene na eura urobil statutarny organ, je potrebne prilozit este 2x toto rozhodnutie s overenym podpisom statutarneho organu.
mlisa
17.06.09,07:11
Mohli by ste ma, prosím Vás, uistiť, že je toto správne?

Robíme premenu vyjadrením súhlasu. Stačí tento súhlas doručiť súdu len v jednom vyhotovení? A ak sa jedná o s.r.o., ktorá má dvoch konateľov, pričom každý koná samostatne, stačí uviesť ako navrhovateľa len jedného z nich, však?

A prílohou súhlasu nemusí byť nič, však? Zaklad. listinu doložíme dodatočne (do 2 rokov).

Ďakujem veľmi pekne!

ani, tlacivo staci raz, podpis len jedneho z konatelov (overeny). Priloha ziadna (zakl. listina dodatocne)
ELAST
17.06.09,07:31
ani, tlacivo staci raz, podpis len jedneho z konatelov (overeny). Priloha ziadna (zakl. listina dodatocne)

Dakujem pekne!
ELAST
17.06.09,11:41
Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!
mlisa
17.06.09,11:56
Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!

ak myslite navrhovatela hned na prvej strane tak ja tam davam nazov a sidlo s.r.o.. Stretla som sa ale aj s tym ze tam bol uvedeny konatel. Myslim ze OR s tym nerobi problem.
ELAST
17.06.09,11:58
ak myslite navrhovatela hned na prvej strane tak ja tam davam nazov a sidlo s.r.o.. Stretla som sa ale aj s tym ze tam bol uvedeny konatel. Myslim ze OR s tym nerobi problem.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc!
macula
17.06.09,12:17
Prosím Vás, ešte jedna otázka - v súhlase s metódou prepočtu menovitej hodnoty... uvediem meno a sídlo s.r.o. alebo konateľa (statutárny orgán)?

Môžete mi poradiť?

Ďakujem pekne!

Ja som vypísala v kolonke meno-meno konateľa,v kolonke priezvisko/obchodné meno- priezvisko konateľa a za lomítkom názov s.r.o. Takto mi to prešlo na OR a už mám zapísanú premenu.
Economic
18.06.09,03:57
Ja som vypísala v kolonke meno-meno konateľa,v kolonke priezvisko/obchodné meno- priezvisko konateľa a za lomítkom názov s.r.o. Takto mi to prešlo na OR a už mám zapísanú premenu.

Ja to robím tak, že v 1. riadku návrhu údajov o navrhovateľovi vypíšem celú firmu, sídlo...... a v 2. riadku údaje konateľa, ktorý overuje podpis.
Keď je tam obchodné meno je to dôležité pre baby z podateľne, aby to rýchlo a hlavne správne nahodili do databázy.
mlisa
18.06.09,06:02
Ja to robím tak, že v 1. riadku návrhu údajov o navrhovateľovi vypíšem celú firmu, sídlo...... a v 2. riadku údaje konateľa, ktorý overuje podpis.
Keď je tam obchodné meno je to dôležité pre baby z podateľne, aby to rýchlo a hlavne správne nahodili do databázy.

stretla som sa s tym ze tam bol uvedeny konatel, s.r.o., pripadne oboje, a baby z podatelne to vzdy nahodili spravne a potvrdenie o podani bolo vzdy do minutky vytlacene :-)
Ako som uz povedala, s tymto register naozaj nerobi nijake problemy. Aspon v BB to mozem potvrdit na 100% :-)
martin0007
18.06.09,10:18
ahojte

ked podavam navrh na zmenu udajov do OR formular P8 tak k nemu prikladam aj 1x uplne znenie SZ treba potom este jednu kopiu dat aj do Zbierky Listin alebo tam ide podany navrh aj s upl. z. SZ.

dakujem
mlisa
18.06.09,10:45
ahojte

ked podavam navrh na zmenu udajov do OR formular P8 tak k nemu prikladam aj 1x uplne znenie SZ treba potom este jednu kopiu dat aj do Zbierky Listin alebo tam ide podany navrh aj s upl. z. SZ.

dakujem

k navrhu pridas jedenkrat uplne znenie SZ, sud si ho sam zalozi do bierky listin
martin0007
18.06.09,11:01
super, dakujem za odpoved.
martin0007
18.06.09,12:28
ahojte takze uz snad posledna otazka.

vyplnam formular P8 na zmenu udajov (obch mena) a ked sme zmenili obchodne meno tak ho vyplnam vsade kde je treba udaj firmy s novym obchodnym menom uz uvedenym v uplnom zneni SZ alebo este zo starym obch. menom.

Dakujem moc.
mlisa
18.06.09,12:45
ahojte takze uz snad posledna otazka.

vyplnam formular P8 na zmenu udajov (obch mena) a ked sme zmenili obchodne meno tak ho vyplnam vsade kde je treba udaj firmy s novym obchodnym menom uz uvedenym v uplnom zneni SZ alebo este zo starym obch. menom.

Dakujem moc.

vsade sa da stare obchodne meno, okrem strany 2, kde sa da stare obch. meno na vymaz a nove obch. meno na zapis
Asztalosová
18.06.09,15:08
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze s.r.o., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnosti zalozila jedna s.r.o., vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem
zalobaba
18.06.09,16:18
k navrhu pridas jedenkrat uplne znenie SZ, sud si ho sam zalozi do bierky listin

nesúhlasím.... k návrhu je potrebné priložiť ÚZS v 2 vyhotoveniach.
zalobaba
18.06.09,16:20
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze s.r.o., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnosti zalozila jedna s.r.o., vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem

Tak kto bude vlastne spoločníkom AS alebo SRO???
Asztalosová
18.06.09,16:46
Spolocnikom bude AS, ano zle som to tam napisala.
Asztalosová
19.06.09,04:14
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze a.s., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnost zalozila jedna a.s., vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem
mlisa
19.06.09,05:50
nesúhlasím.... k návrhu je potrebné priložiť ÚZS v 2 vyhotoveniach.

neviem, ja vzdy davam len jedno a nikdy mi to OR kvoli tomu nevratil
januš1
19.06.09,08:44
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze a.s., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnost zalozila jedna a.s., vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem
S.r.o. som síce nezakladala, ale pokiaľ vychádzaš z vyhlášky 25/2004 Z.z., z paragrafu 11, tak písmená c) a d) sa týkajú iba zakladateľa – fyzickej osoby a zakladateľa – inej s.r.o.. To znamená, že v prípade zakladateľa – akciovej spoločnosti nie je príslušné vyhlásenie zakladateľa potrebné.
Asztalosová
19.06.09,09:25
Dobry den.
Neviem si poradit s podnikanim zahranicnej osoby podla Obch. Z.
Nerozumiem tomu. Mysli sa tym to, ze si na slovensku zahranicna PO akciova spolocnost s uzavretym okruhom zalozi novu napr. s.r.o., nove obchodne meno, nove sidlo, a bude v tej s.r.o. spolocnikom, alebo sa mysli to, ze zahranicna PO so svojim zahranicnym obchod.menom sa zaregistruje na OR, nebude mat nove meno, bude mat nove sidlo - poda navrh na zapis do OR ako akciova spolocnost.
Dakujem za odpoved.
myma
19.06.09,09:31
Dobrý deň!
Prosím Vás, to isté platí aj pri akciovej spoločnosti?
Myslím to, že sa vyplní Súhlas s metódou prepočtu.
Ďakujem za odpoveď.
Asztalosová
19.06.09,10:50
Mam este otazku.
Ako zalozit organizacnu zlozku zahranicnej PO, ktora je v madarsku ako akciova spolocnost s uzatvorenym okruhom. Co vsetko je k tomu potrebne a navrh na zapis od OR sa podava na ktorom tlacive.
Dakujem za odpoved.
mi_ke
19.06.09,11:02
Dobrý deň!
Prosím Vás, to isté platí aj pri akciovej spoločnosti?
Myslím to, že sa vyplní Súhlas s metódou prepočtu.
Ďakujem za odpoveď.

Ano, plati to aj pre a.s.
mi_ke
19.06.09,11:14
Mam este otazku.
Ako zalozit organizacnu zlozku zahranicnej PO, ktora je v madarsku ako akciova spolocnost s uzatvorenym okruhom. Co vsetko je k tomu potrebne a navrh na zapis od OR sa podava na ktorom tlacive.
Dakujem za odpoved.

Podnikanim zahranicnej osoby je podnikanie FO alebo PO, ktore ma bydlisko resp. sidlo mimo uzemnia SR. Zahr. osoba moze na uzemi SR podnikat bud ako spolocnik v slovenskej obchodnej spolocnosti alebo ako podnik resp. organizacna zlozka podniku zahr. osoby. Org. zlozku zalozis cez formular č. 15, navrhovatelom je madarska akciova spolocnost a prilohy, ktore k tomu potrebujes najdes vo vyhlaske 25/2004 Z. z. v zneni neskorsich predpisov.
myma
19.06.09,11:35
Veľmi pekne ďakujem mi_ke.
Asztalosová
19.06.09,11:57
Dakujem za odpoved.
Oraganizacna zlozka sa tak isto vybavuje ako s.r.o.. Najprv treba ist na zivnost.urad vybavit zivnost. listy a potom podat navrh na zapis do OR. Treba napisat spolocensku zmluvu, kto ju podpisuje.
velmi pekne dakujem.
vmsux
19.06.09,20:19
Dobry den.
Chcela by som zalozit s.r.o. s jednym spolocnikom, ktorym bude madarska akciova spolocnost s uzavretym okruhom, konatelom bude obcan slovenskej republiky. Chcem sa opytat, ze v takomto pripade co tvoria prilohy k nahvrhu na zapis.
zivnostensky list alebo koncesna listina, vyhlasenie spravcu vkladu, pisomne vyhlasenie zakladatela, ze a.s., ktora je zakladatelom, ma viac spolocnikov, ak spolocnost zalozila jedna a.s., vypis z obchodneho registra -uradne prelozeny-madarskej spolocnosti, nejaka najomna zmluva, kde je sidlo, vypis z bankoveho uctu, zakladatelska listina, listina, ktorou sa ustanovuje konatel do funkcie.
Dakujem za pomoc. je to surne. Dakujem

My sme raz zakladali sro, kde jednym zo spolocnikov bola anglicka sro a nedali sme ani vypis z OR z Anglicka. Dali sme cestne prehlasenie konatela, ze taka firma existuje a ze konatel je tam fakt konatelom.
Vypis z bankoveho uctu - naco? To nemusis.
Tie prilohy samozrejme dva krat.
mi_ke
19.06.09,22:13
My sme raz zakladali sro, kde jednym zo spolocnikov bola anglicka sro a nedali sme ani vypis z OR z Anglicka. Dali sme cestne prehlasenie konatela, ze taka firma existuje a ze konatel je tam fakt konatelom.
Vypis z bankoveho uctu - naco? To nemusis.
Tie prilohy samozrejme dva krat.

Zavisi od registroveho sudu, my sme pri zakladani sro s holandskou kapitalovou ucastou museli predlozit vypis z holandskeho obchodneho registra o existencii holandskej spolocnosti... Ze takato povinnost nikde v zakone nie je upravena? No a co, aspon im to co najviac stazime.
mi_ke
19.06.09,22:21
Dakujem za odpoved.
Oraganizacna zlozka sa tak isto vybavuje ako s.r.o.. Najprv treba ist na zivnost.urad vybavit zivnost. listy a potom podat navrh na zapis do OR. Treba napisat spolocensku zmluvu, kto ju podpisuje.
velmi pekne dakujem.

V tomto pripade (organizacna zlozka podniku zahr. osoby) je vsak vyziadanie potvrdenia o registracii nevyhnutne... Ano, najskor treba vybavit zivnostenske opravnenia, spolocensku zmluvu vsak treba len madarskeho akcionara resp. iny zakladatelsky dokumet spolu s rozhodnutim madarskeho akcionara o zalozeni organizacnej zlozky na Slovensku.
Economic
21.06.09,14:40
Zavisi od registroveho sudu, my sme pri zakladani sro s holandskou kapitalovou ucastou museli predlozit vypis z holandskeho obchodneho registra o existencii holandskej spolocnosti... Ze takato povinnost nikde v zakone nie je upravena? No a co, aspon im to co najviac stazime.

Ja mám tiež skúsenosť, že výpis z OR z cudzokrajnej spoločnosti treba doložiť, samozrejme úradne preložený do slovenčiny. Robila som to aj s organizačnou zložkou tak, bolo to dobre..
Economic
21.06.09,14:45
Dakujem za odpoved.
Oraganizacna zlozka sa tak isto vybavuje ako s.r.o.. Najprv treba ist na zivnost.urad vybavit zivnost. listy a potom podat navrh na zapis do OR. Treba napisat spolocensku zmluvu, kto ju podpisuje.
velmi pekne dakujem.

Obchodné meno organizačnej zložky musí byť identické s obchodným menom materskej spoločnosti. Dokladá sa zakladateľská listina alebo spoločenská zmluva materskej spoločnosti + jej rozhodnutie, vytvoriť na slovensku organizačnú zložku. Živnostenské sa vybavujú na príslušnom Obvodnom úrade krajskom, nie na okresnom ako je tu u eseročiek.
Asztalosová
21.06.09,19:10
Dakujem za pomoc.
Tak ak dobre rozumiem, zakladatelsku listinu alebo spolocensku zmluvu mater.spol. prelozit do sloven.jazyka-uradne prelozenie, napisat v sloven.jazyku rozhodnutie o zalozeni organizacnej zlozky na Slovensku. Prilohy: uradne overeny-prelozeny vypis o OR z madarska, zivnost.listy, treba nejake vyhlasenie veduceho organizacnej zlozky alebo listina o uvedeni do funkcie+podpisovy vzor. Pri organizac.zlozky je nejake zakladne imanie? Veduci je akoby konatel?
Treba aj vypis z registra trestov akcionarov, majitelov,riaditelov, veduceho org.zlozky? Pre organizacnu zlozku zvlast netreba napisat ziadnu zmluvu spolocensku alebo zaklad.listinu? Rozhodnutie o zalozeni organ.zlozky - je to rozhodnutie zakladatela alebo zriadovatela? Zakladatel a zriadovatel je to iste?
V Obchod.registri som vyhladala organizacne zlozky, kazde obchodne meno vyzera takto: meno LIMITED, organizacna zlozka. V nasom pripade je to: meno Zrt, organizacna zlozka alebo bude vyzerat: meno LIMITED, orga. zlozka. Limited vraj znamena s.r.o. v zahranici, neviem.
Dakujem Vam za pomoc. Inak si neviem poradit.
Economic
22.06.09,04:16
Dakujem za pomoc.
Tak ak dobre rozumiem, zakladatelsku listinu alebo spolocensku zmluvu mater.spol. prelozit do sloven.jazyka-uradne prelozenie, napisat v sloven.jazyku rozhodnutie o zalozeni organizacnej zlozky na Slovensku. Prilohy: uradne overeny-prelozeny vypis o OR z madarska, zivnost.listy, treba nejake vyhlasenie veduceho organizacnej zlozky alebo listina o uvedeni do funkcie+podpisovy vzor. Pri organizac.zlozky je nejake zakladne imanie? Veduci je akoby konatel?
Treba aj vypis z registra trestov akcionarov, majitelov,riaditelov, veduceho org.zlozky? Pre organizacnu zlozku zvlast netreba napisat ziadnu zmluvu spolocensku alebo zaklad.listinu? Rozhodnutie o zalozeni organ.zlozky - je to rozhodnutie zakladatela alebo zriadovatela? Zakladatel a zriadovatel je to iste?
V Obchod.registri som vyhladala organizacne zlozky, kazde obchodne meno vyzera takto: meno LIMITED, organizacna zlozka. V nasom pripade je to: meno Zrt, organizacna zlozka alebo bude vyzerat: meno LIMITED, orga. zlozka. Limited vraj znamena s.r.o. v zahranici, neviem.
Dakujem Vam za pomoc. Inak si neviem poradit.

Podpisový vzor vedúceho organizačnej zložky dolož do OR. Menovanie netreba. Žiaden výpis z RT netreba na živnostenskom si vyžiadajú zadara priamo z GP. Základné imanie tam nie je žiadne. Nie žiadny iný zriaďovací dokument netreba. Keby esšte niečo, viac info v mojom profile.
Economic
22.06.09,04:19
Dakujem za pomoc.
Tak ak dobre rozumiem, zakladatelsku listinu alebo spolocensku zmluvu mater.spol. prelozit do sloven.jazyka-uradne prelozenie, napisat v sloven.jazyku rozhodnutie o zalozeni organizacnej zlozky na Slovensku. Prilohy: uradne overeny-prelozeny vypis o OR z madarska, zivnost.listy, treba nejake vyhlasenie veduceho organizacnej zlozky alebo listina o uvedeni do funkcie+podpisovy vzor. Pri organizac.zlozky je nejake zakladne imanie? Veduci je akoby konatel?
Treba aj vypis z registra trestov akcionarov, majitelov,riaditelov, veduceho org.zlozky? Pre organizacnu zlozku zvlast netreba napisat ziadnu zmluvu spolocensku alebo zaklad.listinu? Rozhodnutie o zalozeni organ.zlozky - je to rozhodnutie zakladatela alebo zriadovatela? Zakladatel a zriadovatel je to iste?
V Obchod.registri som vyhladala organizacne zlozky, kazde obchodne meno vyzera takto: meno LIMITED, organizacna zlozka. V nasom pripade je to: meno Zrt, organizacna zlozka alebo bude vyzerat: meno LIMITED, orga. zlozka. Limited vraj znamena s.r.o. v zahranici, neviem.
Dakujem Vam za pomoc. Inak si neviem poradit.

LIMITED xxxxx - organizačná zložka podniku zahraničnej osoby ak tá tvoja materská spoločnosť sa volá LIMITED, no určite ešte niečo má za obchodným menom.... takto to bude vyzerať...
Asztalosová
22.06.09,04:39
Economic dakujem Vam velmi velmi pekne za pomoc.
Janinka
22.06.09,08:42
Dobry den, prosim aj ja o radu vo veci ZI, nieco som stihla precitat ale neviem sa dopracovat k odpovedi. Sme jednoosobova s.r.o. od r.2006, predtym boli 2ja spolocnici. Zmena na jenoosobovku bola uskutocnena cez Dodatok k spolocenskej zmluve. Chcem zmenit ZI z 1500 000,- na 49 791,-. Teraz neviem, som sa tu niekde docitala ze pri jednoosobovej s.r.o.musi byt Zakladatelska listina nie SZ, mam teda prerobit SZ na ZL a tak poziadat o vydanie noveho Zivnostenskeho listu a nasledne s tymito podkladmi ist na OR poziadat o zmenu ZI? Uvazujem spravne? Dakujem.
grammatika
22.06.09,08:47
Dobry den, prosim aj ja o radu vo veci ZI, nieco som stihla precitat ale neviem sa dopracovat k odpovedi. Sme jednoosobova s.r.o. od r.2006, predtym boli 2ja spolocnici. Zmena na jenoosobovku bola uskutocnena cez Dodatok k spolocenskej zmluve. Chcem zmenit ZI z 1500 000,- na 49 791,-. Teraz neviem, som sa tu niekde docitala ze pri jednoosobovej s.r.o.musi byt Zakladatelska listina nie SZ, mam teda prerobit SZ na ZL a tak poziadat o vydanie noveho Zivnostenskeho listu a nasledne s tymito podkladmi ist na OR poziadat o zmenu ZI? Uvazujem spravne? Dakujem.

Nemusíš prerábať SZ na ZL a ani ísť žiadať o nový ŹL.
Zmeniť by si musela, ak by sa menila jednoosobová spoločnosť na viacoosobovú, vtedy by si menila ZL na SZ.
Ak sa mení opačne, tak môže zostať SZ.
Prešlo to i na ORSR.
takže len treba spraviť úplne znenie SZv eurách.
Janinka
22.06.09,09:00
Dakujem pekne. Este sa opytam, ze keby sme chceli zmenit aj predmet cinnosti vtedy asi musim ist aj cez zmenu zivnost. listu. A zaroven by ma zaujimalo ci na OR potom staci: 2x fotokopia noveho ZL- overena, 2x rozhodnutie jedineho spolocnika o premene na Euro a zmene predmetu cinnosti - neoverene.
justi
22.06.09,09:17
Dobry den,

Potrebovala by som poradit s premenou. Aj ked sa jedna len o jednoosobovu srocku, nemam vela skusenosti a nechcem nic pokazit.

Premenu mi komplikuje fakt, ze sa jediny konatel a spolocnik prestahoval.

Viem, ze potrebujem:

1. Navrh na zapis zmeny - P8 - 1x, overeny
2. Rozhodnutie o zmene meny - 2x, overeny
3. Zakladatelska listina - 2x, podpisana, bez overovania.

Kedze sa konatel prestahoval, prikladam overenu kopiu noveho ID (je cudzinec, takze to je povolenie na pobyt).

Potrebujem este nieco?? :confused:

Niekde som sa tu docitala, ze vyhlasenie o zmene bydliska. Z toho clanku som ale pochopila, ze bud kopia ID alebo vyhlasenie. Je to tak?

Moja druha otazka sa tyka ZL. Mam tam uz uvadzat jeho novu adresu?

Dakujem za pomoc...:rolleyes:
justi
22.06.09,09:42
Prepacte, este ma napadli dve otazky - prave riesim zakladatelsku listinu:

1. Naklady suviace so zalozenim a vznikom mozem zaokruhlit na 2 desatinne miesta? Boli 50.000, co je 1.659,6959437031135895903870410941, takze matematicky to bude 1.659, 70 EUR?

2. "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1.000,- Sk svojho vkladu." Ako mozem zmenit toto? Jedna sa o jednoosobovu srocku - 1 spolocnik=konatel

Dopredu dakujem za radu :o
mi_ke
22.06.09,10:28
Prepacte, este ma napadli dve otazky - prave riesim zakladatelsku listinu:

1. Naklady suviace so zalozenim a vznikom mozem zaokruhlit na 2 desatinne miesta? Boli 50.000, co je 1.659,6959437031135895903870410941, takze matematicky to bude 1.659, 70 EUR?

2. "Kazdy spolocnik ma jeden hlas na kazdych 1.000,- Sk svojho vkladu." Ako mozem zmenit toto? Jedna sa o jednoosobovu srocku - 1 spolocnik=konatel

Dopredu dakujem za radu :o

Najlepsie je podat cestne vyhlasenie o zmene bydliska s overenym podpisom. Tak to vyzaduje zakon. Povolenie na pobyt nepotrebuje, ten ak je aj obcanom mimo EU musel davat hned pri prvozapise. Do uplneho znenia ZL das uz jeho novu adresu. A co sa tyka premeny, my sme to vyriesili aj tak, ze sme naklady ponechali v slovencine a hlasy premenili na euro. Nic sa nestane ak si nezmenis ani jedno ani druhe, lebo zakon vyzaduje premenu vkladov a zakl. imania. A ak ich premenis oboje, tak by som dodrzal zasadu cenovej neutrality. Toto VSU na sude nekontroluju...kontroluje sa premena vkladov.
Economic
23.06.09,04:06
Dakujem pekne. Este sa opytam, ze keby sme chceli zmenit aj predmet cinnosti vtedy asi musim ist aj cez zmenu zivnost. listu. A zaroven by ma zaujimalo ci na OR potom staci: 2x fotokopia noveho ZL- overena, 2x rozhodnutie jedineho spolocnika o premene na Euro a zmene predmetu cinnosti - neoverene.

V rozhodnutí jediného spoločníka urobíš : premenu z Sk na eurá, rozšírenie predmetu podnikania. S 1 výtlačkom a žiadosťou komplet vypísanou /bez VRT/ ideš na živnostenské. Ak voľný predmet 3.- Eurový kolok, ak viazaná16,5 Eurový kolok. Do OR overená fotokópia ŽL, 2x rozhodnutie s overeným podpisom a 2x úplné znenie SZ - stačí podpísané + kolok 66.- Eur súdny poplatok
Economic
23.06.09,04:09
Dobry den,

Potrebovala by som poradit s premenou. Aj ked sa jedna len o jednoosobovu srocku, nemam vela skusenosti a nechcem nic pokazit.

Premenu mi komplikuje fakt, ze sa jediny konatel a spolocnik prestahoval.

Viem, ze potrebujem:

1. Navrh na zapis zmeny - P8 - 1x, overeny
2. Rozhodnutie o zmene meny - 2x, overeny
3. Zakladatelska listina - 2x, podpisana, bez overovania.

Kedze sa konatel prestahoval, prikladam overenu kopiu noveho ID (je cudzinec, takze to je povolenie na pobyt).



Potrebujem este nieco?? :confused:

Niekde som sa tu docitala, ze vyhlasenie o zmene bydliska. Z toho clanku som ale pochopila, ze bud kopia ID alebo vyhlasenie. Je to tak?

Moja druha otazka sa tyka ZL. Mam tam uz uvadzat jeho novu adresu?

Dakujem za pomoc...:rolleyes:

V návrhu do OR musíš dať vymazať starú adresu a dať zapísať už novú. Všade kde treba /spoločník + konateľ ak je to 1 osoba/ V úplnom znení dávaš novú adresu.
zalobaba
23.06.09,05:45
Dakujem pekne. Este sa opytam, ze keby sme chceli zmenit aj predmet cinnosti vtedy asi musim ist aj cez zmenu zivnost. listu. A zaroven by ma zaujimalo ci na OR potom staci: 2x fotokopia noveho ZL- overena, 2x rozhodnutie jedineho spolocnika o premene na Euro a zmene predmetu cinnosti - neoverene.

+ úplné znenie spoločenskej zmluvy (zakladateľskej listiny)
zalobaba
23.06.09,05:48
Dobry den,

Potrebovala by som poradit s premenou. Aj ked sa jedna len o jednoosobovu srocku, nemam vela skusenosti a nechcem nic pokazit.

Premenu mi komplikuje fakt, ze sa jediny konatel a spolocnik prestahoval.

Viem, ze potrebujem:

1. Navrh na zapis zmeny - P8 - 1x, overeny
2. Rozhodnutie o zmene meny - 2x, overeny
3. Zakladatelska listina - 2x, podpisana, bez overovania.

Kedze sa konatel prestahoval, prikladam overenu kopiu noveho ID (je cudzinec, takze to je povolenie na pobyt).

Potrebujem este nieco?? :confused:

Niekde som sa tu docitala, ze vyhlasenie o zmene bydliska. Z toho clanku som ale pochopila, ze bud kopia ID alebo vyhlasenie. Je to tak?

Moja druha otazka sa tyka ZL. Mam tam uz uvadzat jeho novu adresu?

Dakujem za pomoc...:rolleyes:

na ohlásení nového predmetu na ŽÚ uvedieš novú adresu konateľa + ohlásiš zmenu jeho bydliska, do OR priložíš overenú ftk OP alebo čestné prehlásenie o zmene bydliska s overeným podpisom.
Economic
24.06.09,04:17
na ohlásení nového predmetu na ŽÚ uvedieš novú adresu konateľa + ohlásiš zmenu jeho bydliska, do OR priložíš overenú ftk OP alebo čestné prehlásenie o zmene bydliska s overeným podpisom.

Tá fotokópia OP nemusí byť overená.
justi
25.06.09,06:49
na ohlásení nového predmetu na ŽÚ uvedieš novú adresu konateľa + ohlásiš zmenu jeho bydliska, do OR priložíš overenú ftk OP alebo čestné prehlásenie o zmene bydliska s overeným podpisom.

Hmm a to musim aj na zivnostensky urad nahlasovat? To som naozaj nevedela...nechcem ohlasovat novy predmet na zivnostenskom urade, existuje tam nejake tlacivo, co mozem vypisat? alebo ako??

dakujem este raz...;)
Asztalosová
25.06.09,18:00
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.
Economic
26.06.09,04:17
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.

Pokiaľ spadáš do takej kategórie org. zložiek, u ktorej sa vypisuje ZI materskej firmy, výšku ZI uvedieš v HUF. Inak to tlačivo na zápis organizačnej zložky je dosť nezrozumiteľne urobené, mne sa práve tam podarilo sa seknúť.Takže dobrý pozor pri vypisovaní toho Návrhu do OR, do ktorej kategórie tej materskej firmy patríš. Verím, že pomôžem aj nejakým vzorčekom jednoduchého rozhodnutia. Prispôsob si ho takto nejako.
Economic
26.06.09,04:20
Dobry den.
Chcem sa Vas opytat ohladom organiz.zlozky podniku zahranic. osoby. V navrhe na zapis OZ je potrebne napisat hodnotu ZI zahranicnej osoby. Ide o madarsku matersku firmu. ZI napisat v HUF alebo prepocitat na Euro. Ak ano s akym kurzom.
Dalej je tam predmet podnikania ZO - zapisat tieto cinnosti tak, ako je to na vypise z obchodneho registra ZO podla uradneho prekladu z madarskeho jazyka do slovenskeho?
A este by som poprosila, ci nema niekto vzor rozhodnutia ZO o zalozeni OZ alebo zapisnicu o zalozeni OZ, aspon aby som vedela ako zacat. Na zivnostenskom odo mna chcu zapisnicu o zalozeni ale do OR treba dat rozhodnutie, tak to my to povedali.
Vopred dakujem kazdemu.

Ešte som zabudla, ak tú tam viacerí spoločníci, na miesto Rozhodnutia daj Zápisnicu o založení OZ proste si to napasuj ako potrebuješ. Do OR dáš aj toto 2x ale aj zakladateľskú listinu materskej firmy. Mne to takto v BB prešlo až na ten nešťastný návrh bez problémov. NO a keby niečo, viac info v mojom profile, či mail alebo 0915543383
Asztalosová
26.06.09,04:36
Dakujem economic za tvoju pomoc.
Je to organ.zlozka zahranicnej osoby. tlacivo je formular c.15 a tam sa uvadza ZI. Táto zahranic. spolocnost je akciova spolocnost s uzatvorenym okruhom a v ich vypise obchodneho registra je napisane, ze na zastupovanie su opravneni 3 osoby, riaditel 1 osoba.
Dakujem
Asztalosová
26.06.09,04:42
A ak su viaceri spolocnici, tak v tej zapisnici treba kazdeho vypisat a kazdy jeden musi aj podpisat zapisnicu alebo staci iba matersku firmu a podpisuje opravnena osoba.
este raz dakujem.
plp
26.06.09,06:20
Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?
Za radu vopred ďakujem
JM1968
26.06.09,07:54
Dobrý deň, neviem či som správne zaradená, ale prosila by som poradiť : Právnička robí tieto zmeny, a to tak, že zákl.imanie pre 2 spoločníkov bude 3320,-€, s tým, že rozdiel 0,61€ sa vykryje z nerozdeleného zisku 2008. Ak ste to už niekto robil, účtovný zápis 431/411AE je v poriadku?Ďakujem pekne.
grammatika
26.06.09,08:04
Dobrý deň, neviem či som správne zaradená, ale prosila by som poradiť : Právnička robí tieto zmeny, a to tak, že zákl.imanie pre 2 spoločníkov bude 3320,-€, s tým, že rozdiel 0,61€ sa vykryje z nerozdeleného zisku 2008. Ak ste to už niekto robil, účtovný zápis 431/411AE je v poriadku?Ďakujem pekne.

2-krát zadaná otázka, odpoveď máš tam
http://www.porada.sk/1084706-post311.html
zalobaba
26.06.09,09:15
Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?

Za radu vopred ďakujem


V tvojom prípade sa jedná o zvýšenie ZI a vypracovanie všetkých s tým potrebných dokladov.
Economic
26.06.09,12:22
A ak su viaceri spolocnici, tak v tej zapisnici treba kazdeho vypisat a kazdy jeden musi aj podpisat zapisnicu alebo staci iba matersku firmu a podpisuje opravnena osoba.
este raz dakujem.

Ak sú viacerí spoločníci, radšej by som dala všetkých... lebo je to rozhodnutie celej materskej spoločnosti. U nás to tak platí...
Economic
26.06.09,12:34
Dobrý deň, prosím o radu. Jednoosobová sro dala súhlas na OR s prepočtom z SK na EUR. Zmenu vykonali a na výpise z OR je zapísané ZI vo výške 6 638,783775 €. Sro mení sídlo firmy a konateľ bydlisko (totožná adresa). Ako postupovať pri nahlásení týchto zmien na OR,keď konateľ chce, aby bolo ZI uvádzané vo výške 6 639,- € ?
1.Ako konateľ podá notárom overené Vyhlásenie o zmene bydliska?
2.Na formulári P8 uvedie zmenu sídla firmy + doloží nájomnú zmluvu , list vlastníctva a rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla ? Poplatok je kolok v hodnote 66 €. Prikladá aj úplné znenie zakladateľskej listiny.
3. Ako postupovať pri zmene ZI z 6638,783775 na 6 639 €?
Tu asi neplatí rozhodnutie spoločníka o premene ZI z SK na €, keďže ZI už je napísané v €. Ani sa nejedná o navýšenie ZI.
Spoločník urobí rozhodnutie o zmene ZI z 6638,783... na 6 639,-alebo ako ?
V akom návrhu na zmenu toto uvedie?
Za radu vopred ďakujem

1. Spoločnosť XXX, so sídlom, .. zastúpená konateľom spoločnosti Jožkom Mrkvičkom... rodné číslo adresa vyhlasujeme v zmysle § 4 ods. 4 Vyhl. 25/2004, že konateľ spoločnosti zmenil trvalý pobyt z doterajšieho... uvedieš na nový.... uvedieš
2. Čo sa týka toho imania, kľudne to v rozhodnutí daj, že konateľ s rozhodol zaokrúhliť výšku vkladu podľa povoleného pravidla v zmysle zákona 659/2007 Z. z a v súlade s vyhláškou 246/2008 Z.z. Nejedná sa o zvýšenie ZI, ale zaokrúhlenie čo je povolené na celé euro.
3. K sídlu buď nájomná alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti. V návrhu dáš vmazať staré sídlo a zapísať nové sídlo.
4. V rozhodnutí spoločníka teda bude bod o zmene sídla spoločnosti, o rozhodnutí zaokrúhliť vklad.
5. Návrh P/8 - súdny poplatok 66.- Eur. Po zápise zmeny v OR ohlás zmenu na živnostenský a daňový úrad v lehote do 15 dní.
6. V prípade potreb viac info v mojom profile.
plp
26.06.09,15:43
Economic, ďakujem veľmi pekne za takú vyčerpávajúcu odpoveď ešte aj s odvolávkami na §. Veľmi mi to pomohlo.
Asztalosová
27.06.09,12:55
Dobry den
Je to akciova spolocnost s zatvorenym okruhom. Majitelmi su zamestnanci a.s. a je ich okolo 60 osob.
Vo vypise z OR tam maju napisane udaj-e akcionara-rov : organizacia zamestnancov nazov akciovej spolocnosti. Koho potom mam uviest do toho rozhodnutia alebo zapisnice a kdo to podpise. Podpise ho ten, kto zastupuje spolocnost? A.s. nikde nevypisuje mena tychto osob. Ani v zakladatelskej listine ani vo vypise OR. Je tam este napisane, ze sposob konania - jedno osobne riaditelstvo. Dufam ze som to spravne prelozila do slovenciny. Tato a.s. je nasim dodavatelom, musim to nejako vyriesit. Oni nechcu aby im org.zloz. vybavil advokat. Oproti tomuto je zalozenie s.r.o. hrackou, myslim s.r.o. kde nie su problemy.
Dakujem za pomoc a pochopenie.
Ma sa pouzit formular c.15? Na strane P15/14 je napisane: XIII predmet podnikania zahranicnej osoby-treba sem vypisat vsetky predmety podnikania, kt.su uvedene vo vypise OR madarskej firmy? a XIV Hodnota zakladneho imania zahranicnej osoby-sme napisat podla vypisu OR madar.firmy vo HUF.
Economic
28.06.09,06:11
Dobry den
Je to akciova spolocnost s zatvorenym okruhom. Majitelmi su zamestnanci a.s. a je ich okolo 60 osob.
Vo vypise z OR tam maju napisane udaj-e akcionara-rov : organizacia zamestnancov nazov akciovej spolocnosti. Koho potom mam uviest do toho rozhodnutia alebo zapisnice a kdo to podpise. Podpise ho ten, kto zastupuje spolocnost? A.s. nikde nevypisuje mena tychto osob. Ani v zakladatelskej listine ani vo vypise OR. Je tam este napisane, ze sposob konania - jedno osobne riaditelstvo. Dufam ze som to spravne prelozila do slovenciny. Tato a.s. je nasim dodavatelom, musim to nejako vyriesit. Oni nechcu aby im org.zloz. vybavil advokat. Oproti tomuto je zalozenie s.r.o. hrackou, myslim s.r.o. kde nie su problemy.
Dakujem za pomoc a pochopenie.
Ma sa pouzit formular c.15? Na strane P15/14 je napisane: XIII predmet podnikania zahranicnej osoby-treba sem vypisat vsetky predmety podnikania, kt.su uvedene vo vypise OR madarskej firmy? a XIV Hodnota zakladneho imania zahranicnej osoby-sme napisat podla vypisu OR madar.firmy vo HUF.

V tej zápisnici potom treba dať tých, ktorí za a.s podpisujú a konajú na-vonok, t.z. malo by to byť predstavenstvo a.s. Jasné, nie je treba advokátov, niektorí nevedia čo za svoje služby pýtať. Česť výnimkám.
Áno tlačivo P15. Tak ako som už uviedla, akciovka je členom EÚ, tak vypisuješ tú A časť návrhu. /sú rozdelené A a B/ Myslím že to ZI sa týka mimoeurópskych... teda B.
Asztalosová
28.06.09,07:06
Economic velmi velmi pekne dakujem. Vase telef.c. som si odlozila.
Asztalosová
28.06.09,13:23
Dobry den Economic.
Prikladam vzor zapisnice a vzor navrhu na zapis do OR.
Poprosila by som Vas, ci by ste sa nato pozreli, ci je to dobre.
Dakujem
Economic
29.06.09,04:28
Dobry den Economic.
Prikladam vzor zapisnice a vzor navrhu na zapis do OR.
Poprosila by som Vas, ci by ste sa nato pozreli, ci je to dobre.
Dakujem

Zápisnica je v poriadku.
V tom návrhu na 1. strane pod obchodným menom org. zložky, dajte meno vedúceho organizačnej zložky. Na stranu 15/6 budú tí traja štatutári maďarskej spoločnosti /tieto strany teda budú 3 na každého jedna/ Máte tam na predmety podnikania iné oprávnenie ako výpis zo živn. registra ? Ak áno, tak je v poriadku... 16. stranu návrhu do OR podpisuje a overuje vedúci organ. zložky. Na stranu 15/2 a na stranu 1 15/16 rovnaké obchodné meno organizačnej zložky !!! Súdny popaltok 331,50 Eur, nalepiť na 1. stranu. Dajte mi vedieť, ako Vám to prejde.
Asztalosová
29.06.09,04:40
Velmi ste my pomohla. Dakujem.
Len neviem kde na strane 1. pod obchodným menom org. zložky, dajte meno vedúceho organizačnej zložky.
Asztalosová
29.06.09,04:43
Aj ti traja statutari madarskej spolocnosti budu na vypise Obchodneho registra. Netreba odovzdat aj vypis z registra trestov tycho troch z madarska?
dasa.hlasna
29.06.09,14:21
Dúfam, že nie som veľmi mimo témy.V našej sro došlo k prevodu obchodného podielu. Sro mala dvoch spoločníkov=konateľov, prevod bol na jedného.Právnik urobil dodatok k SZ, zápisnicu z valn.zhromaždenia a zmluvu o prevode obchodného podielu. Na konci zmluvy sa píše že 2 výtlačky budú predložené okresnému súdu za účelom prevedenia zmien v OR. Bolo treba urobiť aj úplne znenie SZ alebo nie? Nie som právnik,chcem urobiť návrh z SKK na EURO a neviem či mám urobiť nové úplné znenie SZ (pôvodná je 10 rokov stará a sú tam podľa mňa aj somariny)alebo čo?
Asztalosová
29.06.09,18:11
Ano, treba robit uplne znenie SZ.
mi_ke
29.06.09,22:42
Dúfam, že nie som veľmi mimo témy.V našej sro došlo k prevodu obchodného podielu. Sro mala dvoch spoločníkov=konateľov, prevod bol na jedného.Právnik urobil dodatok k SZ, zápisnicu z valn.zhromaždenia a zmluvu o prevode obchodného podielu. Na konci zmluvy sa píše že 2 výtlačky budú predložené okresnému súdu za účelom prevedenia zmien v OR. Bolo treba urobiť aj úplne znenie SZ alebo nie? Nie som právnik,chcem urobiť návrh z SKK na EURO a neviem či mám urobiť nové úplné znenie SZ (pôvodná je 10 rokov stará a sú tam podľa mňa aj somariny)alebo čo?

Iste, uplne znenie SZ vzdy. Co ma vsak prekvapuje, naco robil pravnik dodatok k SZ...?!
Asztalosová
30.06.09,04:01
Aj ja som robila zmeny v nasej sro a trebalo spravit dodatok aj uplne znenie SZ.
Asztalosová
30.06.09,06:46
Zase si neviem poradit.
Madarska firma vo vypise z OR ma troch zastupitelov, kt. mozu podpisovat-opravneni konat. Jeden z nich samostatne a dvaja spolocne. Tento jeden - jemu sa kazdy rok obnovuje to, ze moze podpisovat. Vo vypise OR pri jeho mene je napisane zaciatok a koniec toho, ze moze konat v mene spolocnosti. Ale madarska firma kazdy rok v maji zvolava valne zhromazdenie, na ktorom tomuto jednemu obnovili, ze moze konat. Takze mu pravo konat zaniklo ale hned aj vzniklo. Je o tom vyhotovena aj notarska zapisnica. Nie je to vsak zapisane v obchodnom registri v madarsku, lebo sud to zapise asi len tak v auguste. Ale napriek tomu on moze v mene spolocnosti konat+podpisovat. Neviem ako sa to u nas uznava.
A aj o tom maju notarsku zapisnicu -zo zasadnutia valneho zhromazdenia, ze tu chcu zalozit organizacnu zlozku. Takze - ta zapisnica co som dala ako vzor moze ostat a doplnim len nejaku vetu, v ktorej napisem nieco o tej zapisnice z madarska a teraz moze ho podpisat aj ten jeden? Pri navrhe na zapis pridam ako prilohu aj tuto zapisnicu z madarska-uradne prelozenu?
Dakujem za pomoc.
dasa.hlasna
30.06.09,07:41
Dodatok hovorí,že sa vymazuje konateľ, spoločník.A keď som pozrela do zbierky listín tak tam úplné znenie SZ je. Takže predpokladám, že pán právnik nám nedal všetko čo bolo treba. Závolám mu a uvidím.
Asztalosová
30.06.09,08:27
Aj ja som mala vymaz konatelov a trebalo dodatok a aj uplne znenie SZ.
zalobaba
30.06.09,08:55
Iste, uplne znenie SZ vzdy. Co ma vsak prekvapuje, naco robil pravnik dodatok k SZ...?!

asi je platený od úkonu.....:D
zalobaba
30.06.09,08:56
Aj ja som robila zmeny v nasej sro a trebalo spravit dodatok aj uplne znenie SZ.

dodatok....."netrebalo".....
Asztalosová
30.06.09,09:02
Podla mna postup bude takyto:
1. Vybavit zivnostenske listy - k tomu je potrebne:
- zapisnica o zalozeni organ.zlozky-uradne podpisy konatelov madarskej firmy-3 osoby
- vypis z obchod.registra-madarsko-uradne prelozeny
- najomna zmluva
2. Zapis do OR - k tomu:
- formular navrh na zapis OZ-priloha c.15
- zivnostenske listy, v mojom pripade aj ine opravnenie bude-2x
- podpisovy vzor veduceho-2x
- menovanie do funkcie vratane suhlas veduceho, ze bude veduci, vznik funkcie-2x
- zakladatelska listiny madarskej firmy-2x
- stanovy ak boli prijate-2x
- vypis z OR madarskej firmy-2x
vsetko uradne overene+podpisy
- zapisnica o zalozenie organ.zlozky-2x+uradne podpisy konatelov madarskej firmy. prilozit k tomu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej firmy, v ktorom sa rozhodlo ze na uzemi SR budu mat organ.zlozku+ten treti konatel madarskej firmy, ktoremu zanikol pravny vztah-byt konatelom a na valnom zhromazdeni rozhodli hned o zaciatok pravneho vztahu-byt konatelom-je to to iste ako som pisala v 627.
Treba vypis z registra trestov tychto troch konatelov?
Ak tento postup nie je dobry, pomozte my, opravte to.
Dakujem
dasa.hlasna
30.06.09,10:30
dodatok....."netrebalo".....
Vieš, ťažko budem oponovať právnikovi. Ale potom o čom bude valné zhromaždenie? VZ predsa musí prijať a schváliť dodatok k SZ. Či nie? Už som si myslele že mám jasno a zasa nič.
mi_ke
30.06.09,13:27
Vieš, ťažko budem oponovať právnikovi. Ale potom o čom bude valné zhromaždenie? VZ predsa musí prijať a schváliť dodatok k SZ. Či nie? Už som si myslele že mám jasno a zasa nič.

VZ schvaluje prevod obchodneho podielu na ineho spolocnika, ak spolocenska zmluva neustanovuje inak. Takze na prevod obchodneho podielu Ti staci len rozhodnutie VZ a nepotrebujes menit spolocensku zmluvu dodatkom. Jedine ak by spolocenska zmluva vyslovene nepripustala prevod obchodneho podielu na spolocnika, vtedy bude potrebne menit spolocensku zmluvu suhlasom vsetkych spolocnikov, teda dodatkom. Nio standardna SZ prevod na spolocnika ak aj opomenie (potom plati zakon), tak urcite nezakazuje.
mi_ke
30.06.09,14:31
Podla mna postup bude takyto:
1. Vybavit zivnostenske listy - k tomu je potrebne:
- zapisnica o zalozeni organ.zlozky-uradne podpisy konatelov madarskej firmy-3 osoby
- vypis z obchod.registra-madarsko-uradne prelozeny
- najomna zmluva
2. Zapis do OR - k tomu:
- formular navrh na zapis OZ-priloha c.15
- zivnostenske listy, v mojom pripade aj ine opravnenie bude-2x
- podpisovy vzor veduceho-2x
- menovanie do funkcie vratane suhlas veduceho, ze bude veduci, vznik funkcie-2x
- zakladatelska listiny madarskej firmy-2x
- stanovy ak boli prijate-2x
- vypis z OR madarskej firmy-2x
vsetko uradne overene+podpisy
- zapisnica o zalozenie organ.zlozky-2x+uradne podpisy konatelov madarskej firmy. prilozit k tomu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej firmy, v ktorom sa rozhodlo ze na uzemi SR budu mat organ.zlozku+ten treti konatel madarskej firmy, ktoremu zanikol pravny vztah-byt konatelom a na valnom zhromazdeni rozhodli hned o zaciatok pravneho vztahu-byt konatelom-je to to iste ako som pisala v 627.
Treba vypis z registra trestov tychto troch konatelov?
Ak tento postup nie je dobry, pomozte my, opravte to.
Dakujem

Pravdupovediac sme org. zlozku nezakladali, ale predpokladam, ze sidlo preukazujes nie na ZU, ale na OR. Ale co ma zaujima, koho chcu na ZU na formulari pre PO ako statutarny organ? Podla mna by to malo byt tak ako ty pises...teda konatelov mad. spolocnosti. Lebo statutarnym organom org. zlozky nie jej veduci, ale statutarny organ zahr. osoby. V tomto pripade konatelia madarskej spolocnosti.
Asztalosová
30.06.09,15:14
Najomna zmluva treba na zivnost.urad. statutarnym organom organ.zlozky je jej veduci, ak ja dobre viem. Takze podla mna na formulari pre zivn.urad bude veduci. Ale ja mam splnomocnenie od madarskej materskej firmy, ze vsetko vybavim-aj zivnost.
Ale ked to viem zle, tak ma prosim opravte.
Dakujem
Economic
01.07.09,04:00
Najomna zmluva treba na zivnost.urad. statutarnym organom organ.zlozky je jej veduci, ak ja dobre viem. Takze podla mna na formulari pre zivn.urad bude veduci. Ale ja mam splnomocnenie od madarskej materskej firmy, ze vsetko vybavim-aj zivnost.
Ale ked to viem zle, tak ma prosim opravte.
Dakujem

Áno aj na živnostenský treba Nájomná zmluva podpísaná vedúcim OZ. Ak máte splnomocnenie formulár na ŽR podpisujete Vy. Aj do OR bude treba nájomnú zmluvu, urobiť teda 3 /ŽR, OR a pre OZ/. Na maďarských štatutárov netreba žiadne registre trestov.
Asztalosová
01.07.09,04:02
Prosim Vas a to, ze kto musi tu zapisnicu podpisat. Na to by ste sa my pozreli. Dakujem
Economic
01.07.09,04:07
Vieš, ťažko budem oponovať právnikovi. Ale potom o čom bude valné zhromaždenie? VZ predsa musí prijať a schváliť dodatok k SZ. Či nie? Už som si myslele že mám jasno a zasa nič.

Dodatok k SZ chcú iba v tom prípade, keď neprejde prvozápis do OR a je treba upraviť SZ, vtedy je tam nevyhnutný dodatok. Inak je najdôležitejšie Uznesenie VZ - ktoré býva buď za každým bodom prerokúvaného bodu, alebo v závere celej zápisnice. O zmenách a doplneniach SZ rozhodnuje VZ a konateľ potom vyhotoví úplné znenie po zakomponovaní schválených zmien.
Economic
01.07.09,04:13
Aj ti traja statutari madarskej spolocnosti budu na vypise Obchodneho registra. Netreba odovzdat aj vypis z registra trestov tycho troch z madarska?

1. strana návrhu a prvý riadok - názov OZ. 2. riadok, teda pod tým meno vedúceho organizačnej zložky - ten podpisuje a overuje návrh.
2. Vo výpise z OR tí traja štatutári nebudú, ani výpis z RT netreba
kuknite čo je zapísané napríklad tu : SCANFOR bvba - organizačná zložka podniku zahraničnej osoby, hneď to bude jasné.
Asztalosová
01.07.09,04:16
Dakujem a ten postup podla prispevku 632. ten bude dobry?
Economic
01.07.09,04:19
Zase si neviem poradit.
Madarska firma vo vypise z OR ma troch zastupitelov, kt. mozu podpisovat-opravneni konat. Jeden z nich samostatne a dvaja spolocne. Tento jeden - jemu sa kazdy rok obnovuje to, ze moze podpisovat. Vo vypise OR pri jeho mene je napisane zaciatok a koniec toho, ze moze konat v mene spolocnosti. Ale madarska firma kazdy rok v maji zvolava valne zhromazdenie, na ktorom tomuto jednemu obnovili, ze moze konat. Takze mu pravo konat zaniklo ale hned aj vzniklo. Je o tom vyhotovena aj notarska zapisnica. Nie je to vsak zapisane v obchodnom registri v madarsku, lebo sud to zapise asi len tak v auguste. Ale napriek tomu on moze v mene spolocnosti konat+podpisovat. Neviem ako sa to u nas uznava.
A aj o tom maju notarsku zapisnicu -zo zasadnutia valneho zhromazdenia, ze tu chcu zalozit organizacnu zlozku. Takze - ta zapisnica co som dala ako vzor moze ostat a doplnim len nejaku vetu, v ktorej napisem nieco o tej zapisnice z madarska a teraz moze ho podpisat aj ten jeden? Pri navrhe na zapis pridam ako prilohu aj tuto zapisnicu z madarska-uradne prelozenu?
Dakujem za pomoc.

Najdôležitejšie je, aby tú zápisnicu podpísalí tí, ktorí môžu za spoločnosť konať. Teda tak aby to ladilo s tým, čo je napísané v maďarskom výpise z OR, ja by som to nekomplikovala nejakým vysvetľovaním. To Slovákov nemusí zaujímať a budú z toho hotoví "maďari". :)
Asztalosová
01.07.09,04:21
Ja tu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej materskej firmy musim aj tak odovzdat, lebo je tam uznesenie, ze tu chcu mat OZ a ked je to uz prelozene, v Obchodnom registri to budu vidiet, ze tam tomu jednemu konatelovi pravo podpisovat ide dalej.
Economic
01.07.09,04:23
Dakujem a ten postup podla prispevku 632. ten bude dobry?

Je to O.K. Pripravte si už na živnostenský úrad vypísaný formulár na vydanie ŽL, získate čas a pôjdete s hotovým... Je na nete : www.minv.sk/?zivnostenske-podnikanie
Economic
01.07.09,04:24
Ja tu zapisnicu z valneho zhromazdenia madarskej materskej firmy musim aj tak odovzdat, lebo je tam uznesenie, ze tu chcu mat OZ a ked je to uz prelozene, v Obchodnom registri to budu vidiet, ze tam tomu jednemu konatelovi pravo podpisovat ide dalej.

To je v pohode.
Asztalosová
01.07.09,04:24
Dakujem, dakujem. Bez Vas by to asi neslo.
Asztalosová
01.07.09,04:25
Takze tu zapisnicu mozu podpisat vsetci traja.
Economic
01.07.09,04:34
Takze tu zapisnicu mozu podpisat vsetci traja.

Jasné viac podpisov nikdy nemôže uškodiť. Keď môžem, rada pomôžem, veď občas aj ja niečo potrebujem a tiež dobre padne takáto pomoc. Od toho sme tu. A toto je tak trochu moja parketa. Venujem sa spoločnostiam a na tej Scanfor ... som ja maturovala v praxi, takže ešte to mám v hlave čerstvé.
Asztalosová
01.07.09,04:39
Dakuje. Viete kazdy ma strasi, ze zalozit OZ nie je take jednoduche a vcera som uz toho mala dost. Pravnici hovoria ze je to tazke a pani na zivnost.urade ze to zvladnem. My mame s.r.o. a pestujeme uhorky salatove, sme rodinna firma. Otec je séf. Vsetky zalezitosti robim ja-uctovnictvo, okolo s.r.o. aj pracujem vo foliovniku. niekedy si myslim, ake by bolo dobre byt pravnikom, najma ked nieco neviem, alebo tak danovnikom.
Asztalosová
01.07.09,04:46
Economic dakuje velmi velmi pekne.
Asztalosová
01.07.09,19:55
Dobry vecer.
Economic ja som zmenila tu zapisnicu. Tu sa kazdy den nieco meni.
Zase ten problem kto bude podpisovat zapisnicu.
Od madarskej firmy som dostala ich zakladatelsku listinu a v nej je napisane, ze spolocnost nezvolava predstavenstvo. TEN jeden je generalny riaditel a on vykonava pravomoci predstavenstva, kona samostatne, je konatelom. Gener.riaditel zastupuje spolocnost. Dalej pisu, ze opravneni konat su generalnym riaditelom splnomocneni dvaja zamestnanci su opravneni podpisovat.
Prikladam 2. vzor zapisnice a podpisuje ho len generalny riaditel.
Ostatne prilohy k navrhu na zapis do OR ostava.
Podla mna by to takto mohlo byt dobre.
Dakujem.
Economic
02.07.09,03:49
Dobry vecer.
Economic ja som zmenila tu zapisnicu. Tu sa kazdy den nieco meni.
Zase ten problem kto bude podpisovat zapisnicu.
Od madarskej firmy som dostala ich zakladatelsku listinu a v nej je napisane, ze spolocnost nezvolava predstavenstvo. TEN jeden je generalny riaditel a on vykonava pravomoci predstavenstva, kona samostatne, je konatelom. Gener.riaditel zastupuje spolocnost. Dalej pisu, ze opravneni konat su generalnym riaditelom splnomocneni dvaja zamestnanci su opravneni podpisovat.
Prikladam 2. vzor zapisnice a podpisuje ho len generalny riaditel.
Ostatne prilohy k navrhu na zapis do OR ostava.
Podla mna by to takto mohlo byt dobre.
Dakujem.

Pokiaľ to konanie za spoločnosť je takto zrejmé a jednoznačne preukázateľné z Vami doložených dokladov k prvozápisu OZ, je to v poriadku. Držím palce.
Asztalosová
02.07.09,04:11
Dakujem.
Kvietocek
06.07.09,07:51
Firma ktora ma 2 zamestnancov ide zmenit ZI z SKK na EUR. Rozhoduje sa medzi 2 variantmi. Ci da len suhlas na zmenu OR alebo si zvoli tu tazsiu cestu.
Ak si zvoli tu tazsiu cestu rozdiel sa uhradi z RF
Ak si zvoli tu druhu v OR bude mat zapisane ZI na 6 desatinych miest

Musi mi hlavna kniha sediet (ZI) s OR? V HK mam ZI 200 000 zmenenych na 6 638,78 €. Ak dam prikaz OR aby mi spravil premenu tak tam bude na 6 desatinych miest. Mam nejak opravit tu HK?

Dakujem
Kvietocek
06.07.09,09:27
Precitala som si celu tuto temu. Skusim si to zhrnut ak mam nejaku chybu tak ma prosim opravte. Nerada by som aby nam to vratili na prepracovanie z OR dakujem

Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie spoločenskej zmluvy - overiť - podávam 2x na OR
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 2x na OR

ZI 200 000,- SKK zmením na 6 639,00 EUR

V spoločenskej zmluve vsetky hodnoty ktore maju SKK previesť na EURá.
1 hlas = 1 000 Skk po novom 33,19 €
zriadovacie náklady 30 000 po novom 995,82 €

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne:
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt)

Je este nieco coho by sme sa mali vyvarovat, opravit, doplnit ..... a pod.? Dakujem za vsetky cenne rady
macula
06.07.09,09:39
Precitala som si celu tuto temu. Skusim si to zhrnut ak mam nejaku chybu tak ma prosim opravte. Nerada by som aby nam to vratili na prepracovanie z OR dakujem

Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie spoločenskej zmluvy - overiť - podávam 2x na OR
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 2x na OR

ZI 200 000,- SKK zmením na 6 639,00 EUR

V spoločenskej zmluve vsetky hodnoty ktore maju SKK previesť na EURá.
1 hlas = 1 000 Skk po novom 33,19 €
zriadovacie náklady 30 000 po novom 995,82 €

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne:
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt)

Je este nieco coho by sme sa mali vyvarovat, opravit, doplnit ..... a pod.? Dakujem za vsetky cenne rady

Ja som to posielala takto a už to mám aj zapísané:
Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK premena na 6639,-Eur
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie zakladteľskej listiny - podávam 2x na OR - nemusí byť overené
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 1x na OR
a prepočty tak ako píšeš.
Kvietocek
06.07.09,09:48
Ja som to posielala takto a už to mám aj zapísané:
Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK premena na 6639,-Eur
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie zakladteľskej listiny - podávam 2x na OR - nemusí byť overené
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 1x na OR
a prepočty tak ako píšeš.


Vsetko toto podavam len na OR alebo este niekde to musim poslat? Staci to poslat aj doporucene do OR?
macula
06.07.09,09:52
Vsetko toto podavam len na OR alebo este niekde to musim poslat? Staci to poslat aj doporucene do OR?

Všetko toto sa podáva len na OR s tým, že v návrhu v časti prílohy k návrhu napíšeš:
1. Rozhodnutie o premene..... - v dvoch vyhotoveniach ( jedno do zbierky listín)
2. Zakladateľská listina - v dvoch vyhotoveniach ( jedno do zbierky listín)
A môžeš to poslať aj doporučene
Kvietocek
06.07.09,10:16
Predsa len otazocka este. Niekde sa uvadza ze rozdiel sa ma uctovat z nerozdeleneho zisku a niekde sa uvadza ze z Rezervneho fondu co je spravne?

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne?
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411 (http://www.porada.sk/t59512-411-zakladne-imanie.html)/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt?)
Kvietocek
06.07.09,11:00
:confused:Rezervny fond ci nerozdeleny zisk? :mee:
andreaS
06.07.09,11:04
ja som to nachystala vramci valnej hromady a rozdiely som dala doplnit zo zisku za minule obdobie.... vypisala som "cisty zisk sa rozdeluje na:" a tam som presne vymenovala ako sa pouzije zisk...

ked sa nad tym zamyslim, tak ked pouzijes RF, tak aj tak ho budes zase doplnat zo zisku...
Economic
07.07.09,03:37
Precitala som si celu tuto temu. Skusim si to zhrnut ak mam nejaku chybu tak ma prosim opravte. Nerada by som aby nam to vratili na prepracovanie z OR dakujem

Jednoosobova sro ma ZI 200 000,- SKK
1. Rozhodnutie jediného spoločníka - overiť - podávam 2x na OR
2. Úplne znenie spoločenskej zmluvy - overiť - podávam 2x na OR
3. Návrh na zápis premeny z SKK na EUR - overiť - podávam 2x na OR

ZI 200 000,- SKK zmením na 6 639,00 EUR

V spoločenskej zmluve vsetky hodnoty ktore maju SKK previesť na EURá.
1 hlas = 1 000 Skk po novom 33,19 €
zriadovacie náklady 30 000 po novom 995,82 €

Ked budem účtovat vzniknuty rozdiel učtujem ho z nerozdeleného zisku spoločnosti nasledovne:
rozidel ktory vznikne 0,22 € zaučtujem 411/428 (písomný príkaz konatela spoločnosti musi byt)

Je este nieco coho by sme sa mali vyvarovat, opravit, doplnit ..... a pod.? Dakujem za vsetky cenne rady

Môže byť, no ak by som z mojej praxe mohla doporučiť, určite by som uprednostnila úpravu počtu hlasov napríklad na 10.- Eur 1 hlas alebo 100.- Eur 1 hlas. Je to jednoduchšie sčitovanie pri VZ.
Kvietocek
07.07.09,03:55
Môže byť, no ak by som z mojej praxe mohla doporučiť, určite by som uprednostnila úpravu počtu hlasov napríklad na 10.- Eur 1 hlas alebo 100.- Eur 1 hlas. Je to jednoduchšie sčitovanie pri VZ.

Suhlasim no to by skor bolo pre firmu kde sa robi VZ ale tu je len jeden spoločnik ktory ma 100%.

V navrhu na rozdelenie zisku nebolo napisane ze rozdiel ktory vznikne pri prechode z SKK na EUR ze bude z nerozdeleneho zisku. Moze sa z nerozdeleneho zisku uhradit ten rozdiel ked sa da len nejaky prikaz?
EPk
07.07.09,05:19
Môže byť, no ak by som z mojej praxe mohla doporučiť, určite by som uprednostnila úpravu počtu hlasov napríklad na 10.- Eur 1 hlas alebo 100.- Eur 1 hlas. Je to jednoduchšie sčitovanie pri VZ.
Nebude to OR považovať za ďalšiu zmenu, ktorá už nebude bezplatná? Nam sa tiež nepáčia necelé čísla pri počte hlasov, ale môžeme si to zmeniť ako nam pasuje?
macula
07.07.09,05:58
Suhlasim no to by skor bolo pre firmu kde sa robi VZ ale tu je len jeden spoločnik ktory ma 100%.

V navrhu na rozdelenie zisku nebolo napisane ze rozdiel ktory vznikne pri prechode z SKK na EUR ze bude z nerozdeleneho zisku. Moze sa z nerozdeleneho zisku uhradit ten rozdiel ked sa da len nejaky prikaz?

Môže sa z nerozdeleného zisku uhradiť rozdiel pri premene a stačí to formou zápisnice z VZ, kde sa uvedie, že rozdiel bude vyrovnaný z nerozdeleného zisku.
mlisa
07.07.09,07:05
Nebude to OR považovať za ďalšiu zmenu, ktorá už nebude bezplatná? Nam sa tiež nepáčia necelé čísla pri počte hlasov, ale môžeme si to zmeniť ako nam pasuje?

nie, to nie je dalsia zmena. Predtym bolo 1000,-Sk jeden hlas, pretoze vklad a ZI museli byt vzdy vyjadrene v celych tisicoch, teraz musi byt vklad a ZI vyjadrene v celych eurach (samozrejme s vynimkou pri premene na eura), preto aj hodnotu jedneho hlasu je mozne upravit akokolvek. Ja napr. davam 1 hlas = 1 euro, aby sa mi nestalo ze niektory spolocnik by mal napr. 35,5 hlasu :-)
andreaS
07.07.09,07:40
tiez som chcela dat 1 hlas = 10 eur ale potom sa mi zmenil % podiel spolocnikov... mam totiz v jednej firme... tak som musela zvolit cestu 1 hlas = 1 eur ...
januš1
07.07.09,10:02
nie, to nie je dalsia zmena. Predtym bolo 1000,-Sk jeden hlas, pretoze vklad a ZI museli byt vzdy vyjadrene v celych tisicoch, teraz musi byt vklad a ZI vyjadrene v celych eurach (samozrejme s vynimkou pri premene na eura), preto aj hodnotu jedneho hlasu je mozne upravit akokolvek. Ja napr. davam 1 hlas = 1 euro, aby sa mi nestalo ze niektory spolocnik by mal napr. 35,5 hlasu :-)
Podľa generálneho zákona (§11 ods. 3) môže štatutárny orgán (v prípade s.r.o. konatelia) rozhodnúť o príslušnej zmene spoločenskej zmluvy v súvislosti s premenou na euro iba v rozsahu potrebnom na:
1) premenu menovitej hodnoty základného imania a
2) menovitej hodnoty vkladov do imania.

Do 31.12.2007 bolo v § 127 ods. 2 napísané, že "Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu, pokiaľ spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Práve v súvislosti s prechodom na euro bol od 1.1.2008 tento odstavec zmenený na: "Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Keďže v súčasnosti vklad spoločníka nemusí byť deliteľný tisícom, tak ani počet hlasov spoločníka nemusí zodpovedať celým eurám.
Tým všetkým chcem povedať len toľko, že štatutárny orgán nemôže svojvoľne rozhodnúť, ako si zmení príslušný odsek spoločenskej zmluvy. Zvlášť keď ide o takú citlivú otázku, akou je určenie počtu hlasov spoločníkov na valnom zhromaždení.
mlisa
07.07.09,10:35
Podľa generálneho zákona (§11 ods. 3) môže štatutárny orgán (v prípade s.r.o. konatelia) rozhodnúť o príslušnej zmene spoločenskej zmluvy v súvislosti s premenou na euro iba v rozsahu potrebnom na:
1) premenu menovitej hodnoty základného imania a
2) menovitej hodnoty vkladov do imania.

Do 31.12.2007 bolo v § 127 ods. 2 napísané, že "Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu, pokiaľ spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Práve v súvislosti s prechodom na euro bol od 1.1.2008 tento odstavec zmenený na: "Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Keďže v súčasnosti vklad spoločníka nemusí byť deliteľný tisícom, tak ani počet hlasov spoločníka nemusí zodpovedať celým eurám.
Tým všetkým chcem povedať len toľko, že štatutárny orgán nemôže svojvoľne rozhodnúť, ako si zmení príslušný odsek spoločenskej zmluvy. Zvlášť keď ide o takú citlivú otázku, akou je určenie počtu hlasov spoločníkov na valnom zhromaždení.

problem je ze v 99%-pripadov, ustanovenie 1000,-Sk=1 hlas je citacia zakona, ktory sa medzitym zmenil a nie "ine urcenie poctu hlasov podla spolocenskej zmluvy".
Situacia, ked zmenim vklady a imanie na cele eura nahor, z "1000 Sk =1 hlas" mi vznikne "34 Eur = 1 hlas". Z celkoveho poctu 200 hlasov (pri ZI 200.000,-Sk), mi vznikne 195,26 hlasov (pri vyjadreni 6639,- Eur), cize celkovy pocet hlasov sa tak ci tak zmeni (v suvislosti s prechodom na euro). Preto sa mi zda logickejsie a jednoduchsie pri zaokruhlovani imania a vkladov na cele eura priradit aj pri hlasovani jednemu hlasu hodnotu 1 Eura, aj ked len pre to aby mi pri hlasovani nevznikali "polovicne a desatine "hlasy. Samozrejme len za predpokladu, ze sa mi nezmeni pomer hodnoty vkladu kazdeho spolocnika k vyske ZI. V tom pripade je jedno ci ma konkretny spolocnik 30 hlasov zo 100, alebo 300 z 1000, alebo 58,68 z 195,6, pretoze stale je to to rovnakych 30%.
Iste, ak je v SZ ohladom poctu hlasov ustanovenie, ktore nekoresponduje povodnemu zneniu zakona 1000 Sk =1 hlas, ale hlasy su urcene inak, treba na to prihliadnut, aby sa povodny pomer nezmenil.
Vlastne som tym chcela povedat len tolko, ze nie statutarny organ svojvolne meni znenie SZ o pocte hlasov, ta zmena poctu hlasov vyplynie z premeny na euro, statutar to len moze upravit a samozrejme tak aby podiel hlasov kazdeho spolocnika k celkovemu poctu hlasov zostal zachovany.
januš1
07.07.09,12:45
problem je ze v 99%-pripadov, ustanovenie 1000,-Sk=1 hlas je citacia zakona, ktory sa medzitym zmenil a nie "ine urcenie poctu hlasov podla spolocenskej zmluvy".
Situacia, ked zmenim vklady a imanie na cele eura nahor, z "1000 Sk =1 hlas" mi vznikne "34 Eur = 1 hlas". Z celkoveho poctu 200 hlasov (pri ZI 200.000,-Sk), mi vznikne 195,26 hlasov (pri vyjadreni 6639,- Eur), cize celkovy pocet hlasov sa tak ci tak zmeni (v suvislosti s prechodom na euro). Preto sa mi zda logickejsie a jednoduchsie pri zaokruhlovani imania a vkladov na cele eura priradit aj pri hlasovani jednemu hlasu hodnotu 1 Eura, aj ked len pre to aby mi pri hlasovani nevznikali "polovicne a desatine "hlasy. Samozrejme len za predpokladu, ze sa mi nezmeni pomer hodnoty vkladu kazdeho spolocnika k vyske ZI. V tom pripade je jedno ci ma konkretny spolocnik 30 hlasov zo 100, alebo 300 z 1000, alebo 58,68 z 195,6, pretoze stale je to to rovnakych 30%.
Iste, ak je v SZ ohladom poctu hlasov ustanovenie, ktore nekoresponduje povodnemu zneniu zakona 1000 Sk =1 hlas, ale hlasy su urcene inak, treba na to prihliadnut, aby sa povodny pomer nezmenil.
Vlastne som tym chcela povedat len tolko, ze nie statutarny organ svojvolne meni znenie SZ o pocte hlasov, ta zmena poctu hlasov vyplynie z premeny na euro, statutar to len moze upravit a samozrejme tak aby podiel hlasov kazdeho spolocnika k celkovemu poctu hlasov zostal zachovany.
Myslím si, že akékoľvek úpravy v počte hlasov by mali podliehať schváleniu valným zhromaždením. Počet hlasov spoločníka v SZ sa predsa neodvíja od premeny na euro. Ak raz konateľ rozhodne, že vklady sa zaokrúhlia smerom nahor na celé euro, prečo by to malo automaticky znamenať, že rovnakým spôsobom sa zaokrúhli aj spomínaných 1000 Sk?
januš1
07.07.09,13:09
Možno ešte na doplnenie. Myslím si, že viem, ako by sa to nemalo robiť, ale nie som si istá v tom, ako by to malo robiť :o) Najviac by sa mi pozdávalo riešenie, keby sa príslušné ustanovenie SZ jednoducho nahradilo ustanovením platným od 1.1.2008. Či je to však právne čisté, to už neviem...
Economic
08.07.09,04:14
Nebude to OR považovať za ďalšiu zmenu, ktorá už nebude bezplatná? Nam sa tiež nepáčia necelé čísla pri počte hlasov, ale môžeme si to zmeniť ako nam pasuje?

Hlasy - To predsa nie je zmena, ktorá sa zapisuje do OR. Nemôže sa spoplatňovať. Kľudne si zmeňte ako Vám to pasuje. Je to rozhodnutie VZ, nepodlieha poplatku.
Economic
08.07.09,04:18
Podľa generálneho zákona (§11 ods. 3) môže štatutárny orgán (v prípade s.r.o. konatelia) rozhodnúť o príslušnej zmene spoločenskej zmluvy v súvislosti s premenou na euro iba v rozsahu potrebnom na:
1) premenu menovitej hodnoty základného imania a
2) menovitej hodnoty vkladov do imania.

Do 31.12.2007 bolo v § 127 ods. 2 napísané, že "Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 Sk svojho vkladu, pokiaľ spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Práve v súvislosti s prechodom na euro bol od 1.1.2008 tento odstavec zmenený na: "Počet hlasov každého spoločníka sa určuje pomerom hodnoty jeho vkladu k výške základného imania spoločnosti, ak spoločenská zmluva neurčuje iný počet hlasov." Keďže v súčasnosti vklad spoločníka nemusí byť deliteľný tisícom, tak ani počet hlasov spoločníka nemusí zodpovedať celým eurám.
Tým všetkým chcem povedať len toľko, že štatutárny orgán nemôže svojvoľne rozhodnúť, ako si zmení príslušný odsek spoločenskej zmluvy. Zvlášť keď ide o takú citlivú otázku, akou je určenie počtu hlasov spoločníkov na valnom zhromaždení.

No môže sa to urobiť v rámci VZ a to by som doporučila, kde to spoločníci schvália aj s premenou na Euro. Nemusí o tom rozhodnúť iba konateľ sám.
mlisa
08.07.09,06:43
Možno ešte na doplnenie. Myslím si, že viem, ako by sa to nemalo robiť, ale nie som si istá v tom, ako by to malo robiť :o) Najviac by sa mi pozdávalo riešenie, keby sa príslušné ustanovenie SZ jednoducho nahradilo ustanovením platným od 1.1.2008. Či je to však právne čisté, to už neviem...

ak by sa to len tak nahradilo, bola by to zase len svojvolna zmena prislusneho ustanovenia (pretoze ak je tam raz dane ze 1000 Sk =1 hlas, moze to byt prave ta druha časť ustanovenia § 127 ods 2 - ak spolocenska zmluva neurcuje iny pocet hlasov, clovek nikdy nevie ;)).
Pravne najcistejsi sposob je uprava poctu hlasov cez rozhodnutie VZ - tym sa ale zahodia akekolvek zjednodusenia, ktore zakon pri prechode na euro poskytol (ze postacuje len rozhodnutie statutarneho organu bez potreby zvolavania VZ).
Premena ZI a vkladov na euro ma proste par zadrhelov, z praktickeho hladiska ale cisto akademickych, pretoze aj tak nie je mozne jednoznacne povedat ako to ma byt, pretoze to netusi ani sam zakonodarca ;) A tak si to kazdy robi po svojom, v sulade so svojim najlepsim vedomim a svedomim a pokym s tym nema problem samotna spolocnost ktorej sa to tyka, tak myslim ze OK :)
januš1
08.07.09,09:02
ak by sa to len tak nahradilo, bola by to zase len svojvolna zmena prislusneho ustanovenia (pretoze ak je tam raz dane ze 1000 Sk =1 hlas, moze to byt prave ta druha časť ustanovenia § 127 ods 2 - ak spolocenska zmluva neurcuje iny pocet hlasov, clovek nikdy nevie ;)).
Pravne najcistejsi sposob je uprava poctu hlasov cez rozhodnutie VZ - tym sa ale zahodia akekolvek zjednodusenia, ktore zakon pri prechode na euro poskytol (ze postacuje len rozhodnutie statutarneho organu bez potreby zvolavania VZ).
Premena ZI a vkladov na euro ma proste par zadrhelov, z praktickeho hladiska ale cisto akademickych, pretoze aj tak nie je mozne jednoznacne povedat ako to ma byt, pretoze to netusi ani sam zakonodarca ;) A tak si to kazdy robi po svojom, v sulade so svojim najlepsim vedomim a svedomim a pokym s tym nema problem samotna spolocnost ktorej sa to tyka, tak myslim ze OK :)
Asi tak nejako :) Prípadne by sa tá veta v SZ mohla jednoducho odignorovať, čo by znamenalo, že platí aktuálne znenie obchodného zákonníka. A pri budúcoročnom VZ by sa spoločenská zmluva zmenila tak ako je to v obchodnom zákonníku.
vmsux
08.07.09,14:14
Pozdravujem poradakov.

Nam konecne urobili premenu ZI z SKK na EUR.
Podrobnejsie som to opisal v prispevku #501.

Na jeden raz sa nam podarilo urobit tieto zmeny:
Odvolanie konatela
Zvolenie noveho konatela
Zmena adresy spolocnosti
Rozdelenie a predaj obchodnych podielov: boli 2 spolocnici (15/85) teraz su 3 (50/30/20)
Premena ZI z SKK na EUR

Trvalo to 30 dni, maju na to taku lehotu.
Takze ak by mal niekto nieco podobne komplikovane, mozem pomoct.
Monika C.
09.07.09,07:44
Poradáci pozrite mi na prílohu chcem do odoslať na OR neviem či som Vás pochopila správne - chceme len súhlas je to jednoosobovka ale posielam aj dvojosobovku bude vyzerať detto len iné údaje. Ďakujem .
Prosím nenájde sa nikto kto mi odkontroluje. :mee:
mi_ke
09.07.09,09:02
Prosím nenájde sa nikto kto mi odkontroluje. :mee:

Mas to spravne. Ja uz by som k tomu prilozil aj uplne znenie ZL, ale kedze je tam dvoj rocna lehota, tak sa nic nedeje, ak ju neprilozis.
Monika C.
09.07.09,09:06
Mas to spravne. Ja uz by som k tomu prilozil aj uplne znenie ZL, ale kedze je tam dvoj rocna lehota, tak sa nic nedeje, ak ju neprilozis.

Ďakujem pekne za odpoveď asi mi dačo ušlo, tá dvojročná lehota to zn. že aj tak budem musieť doložiť ZL alebo SZ. Ďakujem.
mi_ke
09.07.09,10:46
Ďakujem pekne za odpoveď asi mi dačo ušlo, tá dvojročná lehota to zn. že aj tak budem musieť doložiť ZL alebo SZ. Ďakujem.

Ano, do dvoch rokov treba dolozit do OR uplne znenie ZL alebo SZ...Inak chcem vidiet ako to tam kazdy bude do dvoch rokov predkladat. Ved kto to aj nepredlozi, tak o dva roky si na to nespomenie :cool:
m.hladka
09.07.09,11:52
Poradáci pozrite mi na prílohu chcem do odoslať na OR neviem či som Vás pochopila správne - chceme len súhlas je to jednoosobovka ale posielam aj dvojosobovku bude vyzerať detto len iné údaje. Ďakujem .

V kolonke navrhovateľ: píšeš meno konateľa (nie firmu), jeho adresu - myslím, že to máš totožné s firmou a ostatné je dobre.
Monika C.
09.07.09,12:56
Prikladám Vám správne vyplnené tlačivo 30 .
mi_ke
09.07.09,16:15
V kolonke navrhovateľ: píšeš meno konateľa (nie firmu), jeho adresu - myslím, že to máš totožné s firmou a ostatné je dobre.

Ako navrhovatel kludne moze byt obchodne meno spolocnosti...bezne to tak davam :)
osiris84
14.07.09,15:11
idem sa aj ja na premeny podujat takze co som nasiel v zmluve:
1. zakladne imanie a vklad spolocnika je 200 000 - co mienim zmenit na 6 638,78 €
2. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú vo výške 30 000 - co zmenim na 995,82 €
3. Valné zhromaždenie je spôsobilé uznášať sa, ak sú prítomní spoločníci alebo ich zástupcovia, ktorí majú aspoň polovicu všetkých hlasov. Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 sk svojho vkladu. - co zmenim na 33,19 €

Moze to takto zostat ? vyzera to sice kapanek krkolomne, ale po pravnej stranke v tom hadam nie je problem... (1. a 3. sa zaokruhlovalo dole a to 2. smerom nahor)
Economic
15.07.09,04:02
idem sa aj ja na premeny podujat takze co som nasiel v zmluve:
1. zakladne imanie a vklad spolocnika je 200 000 - co mienim zmenit na 6 638,78 €
2. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú vo výške 30 000 - co zmenim na 995,82 €
3. Valné zhromaždenie je spôsobilé uznášať sa, ak sú prítomní spoločníci alebo ich zástupcovia, ktorí majú aspoň polovicu všetkých hlasov. Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 sk svojho vkladu. - co zmenim na 33,19 €

Moze to takto zostat ? vyzera to sice kapanek krkolomne, ale po pravnej stranke v tom hadam nie je problem... (1. a 3. sa zaokruhlovalo dole a to 2. smerom nahor)

Ja by som to hlasovanie zmenila buď 1 € = 1 hlas, 10 € = 1 hlas, alebo 100 € = 1 hlas. Vyber si. Ľahšie sa spočítavajú hlasy do Uznesenia. Pozor na zaokrúhľovanie smerom nadol tu je v zákone dané, že v tomto prípade sa nesmie vykonať na menej ako dve desatinné miesta k najbližšiemu eurocentu. Inak nevidím, ako si zaokrúhlil jednotlivé vklady spoločníkov. U všetkých musí byť použité rovnaké pravidlo pri zaokrúhľovaní.
osiris84
15.07.09,04:22
vsetko je zaokruhlene na 2 desatine miesta, tak by nemal byt problem v tomto - co sa vkladu tyka, tak to som zahrnul do bodu č. 1 - je to jednoosobovka takze vklad aj zakladne imanie dam na 6 638,78 €
zalobaba
15.07.09,05:55
vsetko je zaokruhlene na 2 desatine miesta, tak by nemal byt problem v tomto - co sa vkladu tyka, tak to som zahrnul do bodu č. 1 - je to jednoosobovka takze vklad aj zakladne imanie dam na 6 638,78 €

a nebolo by jednoduchšie zaokrúhliť smerom nahor a na celé centy?
januš1
15.07.09,06:16
idem sa aj ja na premeny podujat takze co som nasiel v zmluve:
1. zakladne imanie a vklad spolocnika je 200 000 - co mienim zmenit na 6 638,78 €
2. predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti sú vo výške 30 000 - co zmenim na 995,82 €
3. Valné zhromaždenie je spôsobilé uznášať sa, ak sú prítomní spoločníci alebo ich zástupcovia, ktorí majú aspoň polovicu všetkých hlasov. Každý spoločník má jeden hlas na každých 1000 sk svojho vkladu. - co zmenim na 33,19 €

Moze to takto zostat ? vyzera to sice kapanek krkolomne, ale po pravnej stranke v tom hadam nie je problem... (1. a 3. sa zaokruhlovalo dole a to 2. smerom nahor)
Predsa len... Premieňajú sa vklady do imania a základné imanie. Nerozumiem, prečo chce každý silou-mocou premieňať aj zriaďovacie výdavky a v súčasnosti už neplatný text ohľadom počtu hlasov? Zriaďovacie výdavky boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách, prečo by to tak nemohlo ostať? To, že od 1.1. máme inú menu predsa nie je dôvod na to, aby sme všetky zmluvy a dokumenty spätne menili. Premeniť treba len to, čo je pre ďalšiu existenciu spoločnosti zmeniť nutné a čo vyplýva zo zákona. Pokiaľ zmeníš počet hlasov spoločníkov tak ako píšeš, v Tvojom prípade je to viac-menej jedno, ak by sa však jednalo o dvojosobovú spoločnosť, tak v zápisnici z VZ by si musel uviesť aj takýto nezmysel: "Na valnom zhromaždení boli prítomní spoločníci s počtom hlasov 200,02, čo zodpovedá 100 % základného imania spoločnosti." Keď si jediný spoločník, tak môžeš bez problémov zmeniť zakladateľskú listinu tak ako Ti to vyhovuje. To znamená, že nemusíš krkolomne prepočítavať počty hlasov na eurá, ale rozhodnutím jediného spoločníka môžeš ten odstavec nahradiť priamo paragrafom 127 ods. 2.
zalobaba
15.07.09,06:31
Predsa len... Premieňajú sa vklady do imania a základné imanie. Nerozumiem, prečo chce každý silou-mocou premieňať aj zriaďovacie výdavky a v súčasnosti už neplatný text ohľadom počtu hlasov? Zriaďovacie výdavky boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách, prečo by to tak nemohlo ostať? To, že od 1.1. máme inú menu predsa nie je dôvod na to, aby sme všetky zmluvy a dokumenty spätne menili. Premeniť treba len to, čo je pre ďalšiu existenciu spoločnosti zmeniť nutné a čo vyplýva zo zákona. Pokiaľ zmeníš počet hlasov spoločníkov tak ako píšeš, v Tvojom prípade je to viac-menej jedno, ak by sa však jednalo o dvojosobovú spoločnosť, tak v zápisnici z VZ by si musel uviesť aj takýto nezmysel: "Na valnom zhromaždení boli prítomní spoločníci s počtom hlasov 200,02, čo zodpovedá 100 % základného imania spoločnosti." Keď si jediný spoločník, tak môžeš bez problémov zmeniť zakladateľskú listinu tak ako Ti to vyhovuje. To znamená, že nemusíš krkolomne prepočítavať počty hlasov na eurá, ale rozhodnutím jediného spoločníka môžeš ten odstavec nahradiť priamo paragrafom 127 ods. 2.
SÚHLASÍM ÚPLNE
ELAST
16.07.09,12:28
Prosím, poradíte mi? Ak mám v zakladateľskej listine z roku 2000 tento text:

"Podľa rozhodnutia zakladateľa spoločnosť vytvára pri svojom vzniku rezervný fond vo výške 5% základného imania, t.j. 10 000 Sk, ktorý zakladateľ zloží nad rámec základného imania ešte pred zápisom spoločnosti do obchodného registra na viazaný účet v banke. ..."

Môžem ho ponechať nezmenený, keď robím nové znenie spoločenskej zmluvy v roku 2009 z dôvodu prechodu na euro, prosím Vás?

A tiež by som sa chcel spýtať - premenu na euro sme urobili na OR SR prostredníctvom súhlasu s metódou prepočtu... a teraz máme v OR SR zapísané základné imanie v tejto výške 6638,783775 EUR. Takto to mám uviesť aj v novom znení zakladateľskej listiny?

A ideme robiť na ORSR návrh na zápis zmien, lebo sa zmenil trvalý pobyt spoločníka. Môžem spolu s tým zmeniť aj výšku základného imania z hodnoty 6638,783775 EUR na sumu 6639 EUR? Potrebujem k tomu aj notárom overené rozhodnutie jediného spoločníka, prosím Vás?

Ďakujem pekne!
mi_ke
16.07.09,12:58
Prosím, poradíte mi? Ak mám v zakladateľskej listine z roku 2000 tento text:

"Podľa rozhodnutia zakladateľa spoločnosť vytvára pri svojom vzniku rezervný fond vo výške 5% základného imania, t.j. 10 000 Sk, ktorý zakladateľ zloží nad rámec základného imania ešte pred zápisom spoločnosti do obchodného registra na viazaný účet v banke. ..."

Môžem ho ponechať nezmenený, keď robím nové znenie spoločenskej zmluvy v roku 2009 z dôvodu prechodu na euro, prosím Vás?

A tiež by som sa chcel spýtať - premenu na euro sme urobili na OR SR prostredníctvom súhlasu s metódou prepočtu... a teraz máme v OR SR zapísané základné imanie v tejto výške 6638,783775 EUR. Takto to mám uviesť aj v novom znení zakladateľskej listiny?

A ideme robiť na ORSR návrh na zápis zmien, lebo sa zmenil trvalý pobyt spoločníka. Môžem spolu s tým zmeniť aj výšku základného imania z hodnoty 6638,783775 EUR na sumu 6639 EUR? Potrebujem k tomu aj notárom overené rozhodnutie jediného spoločníka, prosím Vás?

Ďakujem pekne!

1) Kludne tam nechaj slovenske koruny
2) Ano, uved tam sumu aku mas zapisanu v OR na zaklade automatickeho prepoctu
3) Spolu so zmenou bydliska mozte robit aj zmenu zakl. imania no skoda, ze ste si nespravili to zaokruhlenie na cele euro pri premene, lebo teraz je to mozne len navysenim zakl. imania.
ELAST
16.07.09,13:05
1) Kludne tam nechaj slovenske koruny
2) Ano, uved tam sumu aku mas zapisanu v OR na zaklade automatickeho prepoctu
3) Spolu so zmenou bydliska mozte robit aj zmenu zakl. imania no skoda, ze ste si nespravili to zaokruhlenie na cele euro pri premene, lebo teraz je to mozne len navysenim zakl. imania.

Ďakujem pekne!
emarosl
16.07.09,15:38
Predsa len... Premieňajú sa vklady do imania a základné imanie. Nerozumiem, prečo chce každý silou-mocou premieňať aj zriaďovacie výdavky a v súčasnosti už neplatný text ohľadom počtu hlasov? Zriaďovacie výdavky boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách, prečo by to tak nemohlo ostať? To, že od 1.1. máme inú menu predsa nie je dôvod na to, aby sme všetky zmluvy a dokumenty spätne menili. Premeniť treba len to, čo je pre ďalšiu existenciu spoločnosti zmeniť nutné a čo vyplýva zo zákona. Pokiaľ zmeníš počet hlasov spoločníkov tak ako píšeš, v Tvojom prípade je to viac-menej jedno, ak by sa však jednalo o dvojosobovú spoločnosť, tak v zápisnici z VZ by si musel uviesť aj takýto nezmysel: "Na valnom zhromaždení boli prítomní spoločníci s počtom hlasov 200,02, čo zodpovedá 100 % základného imania spoločnosti." Keď si jediný spoločník, tak môžeš bez problémov zmeniť zakladateľskú listinu tak ako Ti to vyhovuje. To znamená, že nemusíš krkolomne prepočítavať počty hlasov na eurá, ale rozhodnutím jediného spoločníka môžeš ten odstavec nahradiť priamo paragrafom 127 ods. 2.

Prosím Vás, boli by ste takí zlatí a poradili mi? V spoločenskej zmluve nemám ani zmienku o žiadnych týchto "Zriaďovacích výdavkov, ktoré boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách". Už som zistila, že je to preto, že naša s.r.o. bola založená v roku 1999 a vtedy to ešte nebolo v Obchodnom zákonníku. Ale môžete mi poradiť, či mám toto:

i) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,

doplniť do súčasného znenia spoločenskej zmluvy? A potom to uvediem v Sk, keďže sa jedná o výdavky roku 1999, však?
mi_ke
16.07.09,19:17
Prosím Vás, boli by ste takí zlatí a poradili mi? V spoločenskej zmluve nemám ani zmienku o žiadnych týchto "Zriaďovacích výdavkov, ktoré boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách". Už som zistila, že je to preto, že naša s.r.o. bola založená v roku 1999 a vtedy to ešte nebolo v Obchodnom zákonníku. Ale môžete mi poradiť, či mám toto:

i) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,

doplniť do súčasného znenia spoločenskej zmluvy? A potom to uvediem v Sk, keďže sa jedná o výdavky roku 1999, však?

No, podla prechodnych ustanoveni obchodneho zakonnika bolo treba obligatorne nalezitosti SZ doplnit a dosiahnut tak sulad s novelou OBZ, ucinnou od 1. februara 2004. Z toho vychadzajuc by som SZ o dane pismena doplnil, a tak ako pises v Sk...
My mame teraz riesit sro este z 1995, ktora ma este zakl. imanie 100 tis. SK, tak som zvedavy ci reg. sud vyrubi nejaku sankciu, lebo podla prechodnych ustanoveni bolo povinnostou prisposobit ustanovenia SZ donucovacim ustanoveniam OBZ.
emarosl
16.07.09,19:53
No, podla prechodnych ustanoveni obchodneho zakonnika bolo treba obligatorne nalezitosti SZ doplnit a dosiahnut tak sulad s novelou OBZ, ucinnou od 1. februara 2004. Z toho vychadzajuc by som SZ o dane pismena doplnil, a tak ako pises v Sk...
My mame teraz riesit sro este z 1995, ktora ma este zakl. imanie 100 tis. SK, tak som zvedavy ci reg. sud vyrubi nejaku sankciu, lebo podla prechodnych ustanoveni bolo povinnostou prisposobit ustanovenia SZ donucovacim ustanoveniam OBZ.

Ďakujem krásne! Si super! A držím prsty, aby nebola vyrubená žiadna sankcia!
mi_ke
16.07.09,22:00
Ďakujem krásne! Si super! A držím prsty, aby nebola vyrubená žiadna sankcia!

Dik, mne je to v podstate jedno...je to pre klienta. Som len zvedavy na reakciu sudu;)
Economic
17.07.09,03:59
Dik, mne je to v podstate jedno...je to pre klienta. Som len zvedavy na reakciu sudu;)

Daj vedieť ako to celé dopadlo. Zaujímalo by ma to. Možno sa aj u mňa objaví taký klient, ktorý doteraz všetky legislatívne zmeny ignoroval. No na druhej strane keď doposiaľ nevyrubili pokutu, súd mal zo zákona takú spoločnosť zrušiť zo svojej úradnej moci a neurobil tak.
EPk
17.07.09,07:20
Robili ste nejaké oznámenie zmeny (po zápise prijatej zmeny v OR) ďalším úradom (daňovému úradu a Centrálnemu depozitáru cenných papierov SR a.s.)?
Economic
18.07.09,05:45
Robili ste nejaké oznámenie zmeny (po zápise prijatej zmeny v OR) ďalším úradom (daňovému úradu a Centrálnemu depozitáru cenných papierov SR a.s.)?

Ja na DÚ, ale iba u tých klientov, ktorým som robila aj iné zmeny. U tých, kde bola iba premena z Sk a Euro som to už nikam neohlasovala.
januš1
18.07.09,18:05
Robili ste nejaké oznámenie zmeny (po zápise prijatej zmeny v OR) ďalším úradom (daňovému úradu a Centrálnemu depozitáru cenných papierov SR a.s.)?
Keď premena na euro nadobudne účinnosť, musia konatelia s.r.o. informovať o premene všetkých spoločníkov. V prípade akciovky musí predstavenstvo informovať akcionárov a tiež Centrálny depozitár CP. Príslušné tlačivo zverejnil CD na svojej stránke v časti EURO.
ELAST
19.07.09,08:28
Prosím Vás, poradíte mi ešte? Robím úplné znenie zakladateľskej listiny s.r.o. z dôvodu premeny základného imania na eurá a mám ešte tento problém. V pôvodnej zakladateľskej listine mám tento text:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., trvale bytom ......
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich, pričom sa za spoločnosť podpisuje tak, že k vytlačenému, alebo akýmkoľvek spôsobom napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis.

Spolu s premenou základného imania však nahlasujeme aj zmenu trvalého pobytu tohto prvého konateľa (ktorý je naďalej konateľom) a súčasne sa mení aj spôsob, akým koná tento konateľ v mene spoločnosti.

A tu mi nie je jasné, či mám vyššie uvedenú časť znenia zakladateľskej listiny aktualizovať alebo nie. T.j. upraviť to napr. nasledovne:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., V SÚČASNOSTI trvale bytom NOVÝ TRVALÝ POBYT....
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich.

Prosím Vás poradíte mi s tým?

A prosím ešte posledná otázka - medzitým už máme v súčasnosti aj druhého konateľa (už je zapíasaný v OR SR), ale ten nemusí byť uvedený v súčasnom znení zakladateľskej listiny, však?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!
Kvietocek
20.07.09,04:40
Do OR sme dali suhlas aby nam OR prepocitala ZI na 6 desatinych miest. Je spravne ked v OR bude ZI na 6 desatinych miest a v UCT matematicky zaokruhlene na 2 desatine miesta?

Dakujem
Kvietocek
20.07.09,07:10
:confused:
Economic
20.07.09,08:30
Prosím Vás, poradíte mi ešte? Robím úplné znenie zakladateľskej listiny s.r.o. z dôvodu premeny základného imania na eurá a mám ešte tento problém. V pôvodnej zakladateľskej listine mám tento text:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., trvale bytom ......
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich, pričom sa za spoločnosť podpisuje tak, že k vytlačenému, alebo akýmkoľvek spôsobom napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis.

Spolu s premenou základného imania však nahlasujeme aj zmenu trvalého pobytu tohto prvého konateľa (ktorý je naďalej konateľom) a súčasne sa mení aj spôsob, akým koná tento konateľ v mene spoločnosti.

A tu mi nie je jasné, či mám vyššie uvedenú časť znenia zakladateľskej listiny aktualizovať alebo nie. T.j. upraviť to napr. nasledovne:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., V SÚČASNOSTI trvale bytom NOVÝ TRVALÝ POBYT....
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich.

Prosím Vás poradíte mi s tým?

A prosím ešte posledná otázka - medzitým už máme v súčasnosti aj druhého konateľa (už je zapíasaný v OR SR), ale ten nemusí byť uvedený v súčasnom znení zakladateľskej listiny, však?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!

V úplnom znení dáš v časti konateľovi : nie prvými konateľmi sú, ale iba konateľmi sú /vypíšeš aktuálny stav, t.j. oboch a so správnymi adresami/ . Použiješ tlačivo P/8 zmeny do OR, dáš v časti konateľa u toho kde sa mení bydlisko výmaz so starými údajmi a zápis s novými údajmi. Ak by niečo ešte, píš aj na môj mail ako je uvedený v mojom konte.
Economic
20.07.09,08:32
Prosím Vás, poradíte mi ešte? Robím úplné znenie zakladateľskej listiny s.r.o. z dôvodu premeny základného imania na eurá a mám ešte tento problém. V pôvodnej zakladateľskej listine mám tento text:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., trvale bytom ......
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich, pričom sa za spoločnosť podpisuje tak, že k vytlačenému, alebo akýmkoľvek spôsobom napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis.

Spolu s premenou základného imania však nahlasujeme aj zmenu trvalého pobytu tohto prvého konateľa (ktorý je naďalej konateľom) a súčasne sa mení aj spôsob, akým koná tento konateľ v mene spoločnosti.

A tu mi nie je jasné, či mám vyššie uvedenú časť znenia zakladateľskej listiny aktualizovať alebo nie. T.j. upraviť to napr. nasledovne:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., V SÚČASNOSTI trvale bytom NOVÝ TRVALÝ POBYT....
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich.

Prosím Vás poradíte mi s tým?

A prosím ešte posledná otázka - medzitým už máme v súčasnosti aj druhého konateľa (už je zapíasaný v OR SR), ale ten nemusí byť uvedený v súčasnom znení zakladateľskej listiny, však?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!

A zabudla som, keďže robíš zmeny zaplatíš aj súdny poplatok 66.- Eur, zmenu musia urobiť do 5 dní. K zmene toho bydliska dáš Vyhlásenie konateľa o zmene bydliska.
ELAST
20.07.09,09:34
V úplnom znení dáš v časti konateľovi : nie prvými konateľmi sú, ale iba konateľmi sú /vypíšeš aktuálny stav, t.j. oboch a so správnymi adresami/ . Použiješ tlačivo P/8 zmeny do OR, dáš v časti konateľa u toho kde sa mení bydlisko výmaz so starými údajmi a zápis s novými údajmi. Ak by niečo ešte, píš aj na môj mail ako je uvedený v mojom konte.

Ďakujem prenádherne za pomoc! Ja som to mala pôvodne tak, že som uviedla do zakladateľskej listiny súčasných konateľov (a nie prvých), ale potom mi to kolegyna vrátila, že v § 110 Obch.z. sa píše, ze spoločenská zmluva (teda aj zakladateľská listina) musí obsahovať PRVÝCH konateľov.

Prosím, Economic, ďakujem ti veľmi pekne za tvoju pomoc a chcela by som ťa poprosiť ešte o radu, ako mám kolegyni vysvetliť, že sa mýli a ja mám v spoločenskej zmluve (a zakladateľskej listine) uviesť súčasných konateľov?

Ďakujem veľmi pekne!
mi_ke
20.07.09,10:59
Ďakujem prenádherne za pomoc! Ja som to mala pôvodne tak, že som uviedla do zakladateľskej listiny súčasných konateľov (a nie prvých), ale potom mi to kolegyna vrátila, že v § 110 Obch.z. sa píše, ze spoločenská zmluva (teda aj zakladateľská listina) musí obsahovať PRVÝCH konateľov.

Prosím, Economic, ďakujem ti veľmi pekne za tvoju pomoc a chcela by som ťa poprosiť ešte o radu, ako mám kolegyni vysvetliť, že sa mýli a ja mám v spoločenskej zmluve (a zakladateľskej listine) uviesť súčasných konateľov?

Ďakujem veľmi pekne!

No ja budem suhlasit s Tvojou kolegynou, lebo presne ako citujes zakon obligatornou nalezitostou SZ alebo ZL su udaje o prvych konateloch pocas celeho trvania spolocnosti a to v pripade akychkolvek zmien SZ a po vypracovani uplneho znenia. Kedze sa vsak meni pocet konatelov, tak toho druheho treba samozrejme do uplneho znenia SZ doplnit...
ELAST
20.07.09,11:53
Prosím Vás, poradíte mi ešte? Robím úplné znenie zakladateľskej listiny s.r.o. z dôvodu premeny základného imania na eurá a mám ešte tento problém. V pôvodnej zakladateľskej listine mám tento text:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., trvale bytom ......
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich, pričom sa za spoločnosť podpisuje tak, že k vytlačenému, alebo akýmkoľvek spôsobom napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis.

Spolu s premenou základného imania však nahlasujeme aj zmenu trvalého pobytu tohto prvého konateľa (ktorý je naďalej konateľom) a súčasne sa mení aj spôsob, akým koná tento konateľ v mene spoločnosti.

A tu mi nie je jasné, či mám vyššie uvedenú časť znenia zakladateľskej listiny aktualizovať alebo nie. T.j. upraviť to napr. nasledovne:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., V SÚČASNOSTI trvale bytom NOVÝ TRVALÝ POBYT....
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich.

Prosím Vás poradíte mi s tým?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!

Mi_ke, prosím, a čo si potom myslíš o tomto?

Resp. prosím môžete mi poradiť ako mám postupovať pri uvedení prvého konateľa v súčasnom znení zakladateľskej listiny, ktorému sa teraz zmenilo bydlisko aj konanie v mene spoločnosti (už nie je potrebné k podpisu pripojiť obchodné meno...)?
ELAST
20.07.09,12:19
Mi_ke, prosím, a čo si potom myslíš o tomto?

Resp. prosím môžete mi poradiť ako mám postupovať pri uvedení prvého konateľa v súčasnom znení zakladateľskej listiny, ktorému sa teraz zmenilo bydlisko aj konanie v mene spoločnosti (už nie je potrebné k podpisu pripojiť obchodné meno...).

V tejto veci ma napadla napr. táto otázka - ako sa postupuje v prípade vyhotovenia súčasného znenia SZ alebo ZL vtedy, ak prvým konateľom spoločnosti bola fyzická osoba, ktorá už dávno bola odvolaná z funkcie konateľa.

Podľa § 110 Obch. z. ho musím stále uvádzať v ZL a SZ - ale musím o ňom aktualizovať údaje v ZL alebo SZ? Asi nie, však mi ich možno aj sám bývalý prvý konateľ odmiente poskytovať - z toho mi vyplýva, že o prvých konateľoch by mali ostať v ZL alebo SZ historické údaje (neaktualizované údaje a to aj v prípade zmeny ich priezviska, bysliska atď...).

Ale možno tomu prvému konateľovi (dnes už napr. bývalému konateľovi) vyplýva povinnosť informovať spoločnosť o tom, že sa jeho pobyt, priezvisko atď. zmenilo a musí sa aktualizovať SZ alebo ZL.

Ako je to, prosím Vás? :confused: Boli by ste takí milí a poradili nám?
mi_ke
20.07.09,13:18
V tejto veci ma napadla napr. táto otázka - ako sa postupuje v prípade vyhotovenia súčasného znenia SZ alebo ZL vtedy, ak prvým konateľom spoločnosti bola fyzická osoba, ktorá už dávno bola odvolaná z funkcie konateľa.

Podľa § 110 Obch. z. ho musím stále uvádzať v ZL a SZ - ale musím o ňom aktualizovať údaje v ZL alebo SZ? Asi nie, však mi ich možno aj sám bývalý prvý konateľ odmiente poskytovať - z toho mi vyplýva, že o prvých konateľoch by mali ostať v ZL alebo SZ historické údaje (neaktualizované údaje a to aj v prípade zmeny ich priezviska, bysliska atď...).

Ale možno tomu prvému konateľovi (dnes už napr. bývalému konateľovi) vyplýva povinnosť informovať spoločnosť o tom, že sa jeho pobyt, priezvisko atď. zmenilo a musí sa aktualizovať SZ alebo ZL.

Ako je to, prosím Vás? :confused: Boli by ste takí milí a poradili nám?

Kedze udaj o prvom konatelovi je obligatorny a je to stale ta ista osoba, tak by som dal: "Prvym konatelom spolocnosti je....atd." Pricom tym, ze sa mu zmenilo bydlisko a je to zapisovany udaj v OR, tak by som zmenil aj to. Zas netreba brat zakon (ô 110 OBZ) az tak striktne a bydlisko v pripade zmeny treba zmenit...No a druheho konatela das: "Odo dna xx.yy.2009 je dalsim konatelom spolocnosti atd"
Ak si sa pytal, co ak sa prvy konatel zmenil, ci treba udaje o jeho napr. bydlisku menit, aj ked uz bol odvolany...to by som nemenil. To uz sa to nezapisuje do OR, tak nie je treba.
ELAST
20.07.09,19:50
Kedze udaj o prvom konatelovi je obligatorny a je to stale ta ista osoba, tak by som dal: "Prvym konatelom spolocnosti je....atd." Pricom tym, ze sa mu zmenilo bydlisko a je to zapisovany udaj v OR, tak by som zmenil aj to. Zas netreba brat zakon (ô 110 OBZ) az tak striktne a bydlisko v pripade zmeny treba zmenit...No a druheho konatela das: "Odo dna xx.yy.2009 je dalsim konatelom spolocnosti atd"
Ak si sa pytal, co ak sa prvy konatel zmenil, ci treba udaje o jeho napr. bydlisku menit, aj ked uz bol odvolany...to by som nemenil. To uz sa to nezapisuje do OR, tak nie je treba.

Veľká vďaka za obrovskú pomoc!
Economic
21.07.09,04:01
V tejto veci ma napadla napr. táto otázka - ako sa postupuje v prípade vyhotovenia súčasného znenia SZ alebo ZL vtedy, ak prvým konateľom spoločnosti bola fyzická osoba, ktorá už dávno bola odvolaná z funkcie konateľa.

Podľa § 110 Obch. z. ho musím stále uvádzať v ZL a SZ - ale musím o ňom aktualizovať údaje v ZL alebo SZ? Asi nie, však mi ich možno aj sám bývalý prvý konateľ odmiente poskytovať - z toho mi vyplýva, že o prvých konateľoch by mali ostať v ZL alebo SZ historické údaje (neaktualizované údaje a to aj v prípade zmeny ich priezviska, bysliska atď...).

Ale možno tomu prvému konateľovi (dnes už napr. bývalému konateľovi) vyplýva povinnosť informovať spoločnosť o tom, že sa jeho pobyt, priezvisko atď. zmenilo a musí sa aktualizovať SZ alebo ZL.

Ako je to, prosím Vás? :confused: Boli by ste takí milí a poradili nám?

§ 110 sa týka spoločenskej zmluvy pri zakladaní eseročky a prvozápise spoločnosti. Po každej zmene spoločenskej zmluvy sú konatelia povinní podľa ust. § 141 ods. 3 Obchodného zákonníka vyhotoviť bez zbytočného odkladu úplné znenie spoločenskej zmluvy a toto úplné znenie spolu s návrhom na zmenu v osobách spoločníkov a listinami preukazujúcich zmenu zapísaných údajov do 30 dní od vzniku tejto zmeny doručiť obchodnému registru (ust. § 5 ods. 5 zákona č. 530/2003 Z.z. o obchodnom registri). Konatelia zodpovedajú za úplnosť a správnosť predkladaného úplného znenia spoločenskej zmluvy. Úplné znenie spoločenskej zmluvy sa registrovému súdu predkladá v 2 exemplároch (1 x do zbierky listín), pričom nie je potrebné aby podpisy konateľov boli úradne osvedčené.
Ja som úplné znenie ZL alebo SZ robila hádam už v stovke spoločnosti, ani raz ma neodmietli z dôvodu, že tam mali byť uvedení aj prví konatelia. Podľa mňa úplné znenie má kopírovať len aktuálny stav spoloč. zmluvy a nie tam uvádzať, kto tam bol kedysi.
Economic
21.07.09,04:04
Mi_ke, prosím, a čo si potom myslíš o tomto?

Resp. prosím môžete mi poradiť ako mám postupovať pri uvedení prvého konateľa v súčasnom znení zakladateľskej listiny, ktorému sa teraz zmenilo bydlisko aj konanie v mene spoločnosti (už nie je potrebné k podpisu pripojiť obchodné meno...)?


To podpisovanie môžeš zmeniť v úplnom znení, za podmienky, že ho schvaľuje valné zhromaždenie. Kde s vypíše bod : Valné zhromaždenie schvaľuje predložené znenie SZ. A v návrhu do OR to potom aj zmeníš podľa svojej potreby. Konanie menom spoločnosti sa tam zapisuje.
ELAST
21.07.09,10:01
Economic, ďakujem veľmi pekne za cenné a erudované rady!
januš1
21.07.09,10:22
Prosím Vás, poradíte mi ešte? Robím úplné znenie zakladateľskej listiny s.r.o. z dôvodu premeny základného imania na eurá a mám ešte tento problém. V pôvodnej zakladateľskej listine mám tento text:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., trvale bytom ......
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich, pričom sa za spoločnosť podpisuje tak, že k vytlačenému, alebo akýmkoľvek spôsobom napísanému obchodnému menu spoločnosti pripojí svoj podpis.

Spolu s premenou základného imania však nahlasujeme aj zmenu trvalého pobytu tohto prvého konateľa (ktorý je naďalej konateľom) a súčasne sa mení aj spôsob, akým koná tento konateľ v mene spoločnosti.

A tu mi nie je jasné, či mám vyššie uvedenú časť znenia zakladateľskej listiny aktualizovať alebo nie. T.j. upraviť to napr. nasledovne:

Za prvého konateľa spoločnosti zakladateľ ustanovil Ing. XY, nar. ...., r.č. ...., V SÚČASNOSTI trvale bytom NOVÝ TRVALÝ POBYT....
Konateľ koná za spoločnosť samostatne.
Konateľ zastupuje spoločnosť a podpisuje za ňu vo všetkých veciach jej sa týkajúcich.

Prosím Vás poradíte mi s tým?

A prosím ešte posledná otázka - medzitým už máme v súčasnosti aj druhého konateľa (už je zapíasaný v OR SR), ale ten nemusí byť uvedený v súčasnom znení zakladateľskej listiny, však?

Ďakujem Vám veľmi pekne za pomoc!

Vyberám z komentára k obch. zákonníku od Márie Patakyovej a kol. k § 110 ods. 1: „... SZ bude údaje o prvých konateľoch obsahovať počas celej existencie trvania spoločnosti, a to v prípade akýchkoľvek zmien SZ a po každom vypracovaní úplného znenia SZ. Z tohto charakteru údajov o prvých konateľoch spoločnosti potom vyplýva, že v prípade odvolania prvého alebo niektorého z prvých konateľov a vymenovaním na jeho miesto iného konateľa nedochádza ku zmene SZ, pretože obligatórnou náležitosťou SZ sú len údaje o prvých konateľoch a nie aj o ďalších konateľoch vymenovaných namiesto pôvodných – prvých konateľov. Pri takomto rozhodovaní o zmenách v osobách konateľov preto nedochádza ku zmene SZ a na takéto rozhodnutie VZ potom stačí jednoduchá nadpolovičná väčšina prítomných spoločníkov, pokiaľ SZ nevyžaduje vyšší počet...“

Vyberám tiež z publikácie od Imricha Feketeho Obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným, str. 92: „...V SZ sa uvádzajú údaje o prvých konateľoch. Údaje o konateľoch slúžia ako podklad pre zápis prvých konateľov spoločnosti do obchodného registra. Ďalší konatelia, ktorí budú ustanovení do funkcie po vzniku spoločnosti, sa už v SZ nemusia uvádzať.“

Inými slovami, údaje o prvých konateľoch sú povinnou náležitosťou SZ. Údaje o súčasných konateľoch môžu, ale tiež nemusia byť uvedené v SZ. Podstatné je, že sú zapísané v obchodnom registri. Podľa mňa tam teda stačí doplniť text, že spoločnosť má dvoch konateľov a upraviť spôsob konania za spoločnosť. Časť ohľadom prvého konateľa by som nechala bezo zmeny.

A teraz si vyber :D
ELAST
21.07.09,12:51
Vyberám z komentára k obch. zákonníku od Márie Patakyovej a kol. k § 110 ods. 1: „... SZ bude údaje o prvých konateľoch obsahovať počas celej existencie trvania spoločnosti, a to v prípade akýchkoľvek zmien SZ a po každom vypracovaní úplného znenia SZ. Z tohto charakteru údajov o prvých konateľoch spoločnosti potom vyplýva, že v prípade odvolania prvého alebo niektorého z prvých konateľov a vymenovaním na jeho miesto iného konateľa nedochádza ku zmene SZ, pretože obligatórnou náležitosťou SZ sú len údaje o prvých konateľoch a nie aj o ďalších konateľoch vymenovaných namiesto pôvodných – prvých konateľov. Pri takomto rozhodovaní o zmenách v osobách konateľov preto nedochádza ku zmene SZ a na takéto rozhodnutie VZ potom stačí jednoduchá nadpolovičná väčšina prítomných spoločníkov, pokiaľ SZ nevyžaduje vyšší počet...“

Vyberám tiež z publikácie od Imricha Feketeho Obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným, str. 92: „...V SZ sa uvádzajú údaje o prvých konateľoch. Údaje o konateľoch slúžia ako podklad pre zápis prvých konateľov spoločnosti do obchodného registra. Ďalší konatelia, ktorí budú ustanovení do funkcie po vzniku spoločnosti, sa už v SZ nemusia uvádzať.“

Inými slovami, údaje o prvých konateľoch sú povinnou náležitosťou SZ. Údaje o súčasných konateľoch môžu, ale tiež nemusia byť uvedené v SZ. Podstatné je, že sú zapísané v obchodnom registri. Podľa mňa tam teda stačí doplniť text, že spoločnosť má dvoch konateľov a upraviť spôsob konania za spoločnosť. Časť ohľadom prvého konateľa by som nechala bezo zmeny.

A teraz si vyber :D

Veľmi pekne ďakujem!

Uf, tak to nie je ľahké. Keby sa mi aspoň konanie pri to prvom konateľovi nezmenilo....

Myslíte, že bude problém, keď uvediem do súčasného znenia takéto články?

x. Prvým konateľom je Ing......, v čase založenia a vzniku spoločnosti trvale bytom........, v súčasnosti trvale bytom ............... v čase založenia a vzniku spoločnosti konateľ konal v mene spoločnosti tak, že...... V súčasnosti spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje konateľ samostatne.

x+1. Ďalším konateľom je Ing......, v súčasnosti trvale bytom ............... Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje konateľ samostatne.

A ešte raz Vám všetkým (mi_ke, economic, januš1) veľmi krásne ďakujem za cenné a odborné informácie! Obrovská vďaka!
emarosl
21.07.09,16:02
Prosím Vás, boli by ste takí zlatí a poradili mi? V spoločenskej zmluve nemám ani zmienku o žiadnych týchto "Zriaďovacích výdavkov, ktoré boli v minulosti vynaložené v slovenských korunách". Už som zistila, že je to preto, že naša s.r.o. bola založená v roku 1999 a vtedy to ešte nebolo v Obchodnom zákonníku. Ale môžete mi poradiť, či mám toto:

i) výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť,
j) predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti,

doplniť do súčasného znenia spoločenskej zmluvy? A potom to uvediem v Sk, keďže sa jedná o výdavky roku 1999, však?



No, podla prechodnych ustanoveni obchodneho zakonnika bolo treba obligatorne nalezitosti SZ doplnit a dosiahnut tak sulad s novelou OBZ, ucinnou od 1. februara 2004. Z toho vychadzajuc by som SZ o dane pismena doplnil, a tak ako pises v Sk...
My mame teraz riesit sro este z 1995, ktora ma este zakl. imanie 100 tis. SK, tak som zvedavy ci reg. sud vyrubi nejaku sankciu, lebo podla prechodnych ustanoveni bolo povinnostou prisposobit ustanovenia SZ donucovacim ustanoveniam OBZ.

Prosím, vyhotovujeme nové úplné znenie zakladateľskej listiny a do nej dopĺňam aj:

- základné imanie, vklad a splatenie vkladu v eurách ( premena bola urobená cez súhlas)
- výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (doteraz sme to nemali v ZL, lebo naša s.r.o. vznikla ešte pred rokom 2004 a zmenu zákona sme bohužial nezapracovali :mee: ),
- predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti (doteraz sme to nemali v ZL),
- vymazanie jedného predmetu činnosti (zanikol, lebo bol len na dobu určitú).

Prosím Vás, stačí poslať na OR len zápis na návrh zmien (navrhneme vymazat ten jeden predmet činnosti) a toto nové úplné znenie ZL (2x-jedno do zbierky) alebo máme ešte k tomu vyhotoviť aj rozhodnutie jediného spoločníka, ktorým schváli toto nové znenie zakladateľskej listiny?

Prosím, pomôžete nám?

Vopred pekne ďakujeme!
Economic
22.07.09,04:00
Prosím, vyhotovujeme nové úplné znenie zakladateľskej listiny a do nej dopĺňam aj:

- základné imanie, vklad a splatenie vkladu v eurách ( premena bola urobená cez súhlas)
- výhody poskytnuté osobám podieľajúcim sa na založení spoločnosti alebo na činnostiach smerujúcich k nadobudnutiu oprávnenia na jej činnosť (doteraz sme to nemali v ZL, lebo naša s.r.o. vznikla ešte pred rokom 2004 a zmenu zákona sme bohužial nezapracovali :mee: ),
- predpokladané náklady spoločnosti súvisiace so založením a vznikom spoločnosti (doteraz sme to nemali v ZL),
- vymazanie jedného predmetu činnosti (zanikol, lebo bol len na dobu určitú).

Prosím Vás, stačí poslať na OR len zápis na návrh zmien (navrhneme vymazat ten jeden predmet činnosti) a toto nové úplné znenie ZL (2x-jedno do zbierky) alebo máme ešte k tomu vyhotoviť aj rozhodnutie jediného spoločníka, ktorým schváli toto nové znenie zakladateľskej listiny?

Prosím, pomôžete nám?

Vopred pekne ďakujeme!

Pokiaľ už máte urobené Euro a to metódou súhlasu, tak na vymazanie predmetu treba urobiť VZ, kde sa konštatuje, že spoločnosť nebude vykonávať uvedenú činnosť.
V prípade, že nemáš v ZL ten odstavec s tými nákladmi, daj ako ďalší bod rokovania VZ schválenie úplného znenia, kde to už bude. Prvý krok s touto zápisnicou a živnostenské, na príslušný formulár, ktorý urobíš 2x, vypíšeš zrušenie, ten druhý potvrdený ŽR slúži ako doklad k vymazaniu predmetu z OR. Potom ideš na zápis zmien do OR - Návrh P/8, kolok 66.- Eur, k zápisnici2x, úplné znenie 2x a ten doklad. Ak v úplnom znení nemáš odsek tých nákladov pri vzniku spoločnosti, dopň tam jednoduch do záveru odsek a daj tam cca 665.- Eur.
Economic
22.07.09,04:02
Veľmi pekne ďakujem!

Uf, tak to nie je ľahké. Keby sa mi aspoň konanie pri to prvom konateľovi nezmenilo....

Myslíte, že bude problém, keď uvediem do súčasného znenia takéto články?

x. Prvým konateľom je Ing......, v čase založenia a vzniku spoločnosti trvale bytom........, v súčasnosti trvale bytom ............... v čase založenia a vzniku spoločnosti konateľ konal v mene spoločnosti tak, že...... V súčasnosti spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje konateľ samostatne.

x+1. Ďalším konateľom je Ing......, v súčasnosti trvale bytom ............... Spoločnosť zastupuje a za ňu podpisuje konateľ samostatne.

A ešte raz Vám všetkým (mi_ke, economic, januš1) veľmi krásne ďakujem za cenné a odborné informácie! Obrovská vďaka!


Samozrejme môže byť.
Economic
22.07.09,04:08
Vyberám z komentára k obch. zákonníku od Márie Patakyovej a kol. k § 110 ods. 1: „... SZ bude údaje o prvých konateľoch obsahovať počas celej existencie trvania spoločnosti, a to v prípade akýchkoľvek zmien SZ a po každom vypracovaní úplného znenia SZ. Z tohto charakteru údajov o prvých konateľoch spoločnosti potom vyplýva, že v prípade odvolania prvého alebo niektorého z prvých konateľov a vymenovaním na jeho miesto iného konateľa nedochádza ku zmene SZ, pretože obligatórnou náležitosťou SZ sú len údaje o prvých konateľoch a nie aj o ďalších konateľoch vymenovaných namiesto pôvodných – prvých konateľov. Pri takomto rozhodovaní o zmenách v osobách konateľov preto nedochádza ku zmene SZ a na takéto rozhodnutie VZ potom stačí jednoduchá nadpolovičná väčšina prítomných spoločníkov, pokiaľ SZ nevyžaduje vyšší počet...“

Vyberám tiež z publikácie od Imricha Feketeho Obchodná spoločnosť s ručením obmedzeným, str. 92: „...V SZ sa uvádzajú údaje o prvých konateľoch. Údaje o konateľoch slúžia ako podklad pre zápis prvých konateľov spoločnosti do obchodného registra. Ďalší konatelia, ktorí budú ustanovení do funkcie po vzniku spoločnosti, sa už v SZ nemusia uvádzať.“

Inými slovami, údaje o prvých konateľoch sú povinnou náležitosťou SZ. Údaje o súčasných konateľoch môžu, ale tiež nemusia byť uvedené v SZ. Podstatné je, že sú zapísané v obchodnom registri. Podľa mňa tam teda stačí doplniť text, že spoločnosť má dvoch konateľov a upraviť spôsob konania za spoločnosť. Časť ohľadom prvého konateľa by som nechala bezo zmeny.

A teraz si vyber :D

Výborný príspevok, no mám klientov, kde v 99% súčasne dochádza k odvolaniu konateľa, ale aj prevodu obchodného podielu, čím pristupuje nový spoločník. A poväčšine súčasne aj premena imania z Sk na Euro, ako aj zmena sídla, niekedy aj zmena obchodného mena. To už však zmeny spoločenskej zmluvy sú. Ja to do OR v praxi robím tak, že tam starého resp. prvého konateľa už neuvádzam, iba súčasného. V rámci celej SR mi to tak prechádza úplne v poriadku na všetkých registroch. Ani jeden sudca, resp. vyšší súdny tajomník mi podanie nevrátil, aby som tam doplnila aj prvého konateľa.
emarosl
22.07.09,13:02
Pokiaľ už máte urobené Euro a to metódou súhlasu, tak na vymazanie predmetu treba urobiť VZ, kde sa konštatuje, že spoločnosť nebude vykonávať uvedenú činnosť.
V prípade, že nemáš v ZL ten odstavec s tými nákladmi, daj ako ďalší bod rokovania VZ schválenie úplného znenia, kde to už bude. Prvý krok s touto zápisnicou a živnostenské, na príslušný formulár, ktorý urobíš 2x, vypíšeš zrušenie, ten druhý potvrdený ŽR slúži ako doklad k vymazaniu predmetu z OR. Potom ideš na zápis zmien do OR - Návrh P/8, kolok 66.- Eur, k zápisnici2x, úplné znenie 2x a ten doklad. Ak v úplnom znení nemáš odsek tých nákladov pri vzniku spoločnosti, dopň tam jednoduch do záveru odsek a daj tam cca 665.- Eur.

Dakujeme pekne za pomoc, Economic!

Este len pre upresnenie by sme sa chceli spytat:

Staci, ked bude v rozhodnuti jedineho spolocnika napisane, ze spolocnik suhlasi s predlozenym uplnym znenim ZL alebo je potrebne v rozhodnuti jedineho spolocnika vypisat vsetky zmeny ZL oproti povodnej ZL a ku kazdej zmene napisat, ze s nou spolocnik suhlasi?

Dakujem krasne!
Economic
23.07.09,04:09
Dakujeme pekne za pomoc, Economic!

Este len pre upresnenie by sme sa chceli spytat:

Staci, ked bude v rozhodnuti jedineho spolocnika napisane, ze spolocnik suhlasi s predlozenym uplnym znenim ZL alebo je potrebne v rozhodnuti jedineho spolocnika vypisat vsetky zmeny ZL oproti povodnej ZL a ku kazdej zmene napisat, ze s nou spolocnik suhlasi?

Dakujem krasne!

V tom rozhodnutí stačí rozhodnutie : že sa prijíma úplné znenie ZL, netreba to rozpisovať. Veď je tam aj tak sám.... No a keď by sa konalo riadne VZ s viacerými spoločníkmi, majú možnosť prečítať si ju, resp. konateľ, ktorý ho vyhotovil by im mal povedať, alebo upozrniť, aká zmena tam je aby vedeli o proti čomu je rozdiel a tak ho schváliť.
emarosl
23.07.09,06:44
V tom rozhodnutí stačí rozhodnutie : že sa prijíma úplné znenie ZL, netreba to rozpisovať. Veď je tam aj tak sám.... No a keď by sa konalo riadne VZ s viacerými spoločníkmi, majú možnosť prečítať si ju, resp. konateľ, ktorý ho vyhotovil by im mal povedať, alebo upozrniť, aká zmena tam je aby vedeli o proti čomu je rozdiel a tak ho schváliť.

Veeeeeľká vďaka, Economic! A prosím ťa, toto rozhodnutie jediného spoločníka nemusí mať overený podpis u notára, však? Rovnako ako nemusí mať overený podpis súčasné znenie ZL, však?
Economic
24.07.09,04:25
Veeeeeľká vďaka, Economic! A prosím ťa, toto rozhodnutie jediného spoločníka nemusí mať overený podpis u notára, však? Rovnako ako nemusí mať overený podpis súčasné znenie ZL, však?

Na rozhodnutí jediného spoločníka musí byť overený podpis spoločníka, ale urob ho na matrike tam je to za 0,5 Eura a u notára je to 2,80 Eura jeden podpis, čo je veľký rozdiel. Aj na návrhu do OR musí byť overený podpis konateľa. Na úplnom znení nemusí sa overovať, stačí iba podpísať.
emarosl
24.07.09,06:30
Na rozhodnutí jediného spoločníka musí byť overený podpis spoločníka, ale urob ho na matrike tam je to za 0,5 Eura a u notára je to 2,80 Eura jeden podpis, čo je veľký rozdiel. Aj na návrhu do OR musí byť overený podpis konateľa. Na úplnom znení nemusí sa overovať, stačí iba podpísať.

Ďakujeme veľmi pekne, múdry a super Economic!
Janinka
27.07.09,11:51
dobry den, je tu toho strasne vela a ja by som vas chcela poprosit o radu surne, mam s.r.o., jeden spolocnik, zmena ZI z 1500 000,- na Eur. V pripade ak by potreboval zmenit len ZI, staci napisat rozhodnutie spolocnika s uvedenim ZI v Eur a so ziadostou podat na OR? ALEBO je potrebne prepisat uplne znenie spolocenskej zmluvy a sumy zmenit na Eura a poziadat o novy ZL a ten odniest s rozhodnutim spolocnika na OR. ALEBO ak by chcel zaroven aj vyhodit niektory predmet cinnosti tak sa to da spojit aj s prepisom ZI? a volit ten druhy postup. Prosim o skoru odpoved, velmi pekne dakujem.
grammatika
27.07.09,12:13
dobry den, je tu toho strasne vela a ja by som vas chcela poprosit o radu surne, mam s.r.o., jeden spolocnik, zmena ZI z 1500 000,- na Eur. V pripade ak by potreboval zmenit len ZI, staci napisat rozhodnutie spolocnika s uvedenim ZI v Eur a so ziadostou podat na OR? ALEBO je potrebne prepisat uplne znenie spolocenskej zmluvy a sumy zmenit na Eura a poziadat o novy ZL a ten odniest s rozhodnutim spolocnika na OR. ALEBO ak by chcel zaroven aj vyhodit niektory predmet cinnosti tak sa to da spojit aj s prepisom ZI? a volit ten druhy postup. Prosim o skoru odpoved, velmi pekne dakujem.

1.Sprievodný list (1xposlat) (+1 pre firmu)
2. Návrh na zápis (1x poslat - treba overiť podpisy u notára) (+1 pre firmu ako kópia)
3. Zápisnica z MVZ resp. Rozhodnutie o zmene (2x treba poslať + treba overiť podpisy) (+1 pre firmu)
4. Spoločenská zmluva resp. Zakladateľská listina(2x treba poslať - netreba overovať podpisy) (+1 pre firmu)
Na ZL netreba nič meniť.
--
Janinka
27.07.09,12:28
jeeej dakujem za promtnu odpoved aj prilohy, len sa este chcem k SL opytat, ci je potrebne ju prepisat na Euro a datum zmenit ako, alebo prilozit tu povodnu aj s Sk. Podpisovana bola totiz v r. 2006.
Janinka
27.07.09,12:29
pardon k SZ nie Sl
grammatika
27.07.09,12:31
Treba ju prepísať na € a dať aktuálny dátum (dátum, kedy ju schváliš-pozri to rozhodnutie o zmene imania-tam schváliš i úplné znenie SZ)
Janinka
27.07.09,12:44
ok, rozumiem, dakujem pekne este raz velmi si mi pomohla. :)
Economic
28.07.09,03:39
ok, rozumiem, dakujem pekne este raz velmi si mi pomohla. :)

Rozhodne doporučím zaokrúhliť smerom nahor na celé Euro,lebo smerom nadol musíš zaokrúhliť na najbližší eurocent...
ELAST
29.07.09,07:05
Do OR sme dali suhlas aby nam OR prepocitala ZI na 6 desatinych miest. Je spravne ked v OR bude ZI na 6 desatinych miest a v UCT matematicky zaokruhlene na 2 desatine miesta?

Dakujem

Tak toto by aj nás zaujímalo. Prosím, nemáte s tým niekto skúsenosti alebo informácie od audítorov?

Ďakujeme krásne!
Economic
30.07.09,04:16
Tak toto by aj nás zaujímalo. Prosím, nemáte s tým niekto skúsenosti alebo informácie od audítorov?

Ďakujeme krásne!

Dostala som tlmočene vyjadrenie od klientky jedného nemenovaného daňového úradu, ktoré znelo asi v tom zmysle, že DÚ trvá na súlade zapísaného ZI a vedeného v účtovníctve, t.z. buď na celé eurá, alebo údajne najviac na 2 desatinné miesta. Inak v praxi som sa nestretla zatiaľ so žiadnym stanoviskom okrem tohto.
Hansa
05.08.09,10:54
Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!
mi_ke
05.08.09,12:33
Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!

Treba Ti Rozhodnutie statutatneho organu o premene na svk na euro, cestne vyhlasenie o zmene bydliska konatela, uplne znenie SZ a zmenovy formular č. 8 ak ide o sro
Economic
06.08.09,03:47
Prosím o radu:
-keďže do konca roka musia slov. firmy všetky svoje vklady a kapitál previesť na EUR a uviesť túto zmenu v obchodnom registri a taktiež chce firma vykonať zmenu bydliska konateľa v obchodnom registri, aké podklady je k tomu treba?

Ide o to, že kolega tvrdí niečo iné, účtovníčka niečo iné, právnik umrel, takže to ostáva visieť.

Vopred ďakujem!

Ak je to pre Vás náročné, ja sa týmito službami zaoberám profesionálne, môžem zrealizoať vyhotovenie všetkých dokumentov. Pozor na ohlásenie zmeny TP konateľa na živnostenskom, aby nebolo neskoro. Radi dávajú pokuty. Je dôležité od kedy ho má uvedený nový v OP.
ELAST
07.08.09,15:55
Dostala som tlmočene vyjadrenie od klientky jedného nemenovaného daňového úradu, ktoré znelo asi v tom zmysle, že DÚ trvá na súlade zapísaného ZI a vedeného v účtovníctve, t.z. buď na celé eurá, alebo údajne najviac na 2 desatinné miesta. Inak v praxi som sa nestretla zatiaľ so žiadnym stanoviskom okrem tohto.


Ďakujem pekne. My máme základné imanie na šesť desatinných miest (na základe rozhodnutia vedenia) a ja to mám teraz zaúčtovať :confused: No fakt neviem ako dosiahnúť súlad medzi ZI a zaúčtovanou hodnotou ZI :confused:

Zatiaľ som to urobila tak, že som ZI v sume 6 638,783775 EUR zaokrúhlila na 2 des. miesta, t.j.na sumu 6 638,78 EUR, a tak to mám zaúčtované. Myslíte, že môžem za to dostať pokutu?

Ďakujem krásne za rady!
Economic
08.08.09,04:23
Ďakujem pekne. My máme základné imanie na šesť desatinných miest (na základe rozhodnutia vedenia) a ja to mám teraz zaúčtovať :confused: No fakt neviem ako dosiahnúť súlad medzi ZI a zaúčtovanou hodnotou ZI :confused:

Zatiaľ som to urobila tak, že som ZI v sume 6 638,783775 EUR zaokrúhlila na 2 des. miesta, t.j.na sumu 6 638,78 EUR, a tak to mám zaúčtované. Myslíte, že môžem za to dostať pokutu?


Ďakujem krásne za rady!


Neľakaj sa, to bolo len tlmočené. Mne kým niekto priamo z DÚ nepovie, že je to zle, nič si z toho nerobím. Ale aj tak všetkým mojim klientom zaokrúhľujem imanie smerom na hor a na celé Euro z viacerých dôvodov už tu v tejto téme písané. So zaokrúhlením na dol je to komplikovanejšie.
Myslím, že na pokutu to určite nie je.
ELAST
09.08.09,10:22
Neľakaj sa, to bolo len tlmočené. Mne kým niekto priamo z DÚ nepovie, že je to zle, nič si z toho nerobím. Ale aj tak všetkým mojim klientom zaokrúhľujem imanie smerom na hor a na celé Euro z viacerých dôvodov už tu v tejto téme písané. So zaokrúhlením na dol je to komplikovanejšie.
Myslím, že na pokutu to určite nie je.

Ďakujem krásne, Economic! Si perfektná!
sybila3
09.08.09,13:34
konečne som sa dostala k vypisovaniu tlačiva na premenu imania. Mám dvoch spoločníkov, každý 50 %. Takže 100.000 - výmaz u každého a zápis 3.320. Je to dobre, čo k tomu treba ešte zaslať?
mi_ke
09.08.09,15:55
konečne som sa dostala k vypisovaniu tlačiva na premenu imania. Mám dvoch spoločníkov, každý 50 %. Takže 100.000 - výmaz u každého a zápis 3.320. Je to dobre, čo k tomu treba ešte zaslať?

Rozhodnutie statutarneho organu o premene na euro, kde tiez uvedies odkial si prostriedky na zaokruhlenie nahor vzala a uplne znenie spolocenskej znluvy
Economic
10.08.09,07:57
Rozhodnutie statutarneho organu o premene na euro, kde tiez uvedies odkial si prostriedky na zaokruhlenie nahor vzala a uplne znenie spolocenskej znluvy

To od kiaľ na to zaokrúhlenie sa zoberú peniaze nikoho nezaujíma, nie je to tam treba dávať. Je to len účtovná záležitosť.
mi_ke
10.08.09,10:25
To od kiaľ na to zaokrúhlenie sa zoberú peniaze nikoho nezaujíma, nie je to tam treba dávať. Je to len účtovná záležitosť.

kazdy mame svoj styl :) Ja sa snazim dodrzat zakon...
sybila3
11.08.09,07:34
ahojte, no vyhrabala som z archívu spoločenskú zmluvu, takže ju mám celú prepísať a sumy prepočítať na euro a zaokrúhlenie ako? prosím poraďte. Idem zatiaľ prepisovať.
sybila3
11.08.09,09:00
Teraz som sa dostala k sume, že základné imanie je 200.000, nahradím sumou 6640, tak ako bude v prílohe P 29, alebo na desatinné miesta? prosím poraďte.
sybila3
11.08.09,09:10
poradí niekto, prosím, je to súrne, a môžem pri prepisovaní spoločenskej zmluvy aj niečo meniť, napríklad pravopis?
Kvietocek
11.08.09,10:10
Do OR sme dali suhlas aby nam OR prepocitala ZI na 6 desatinych miest. Je spravne ked v OR bude ZI na 6 desatinych miest a v UCT matematicky zaokruhlene na 2 desatine miesta?

Dakujem
mi_ke
11.08.09,10:11
Menis vklady a zakl. imanie. Zaokruhlit ich mozes na najblizsie euro, ale len ked zaokruhlujes nahor. Ak zaokruhlujes nadol, tak najviac na dve desatinne miesta. Zaokruhlujes tak, ze najskor vykonas premenu vkladov a tie nasledne scitas takze dostanes zakl. imanie, no ak by som vychadzal, ze Tvoja sro je jednoosobova a vklad je v nej 200 000 tis., tak nemozes dostat 6640 €, ibaze by si zvysila zakl. imanie rozhodnutim VZ. Pretoze po prepocte a zaokruhleni danej sumy Ti to vychadza 6639 €!
V SZ pravopisne upravy robit podla mna mozes, ale ziadne upravy, ktore by sa tykali udajov resp. jednotlivych ustanoveni SZ. Na to treba robit bud rozhodnutia VZ resp. dodatky k SZ.
Kvietocek
11.08.09,10:35
Musi suma ktora je v OR sediet so sumou v uct? Ak vyplnim papier aby mi prepocet urobil OR tak ZI budem mat na 6 desatiných miest.
V UCT vsak mam KZ len na 2 desatine miesta na vsetkych uctoch. Ako mam spravit to ZI? Mam ho nechat v UCT na tych 6 miest alebo matematicky zaokruhlit v UCT na 2 miesta?