scan718
16.12.09,07:23
děkuji, ano bavíme se o s.r.o. Jako příloha k přeměně spoločníka z s.r.o. na a.s. stačí výpis z obchodního rejstříku ? - jak musí být starý- myslím ten výpis, a stačí kopie, nebo musí být ověřená?
Majka
16.12.09,06:40
Riadky musia byť všetky !


to som nezrozumintelne asi napisala,opravila som ten prispevok, ospravedlnujem sa
Economic
16.12.09,06:43
děkuji, ano bavíme se o s.r.o. Jako příloha k přeměně spoločníka z s.r.o. na a.s. stačí výpis z obchodního rejstříku ? - jak musí být starý- myslím ten výpis, a stačí kopie, nebo musí být ověřená?

Podľa mňa v takomto prípade môže stačiť kópia aj neoverená, veď si to vedia v ich softvéri overiť, či je to pravda....
M7771
16.12.09,07:03
asi to sem nepatri ale potrebujem pomoc:

Zo zavierky 2008 som zistil ze sme nevytvorili rezer. fond zo zisku hoci zisk bol v spol zmluve mame povinnost tak urobit co s tym teraz je za to nejaka sankcia ? kontroluje sa to niekde

dakujem za pripadnu odpoved
Economic
16.12.09,07:06
asi to sem nepatri ale potrebujem pomoc:

Zo zavierky 2008 som zistil ze sme nevytvorili rezer. fond zo zisku hoci zisk bol v spol zmluve mame povinnost tak urobit co s tym teraz je za to nejaka sankcia ? kontroluje sa to niekde

dakujem za pripadnu odpoved

Vytvoriť ho v nasledujúcom roku. Nemyslím, že by to niekto kontroloval. Jedine že by audit ? Opravte ma, ak sa mýlim.
Majka
16.12.09,07:20
Vytvoriť ho v nasledujúcom roku. Nemyslím, že by to niekto kontroloval. Jedine že by audit ? Opravte ma, ak sa mýlim.


my mame v jednej firme povinnost auditu, jeden rok zabudla uctovnicka vytvorit RF tak nasledujuci vytvorila aj za predchadzajuci, zacutovala to dvomi cislami aby bolo rozlisenie v akych sumach, prave v tom roku bola aj dan.kontrola na dan z prijmu, do zapisu dali pripomienku ale bolo to bez pokuty.
Majka
16.12.09,07:23
[QUOTE=Economic;1235449]Na námietkách sa neoveruje podpis a na novom návrhu overiť.[/QUOTE

vypisem to nanovo + doplnim riadky kt. mi chybali a teda netreba uz overovat podpis
asi to poslem postou nakolko su velke rady na podatelniach vcera to bolo na 1h 20min. cakania
Majka
16.12.09,07:24
v mojom pripade je to namietka tak staci len vypisat tlacivo a podat prip.poslat ano?

inac tie prispevky sa tu zvlastnym sposobom posuvaju vsimla som si to tiez ....
bobytk
16.12.09,07:49
[QUOTE=Majka;1235453]
na aku adresu to treba poslat? Patrime pod Zilinu, je tato adresa spravna?
Obchodný register
Okresný súd Žilina
Hviezdoslavova ul. 28
010 59 Žilina
januš1
16.12.09,08:04
Ja som robila úplné znenie stovkám firiem a pri zmene konateľov som tam prvých konateľov nenechávala, iba tých, ktorí sú aktuálni. A predpokladané náklady tiež prepočítavam a zaokrúhľujem ani jeden takýto návrh mi neodmietli. Úplné znenie kopíruje naozaj súčasný stav v takom prípade a všetko v aktuálnej mene.

Keď píšeš, že Ti doteraz žiaden návrh neodmietli, to hovorí len o tom, že si ho mala vyplnený správne a príslušnú zmenu si správne zapracovala do spoločenskej zmluvy. V obchodnom registri kontrolujú celú SZ iba v prípade prvého zápisu, pokiaľ sa však zapisuje iba následná zmena, tak kontrolujú už iba menenú časť SZ. Za správnosť ostatných častí zodpovedá štatutárny orgán, nie obchodný register. Čiže aj keby si urobila neoprávnené zásahy do SZ, obchodný register to kontrolovať nebude a návrh Ti nevráti.

Čo sa týka prvých konateľov, podľa § 110 ods. 1, písm. e) Obchodného zákonníka musí spoločenská zmluva s.r.o. obsahovať „mená a bydliská a rodné čísla prvých konateľov spoločnosti a spôsob, akým konajú v mene spoločnosti...“ Znie to možno čudne, ale prví konatelia musia byť v SZ uvedení povinne, zatiaľ čo súčasní konatelia iba fakultatívne. Súčasní konatelia musia byť povinne zapísaní v obchodnom registri, nemusia však byť uvedení v SZ.

Ohľadom prepočtu predpokladaných nákladov snáď len toľko, že generálny zákon vyžaduje premeniť na eurá iba vklady do imania a základné imanie. Pre ich premenu sú stanovené presné pravidlá a postupy. Pre ostatné číselné údaje v SZ platí § 9 ods. 2 generálneho zákona: „Peňažné údaje v slovenskej mene, ktoré sú uvedené vo všeobecne záväzných právnych predpisoch, ... a iných právnych úkonoch, ostatných právnych dokumentoch... sa odo dňa zavedenia eura považujú za peňažné údaje v eurách, a to v prepočte a so zaokrúhlením podľa konverzného kurzu, tohto zákona a ďalších pravidiel pre prechod na euro...“ Keďže sa tieto údaje v súčasnosti automaticky považujú za peňažné údaje v eurách, je zbytočné a okrem toho aj nepresné premieňať ich na eurá a zaokrúhľovať podľa pravidiel, ktoré platia výlučne pre premenu vkladov do imania a základného imania (v prípade s.r.o.).

Economic, viem, že chceš ľuďom pomôcť a zjednodušiť im prácu, ale myslím si, že niekedy je lepšie odkázať ich priamo na zákon, nech sa v tom zorientujú aj sami. Príp. čerpať aj z iných zdrojov, než len zo svojich skúseností. Je naozaj vzácne stretnúť sa s človekom, ktorý chce veci aj rozumieť, nielen ich automaticky prebrať. Mám na mysli M771 a to bol naozaj jediný dôvod, prečo som sa do tejto témy ešte zapojila. Pretože si myslím, že aj tak si to nakoniec budeš robiť po svojom.
Kiež by som sa mýlila...
Majka
16.12.09,10:50
podla mna economic je jeden z vela fantastickych poradakov kt. ak pride niekto ako je napr M771 alebo ja a nepozname celu legislativu pytame sa konkretne na radu jednotlivych riadkov, problemov dobre padne rychla rada ako co treba vypisat,vyplnit kde sa to da najst.... zakony si vie kazdy nastudovat ale ak zufalo v nich tapa a nie je si isty spyta sa na konkretnu vec ja ocenujem strucne rady nie odkazy na zakony, toto je porada kde s ludia radia. mimotemy
scan718
16.12.09,11:50
potřebuji poradit s přílohou "zakladatelskou listinou". Ta se přepisuje, tak jak byla a mění se zde pouze částka z SKK na EUR, a pokud bylyl od té doby změny sídla , konatelou, spoločníkov - toto se píše v aktuálním stavu, nebo to co bylo v původní listině.
Economic
16.12.09,17:37
potřebuji poradit s přílohou "zakladatelskou listinou". Ta se přepisuje, tak jak byla a mění se zde pouze částka z SKK na EUR, a pokud bylyl od té doby změny sídla , konatelou, spoločníkov - toto se píše v aktuálním stavu, nebo to co bylo v původní listině.

Musí tam byť aktuálny stav, t.z. aktuálne sídlo aj peňažné hodnoty.
jholubok
16.12.09,19:15
dnes mi zavolala šéfka, že mám pripraviť dokumenty na zmenu Skk na €, celý deň študujem čo mám vlastne spraviť lebo nemám ani šajnu čo odo mňa chce. Mám na Vás veľkú prosbu, či som tie Vaše príspevky pochopila správne. Sú dvaja konatelia, takže im pripravím P29 (tu musia podpísať a overiť), rozhodnutie o premene (stačí keď to podpíše jeden?) a zmenenú spoločenskú zmluvu. Alebo sa mýlim? Vopred veľká vďaka
domenico.office
16.12.09,19:42
Z rád Economic:
Ak sú dvaja alebo viacerí spoločníci:
Premena :
zápisnica z VZ alebo rozhodnutie
konateľa s povinnosťou informovať spoločníkov o premene /musí sa zachovať pomer hlasovania/
+ úplné znenie spoločenskej zmluvy+ P/29

úplné znenia sa neoverujú iba podpisujú konateľom
rozhodnutia sa overujú
Návrh na premenu - konateľ /konatelia ak konajú spoločne/ overiť
Laura1
16.12.09,20:26
Zdravím Vás,
prosím, potrebujem pomoc - ako zmeniť zakladateľskú listinu na EUR ak v roku 2003 ZI tvoril aj nepeňažný vklad - osobný automobil, ktorý už dávno nefiguruje vo firme.
Ďakujem
viktorpp
16.12.09,22:14
Tymto chcem podakovat vsetkym PORADCOM hlavne Economic, dnes som bol v registri odovzdat dokumenty, hned mi to tam skontrolovala mila teta a potvrdila ze je vsetko v poriadku, keby to nahodou niekomu pomohlo tak davam taky kratky konkretny sumar:
sro, dvaja konatelia (konaju samostatne), premena na euro:

1x Navrh P/29 s overenym podpisom jedneho z konatelov, ktory je zaroven navrhovatel v tomto navrhu.
- overeny podpis

2x Spolocenska zmluva- uplne znenie (prepocitane vklady spolocnikov, ZI, pozmenene hlasovanie: 1 hlas za kazdych 100 Eur, a naklady na zalozenie spolocnosti takisto preratane na euro)
- netreba overovat podpisy

2x zapisnica z Val. zhromazdenia kde doslo k rozhodnutiu o premene.
- netreba overovat podpisy

takze este raz dakujem Porade a Economic :)
Adula
17.12.09,07:26
Chcem sa spýtať, pri zmene spoločenskej zmluvy, keď sú traja spoločníci, tak ju musia podpísať všetci traja, alebo stačí len 1 konateľ, ktorý má právo konať v mene spoločnosti sám? A ešte na rozhodnutí z Valného takisto stačí len 1 konateľ?
Economic
17.12.09,07:34
Chcem sa spýtať, pri zmene spoločenskej zmluvy, keď sú traja spoločníci, tak ju musia podpísať všetci traja, alebo stačí len 1 konateľ, ktorý má právo konať v mene spoločnosti sám? A ešte na rozhodnutí z Valného takisto stačí len 1 konateľ?

Úplné znenie stačí keď podpíše konateľ, neoveruje
share
17.12.09,09:53
Zda sa, ze tato diskusia mnohym pomohla, vratane mna. Dakujem prispievatelom.

Iba v jednej veci sa mi zda rozpor. Ako mozem ako konatel rozhodnut o zmenach spolocenskej zmluvy v inych clankoch? Vklady a ZI samotne - to je jasne. Ale co ked mame v dalsich clankoch tiez sumy v SKK (napr. suhlas spolocnika s urcitymi ukonmi...) a tiez hlasovanie (zmena zo 120+80 hlasov po starom na ine)... a tiez napr. ze vklad pri znizeni ZI nesmie klesnut pod 750 eur (predtym 30.000 sk) - ved toto uz nesuvisi s premenou na euro, ale so zmenou Obch. zak.

Nie su toto nahodou uz zmeny nad ramec premeny menovitej hodnoty podla general. zakona (na ktore je opravneny konatel)?

Dakujem.
jholubok
17.12.09,10:17
do P/29 dávam ako navrhovateľa, jedného zo spoločníkov alebo názov "sro"
Economic
17.12.09,10:30
Zda sa, ze tato diskusia mnohym pomohla, vratane mna. Dakujem prispievatelom.

Iba v jednej veci sa mi zda rozpor. Ako mozem ako konatel rozhodnut o zmenach spolocenskej zmluvy v inych clankoch? Vklady a ZI samotne - to je jasne. Ale co ked mame v dalsich clankoch tiez sumy v SKK (napr. suhlas spolocnika s urcitymi ukonmi...) a tiez hlasovanie (zmena zo 120+80 hlasov po starom na ine)... a tiez napr. ze vklad pri znizeni ZI nesmie klesnut pod 750 eur (predtym 30.000 sk) - ved toto uz nesuvisi s premenou na euro, ale so zmenou Obch. zak.

Nie su toto nahodou uz zmeny nad ramec premeny menovitej hodnoty podla general. zakona (na ktore je opravneny konatel)?

Dakujem.

K tomu len toľko : Zmeny v spoloč. zmluve súvisiace s prechodom na Euro pokiaľ nemenia rozhodovanie VZ čo sa týka hlasovacích práv ako ich vlastníckych práv sa nepovažuje za zmenu spoločenskej zmluvy. Musí byť však zachovaný pomer vkladov a pôvodných hlasov.
JAJA11
17.12.09,10:51
Ja som dala názov firmy :-)
azla
17.12.09,16:55
Tiež nad tým rozmýšľam a našla som toto:

http://www.porada.sk/1022352-post412.html


Ako Ste to uvádzali ? (komu to už prešlo )

- firma ?
- konateľ ?
- oboje ?
Economic
17.12.09,16:59
do P/29 dávam ako navrhovateľa, jedného zo spoločníkov alebo názov "sro"

1. riadok názov, sídlo spoločnosti, druhý riadok konateľ a údaje na neho...
Economic
17.12.09,17:00
Tiež nad tým rozmýšľam a našla som toto:

http://www.porada.sk/1022352-post412.html


Ako Ste to uvádzali ? (komu to už prešlo )

- firma ?
- konateľ ?
- oboje ?


Všade dávam oboje a hladko mi to v rámci celej SR prechádza.
Adula
18.12.09,06:04
Ked sú dvaja konatelia a 3 spoločníci, musí byť zápisnica z valného zhromaždenia alebo stačí rozhodnutie spoločníka-konateľa o premene, ktorý môže rozhodovať sám?
Economic
18.12.09,06:09
Ked sú dvaja konatelia a 3 spoločníci, musí byť zápisnica z valného zhromaždenia alebo stačí rozhodnutie spoločníka-konateľa o premene, ktorý môže rozhodovať sám?

Ak sú viacerí bolo by lepšie to urobiť VZ, ale dá sa to aj rozhodnutím konateľa, za predpokladu, že koná samostatne...
Adula
18.12.09,06:24
A môžem normálne nápísať, že rozhodnutie spoločníka spoločnosti v zmysle §132 Obchodného zákonníka, ktorý vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia? Môžem tam použiť takúto vetu?
Economic
18.12.09,06:35
A môžem normálne nápísať, že rozhodnutie spoločníka spoločnosti v zmysle §132 Obchodného zákonníka, ktorý vykonáva pôsobnosť valného zhromaždenia? Môžem tam použiť takúto vetu?

tento text v prípade jednosobovky áno
Adula
18.12.09,06:38
Pre economic: Poslala som Vám niečo cez súkromné správy, môže to tak byť?
Adula
18.12.09,06:42
Takže dám len rozhodnutie spoločníka spoločnosti a potom, že spoločník rozhodol a uvediem o premene, žiadne §, však?
alfafin1
18.12.09,17:44
Robil uz niekto z poradakov aj premenu menovitych hodnot ZI v a.s. ? Vie mi niekto v strucnosti napisat zhrnutie, ako to uskutocnil ?

Predpokladam, ze je potrebne na OS OR dorucit:

1. Navrh P29 (1x sud - osvedcujem, 1x firma) - vyplnam iba:
- Zakladne imanie - napr. zapis 33 200 EUR, vymaz 1 000 000 SKK
- Rozsah splatenia ZI - napr. zapis 33 200 EUR, vymaz 1 000 000 SKK
- Schvalena vyska ZI - napr. zapis 33 200 EUR, vymaz 1 000 000 SKK
- Menovita hodnota akcie - napr. zapis 332 EUR, vymaz 10 000 SKK

2. Rozhodnutie statutarneho organu (2x sud - osvedcujem, 1x firma)
- rozhodnem o zmene menovitej hodnoty akcie z 10 000 SKK na 332 EUR
- pocet akcii 100 ks, tzn. rozhodneme o zmene ZI z 1 000 000 SK na 33 200 EUR (100ks akcii x 332 EUR/akcia)

3. Zakladatelska zmluva + stanovy (2x sud, 1x firma) :
- upravim ZI z 1 000 000 SKK na 33 200 EUR
- upravim menovitu hodnotu akcie z 10 000 SKK na 332 EUR
- pocet akcii 100ks
- upravim emisny kurz akcie z 10 000 SKK na 332 EUR
- upravim penazny vklad 1. zakladatela pri 50ks akcii, z 500 000 SKK na 16 600 EUR
- upravim penazny vklad 2. zakladatela pri 50ks akcii, z 500 000 SKK na 16 600 EUR

Nasledne posielam:
4. Oznamenie emitenta CDCP o premene menovitej hodnoty cennych papierov...

Je to spravne ? Budem vdacny kazdej rade.

Pripadny vzor navrhu a rozhodnutia pre a.s. by mi znacne pomohol urobit si uceleny obraz o premene v a.s..
lejka
21.12.09,07:35
Prosím Vás, ak dávam Súhlas s metódodou P30 a sú 2 konatelia /konajú samostatne/, treba overiť podpisy oboch konateľov, alebo stačí 1? Ďakujem
GabikaR
21.12.09,11:23
Prosim poradte mi. Chcem urobit premenu, ale zistila som, ze spolocnicka ma v OR este uvedene rodne priezvisko aj staru adresu, musim teda najskor urobit tuto zmenu, a ak ano akym sposobom a kolko to bude na OR stat, alebo to mozem urobit v jednom spolu s premenou a ako navrh podat P29? Dakujem pekne za pomoc
JarkaL
21.12.09,11:40
Prosím Vás, ak dávam Súhlas s metódodou P30 a sú 2 konatelia /konajú samostatne/, treba overiť podpisy oboch konateľov, alebo stačí 1? Ďakujem

Stačí jeden.
PinkPelikan
22.12.09,08:02
Dobry den,

ak je upravena zakladatelska zmluva s premenou menovitych hodnot na EUR, na konci davame datum ku ktoremu bola zmluva opravena? teda napr dnesny?
potom v rozhodnuti o premene hodnoty je ( bola zalozena firma XXX, zakladatelskou zmluvou zo dna,...) mam dat datum ktory?

dakujem
cloverdale
22.12.09,11:33
Dobrý deň,
ohľadom premeny ZI na EUR, v spoločenskej zmluve boli za začiatku dvaja spoločníci po 100 000,-SK - premena 3 320 EUR, dokopy to dáva 6 640 EUR. Ale aktuálne je iba jeden spoločník - 200 000,-SK - po prepočte a zaokrúhlení 6 639 EUR. Môžu byť v SZ takto uvedené hodnoty, alebo musím prispôsobiť ZI jedného spoločníka na 6 640 EUR ??? Ď
Economic
22.12.09,12:12
Stačí jeden.

Jedine ak konajú spoločne, musia dvaja, inak stačí jeden.
Economic
22.12.09,12:14
Dobrý deň,
ohľadom premeny ZI na EUR, v spoločenskej zmluve boli za začiatku dvaja spoločníci po 100 000,-SK - premena 3 320 EUR, dokopy to dáva 6 640 EUR. Ale aktuálne je iba jeden spoločník - 200 000,-SK - po prepočte a zaokrúhlení 6 639 EUR. Môžu byť v SZ takto uvedené hodnoty, alebo musím prispôsobiť ZI jedného spoločníka na 6 640 EUR ??? Ď

Ak je teraz už iba jeden spoločník, tak 6 639.-, Inak by to bolo zvýšenie ZI.
Economic
22.12.09,12:15
Dobry den,

ak je upravena zakladatelska zmluva s premenou menovitych hodnot na EUR, na konci davame datum ku ktoremu bola zmluva opravena? teda napr dnesny?
potom v rozhodnuti o premene hodnoty je ( bola zalozena firma XXX, zakladatelskou zmluvou zo dna,...) mam dat datum ktory?

dakujem

Oba dátumy zhodné, nakoľko v rozhodnutí by malo byť okrem iného schválenie úplného znenia.
Economic
22.12.09,12:16
Prosim poradte mi. Chcem urobit premenu, ale zistila som, ze spolocnicka ma v OR este uvedene rodne priezvisko aj staru adresu, musim teda najskor urobit tuto zmenu, a ak ano akym sposobom a kolko to bude na OR stat, alebo to mozem urobit v jednom spolu s premenou a ako navrh podat P29? Dakujem pekne za pomoc


Dá sa to všetko urobiť v jednej zmene, ak to podáme elektronicky, súdny poplatok je vo výške 50 %, teda 33.- Eur, ak to podáš papierovo klasicky, súdny poplatok je 66.- a efekt je rovnaký.
Pidgey
23.12.09,11:50
Prosim o pomoc/radu. Mozno to tu uz bolo niekde pisane, zial neviem to najst. Sme srocka, 2 majitelia, kazdy moze konat samostatne. Chceme dat suhlas na automaticky prepocet ZI, cize mi staci vyplnit formular P30, a overit jeden - moj podpis a poslat to na OS. Je tam ale este cast prilohy - je tam potrebne prikladat nejake prilohy,alebo staci iba odoslat toto jedine tlacivo?
Vopred Vam dakujem za odpoved.
petrako
23.12.09,20:29
:-) mna zaujima ci Navrhovatel je osoba opravnena konat alebo sa vypni nazov firmy?
Co som cital na webe ORSK, vo vysvetleni sa uvadza ze netreba prilohy k Suhlasu. Bude ich treba v priebehu dvoch rokov pri zapise zmien, vratane tej o prepocte ZI
Economic
26.12.09,07:51
Prosim o pomoc/radu. Mozno to tu uz bolo niekde pisane, zial neviem to najst. Sme srocka, 2 majitelia, kazdy moze konat samostatne. Chceme dat suhlas na automaticky prepocet ZI, cize mi staci vyplnit formular P30, a overit jeden - moj podpis a poslat to na OS. Je tam ale este cast prilohy - je tam potrebne prikladat nejake prilohy,alebo staci iba odoslat toto jedine tlacivo?
Vopred Vam dakujem za odpoved.

Ak teraz urobíte iba súhlas, do 2 rokov musíte tak či tak doplniť čo treba. Ak môžem doporučiť, radšej urobiť riadnu premenu teraz.
No ak sa predsa len rozhodnete pre súhlas, na teraz netreba prílohy žiadne.
Economic
26.12.09,07:53
:-) mna zaujima ci Navrhovatel je osoba opravnena konat alebo sa vypni nazov firmy?
Co som cital na webe ORSK, vo vysvetleni sa uvadza ze netreba prilohy k Suhlasu. Bude ich treba v priebehu dvoch rokov pri zapise zmien, vratane tej o prepocte ZI

Bude treba, nakoľko nebudete mať súlad v spoločenskej zmluve s tým, čo je zapísané do OR. To bude treba urobiť. Preto doporučujem teraz urobiť riadnu premenu aj dokumentami. V budúcnosti sa Vám to môže vypomstiť v podobe odmietnutia iného zápisu.
domenico.office
26.12.09,11:17
bystricanko
27.12.09,16:08
ahojte, ja by som chcel iba vediet, ci existuje nejaka povinnost urobit tuto premenu do konca roka? Ja osobne musim okrem zmeny zakladneho imania urobit aj zmenu svojho bydliska, takze nemozem vyuzit ten zjednoduseny a bezplatny zapis. Povodne som si myslel, ze je uplne jedno, ci to urobim teraz alebo v januari, ze aj tak za to zaplatim rovnaky poplatok, ale prave som dostal reklamnu ponuku od jednej firmy, ktora tvrdi, ze ak to neurobim do konca roka, tak za to budu sankcie. za usmernenie vopred dakujem
Economic
27.12.09,16:17
ahojte, ja by som chcel iba vediet, ci existuje nejaka povinnost urobit tuto premenu do konca roka? Ja osobne musim okrem zmeny zakladneho imania urobit aj zmenu svojho bydliska, takze nemozem vyuzit ten zjednoduseny a bezplatny zapis. Povodne som si myslel, ze je uplne jedno, ci to urobim teraz alebo v januari, ze aj tak za to zaplatim rovnaky poplatok, ale prave som dostal reklamnu ponuku od jednej firmy, ktora tvrdi, ze ak to neurobim do konca roka, tak za to budu sankcie. za usmernenie vopred dakujem

Súd by mohol uložiť pokutu za nesplnenie, keby na to prišiel, no podľa mňa na to ani 1 sudca, alebo vyšší súdny úradník nebude mať čas, pretože podaní je veľa a nestíhajú.
Je pravda že samotný zápis premeny je už iba do 31. 12. 2009 bezplatný. No ak tam máš zmenu bydliska, to je už spoplatnený zápis, či teraz alebo v januári a ten sa môže podľa mňa podať aj začiatkom januára. Môžeš však ušetriť 50 % na súdnom poplatku, keď chceš. Poplatok je naozaj rovnaký, či robíš jednu zmenu v s.r.o. alebo 10 naraz.
bystricanko
27.12.09,17:15
nerozumiem... ako mozem usetrit 50 % na sudnom poplatku, ked tato zmena stoji aj teraz aj v januari 66 €... alebo mi niečo ušlo?
Economic
27.12.09,17:18
nerozumiem... ako mozem usetrit 50 % na sudnom poplatku, ked tato zmena stoji aj teraz aj v januari 66 €... alebo mi niečo ušlo?

No predsa keď sa celé podanie urobí elektronicky. Vtedy sa platí 33.- Eur prevodom na účet štátnej pokladnice na základe výzvy súdu. To platí aj teraz o ušetrení súdneho poplatku, či za zmenu tak ako aj za prvozápis. Tam je úspora ešte väčšia. /Na miesto 331,50 Eur sa zaplatí prevodom 165,75 Eur/
bystricanko
27.12.09,17:30
No predsa keď sa celé podanie urobí elektronicky. Vtedy sa platí 33.- Eur prevodom na účet štátnej pokladnice na základe výzvy súdu. To platí aj teraz o ušetrení súdneho poplatku, či za zmenu tak ako aj za prvozápis. Tam je úspora ešte väčšia. /Na miesto 331,50 Eur sa zaplatí prevodom 165,75 Eur/
no to ano :-) za vydanie zaruceneho elektronickeho podpisu dam minimalne 150 € a vdaka tomu usetrim 33 € :-) ale chapem, ze pre niekoho, kto ma toho viac, to moze byt zaujimave... kazdopadne dakujem
Economic
27.12.09,17:33
no to ano :-) za vydanie zaruceneho elektronickeho podpisu dam minimalne 150 € a vdaka tomu usetrim 33 € :-) ale chapem, ze pre niekoho, kto ma toho viac, to moze byt zaujimave... kazdopadne dakujem

Ten zaručený podpis predsa nemusíš Ty vlastniť, môže Ti to podať niekto iný, kto ho má. A aj tak to môže byť zaujímavé.
Pidgey
27.12.09,19:38
Dakujem za odpovede. Teraz si dam iba suhlas na automaticky prepocet. Menili sme bydlisko, a cakame na doklady, takze by sme aj tak museli davat dalsiu zmenu v buducom roku....
Prajem pekne sviatky.
Viera1000
27.12.09,20:24
Môzete mi niekto skontrolovať prepočet?
Traja spoločníci.
Výška ZI 200000 SK
Spoločník A - 80000 Sk - 2655,51 €
Spoločník B - 60000 Sk - 1991,63 €
Spoločník C - 60000 Sk - 1991,63 €
Spolu 200000 Sk - 6638,77€

Alebo radšej zvoliť na 6 desatinných miest
Ďakujem
Economic
28.12.09,05:15
Môzete mi niekto skontrolovať prepočet?
Traja spoločníci.
Výška ZI 200000 SK
Spoločník A - 80000 Sk - 2655,51 €
Spoločník B - 60000 Sk - 1991,63 €
Spoločník C - 60000 Sk - 1991,63 €
Spolu 200000 Sk - 6638,77€

Alebo radšej zvoliť na 6 desatinných miest
Ďakujem

Môže byť. U všetkých máš zaokrúhlené nadol. O.K.
coro
28.12.09,13:15
Ahojte,
Prepáčte prosím že sa vrátim k najjednoduchšiemu spôsobu, ale pokročilý dátum už asi nedáva priestor na špekulácie čo je výhodnejšie a čo všetko sa dá urobiť naraz. Čítam tému už tretí raz a stále mi nie to je jasné, stále sa pridávajú poznámky ako urobiť ešte toto a ešte tamto...

Prosím, napíšte niekto presne čo je minimálna(!) povinnosť pre konateľa, ktorú musí urobiť do 31.12.2009.

- Stačí vyplniť tlačivo 30, overiť ho u notára (1x? 2x?), zabaliť do obálky a poslať doporučene na OR do 31.12.2009(vrátane?) ?
V tom tlačive sa vyplní
--adresa súdu
--oddiel a vložka č. tej s.r.o.
--"Navrhovateľ" sa dá názov firmy do 1. riadku a konateľa do 2. riadku
--Prílohy: NIČ ???
--Obchodná spoločnosť - vyplním názov
--Osoba oprávnená: vyplním konateľa a dám overiť notárovi

Ten výpis s informatívnymi hodnotami, netreba priložiť? Úplné znenie ZL sa potom len priloží do zbierky, alebo sa prípadne priloží hneď ako príloha (neoverené len podpísané)? Ďakujem všetkým za podporu a dúfam že niekto napíše jednoznačnú odpoveď.
imerika
28.12.09,15:31
Prepáč, že sa starám, ale podľa mňa (názor účtovníčky) je číry nezmysel dávať automatickú premenu na 6 desatinných miest (lebo potom súčet vkladov spoločníkov určite nedá celé základné imanie), keď premena na zaokrúhlené EUR je tiež v celku jednoduchá a dá sa tiež bezplatne zapísať.
Tu je zápisnica, ktorú používam ja a k tomu treba už len úlné znenie spol zmluvy, čo by nemal byť problém ak ju máš v PC
Formulár P29-EURO je zverejnený, stačí ho vyplniť - nemáš s tým viac ako pol hodinku roboty.
imerika
28.12.09,15:33
Konateľkou s.r.o. ABC bolo zvolané dňa 15.12..2009 valné zhromaždenie spoločnosti XXXX s.r.o. , s nasledovným programom:
1.Otvorenie schôdze, schválenie programu, zapisovateľa a overovateľa zápisnice
2.Návrh rozhodnutia o premene vkladov spoločníkov
3.Ostatné zmeny v spoločenskej zmluve
4.Rôzne
5.Uznesenie
6.Záver

k bodu 1)
1.prítomní: ABC, spoločník a konateľ
DEF, spoločník
FGH, spoločník
2.navrhovaný program bol všetkými účastníkmi schválený
3.zapisovateľom bol zvolený: FGH
4.overovateľom zápisnice bol zvolený: ABC

k bolu 2)
V súvislosti s prechodom SR na menu EURO odo dňa 1.1.2009 je potrebné menovité hodnoty vkladov tvoriacich podiel na základnom imaní EDUMA s.r.o. premeniť na menu EURO. Dohodou spoločníkov bolo odsúhlasené, že pri premene menovitej hodnoty vkladov sa použije metóda premeny „zdola nahor“ so spôsobom zaokrúhlenia nahor, teda jednotlivé vklady spoločníkov budú zaokrúhlené na celé euro nasledovným spôsobom:
ABC 100.000 Sk / 30,1260 = 3319,39 €, t.j. po zaokrúhlení 3320 €
DEF 50.000 Sk / 30,1260 = 1659,70 €, t.j. po zaokrúhlení 1660 €
FGH 50.000 Sk / 30,1260 = 1659,70 €, t.j. po zaokrúhlení 1660 €, t.j. celkom základné imanie spoločnosti bude po prepočte 6.640 € a rozdiel z prepočítania vlastného imania bude uhradený z vlastných zdrojov spoločnosti.

k bodu 3 a 4)
Z dôvodu zmeny jednotlivých ustanovení Obchodného zákonníka platných od 1.1.2009 týkajúcich sa spoločnosti odsúhlasili spoločníci zmeny jednotlivých ustanovení spoločenskej zmluvy na zapracovanie do do dodatku č. 1 k spoločenskej zmluve.V náväznosti na toto rokovanie predložila konateľka spoločnosti XXXX s.r.o., ABC spoločníkom na schválenie dodatok č. .... k spoločenskej zmluve, vyhotovený dňa 15.12.2009.



k bodu 5)
UZNESENIA VALNÉHO ZHROMAŽDENIA:

1.Predložený program zhromaždenia bol jednohlasne schválený.

2.Predložený dodatok č. ... k spoločenskej zmluve vyhotovený dňa 15.12.2009 , ktorým sa vykonáva premena vkladov spoločníkov a výška základného imania na menu EURO, menia sa ustanovenia spoločenskej zmluvy, ktoré sú dotknuté prechodom na menu EURO, bol jednohlasne valným zhromaždením schválený a konateľka bola poverená vyhotovením úplného znenia spoločenskej zmluvy a vykonaním zápisu odsúhlasených zmien do obchodného registra.

3.Zápisnica z valného zhromaždenia sa vyhotovuje v 3 rovnopisoch.

k bodu 6)
Rokovanie valného zhromaždenia ukončila konateľka ABC poďakovaním za účasť na zhromaždení.

Banská Bystrica, 15.12.2009
coro
28.12.09,15:58
Ďakujem za odpoveď, ale keďže ide o sro s jediným spoločníkom, nevidím s premenou podľa tlačiva 30 žiadny problém a tých 6 desatinných miest mi tam vôbec nevadí..

Ide mi o to že by na to mal stačiť jediný súhlas konateľa a nič viac. Len mi nie je jasné či to je naozaj všetko čo treba poslať - vyzerá to tak že aj ano.
Melnick
28.12.09,20:46
Ahojte,
Prepáčte prosím že sa vrátim k najjednoduchšiemu spôsobu, ale pokročilý dátum už asi nedáva priestor na špekulácie čo je výhodnejšie a čo všetko sa dá urobiť naraz. Čítam tému už tretí raz a stále mi nie to je jasné, stále sa pridávajú poznámky ako urobiť ešte toto a ešte tamto...

Prosím, napíšte niekto presne čo je minimálna(!) povinnosť pre konateľa, ktorú musí urobiť do 31.12.2009.

- Stačí vyplniť tlačivo 30, overiť ho u notára (1x? 2x?), zabaliť do obálky a poslať doporučene na OR do 31.12.2009(vrátane?) ?
V tom tlačive sa vyplní
--adresa súdu
--oddiel a vložka č. tej s.r.o.
--"Navrhovateľ" sa dá názov firmy do 1. riadku a konateľa do 2. riadku
--Prílohy: NIČ ???
--Obchodná spoločnosť - vyplním názov
--Osoba oprávnená: vyplním konateľa a dám overiť notárovi

Ten výpis s informatívnymi hodnotami, netreba priložiť? Úplné znenie ZL sa potom len priloží do zbierky, alebo sa prípadne priloží hneď ako príloha (neoverené len podpísané)? Ďakujem všetkým za podporu a dúfam že niekto napíše jednoznačnú odpoveď.

Tiež idem nie mojou vinou na poslednú chvíľu riešiť premenu menovitej hodnoty do OR - súhlasom na formulári 30. Nedávam žiadne prílohy, formulár vyplním 1x a posielam konateľom na overenie podpisov. Rozhodnutie o zmene a zapracovanie zmien do ZL by som ani v najlepšom sne nestihla.:mee:
Milujem takéto nepredvídané "kšefty". Nemám totiž nervy z ocele.:o
optimistka
29.12.09,07:13
ahojte, dumam nad formulárom P08, okrem zmeny skk na euro mením aj zápis trvalého bydliska spoločníkov, konateľov
vyplnam len to, čo sa mení, alebo všetky kolonky ??
okrem toho urobim zapisnicu z VZ, v ktorej bude zmienka aj o zmene skk na euro, urobim uplne nove znenie spol. zmluvy ??
1x návrh, overené podpisy
2x zapis z VZ, overené podpisy
2x spol. zmluva, bez overených podp.

????
Economic
29.12.09,09:53
ahojte, dumam nad formulárom P08, okrem zmeny skk na euro mením aj zápis trvalého bydliska spoločníkov, konateľov
vyplnam len to, čo sa mení, alebo všetky kolonky ??
okrem toho urobim zapisnicu z VZ, v ktorej bude zmienka aj o zmene skk na euro, urobim uplne nove znenie spol. zmluvy ??
1x návrh, overené podpisy
2x zapis z VZ, overené podpisy
2x spol. zmluva, bez overených podp.

????

Vyplňuješ tie strany, kde je zmena - teda spoločníci na komplet, konatelia na komplet, imanie.
K zmene trvalého bydliska nezabudni na Vyhlásenie... - overiť
na zápisnici sa podpisy nemusia overovať, tak isto ani na úplnom znení.
imerika
29.12.09,10:20
k zmene sídla som potrebovala vyhlásenie konateľa o zmene jeho trvalého bydliska - notársky overené
v P08 vypĺňaš to čo sa mení, t.j. tie kolonky zaškrtneš krížikom a vyplníš výmaz a zápis
prílohy boli 2x zápisnica z VZ, 2x úplné znenie SZ, 1x vyhlásenie konateľa, kolok
Economic
29.12.09,10:23
k zmene sídla som potrebovala vyhlásenie konateľa o zmene jeho trvalého bydliska - notársky overené
v P08 vypĺňaš to čo sa mení, t.j. tie kolonky zaškrtneš krížikom a vyplníš výmaz a zápis
prílohy boli 2x zápisnica z VZ, 2x úplné znenie SZ, 1x vyhlásenie konateľa, kolok

Pozor k zmene sídla spoločnosti treba nájomná zmluva alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti, k zmene trvalého bydliska vyhlásenie. Súdny poplatok máš možnosť buď kolok v hodnote 66.- Eur, alebo elektronické podanie a 33.- Eur úhrada prevodom na účet.
sybila3
29.12.09,11:10
na prvýkrát nám chýbala v zápisnici konkrétna suma, tak nam napísali, že keď opravíme nám to zapíšu, podali sme odvolanie opravili zápisnicu, ešte 4.11. odoslali ale doteraz neprišla žiadna odpoveď ani nemáme premenu zapísanú. Mám čakať, alebo znova to neprešlo?
Economic
29.12.09,11:13
na prvýkrát nám chýbala v zápisnici konkrétna suma, tak nam napísali, že keď opravíme nám to zapíšu, podali sme odvolanie opravili zápisnicu, ešte 4.11. odoslali ale doteraz neprišla žiadna odpoveď ani nemáme premenu zapísanú. Mám čakať, alebo znova to neprešlo?

Na takto všeobecne napísané neviem odpovedať, musím presne vedieť čo bolo v odmietntutí a podľa toho viem poradiť, čo treba opraviť. Bolo treba nie odvolanie, ale podať námietku a napraviť to čo vytkli ako vadu. No musím mať presné znenie z odmietačky, aby som mohla poradiť. 4. 11 ???? To by už muselo prejsť, to bola zmena alebo iba premena z Sk na Euro ???
sybila3
29.12.09,12:38
jedna dobrá poraďáčka mi to opravila, možno si to bola aj ty, presne som to napísala podľa toho ale zatiaľ neviem, či to prešlo alebo nie. dík
Economic
29.12.09,12:44
jedna dobrá poraďáčka mi to opravila, možno si to bola aj ty, presne som to napísala podľa toho ale zatiaľ neviem, či to prešlo alebo nie. dík

Tak sa kľudne informuj na informačnom oddelení, mali by Ti povedať, v akom je to štádiu. U nás v BB povedia, nerobia s tým nijaké caviky. Kež by také babenky boli všade....
optimistka
29.12.09,13:11
economic
v príspevku 1563 píšeš o vyhlásení - overiť
to je čo ??
mám potvrdenia z MsU o trvalom pobyte spoločnkov, konateľov
to priložím a ten kolok mám lepiť alebo len prispinkujem ????
dakujem
kapadelta
29.12.09,14:21
Mám otázočku. Návrh na premenu ZI sme podali v mesiaci november, ale do dnešného dňa premenu nemáme ešte urobenú. Chcem sa spýtať, ak to súd nestihne zaevidovať do 31.12., dúfam, že sa to nebude brať, že sme si svoju povinnosť nesplnili?
JarkaL
29.12.09,14:25
Rozhodujúci je dátum Vášho podania, takže sa neboj.
kapadelta
29.12.09,14:28
Rozhodujúci je dátum Vášho podania, takže sa neboj.
To si ma veľmi potešila. Ďakujem.
Rozalka
29.12.09,14:51
mimotemy
Len tak som si klikla na ORSR, aby som preverila stav premeny imania mojich klientov.
Dve firmy (tí istí majitelia) si zadali asi o automatickú premenu, pretože majú svoje vklady vyčíslené na 6 des. miest. Ak sčítam jednotlivé vklady, nedáva to súčet na celkové ZI.
Juj, by som najradšej povedala: "no neny sú to barany?"
Našťastie ostatní sú "v richtigu", len jedna firma sa asi ešte nezobudila.
alma170
29.12.09,15:21
skontrolujte prosím:
vklad spoločníka 98.000,- Sk prepočet na Eur zdola nahor 3254 Eur?
PersonalTrend
30.12.09,03:53
Ak teraz urobíte iba súhlas, do 2 rokov musíte tak či tak doplniť čo treba. Ak môžem doporučiť, radšej urobiť riadnu premenu teraz.
No ak sa predsa len rozhodnete pre súhlas, na teraz netreba prílohy žiadne.

dobry prepacte aoe mám v tom velky gulas, sef poslal len suhlas na premenu. onedhlo budeme musiet dat zmeny ohladom sidla spolocnosti a to mozeme urobit na zaklade toho, ze teraz bolo poslanené len ten suhlas? Ake dokumenty budememe musiet doplnit do 2 rokov?

dakujem za odpoved!
Economic
30.12.09,05:59
dobry prepacte aoe mám v tom velky gulas, sef poslal len suhlas na premenu. onedhlo budeme musiet dat zmeny ohladom sidla spolocnosti a to mozeme urobit na zaklade toho, ze teraz bolo poslanené len ten suhlas? Ake dokumenty budememe musiet doplnit do 2 rokov?

dakujem za odpoved!

Zápisnicu z VZ a akutálne úplné znenie treba doložiť. No to splníš, keď budeš robiť zmenu sídla, nakoľko pri každej zmene je spoločnosť povinná toto urobiť.
Economic
30.12.09,06:01
skontrolujte prosím:
vklad spoločníka 98.000,- Sk prepočet na Eur zdola nahor 3254 Eur?

O.K.
Economic
30.12.09,06:02
mimotemy
Len tak som si klikla na ORSR, aby som preverila stav premeny imania mojich klientov.
Dve firmy (tí istí majitelia) si zadali asi o automatickú premenu, pretože majú svoje vklady vyčíslené na 6 des. miest. Ak sčítam jednotlivé vklady, nedáva to súčet na celkové ZI.
Juj, by som najradšej povedala: "no neny sú to barany?"
Našťastie ostatní sú "v richtigu", len jedna firma sa asi ešte nezobudila.

Preto vždy všetkým doporučujem zaokrúhliť vklady na celé Euro. Máme potom po starostiach.
Economic
30.12.09,06:07
economic
v príspevku 1563 píšeš o vyhlásení - overiť
to je čo ??
mám potvrdenia z MsU o trvalom pobyte spoločnkov, konateľov
to priložím a ten kolok mám lepiť alebo len prispinkujem ????
dakujem

Ná návrhu hore je miesto, tam sa kolky lepia. K tomu vyhláseniu asi toľko, že keď máš potvrdenie z MsU, nemusíš dávať Vyhlásenie. To sa dáva vtedy, keď dávaš zapísať do OR údaj, ktorý nevyplýva z iných príloh.
alma170
30.12.09,06:48
Práve som poslala návrh so všetými prílohami na OR a ďakujem všetkým prispievateľom k tejto téme, hlavne Economic za vecné a stručné informácie.
PersonalTrend
30.12.09,09:53
Zápisnicu z VZ a akutálne úplné znenie treba doložiť. No to splníš, keď budeš robiť zmenu sídla, nakoľko pri každej zmene je spoločnosť povinná toto urobiť.


moc krát ďakujem každému poraďákovi a hlavne to že ste nám ušetrili zopár eur!
Economic
30.12.09,16:03
moc krát ďakujem každému poraďákovi a hlavne to že ste nám ušetrili zopár eur!

A vieme aj ako ušetriť 50 % na súdnom poplatku....
ZuzanaP
04.01.10,09:07
Dostali sme odmietnutie zápisu premeny ZI z dôvodu zaokrúhlenia.

ZI máme Sk 200 000,--, z čoho 1 spoločník Sk 170 000,--, druhý Sk 30 000,--.

ZI som premenila:
Sk 170 000,-- = € 5 642,97
Sk 30 000,-- = € 995,82

spolu € 6 638,79

Poradíte mi prosím v čom mám chybu? Ďakujem
Economic
04.01.10,09:12
Dostali sme odmietnutie zápisu premeny ZI z dôvodu zaokrúhlenia.

ZI máme Sk 200 000,--, z čoho 1 spoločník Sk 170 000,--, druhý Sk 30 000,--.

ZI som premenila:
Sk 170 000,-- = € 5 642,97
Sk 30 000,-- = € 995,82

spolu € 6 638,79

Poradíte mi prosím v čom mám chybu? Ďakujem

Pretože na najbližší eurocent sa zaokrúhľuje smerom nadol !!! Preto som vždy všetkým odporúčala zaokrúhliť to radšej na celé Euro smerom nahor !!! Teda 5 642,96 a 995,81 = 6 638,77
RenataK
04.01.10,09:14
Dostali sme odmietnutie zápisu premeny ZI z dôvodu zaokrúhlenia.

ZI máme Sk 200 000,--, z čoho 1 spoločník Sk 170 000,--, druhý Sk 30 000,--.

ZI som premenila:
Sk 170 000,-- = € 5 642,97 5 642,96
Sk 30 000,-- = € 995,82 995,81

spolu € 6 638,79 6638,77

Poradíte mi prosím v čom mám chybu? Ďakujem
Červeným sú sumy pri spôsobe zaokrúhľovania dole čo je zrejme tvoj prípad.
ZuzanaP
04.01.10,09:17
Pretože na najbližší eurocent sa zaokrúhľuje smerom nadol !!! Preto som vždy všetkým odporúčala zaokrúhliť to radšej na celé Euro smerom nahor !!! Teda 5 642,96 a 995,81 = 6 638,77


A keď som to zaokrúhlila nahor, to zrejme nemôže byť... Čo mám teraz spraviť? Na súd sa nedá dovolať. Ďakujem
Economic
04.01.10,09:20
A keď som to zaokrúhlila nahor, to zrejme nemôže byť... Čo mám teraz spraviť? Na súd sa nedá dovolať. Ďakujem

Urobiť mimoriadne valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať na základe odmietnutia vykonať premenu a tam to uviesť presne a doložiť aj úplné znenie s opravenou výškou vkladov a ZI.
ZuzanaP
04.01.10,09:21
Urobiť mimoriadne valné zhromaždenie, ktoré sa bude konať na základe odmietnutia vykonať premenu a tam to uviesť presne a doložiť aj úplné znenie s opravenou výškou vkladov a ZI.

A zase to dať overiť? A poslať bez kolkov?
ZuzanaP
04.01.10,09:34
Ešte si prosím overiť:
Sk 100 000,--, z toho splatené Sk 70 000,-- a Sk 30 000,--

Sk 70 000,-- = € 2 323,57
Sk 30 000,-- = € 995,81
Sk 100 000,-- = € 3 319,38

Mám to správne?
Economic
04.01.10,09:37
A zase to dať overiť? A poslať bez kolkov?

Ak išlo iba o premenu, žiadne kolky, ide to v rámci prvého konania.
ZuzanaP
04.01.10,09:39
Ak išlo iba o premenu, žiadne kolky, ide to v rámci prvého konania.


A overiť podpisy treba? Opravím zápisnicu z valného zhromaždenia, spoločenskú zmluvu aj ten návrh na zmenu? A vypisujem aj tlačivo námietky k odmietnutiu zápisu?

Dávali sme aj zmenu na zápis výšky imania. Doplňali sme ho do výšky Sk 200 000,--
Economic
04.01.10,15:43
A overiť podpisy treba? Opravím zápisnicu z valného zhromaždenia, spoločenskú zmluvu aj ten návrh na zmenu? A vypisujem aj tlačivo námietky k odmietnutiu zápisu?

Dávali sme aj zmenu na zápis výšky imania. Doplňali sme ho do výšky Sk 200 000,--

Takže návrh bol spoplatnený. Urobíš to formou Námietok, a keď bola chyba aj v návrhu, zápisnica sa neoveruje, ani úplné znenie nie, iba nový návrh na zápis zmien do OR. Hlavný dokument Námietka a prílohy : 2x nová zápisnica, 2x úplné znenie a 1x nový návrh
Economic
04.01.10,15:47
Ešte si prosím overiť:
Sk 100 000,--, z toho splatené Sk 70 000,-- a Sk 30 000,--

Sk 70 000,-- = € 2 323,57
Sk 30 000,-- = € 995,82
Sk 100 000,-- = € 3 319,39

Mám to správne?

Opravila som červeným ..... tých 30 000.- predstavuje výšku splatenia pravda ? Ak áno, tak by to takto mohlo byť. To zaokrúhlenie nadol sa týka výšky vkladu jednotlivého spoločníka nie rozsahu splatenia podľa mňa. Tu vidno, že ozaj ľahšia je voľba zdola nahor a na celé Euro /nič v zlom/
nika.sum
04.01.10,16:13
Ahoj, robila som s Vasou pomocou pre 3 firmy premenu. Este v oktobri som odovzdala naraz 2 firmy. Jedna firma ma spravenu premenu k 26.11.09 a druha este vobec nie, tretia to davala neskoro, tak je jasne ze este nie. Ale tie dve to davali naraz, na sud v BA. Firme co to este neurobili, nic neprislo zo sudu, ze by tam bola chyba, myslite ze vzhladom na mnozstvo prace, je normalne ked jednej to pride a druhej nie?
Economic
04.01.10,16:41
Ahoj, robila som s Vasou pomocou pre 3 firmy premenu. Este v oktobri som odovzdala naraz 2 firmy. Jedna firma ma spravenu premenu k 26.11.09 a druha este vobec nie, tretia to davala neskoro, tak je jasne ze este nie. Ale tie dve to davali naraz, na sud v BA. Firme co to este neurobili, nic neprislo zo sudu, ze by tam bola chyba, myslite ze vzhladom na mnozstvo prace, je normalne ked jednej to pride a druhej nie?

Áno je to možné. Na samotnú premenu nie je žiadna lehota, to môže trvať naozaj dlho. Záleží to od toho, koľko práce má sudca, ktorému vec pripadla. Ak to náhodou neprejde, určite niečo príde vtedy zo súdu. Treba byť zatiaľ kľudní a nestresovať sa. Vy ste si zákonnú povinnosť splnili. Buďte teda trpezliví.
nika.sum
04.01.10,16:44
Dakujem velmi pekne za upokojenie, dufam, ze to bude OK.
Economic
04.01.10,16:48
Dakujem velmi pekne za upokojenie, dufam, ze to bude OK.

Ak to bolo robené podľa mojich odporúčaní a na základe mojich nadobudnutých skúseností, určite áno. Už mi prešla zhruba stovka podaní v obchodných registroch v rámci celej SR, čo sa týka premeny, nehovorím o iných komplikovanejších zmenách.
Majka
04.01.10,18:21
tiez cakam do dnesneho dna nebolo zrealizovane a podala som to 10.12.na OR v BA.
Economic
04.01.10,18:24
tiez cakam do dnesneho dna nebolo zrealizovane a podala som to 10.12.na OR v BA.

Opäť iba trpezlivosť treba. Majú toho vážne veľmi veľa...
Majka
04.01.10,18:30
Opäť iba trpezlivosť treba. Majú toho vážne veľmi veľa...


to si viem predstavit stacilo mi vidiet ked som sla okol tie sory v podatelni cely december...
Btw. economic dakujem za rady aj ostatnym tu na porade tu firmu kt. som menila ZI+sidlo firmy+adresy konatelov uz mam zrealizovane, na prvy krat to nepreslo chybali nejake udaje nevypisane v navrhu dolozili sme to nanovo a uz to preslo, takze naozaj ked sa robi aj ina zmena ako ZI spracuju navrh do 8prac. dni .
Economic
04.01.10,19:19
to si viem predstavit stacilo mi vidiet ked som sla okol tie sory v podatelni cely december...
Btw. economic dakujem za rady aj ostatnym tu na porade tu firmu kt. som menila ZI+sidlo firmy+adresy konatelov uz mam zrealizovane, na prvy krat to nepreslo chybali nejake udaje nevypisane v navrhu dolozili sme to nanovo a uz to preslo, takze naozaj ked sa robi aj ina zmena ako ZI spracuju navrh do 8prac. dni .

Presne tak spoplatnené zmeny musia urobiť maximálne do 30 dní tie, ktoré obsahujú premenu + iné zmeny ku tomu. Pokiaľ sa robí akákoľvek zmena a Euro je už urobené skôr, to robia do 5 dní. Ak to človek chcel mať rýchlo aj zapísané do OR ozaj bolo lepšie to podať s nejakou inou zmenou, a istota bola, že to prejde rýchlo.
ZuzanaP
05.01.10,04:41
Opravila som červeným ..... tých 30 000.- predstavuje výšku splatenia pravda ? Ak áno, tak by to takto mohlo byť. To zaokrúhlenie nadol sa týka výšky vkladu jednotlivého spoločníka nie rozsahu splatenia podľa mňa. Tu vidno, že ozaj ľahšia je voľba zdola nahor a na celé Euro /nič v zlom/

Ach jaj, to sú ale veci. Tuším to radšej zaokrúhlim nahor, som chcela čo najpresnejšie a potom to takto dopadne. Je to aj vklad spoločníka, aj rozsah jeho splatenia.

Sk 170 000,-- = € 5 643,--
Sk 30 000,-- = € 996,--

Sk 70 000,-- = € 2 324,--
Sk 30 000,-- = € 996,--

Sk 200 000,-- = € 6 639,--

Bude to tak správne? Ďakujem veľmi pekne za vašu trpezlivosť.
Economic
05.01.10,05:00
Ach jaj, to sú ale veci. Tuším to radšej zaokrúhlim nahor, som chcela čo najpresnejšie a potom to takto dopadne. Je to aj vklad spoločníka, aj rozsah jeho splatenia.

Sk 170 000,-- = € 5 643,--
Sk 30 000,-- = € 996,--

Sk 70 000,-- = € 2 324,--
Sk 30 000,-- = € 996,--

Sk 200 000,-- = € 6 639,--

Bude to tak správne? Ďakujem veľmi pekne za vašu trpezlivosť.

Jasné, takto to je dobre. Držím palčeky.
ZuzanaP
05.01.10,05:25
Jasné, takto to je dobre. Držím palčeky.

Ďakujem :):):), prajem krásny deň
Najka
05.01.10,10:45
Ahojte, ak sme neurobili premenu imania v r. 2009, dokedy to môžme urobiť?
Economic
05.01.10,20:46
Ahojte, ak sme neurobili premenu imania v r. 2009, dokedy to môžme urobiť?

Ak môžem doporučiť, určite čím skôr, aj keď to už bude za súdny poplatok, ale vedz, že na ňom môžeš ušetriť 50 %, keď budeš chcieť. :)
Najka
07.01.10,05:30
Ešte pre istotu: dávam 1x návrh na zápis zmeny údajov-overený podpis, 2x spol.zmluva a 2x rozhodnutie jediného spol. - bez overenia podpisu
Economic
07.01.10,05:35
Ešte pre istotu: dávam 1x návrh na zápis zmeny údajov-overený podpis, 2x spol.zmluva a 2x rozhodnutie jediného spol. - bez overenia podpisu

Návrh O.K. - overiť 1x
úplné znenie - iba podpísať neoverovať 2x
rozhodnutie jediného spoločníka overiť 2x
Najka
07.01.10,05:40
ďakujem
Economic
07.01.10,11:01
uz mesiac ma jedna firma podany navrh na premenu a stale nie je zapisana. vsetkym klientom - jednoosobovym s.r.o. - to uz zapisali. jedine tej dvojosobovej stale nie. su tam dvaja konatelia samostatne konajuci. posielala som:
- rozhodnutie o premene - 2x overene a podpisane iba jednym konatelom
- navrh - 1x overene a podpisane iba jednym konatelom
- 2x uplne znenie spolocenskej zmluvy - podpisne jednym spolocnikom

Z pohladu mnozstva a druhov zaslanych dokumentov je to ok, vsak? Totalne trpnem, ci som nieco nepokakala :mee:


Rozhodovanie nie je o tom, či je to jednoosobovka alebo spoločnosť s viacerými spoločníkmi. Opäť zdôrazňujem : TRPEZLIVOSŤ, majú toho veľa v OR.
profi-t
08.01.10,15:37
Pomáham priatelke, ktorá má problém. Nakolko bola odcestovaná a ešte vždy je - príde az koncom januára - zabudla na premenu z Sk na EUR. Čo v takomto prípade? Urobím normálne zmenu v ORSR - akoby som menila napríklad meno spoločnosti, alebo iný údaj? A platím kolok 66 EUR? Nedostane žiadnu pokutu zato, že to nespravila v roku 2009?
Prosím o radu. Ďakujem
Economic
08.01.10,15:43
Pomáham priatelke, ktorá má problém. Nakolko bola odcestovaná a ešte vždy je - príde az koncom januára - zabudla na premenu z Sk na EUR. Čo v takomto prípade? Urobím normálne zmenu v ORSR - akoby som menila napríklad meno spoločnosti, alebo iný údaj? A platím kolok 66 EUR? Nedostane žiadnu pokutu zato, že to nespravila v roku 2009?
Prosím o radu. Ďakujem

Dúfam, že teraz zo začiatku roka určite nie. Súdne pracovníčky a pracovníci nestíhajú ani nápor podaní čo majú a nie ešte sledovať firmy, ktoré si svoju povinnosť nesplnili. Premenu je treba urobiť, hoci aj ku koncu januáru, podať to ako zmenu spoplatnenú, no chcem podotknúť, že sa dá Návrh podať aj tak, že sa ušetrí 50 % na súdnom poplatku. /mám na mysli kompletné elektronické podanie/
profi-t
08.01.10,16:06
Takže vlastne sa to spoplatní EUR 66,- ako hociaká iná zmena???
A keď spomínaš to elektronické podanie - ako sa to robí? Vďaka za pomoc.
Economic
08.01.10,16:13
Takže vlastne sa to spoplatní EUR 66,- ako hociaká iná zmena???
A keď spomínaš to elektronické podanie - ako sa to robí? Vďaka za pomoc.

Áno spoplatní sa to ako hociktorá iná zmena. Kompletné elektronické podanie sa robí tak, že všetky potrebné dokumenty a aj samotný návrh musia byť podpísané ZEP-om v stanovenom formáte. Na to môžete využiť či svoj ZEP, alebo služby niekoho kto ho má, a kto tak podáva veci do OR.
profi-t
08.01.10,18:01
Čo je to ZEP?
Economic
08.01.10,18:02
Čo je to ZEP?

Zaručený elektronický podpis
adavu
14.01.10,16:22
Ahojte poraďáci:)
Rada by som poprosila o radu. V jednej spoločnosti došlo zmluvne k prevodu celého obchodného podielu z jedneho spoločníka na druhého, tieto zmeny sa chystáme zapísať do OR. Táto spoločnosť, ale ešte nemá premenenú menovitú hodnotu základného imania a vkladov spoločníkov. Návrh na zápis premeny musíme predpokladám podať najneskôr s návrhom inej zmeny. možem v zmenovom formulári potom priamo uviesť naraz všetky informácie, teda konkrétne po prevode obchod. podielu:
1.spoločník, zápis info: vklad,splatenie 6.638,783774 ( 160 000 jeho vkladu + 40 000 čo bolo na neho prevedené tým prevodom) a výmaz info: vklad 160 000 SK
2.spoločník, zpís info: NIČ, výmaz info: všetky info o nom a pri vklade,splatení: 40000 SK

plus potom normálne základné imanie: výmaz 200000, zápis: 6.638...

bude to tak ok, či tieto dve zmeny treba spravit nejak osobitne?
Economic
14.01.10,16:29
[QUOTE=adavu;1256961]Ahojte poraďáci:)
Rada by som poprosila o radu. V jednej spoločnosti došlo zmluvne k prevodu celého obchodného podielu z jedneho spoločníka na druhého, tieto zmeny sa chystáme zapísať do OR. Táto spoločnosť, ale ešte nemá premenenú menovitú hodnotu základného imania a vkladov spoločníkov. Návrh na zápis premeny musíme predpokladám podať najneskôr s návrhom inej zmeny. možem v zmenovom formulári potom priamo uviesť naraz všetky informácie, teda konkrétne po prevode obchod. podielu:
1.spoločník, zápis info: vklad,splatenie 6.638,783774 ( 160 000 jeho vkladu + 40 000 čo bolo na neho prevedené tým prevodom) a výmaz info: vklad 160 000 SK
2.spoločník, zpís info: NIČ, výmaz info: všetky info o nom a pri vklade,splatení: 40000 SK

plus potom normálne základné imanie: výmaz 200000, zápis: 6.638...

Všetko v jednom návrhu !!!

Rozhodnutie VZ : voľba orgánov
premena vkladov
prevod OP
......
schválenie úplného znenia SZ alebo ZL

K tomu potrebné dokumenty v zmysle platnej legislatívy.
Stefan2005
18.01.10,18:39
Čítam tu, že viacerí sa chystajú iba podať žiadosť o vykonanie premeny základného imania, mnohí podali pred dňom 31.12.2009, ale ešte nemajú vykonaný zápis o premene.

Citujem z Usmernenia DR SR k novele postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ktorá je účinná od 5. decembra 2008 a od 1. januára 2009:

"Podľa § 11 zákona č. 659/2007 Z. z. o zavedení meny euro v Slovenskej republike a o zmene a doplnení niektorých zákonov, (ďalej len „generálny zákon“) každá právnická osoba, v ktorej existujú vklady do imania alebo základného imania znejúce na slovenskú menu, je povinná zabezpečiť a vykonať premenu menovitých hodnôt vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá podľa konverzného kurzu a pravidiel zaokrúhľovania. Zápis základného imania v eurách sa musí vykonať najneskôr do 31.12. 2009. Najskôr je možné vykonať premenu základného imania 1.l. 2009. V deň zápisu základného imania v eurách do obchodného registra sa účtuje o sume základného imania v eurách, tak že sa upraví stav na účte 411- Základné imanie, zaúčtovaný k 1. 1. 2009 v €...."

Niektorí klienti podali návrhy v decembri 2009, zápis o premene bol vykonaný 8. januára 2010...
Ako riešite v tomto prípade deň účtovného prípadu? Stretol som sa s názorom, že účtovať v deň rozhodnutia o premene, ale odporuje to pokynu DRSR... Zákon podľa všetkého už bol porušený tým, že sa zápis nevykonal do 31.12.2009 (jednoznačne sa hovorí o dni zápisu, nie o dni doručenia, podania, rozhodnutia,....).
Economic
18.01.10,18:44
Čítam tu, že viacerí sa chystajú iba podať žiadosť o vykonanie premeny základného imania, mnohí podali pred dňom 31.12.2009, ale ešte nemajú vykonaný zápis o premene.

Citujem z Usmernenia DR SR k novele postupov účtovania pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ktorá je účinná od 5. decembra 2008 a od 1. januára 2009:

"Podľa § 11 zákona č. 659/2007 Z. z. o zavedení meny euro v Slovenskej republike a o zmene a doplnení niektorých zákonov, (ďalej len „generálny zákon“) každá právnická osoba, v ktorej existujú vklady do imania alebo základného imania znejúce na slovenskú menu, je povinná zabezpečiť a vykonať premenu menovitých hodnôt vkladov do imania a základného imania zo slovenskej meny na eurá podľa konverzného kurzu a pravidiel zaokrúhľovania. Zápis základného imania v eurách sa musí vykonať najneskôr do 31.12. 2009. Najskôr je možné vykonať premenu základného imania 1.l. 2009. V deň zápisu základného imania v eurách do obchodného registra sa účtuje o sume základného imania v eurách, tak že sa upraví stav na účte 411- Základné imanie, zaúčtovaný k 1. 1. 2009 v €...."

Niektorí klienti podali návrhy v decembri 2009, zápis o premene bol vykonaný 8. januára 2010...
Ako riešite v tomto prípade deň účtovného prípadu? Stretol som sa s názorom, že účtovať v deň rozhodnutia o premene, ale odporuje to pokynu DRSR... Zákon podľa všetkého už bol porušený tým, že sa zápis nevykonal do 31.12.2009 (jednoznačne sa hovorí o dni zápisu, nie o dni doručenia, podania, rozhodnutia,....).

V prípade, že spoločnosť podala do OR iba Návrh na premenu, ja by som to účtovala dňom rozhodnutia konateľa /jediného spoločníka/ alebo rozhodnutím VZ aj keď to prešlo, resp. prejde až v roku 2010 v OR. Z OR totiž nič neposielajú.
Stefan2005
18.01.10,18:52
... Z OR totiž nič neposielajú.

Ani nemusia. Ktorým to zapísali v roku 2009, vytlačil som úplný výpis z OR a dňom zápisu som účtoval o premene. U rozhodujúcej väčšiny klientov mám zápis v roku 2009, tých pár vyvoláva precedens (v mojom účtovaní). Osobne zastávam názor, že deň účtovného prípadu je deň zápisu do OR... V zákone sa hovorí o tom, dokedy treba vykonať zápis o premene ZI (do 31.12.2009). ale nič sa nehovorí o dátume jeho účtovania. O tom hovorí pokyn DRSR jednoznačne - v deň zápisu (a tento deň je kedykoľvek skontrolovateľný)...
Economic
20.01.10,18:50
Ani nemusia. Ktorým to zapísali v roku 2009, vytlačil som úplný výpis z OR a dňom zápisu som účtoval o premene. U rozhodujúcej väčšiny klientov mám zápis v roku 2009, tých pár vyvoláva precedens (v mojom účtovaní). Osobne zastávam názor, že deň účtovného prípadu je deň zápisu do OR... V zákone sa hovorí o tom, dokedy treba vykonať zápis o premene ZI (do 31.12.2009). ale nič sa nehovorí o dátume jeho účtovania. O tom hovorí pokyn DRSR jednoznačne - v deň zápisu (a tento deň je kedykoľvek skontrolovateľný)...


Ak tento príspevok alebo otázka boli prínosom, tak prepáčte, ušla mi hlavná pointa....
slovex
21.01.10,10:02
Mám na Vás takúto prosbu, som teraz ostala trošičku zaskočená. Robila som premenu ZI na €, išlo o premenu meny a iné úpravy v spoločenskej zmluve, pridanie predmetov podnikania, zmena adries štatutárov. Na ORSR som podávala novú SZ, rozhodnutie konateľov, zápis s MVZ a návrh na zmenu P08. V jednom prípade mi zápis prebehol v poriadku a v dvoch prípadoch pri jednoosobových s.r.o., mi zmenu odmietli vykonať z tohto dôvodu: :Zmenu zapísaných údajov a s.r.o. do OR nemožno vykonať z dôvodu nesplnenia podmienok podľa §15c ods.1 zákona č.530/2003 Z.z. o obchodnom registri....
Návrhu nemožno vyhovieť z dôvodu, že navrhovateľ nepodal náležitý návrh na zápis premeny menovitých hodnôt zo slovenskej meny na menu euro. Návrh nebol náležitý z dôvodu jeho nesúladu s osobitnými predpismi.
Môžem podať námietku ale neviem ako, a čo mám opraviť. Viete mi s tým pomôcť? ďakujem
Economic
21.01.10,11:47
Mám na Vás takúto prosbu, som teraz ostala trošičku zaskočená. Robila som premenu ZI na €, išlo o premenu meny a iné úpravy v spoločenskej zmluve, pridanie predmetov podnikania, zmena adries štatutárov. Na ORSR som podávala novú SZ, rozhodnutie konateľov, zápis s MVZ a návrh na zmenu P08. V jednom prípade mi zápis prebehol v poriadku a v dvoch prípadoch pri jednoosobových s.r.o., mi zmenu odmietli vykonať z tohto dôvodu: :Zmenu zapísaných údajov a s.r.o. do OR nemožno vykonať z dôvodu nesplnenia podmienok podľa §15c ods.1 zákona č.530/2003 Z.z. o obchodnom registri....
Návrhu nemožno vyhovieť z dôvodu, že navrhovateľ nepodal náležitý návrh na zápis premeny menovitých hodnôt zo slovenskej meny na menu euro. Návrh nebol náležitý z dôvodu jeho nesúladu s osobitnými predpismi.
Môžem podať námietku ale neviem ako, a čo mám opraviť. Viete mi s tým pomôcť? ďakujem

Budem potrebovať oskenované rozhodnutie o odmietnutí a nejaké info. E-mail je v mojom profile, pomôžem. Nechajte na seba aj tel. kontakt.
Adula
22.01.10,15:56
Chcem sa poďakovať Economic, robila som síce len 2 premeny, ale obidve prešli bez problémov, veľmi dobré boli príspevky. Diki.
Economic
22.01.10,16:07
Chcem sa poďakovať Economic, robila som síce len 2 premeny, ale obidve prešli bez problémov, veľmi dobré boli príspevky. Diki.

Som veľmi rada, keď môžem pomôcť a hlavne keď moje príspevky a hlavne bohaté skúsenosti ľuďom pomôžu.
zuzana
29.01.10,12:23
Za kolko dni, mesiacov O.r. vykona zmenu, my sme zmenu ZI na euro podavali zaciatkom decembra a este to nie je zmenene.Je to mozne?
Economic
29.01.10,13:26
Za kolko dni, mesiacov O.r. vykona zmenu, my sme zmenu ZI na euro podavali zaciatkom decembra a este to nie je zmenene.Je to mozne?

To nikto netuší, treba byť trpezliví. Lehotu na to nemajú. Majú toho na súdoch veľmi veľa. :)
JAJA11
08.02.10,12:48
Chcela by som sa spýtať, či sa už niekto stretol s problémom, ktorý vzniká pri navyšovaní základného imania, ktoré je momentálne v OR na 6 desatínných miest. - zmena na základe jednoduchého súhlasu so zmenou základného imania. Chceme toto základné imanie upraviť na celé čísla. Právnička nm však povedala, že ak dá navýšenie o číslo, ktoré má 6 desatinných miest, tak jej to vrátia, pretože podľa zákona, môže byť iba na 3 desatinné miesta - t.j. teraz sa nedá zaokrúhliť ZI na celé číslo. Riešili ste už niekto takýto prípad?
mi_ke
08.02.10,13:04
Chcela by som sa spýtať, či sa už niekto stretol s problémom, ktorý vzniká pri navyšovaní základného imania, ktoré je momentálne v OR na 6 desatínných miest. - zmena na základe jednoduchého súhlasu so zmenou základného imania. Chceme toto základné imanie upraviť na celé čísla. Právnička nm však povedala, že ak dá navýšenie o číslo, ktoré má 6 desatinných miest, tak jej to vrátia, pretože podľa zákona, môže byť iba na 3 desatinné miesta - t.j. teraz sa nedá zaokrúhliť ZI na celé číslo. Riešili ste už niekto takýto prípad?

Inak ako na cele cislo Vam to nepojde...Kazda premena na euro vykonana na desatinne miesta, ci vkladu alebo zakladneho imania, ak ich chces menit, musis vykonat zaokruhlenie na cele cislo.
JAJA11
08.02.10,13:08
Inak ako na cele cislo Vam to nepojde...Kazda premena na euro vykonana na desatinne miesta, ci vkladu alebo zakladneho imania, ak ich chces menit, musis vykonat zaokruhlenie na cele cislo.

Ale ako mám vykonať zmenu, aby som dosiahla celé číslo? :o Potrebujem navýšiť o 0,216225 EUR, aby sme mali v OR ZI celé číslo. Na súde však navýšenie o takúto sumu nezoberú, lebo údajne môže byť maximálne na 3 desatinné miesta :o
mi_ke
08.02.10,13:17
Ale ako mám vykonať zmenu, aby som dosiahla celé číslo? :o Potrebujem navýšiť o 0,216225 EUR, aby sme mali v OR ZI celé číslo. Na súde však navýšenie o takúto sumu nezoberú, lebo údajne môže byť maximálne na 3 desatinné miesta :o

O takom niecom nic neviem...Kludne to podaj. A pravnicky sa spytaj podla akeho zakona to ma?
JAJA11
08.02.10,13:26
No to právničke vraj povedali na súde. Ja som šéfom tiež povedala, že to má podať tak, ale oni sa boja, že sa to vráti a potom sa oneskoria aj ostatné zápisy, ktoré potrebujeme rýchlo :-( (Týka sa to OR v TN)
Economic
08.02.10,13:36
Chcela by som sa spýtať, či sa už niekto stretol s problémom, ktorý vzniká pri navyšovaní základného imania, ktoré je momentálne v OR na 6 desatínných miest. - zmena na základe jednoduchého súhlasu so zmenou základného imania. Chceme toto základné imanie upraviť na celé čísla. Právnička nm však povedala, že ak dá navýšenie o číslo, ktoré má 6 desatinných miest, tak jej to vrátia, pretože podľa zákona, môže byť iba na 3 desatinné miesta - t.j. teraz sa nedá zaokrúhliť ZI na celé číslo. Riešili ste už niekto takýto prípad?

Všetko sa dá. Teraz sa jedná o klasické zvýšenie ZI. Kľudne ho zvýšte na celé Euro akékoľvek alebo o koľkokoľvek Eur navrh spolu so všetkými nevyhnutnými podkladmi k tomu.... Je to spoplatnená zmena. Samozrejme aj tu platí, že pri elektronickom podaní 50 %.
JAJA11
08.02.10,19:30
Ja s tým súhlasím. Ja som šéfom povedala, že to majú podať na tých 6 desatinných miest, ale právnička stresuje, že to neprejde :-(
Economic
08.02.10,19:35
Ja s tým súhlasím. Ja som šéfom povedala, že to majú podať na tých 6 desatinných miest, ale právnička stresuje, že to neprejde :-(

Ešte jedna otázka, či som dobre rozumela problematike. V OR je zapísaných k dnešnému dňu číslo so 6 desatinnými číslami a teraz ho chcete zaokrúhliť napríklad na celé Euro ? Ak sa to takto myslí dá sa to.
JAJA11
08.02.10,19:43
Ešte jedna otázka, či som dobre rozumela problematike. V OR je zapísaných k dnešnému dňu číslo so 6 desatinnými číslami a teraz ho chcete zaokrúhliť napríklad na celé Euro ? Ak sa to takto myslí dá sa to.

Áno, na konci roka sa narýchlo dal len súhlas so zmenou, pretože sme vedeli, že sa budú robiť ďalšie zmeny, tak sa to nechalo, že to spravíme naraz v tomto roku. Teraz chceme upraviť základné imanie na celé čísla (tých 6 desatinných miest vyzerá ozaj hrozivo :-) ), čiže musíme ZI navýšiť o číslo, ktoré sa skladá z tých 6 desatinných miest, aby sa to dostalo na celé číslo. Podľa našej právničky, nie je možné navýšiť ZI o číslo so 6 desatinnými miestami. ˇudajne sa dá iba o číslo s tromi desatinnými miestami. Mne sa to zdá nelogické, pretože by to vlastne znamenalo, že tieto firmy by už nemohli mať ZI na celé číslo :o
Economic
08.02.10,19:46
Áno, na konci roka sa narýchlo dal len súhlas so zmenou, pretože sme vedeli, že sa budú robiť ďalšie zmeny, tak sa to nechalo, že to spravíme naraz v tomto roku. Teraz chceme upraviť základné imanie na celé čísla (tých 6 desatinných miest vyzerá ozaj hrozivo :-) ), čiže musíme ZI navýšiť o číslo, ktoré sa skladá z tých 6 desatinných miest, aby sa to dostalo na celé číslo. Podľa našej právničky, nie je možné navýšiť ZI o číslo so 6 desatinnými miestami. ˇudajne sa dá iba o číslo s tromi desatinnými miestami. Mne sa to zdá nelogické, pretože by to vlastne znamenalo, že tieto firmy by už nemohli mať ZI na celé číslo :o

Ja som to tak robila a prešlo mi to bez problémov. Dokonca aj vyhlásenie k pristúpeniu k záväzku ku vkladu bolo so 6 desatinnými miestami.
JAJA11
08.02.10,19:52
Ja som to tak robila a prešlo mi to bez problémov. Dokonca aj vyhlásenie k pristúpeniu k záväzku ku vkladu bolo so 6 desatinnými miestami.

A môžem sa spýtať, na ktorom OR ste to podávali ?
Economic
08.02.10,20:00
A môžem sa spýtať, na ktorom OR ste to podávali ?

v Trnave a v BB
JAJA11
08.02.10,20:08
v Trnave a v BB


No už mi nejde pridať bod, tak aspoň ďakujem :) :)
Economic
08.02.10,20:10
No už mi nejde pridať bod, tak aspoň ďakujem :) :)

Aj ja ďakujem za bod, kedykoľvek pokiaľ môžem, pomôžem. Veď porada je od toho, nie ?
mirčiak
10.02.10,09:30
Dobrý deň, môžem sa spýtať, i keď to úplne nepatrí do tejto témy, ako má vyzerať doklad ako podklad na zaúčtovanie centového rozdielu ZI z dôvodu prechodu na EURO? Zápis bude pri zaokrúhlení ZI nahor 428,422,413,421/411 ale čo bude ako podklad? Ďakujem
Economic
10.02.10,10:58
Dobrý deň, môžem sa spýtať, i keď to úplne nepatrí do tejto témy, ako má vyzerať doklad ako podklad na zaúčtovanie centového rozdielu ZI z dôvodu prechodu na EURO? Zápis bude pri zaokrúhlení ZI nahor 428,422,413,421/411 ale čo bude ako podklad? Ďakujem

Výpis z OR, alebo rozhodnutie o premene.
mirčiak
10.02.10,20:12
Výpis z OR, alebo rozhodnutie o premene.

Hmmm ja som niekde čítala že nejaký príkaz konateľa alebo spoločníka alebo niečo také ale už to neviem nájsť. Lebo na výpise nie je že akým spôsobom sa to rozhodli vykryť a na rozhodnutí o premene neviem či také niečo je.
Economic
10.02.10,20:20
Hmmm ja som niekde čítala že nejaký príkaz konateľa alebo spoločníka alebo niečo také ale už to neviem nájsť. Lebo na výpise nie je že akým spôsobom sa to rozhodli vykryť a na rozhodnutí o premene neviem či také niečo je.

Tak potom už iba jediné riešenie, schváliť účtovnú závierku, urobiť zápisnicu a v tom zahrnúť aj spôsob premeny a zaokrúhlenia.... VZ musia podpísať spoločníci.
susi28
23.02.10,10:02
Ešte minulý rok som dala klientovi /jednoosobová s.r.o./ na podpis formulár "Súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov do imania ......". Keďže bol odcestovaný, tak mi to doručil podpísané u notára až v roku 2010.
Môžem tento formulár poslať na Obch. register aj v r. 2010 /samozrejme aj s kolkami/ alebo musím použiť tlačivo "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o." v OR?
mi_ke
23.02.10,11:31
Ešte minulý rok som dala klientovi /jednoosobová s.r.o./ na podpis formulár "Súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov do imania ......". Keďže bol odcestovaný, tak mi to doručil podpísané u notára až v roku 2010.
Môžem tento formulár poslať na Obch. register aj v r. 2010 /samozrejme aj s kolkami/ alebo musím použiť tlačivo "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o." v OR?

mozes, suhlas ostal v platnosti aj v roku 2010...a je bezplatny, takze ake kolky?:confused:
susi28
23.02.10,12:43
mozes, suhlas ostal v platnosti aj v roku 2010...a je bezplatny, takze ake kolky?:confused:

Myslela som, že bezplatne je to len do 31.12.2009.
mirčiak
01.03.10,06:35
Dobrý deň, táto otázka síce nesúvisí priamo s touto témou ale nevedela som ju zaradiť presne. Chcem sa opýtať na prevod obchodného podielu. Spoločník A (jediný spoločník) previedol svoj obchodný podiel bezodplatne na nových spoločníkov B a C. Ako o tom účtovať? A je lepšie účet 411 rozdeliť analyticky keďže sú teraz dvaja spoločníci alebo môžem nechať na syntetickom? Dakujem
ErikaDP
01.03.10,12:59
Dobrý deň, táto otázka síce nesúvisí priamo s touto témou ale nevedela som ju zaradiť presne. Chcem sa opýtať na prevod obchodného podielu. Spoločník A (jediný spoločník) previedol svoj obchodný podiel bezodplatne na nových spoločníkov B a C. Ako o tom účtovať? A je lepšie účet 411 rozdeliť analyticky keďže sú teraz dvaja spoločníci alebo môžem nechať na syntetickom? Dakujem
Pokiaľ ty účtuješ spoločnosť XY sro, tak prevod obch.podielu nie je v spoločnosti XY predmetom účtovania, iba si vytvoriš analytiky:
zo 411analyt.A preúčtuješ na anylytiky 411analytika spoločník B a 411analytika spoločník C pričom celková suma 411ky zostane nemenená.

Daňové vysporiadanie za prevod obch.podielu je vecou samotných občanov - spoločníkov.

Pokiaľ však účtuješ účtovníctvo spoločníka A ( teoreticky spoločník A môže byť právnická osoba kotrý má obchodný podiel v XY sro a ten prevádza na spoločníkov B a C) tak o tom v účtovníctve spoločnosti A účtuješ ale toto ďalej nerozoberám, nakoľko predpokladam že nejde o takýto prípad.
mirčiak
02.03.10,09:21
Pokiaľ ty účtuješ spoločnosť XY sro, tak prevod obch.podielu nie je v spoločnosti XY predmetom účtovania, iba si vytvoriš analytiky:
zo 411analyt.A preúčtuješ na anylytiky 411analytika spoločník B a 411analytika spoločník C pričom celková suma 411ky zostane nemenená.

Daňové vysporiadanie za prevod obch.podielu je vecou samotných občanov - spoločníkov.

Pokiaľ však účtuješ účtovníctvo spoločníka A ( teoreticky spoločník A môže byť právnická osoba kotrý má obchodný podiel v XY sro a ten prevádza na spoločníkov B a C) tak o tom v účtovníctve spoločnosti A účtuješ ale toto ďalej nerozoberám, nakoľko predpokladam že nejde o takýto prípad.

Ďakujem
jholubok
02.03.10,19:33
neviem, či je to problém ale podávali sme premenu menovitých hodnôt ešte 18.12.09 a do dnešného dňa je to bez odozvy - boli sme na OR a tam nám povedali že našu žiadosť evidujú u JUDr.XY a že si ho môžme "naháňať" :-) ako máme teraz postupovať ?
Economic
02.03.10,19:43
neviem, či je to problém ale podávali sme premenu menovitých hodnôt ešte 18.12.09 a do dnešného dňa je to bez odozvy - boli sme na OR a tam nám povedali že našu žiadosť evidujú u JUDr.XY a že si ho môžme "naháňať" :-) ako máme teraz postupovať ?

Ak Vás to nijak nesúri, tak len trpezlivosť doporučujem. Mali veľa podaní, nestíhajú. Na podania týkajúce si iba premeny nebol stanovený termín, do kedy musia rozhodnúť. V prípade, že by st podali nejaké zmeny do oR, tak sa to urýchli, lebo by museli urobiť najprv to Euro.
Asztalosová
03.03.10,07:22
Dobry den Economic. Uz som sa tu davno neozvala, ale zatial som nemala problem. Ale teraz prosim o pomoc. Ako treba zacat uctovat organizacnu zlozku zahranicnej osoby. Tak isto ako s.r.o., t.j. mzdy, faktury prijate,vydane, sklad, DPH a vsetko ostatne? Je mozne zauctovat aj naklady na zalozenie organ.zlozky, ako pri s.r.o. zriadovacie naklady?
A pri zostaveni suvahy a vykaz Z a S tiez je to to iste? Len organ.zlozka nema zakladne imanie, a v mojom pripade nema ani majetok, cize ani odpisy.
Dakujem za pomoc.
Economic
03.03.10,08:11
Dobry den Economic. Uz som sa tu davno neozvala, ale zatial som nemala problem. Ale teraz prosim o pomoc. Ako treba zacat uctovat organizacnu zlozku zahranicnej osoby. Tak isto ako s.r.o., t.j. mzdy, faktury prijate,vydane, sklad, DPH a vsetko ostatne? Je mozne zauctovat aj naklady na zalozenie organ.zlozky, ako pri s.r.o. zriadovacie naklady?
A pri zostaveni suvahy a vykaz Z a S tiez je to to iste? Len organ.zlozka nema zakladne imanie, a v mojom pripade nema ani majetok, cize ani odpisy.
Dakujem za pomoc.

Dobrý deň ! Áno účtovníctvo tak isto. Aj náklad pri založení sro tak isto. Nemá imanie, účtuje o nákladoch a výnosoch podľa mňa.
Asztalosová
03.03.10,10:55
Dakujem Vam velmi pekne.
jholubok
04.03.10,10:35
ďakujem Vám veľmi pekne
password
05.03.10,20:00
Ešte minulý rok som dala klientovi /jednoosobová s.r.o./ na podpis formulár "Súhlas s metódou prepočtu menovitej hodnoty vkladov do imania ......". Keďže bol odcestovaný, tak mi to doručil podpísané u notára až v roku 2010.
Môžem tento formulár poslať na Obch. register aj v r. 2010 /samozrejme aj s kolkami/ alebo musím použiť tlačivo "Návrh na zápis zmeny zapísaných údajov o s.r.o." v OR?

Hmm....to si mu pomohla. Keď bude chcieť najbližšie rozdeľovať, alebo prevádzať obchodný podiel, ORSR mu to bez zaokrúhlenia vkladu na cele euro odmietne pre rozpor s § 109 OBZ.
heket
11.03.10,15:10
Zamietli nám návrh na premenu ZI na EUR.Dôvod je, že do 31.12.2009 sa podávali bezplatne a náš zápis podlieha už poplatku, nakoľko bol podaní v roku 2010. V skutočnosti sme ho však zasielali doporučene 31.12.2009. Vie niekto aké sú pravidlá na doručovanie písomností na súd? Neplatí,že deň odovzdania na pošte sa považuje aj za doručenie ako iné inštitúcie?Ďakujem.
Economic
11.03.10,15:18
Zamietli nám návrh na premenu ZI na EUR.Dôvod je, že do 31.12.2009 sa podávali bezplatne a náš zápis podlieha už poplatku, nakoľko bol podaní v roku 2010. V skutočnosti sme ho však zasielali doporučene 31.12.2009. Vie niekto aké sú pravidlá na doručovanie písomností na súd? Neplatí,že deň odovzdania na pošte sa považuje aj za doručenie ako iné inštitúcie?Ďakujem.

To je naozaj jediný dôvod zamietnutia ? Bol to Návrh na zápis premeny, alebo súhlas ? Ak to máš na doporučenkovom lístku potvrdené, že si to podával do 31. 12. 2009 malo by to prejsť. No nie som si istá, či je to jediný dôvod odmietnutia vykonať zápis. Musela by som vidieť to odmietnutie a až potom zaujať stanovisko a poradiť Ti ďalej.
heket
11.03.10,15:47
Áno je to jediný dôvod, máme to podať na tlačive P28 a 66 eur kolok,alebo P30.Bolo to na tlačive P29.Všetky ostatné náležitosti to malo, lebo pre iných ktorým som to pomohla robiť to prešlo,len tento jeden jediný nie.V Odôvodnení sa ešte píše že bol doručený 4.1.2010 súdu.Žiadne zobratie do úvahy podanie na pošte 31.12.2009.
Economic
11.03.10,15:54
Áno je to jediný dôvod, máme to podať na tlačive P28 a 66 eur kolok,alebo P30 .Bolo to na tlačive P29.Všetky ostatné náležitosti to malo, lebo pre iných ktorým som to pomohla robiť to prešlo,len tento jeden jediný nie.

Ak máš doklad, že si to poslala 31. 12. 2009 alebo skôr tak by som sa odvolala voči tomu. Podmienka je mať doklad. Ak by nepomohlo odvolanie a vydokladovanie, potom doporučujem cez P/8 ale dá sa to urobiť elektronicky za 33.- Eur a nie 66.- Eur. Ale to je krajné riešenie.
heket
11.03.10,16:11
Ak máš doklad, že si to poslala 31. 12. 2009 alebo skôr tak by som sa odvolala voči tomu. Podmienka je mať doklad. Ak by nepomohlo odvolanie a vydokladovanie, potom doporučujem cez P/8 ale dá sa to urobiť elektronicky za 33.- Eur a nie 66.- Eur. Ale to je krajné riešenie.

Doklad je,aj sa chcem odvolať,ale nemôžem nikde nájsť niečo o doručovaní písomností.Či som v skutočnosti dodržala podanie do 31.12.2009.
Economic
11.03.10,16:14
Doklad je,aj sa chcem odvolať,ale nemôžem nikde nájsť niečo o doručovaní písomností.Či som v skutočnosti dodržala podanie do 31.12.2009.


Platí to, čo máš na doporučenkovom lístku, nemusíš hľadať ! Ty si to odoslala 31. 12. 2009, že to prišlo už v novom roku. To isté platí aj pri odvolaní v posledný deň lehoty a dôjde im to neskôr....
palomraz
29.03.10,07:15
...dá sa to urobiť elektronicky za 33.- Eur a nie 66.- Eur. Ale to je krajné riešenie.

Môžete prosím dať odkaz na stránku, kde sa dá imanie previesť elektronicky?

Ďakujem!
Mery977
31.03.10,12:49
treba poslať na súd aj zmenu stanov vzhľadom na zmenu meny (zo SKK na EUR??)?
Ďakujem
RenataK
05.04.10,15:42
treba poslať na súd aj zmenu stanov vzhľadom na zmenu meny (zo SKK na EUR??)?
Ďakujem
Podľa mňa áno. Vychádzam iba z s.r.o., kde je potrebné zaslať aj spoločenskú zmluvu resp. zakladajúcu listinu so zmenou na EURO.
Economic
05.04.10,15:44
treba poslať na súd aj zmenu stanov vzhľadom na zmenu meny (zo SKK na EUR??)?
Ďakujem

Tiež si myslím, že áno.
andreaS
07.04.10,05:45
noveho klienta som upozornila, ze nema urobenu zmenu ZI na eura... nato mi doniesol potvrdenu kopiu zo sudu, ze ziadost o premenu ZI bola podana este v decembri... no stale to nemal zapisane... vcera mi doniesol list zo sudu kde je uvedene, ze u nich nema zapisane splatene imanie ale v premene ZI je uvedene, ze ho cele splatene ma...

vysvetlil mi to tak, ze on to imanie splatil cele este v roku 2000 ale sa nato pozabudlo a do orsr sa to nedalo zapist, tak to chcel urobit teraz naraz...

Ak nad tym rozmyslam, tak mi pride to, ze tato zmena je spoplatnena a staci prilozit kolok za 66,- ... a bude mu naraz zapisana aj premena ZI aj splatene imanie...

Ale na druhu stranu ma toto uvedene na zlom tlacive a to len na tlacive o premene ZI... takze chyba bude niekde uplne inde... a bude treba podat nanovo zmeny na tlacive urcenom pre zmeny udajov v orsr kde sa naraz zapise splatene imanie aj premena... dobre uvazujem?
Economic
07.04.10,06:38
noveho klienta som upozornila, ze nema urobenu zmenu ZI na eura... nato mi doniesol potvrdenu kopiu zo sudu, ze ziadost o premenu ZI bola podana este v decembri... no stale to nemal zapisane... vcera mi doniesol list zo sudu kde je uvedene, ze u nich nema zapisane splatene imanie ale v premene ZI je uvedene, ze ho cele splatene ma...

vysvetlil mi to tak, ze on to imanie splatil cele este v roku 2000 ale sa nato pozabudlo a do orsr sa to nedalo zapist, tak to chcel urobit teraz naraz...

Ak nad tym rozmyslam, tak mi pride to, ze tato zmena je spoplatnena a staci prilozit kolok za 66,- ... a bude mu naraz zapisana aj premena ZI aj splatene imanie...

Ale na druhu stranu ma toto uvedene na zlom tlacive a to len na tlacive o premene ZI... takze chyba bude niekde uplne inde... a bude treba podat nanovo zmeny na tlacive urcenom pre zmeny udajov v orsr kde sa naraz zapise splatene imanie aj premena... dobre uvazujem?

Áno táto zmena je spoplatnená. Jedná o zápis zmeny splatenia vkladov. Nezabudni, dá sa ušetriť na súdnom poplatku, t.z. nemusí to byť 66.- Eur. Tam treba urobiť P/8, doložiť vyhlásenie, úplné znenie...
andreaS
07.04.10,06:40
jasne, dakujem...

takze bude jednoduchsie nechat plynut lehotu tak a urobit to nanovo...

da sa to urobit vsetko naraz? (splatenie ZI a premena)
Economic
07.04.10,06:49
jasne, dakujem...

takze bude jednoduchsie nechat plynut lehotu tak a urobit to nanovo...

da sa to urobit vsetko naraz? (splatenie ZI a premena)

Áno dá. Možno by som urobila aj nejakú zápisnicu alebo rozhodnutie JS, aby to na súde mali jasné.
diafan
19.04.10,11:41
Ahojte, chcem sa opýtať nasledovné: na premenu ZI na eurá sme dávali formulár F30 - súhlas s premenou ZI. Musíme do 2 rokov uložiť do zbierky listín úplné znenie zakladateľskej listiny? Alebo stačí hoci aj po 3 rokoch spolu s inou zmenou zmeniť ZI v zakladateľskej listine na eurá?
Ďakujem vám za odpoveď.
Economic
19.04.10,12:34
Ahojte, chcem sa opýtať nasledovné: na premenu ZI na eurá sme dávali formulár F30 - súhlas s premenou ZI. Musíme do 2 rokov uložiť do zbierky listín úplné znenie zakladateľskej listiny? Alebo stačí hoci aj po 3 rokoch spolu s inou zmenou zmeniť ZI v zakladateľskej listine na eurá?
Ďakujem vám za odpoveď.

Treba dodržať zákon. Čiže do 2 rokov.
diafan
20.04.10,06:21
Vďaka za odpoveď!!!
M7771
17.05.10,07:40
17.12.2009 som osobne zaniesol na obch.reg. v Nitre doklady o premene zakl.imania.
Doteraz ziadna odpoved a ked to pozeram na internete zmena nie je zapisana.
Co s tym ?
Economic
17.05.10,07:43
17.12.2009 som osobne zaniesol na obch.reg. v Nitre doklady o premene zakl.imania.
Doteraz ziadna odpoved a ked to pozeram na internete zmena nie je zapisana.
Co s tym ?


Klasická NITRA !!! Určite to urguj písomne !!! Odôvodni to tým, že sa potrebuješ prihlásiť do nejakej súťaže, kde potrebuješ doložiť aktuálny výpis z OR a že keď tam je SK, nerobí to dobré svetlo na Tvoju spoločnosť. :)
nika.sum
17.05.10,09:14
17.12.2009 som osobne zaniesol na obch.reg. v Nitre doklady o premene zakl.imania.
Doteraz ziadna odpoved a ked to pozeram na internete zmena nie je zapisana.
Co s tym ?

Ja som tiez robila jednej firme na sud v Nitre premenu, davali to tesne pred Vianocami, teraz som pozerala, zapisane to je k 6.5.2010. Pekne im to trvalo.
liba2
17.05.10,12:12
Tiež som pred Vianocami posielala 3 firmy na Okr.súd BA I a dodnes to nie je na IT zapísané, ani žiadne vyrozumenie poštou neprišlo.
Je to v norme ? :D máte niekto takú skúsenosť ?
JarkaL
17.05.10,12:33
Práve som sa pozerala do OR, podávala som koncom novembra 09 štyri firmy a zatiaľ to má zmenené len jedna z nich. Zaujímavé, že premena na € tam už je a ešte som tam písala žiadosť o zosúladenie skutočností (spoločníkovi chýbal titul, pričom v listinách pri zakladaní spoločnosti bol všade) a to tam zatiaľ nie je.
Economic
17.05.10,13:01
Tiež som pred Vianocami posielala 3 firmy na Okr.súd BA I a dodnes to nie je na IT zapísané, ani žiadne vyrozumenie poštou neprišlo.
Je to v norme ? :D máte niekto takú skúsenosť ?

Ak to nikoho netrápi a ak nikam nepotrebuješ dávať aktuálny výpis z OR, je to v pohode, no ak je treba aktuálny výpis a Euro tam nie je, doporučujem určite urgovať, pozri moju vyššie písanú odpoveď.
Majka
18.05.10,07:18
Tak mne prave prislo rozhodnutie s vyzvou o doplneni udajov a kazu dorucit:
Navrh na zapis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo slovenskej meny na menu euro s uradne overenym podpisom, v ktorom poziadate na strane P29/2 aj o vymaz vkladu spolocnika........ vo vyske 200 000 sk a zapis vkladu spolocnika ....... v vyske 6638,78Eur.

Pozeram ten navrh,on bol podany aj overeny podpis vsetko ako ma byt, no na strane P29/2 nebolo nic uvedene, kedze sa nemenil spolocnik som mys. ze to tam netreba uvadzat....
Takze treba doplnit len identifikacne udaje konatela a napisat sumy? alebo aj zaskrtnut hore Vklad spolocnika?
do 10dni treba dolozit dokumenty na toto rozhodnutie nie je mozne podat odvolanie.
Prosim Vas ako sa to robi? trea urobit novy navrh nanovo s komplet.aj s doplnen.udajmi a dat ho znovu overit a vsetko co sa davalo tak znovu?
Majka
18.05.10,07:19
Práve som sa pozerala do OR, podávala som koncom novembra 09 štyri firmy a zatiaľ to má zmenené len jedna z nich. Zaujímavé, že premena na € tam už je a ešte som tam písala žiadosť o zosúladenie skutočností (spoločníkovi chýbal titul, pričom v listinách pri zakladaní spoločnosti bol všade) a to tam zatiaľ nie je.


asi sa teraz rozhybali lebo mne poprichadzali tri firmy....vcera....
tak mozes asi ocakavat tiez rozhodnutia o zapise,premene...
Economic
18.05.10,09:59
Tak mne prave prislo rozhodnutie s vyzvou o doplneni udajov a kazu dorucit:
Navrh na zapis premeny menovitej hodnoty vkladov do imania a menovitej hodnoty ZI zo slovenskej meny na menu euro s uradne overenym podpisom, v ktorom poziadate na strane P29/2 aj o vymaz vkladu spolocnika........ vo vyske 200 000 sk a zapis vkladu spolocnika ....... v vyske 6638,78Eur.

Pozeram ten navrh,on bol podany aj overeny podpis vsetko ako ma byt, no na strane P29/2 nebolo nic uvedene, kedze sa nemenil spolocnik som mys. ze to tam netreba uvadzat....
Takze treba doplnit len identifikacne udaje konatela a napisat sumy? alebo aj zaskrtnut hore Vklad spolocnika?
do 10dni treba dolozit dokumenty na toto rozhodnutie nie je mozne podat odvolanie.
Prosim Vas ako sa to robi? trea urobit novy navrh nanovo s komplet.aj s doplnen.udajmi a dat ho znovu overit a vsetko co sa davalo tak znovu?


Ten formulár samozrejme bolo treba vyplniť na komplet. To znamená dať vymazať údaj v Sk a zapísať na Euro. Ešte doplním, ak pôvodný návrh nebol na komplet, treba ho pre istotu urobiť na novo a aj ho overiť.
Majka
18.05.10,10:19
Navrh bol vypisany kompletne,overeny LEN chybala vyplnena strana p29/2 tam zrejme treba uviest osobne udaje konatela.
na dalsej strane bol vypisany zapis a vymaz hodnot ZI.len ta druha strana nie. co sa tam vypisuje,prosim viete mi niekto poradit? Prosim Vas je potrebne tam vypisat kompletne udaje konatela a dolna cast hodnot zakladneho imania a podiel 100 perc. ked je jeden konatel s.r.o.?
bolo mi povedalne ze ta strana 2 sa nemusi vypisovat ked sa meni len hodnota ZI.
Majka
18.05.10,10:20
a teda predpokladam,ze ked sa opravuje navrh kt. bol podany v 12/2009 tak nie je spoplatneny...
ked som opravovala raz P8 tlacivo /tiez uviedli ze treba doplnit jednu stranu - vypisat/ tak sme iba vyplnili nanovo Navrh, podpis si konatel dal overit u notara a poslali sme to.
Economic
18.05.10,10:36
Navrh bol vypisany kompletne,overeny LEN chybala vyplnena strana p29/2 tam zrejme treba uviest osobne udaje konatela.
na dalsej strane bol vypisany zapis a vymaz hodnot ZI.len ta druha strana nie. co sa tam vypisuje,prosim viete mi niekto poradit? Prosim Vas je potrebne tam vypisat kompletne udaje konatela a dolna cast hodnot zakladneho imania a podiel 100 perc. ked je jeden konatel s.r.o.?
bolo mi povedalne ze ta strana 2 sa nemusi vypisovat ked sa meni len hodnota ZI.

Nehnevaj sa na mňa, ale ak Ti chýbala jedna strana vyplnená, tak to nebolo komplet vyplnené. Ideš podľa koloniek, čo tam sú, určite spoločníci a výška vkladu. Pri všetkej úcte, okrem iného informáciu, že strana 2 sa nemusí vyplňovať reklamuj u toho, kto Ti ju dal. Keby si bola pozerala moje príspevky v tejto téme pozorne, nebol by takýto problém.
Majka
18.05.10,11:05
Economic,no bohuzial stalo sa,nevyplnila som jednu stranu, vyplnala som ho za pomoci tejto diskusie na porade okolo novembra priblizne tusim na stranach od 100do 130. Idem si teda zopakovat a precitat vsetky tvoje prispevky pozorne aby som zistila co s tym teraz.
prajem prij.dnik
Economic
18.05.10,11:19
Economic,no bohuzial stalo sa,nevyplnila som jednu stranu, vyplnala som ho za pomoci tejto diskusie na porade okolo novembra priblizne tusim na stranach od 100do 130. Idem si teda zopakovat a precitat vsetky tvoje prispevky pozorne aby som zistila co s tym teraz.
prajem prij.dnik

Najlepšia varianta je, vyplniť celý návrh na novo. A bude s tým problém, poradím ti osobne, kontakt nájdeš v mojom profile. Veľa ľuďom som tu už pomohla.
Majka
18.05.10,16:20
Economic
23.05.10,10:37
pozeram formulare na http://www.justice.gov.sk/h.aspx?pg=r1&htm=http://www.justice.gov.sk/or/or.htm
29 nie je k dispozicii ...


Jasné že nie je, bolo platné do 31. 12. 2009. No keby ho niekto potreboval, nech ma neváha kontaktovať, keďže návrhy do OR podávam elektronicky, mám ho uložený. Ak niekto urobil chybu v pôvodnom podanom v roku 2009 a musí opraviť, tak ho máme.
fsmaster
24.05.10,17:30
Ak Vás to nijak nesúri, tak len trpezlivosť doporučujem. Mali veľa podaní, nestíhajú. Na podania týkajúce si iba premeny nebol stanovený termín, do kedy musia rozhodnúť. V prípade, že by st podali nejaké zmeny do oR, tak sa to urýchli, lebo by museli urobiť najprv to Euro.
ja tak isto cakam na zmenu na euro a uz potrebujem poziadat o zmenu v sidle firmy a spolocnikovi. mozem to podat hned teraz aj ked nemam este zmenu eura? aby mi potom zas nevyrubili pokutu, ze som nesplnil nejaky termin z tou druhou zmenou. ale co ak som urobil nejaku chybu pri eure a preto mi zamietnu to druhe?
Economic
24.05.10,17:33
ja tak isto cakam na zmenu na euro a uz potrebujem poziadat o zmenu v sidle firmy a spolocnikovi. mozem to podat hned teraz aj ked nemam este zmenu eura? aby mi potom zas nevyrubili pokutu, ze som nesplnil nejaky termin z tou druhou zmenou. ale co ak som urobil nejaku chybu pri eure a preto mi zamietnu to druhe?

Kľudne to podaj teraz. Posúriš tak predchádzajúcu zmenu. Zmenu, ktorá je spoplatnená musia urobiť do 5 dní... Ak by to tak nebolo, máš plné právo na nich tlačiť a urgovať, aby urobili Euro a následne rýchlo na to zmenu. Určite sa to podarí, daj vedieť.
Marika x
27.06.10,06:09
prišlo nám zo súdu, že sme nesprávne zaokrúhlili sumu prepočtu ZI, zo sumy 6639 na 6640 €. Máme to doplniť (teda znova všetko prepísať). Nedalo by sa len v rozhodnutí napísať, že sme ZI doplnili o 1 € a splatili do pokladne, aby suma mohla zostať 6640 e?
Economic
27.06.10,06:22
prišlo nám zo súdu, že sme nesprávne zaokrúhlili sumu prepočtu ZI, zo sumy 6639 na 6640 €. Máme to doplniť (teda znova všetko prepísať). Nedalo by sa len v rozhodnutí napísať, že sme ZI doplnili o 1 € a splatili do pokladne, aby suma mohla zostať 6640 e?

Pokiaľ je to robené teraz, nie je to zaokrúhlenie, ale zvýšenie ZI. To znamená, že VZ musí rozhodnúť o zvýšení ZI, musí byť urobené vyhlásenie o prevzatí záväzku splatiť nový vklad. Aj v minulom roku sa dalo zaokrúhliť pri premene len na najbližšie celé euro.
Ivenka
21.07.10,05:27
Idem urobiť premenu ZI na €. Čítam to tu z ľava do prava v každej téme a vyšlo mi toto? Mám SZ ešte v SKK. Čiže urobím zápisnicu o premene vkladov 2 spoločníkov na € a potom premením celé ZI na €. Zápisnicu netreba overiť ? Potom použijem ešte tlačivo z ORSR na zmneu, kde podpisy oboch konateľov dám overiť? No kto toto vymyslel ? Ďakujem za pomoc.Moc.
Economic
21.07.10,05:32
Idem urobiť premenu ZI na €. Čítam to tu z ľava do prava v každej téme a vyšlo mi toto? Mám SZ ešte v SKK. Čiže urobím zápisnicu o premene vkladov 2 spoločníkov na € a potom premením celé ZI na €. Zápisnicu netreba overiť ? Potom použijem ešte tlačivo z ORSR na zmneu, kde podpisy oboch konateľov dám overiť? No kto toto vymyslel ? Ďakujem za pomoc.Moc.

Zápisnica sa neoveruje. Tlačivo použiješ P8 na zápis zmeny v OR. Ak konatelia konajú spoločne /podľa uvedeného konania menom spoločnosti zapísaného v OR/ , musia návrh overiť obaja. Ak koná každý samostatne, stačí podpis overiť 1 z nich. Za túto zmenu sa platí 66.- EUR no opäť platí úspora 50 % na súdnom poplatku pri elektronickom podaní Návrhu do OR.
Ivenka
21.07.10,05:42
A keby som si vypísala tlačivo, vieš mi to potom cez ss skontrolovať ?
Economic
21.07.10,05:43
A keby som si vypísala tlačivo, vieš mi to potom cez ss skontrolovať ?

samozrejme.... Ja robím pre všetkých klientov a všetky podania výlučne elektronicky...
zalobaba
21.07.10,05:43
A keby som si vypísala tlačivo, vieš mi to potom cez ss skontrolovať ?

Tlačivo vyplní aj človek bez skúseností. Horšie to už bude s tými prílohami.....
Ivenka
21.07.10,05:46
Aké prílohy máš ešte na mysli ?
Economic
21.07.10,05:50
Aké prílohy máš ešte na mysli ?

Určite mala na mysli zápisnicu a úplné znenie spoločenskej zmluvy. Podľa spôsobu zaokrúhlenia sumy však bude treba aj Vyhlásenie... To je maximálne všetko.
Ivenka
21.07.10,05:53
Zápisnicu som pochopila. Mám prepísať nanovo spoločenskú zmluvu ? Vyhlásenie o čom ? Som z toho pako :(
Economic
21.07.10,05:56
Zápisnicu som pochopila. Mám prepísať nanovo spoločenskú zmluvu ? Vyhlásenie o čom ? Som z toho pako :(

Ak by si zaokrúhlila viac ako najbližšie celé Euro nahor, tak sa jedná o zvýšenie a vtedy sa robí vyhlásenie o prevzatí záväzku splatiť vklad.
andreaS
21.07.10,05:56
idem podavat premenu ZI na EUR (davnejsie som pisala, ze klient to sice spravil ale odmietli mu pre iny problem)

konecne sme dali vsetko dokopy a chcem to podat elektronicky... aky text ma obsahovat splnomocnenie pre mna?

a este sa chcem opytat ake prilohy budem prikladat... menime rozsah splatenia ZI a premenu na EUR. vdaka...
Ivenka
21.07.10,05:58
Ďakujem za pomoc. Čiže mám Zápisnicu z VZ, prepíšem nanovo Spoločenskú zmluvu ? Nájdem niekde vzor o vyhlásení, že sa zvýšilo ZI ?
Economic
21.07.10,06:09
idem podavat premenu ZI na EUR (davnejsie som pisala, ze klient to sice spravil ale odmietli mu pre iny problem)

konecne sme dali vsetko dokopy a chcem to podat elektronicky... aky text ma obsahovat splnomocnenie pre mna?

a este sa chcem opytat ake prilohy budem prikladat... menime rozsah splatenia ZI a premenu na EUR. vdaka...

V hlavičke údaje o spoločnosti, pod ňou kompletné údaje konateľa, ktorý Ťa splnomocňuje. Presné údaje na Teba.
V texte dávam ... na vyhotovenie a podanie návrhu na zápis zmien v spoločnosti XXX, s.r.o. so sídlom.... do obchodného registra, podpisom návrhu, preberaním písomností ako Potvrdenie o vykonaní zápisu a výpisu z obchodného registra.
john21
04.08.10,17:21
Zdravím,
v roku 2009 sme podávali zmenu ZI z Skk na eura zaokrúhlením, bez poplatku.
Teraz cca pred týždnom sme podali ďalšiu zmenu v spoločnosti. Pochopitelne ešte zmena ZI je nezrealizovaná. Na súde mi povedali že sa teraz musí čakať kým zmenia ZI a až potom môžu zapísať ďalšiu zmenu. Máte niekto s týmto prípadom skúsenosti?

Ďakujem vopred za odpoved.
Economic
04.08.10,17:24
Zdravím,
v roku 2009 sme podávali zmenu ZI z Skk na eura zaokrúhlením, bez poplatku.
Teraz cca pred týždnom sme podali ďalšiu zmenu v spoločnosti. Pochopitelne ešte zmena ZI je nezrealizovaná. Na súde mi povedali že sa teraz musí čakať kým zmenia ZI a až potom môžu zapísať ďalšiu zmenu. Máte niekto s týmto prípadom skúsenosti?

Ďakujem vopred za odpoved.

Áno. Ak im premena bude dlho trvať urguj ich !!! Nový návrh by to mal automaticky posúriť, oni to dobre vedia. Nedaj sa odbiť !
john21
05.08.10,08:02
Ďakujem za skorú odpoved Economic. Akým spôsobom si ich urgoval? Písal listy?
Economic
05.08.10,11:39
Ďakujem za skorú odpoved Economic. Akým spôsobom si ich urgoval? Písal listy?

Riešila som to v prvom štádiu telefonicky, keď do týždňa od telefonátu sa nič nekonalo, tak listom s upozornením na dodržanie zákonnej lehoty podaného spoplatneného návrhu.
john21
06.08.10,12:14
vzor mi náhodou prosím ťa nevieš preposlať??? bol by som moc povďačný
Economic
18.08.10,18:20
vzor mi náhodou prosím ťa nevieš preposlať??? bol by som moc povďačný

Vzor už nemám žiadny, bohužiaľ. No napíš tam jednoducho, čo a kedy si podal v minulosti a zdôrazni ten druhý Návrh na zápis zmeny spoplatnený uveď presne dátum kedy bol podaný a napíš, že urguješ zápis predchádzajúcej zmeny, aby Ti mohli urobiť spoplatnenú zmenu, na ktorú majú zákonnú 5 dennú lehotu. Určite to pomôže.
Kvietocek
30.09.10,10:52
Minuly rok sme dali automaticky prepocitat ZI na OR. Tento rok sme vsak uz zaokruhlovali na 6640 rovnych. Ako mam vysporiadat uctovne vzniknuty rozdiel 1,216226 €?:confused:
JAJA11
30.09.10,11:06
Minuly rok sme dali automaticky prepocitat ZI na OR. Tento rok sme vsak uz zaokruhlovali na 6640 rovnych. Ako mam vysporiadat uctovne vzniknuty rozdiel 1,216226 €?:confused:

Ja by som to vyriešila trebárs vkladom na účet, do pokladne, zo zisku. :)
Kvietocek
30.09.10,11:12
Ja by som to vyriešila trebárs vkladom na účet, do pokladne, zo zisku. :)

na ucet urcite taku sumu nevlozim ani do pokladne aj keby som chcela :)
chcem to riesit cez 411 len neviem oproti comu :confused:
Economic
30.09.10,11:15
na ucet urcite taku sumu nevlozim ani do pokladne aj keby som chcela :)
chcem to riesit cez 411 len neviem oproti comu :confused:

z nejakého fondového účtu, kde niečo je o proti /411XXX
JAJA11
30.09.10,11:17
na ucet urcite taku sumu nevlozim ani do pokladne aj keby som chcela :)
chcem to riesit cez 411 len neviem oproti comu :confused:

Aj na účte 411 máte číslo zaokrúhlené na 2 miesta. Pravdepodobne program neeviduje základné imanie na 6 desatinných miest. Vkladom do pokladne zaokrúhlenej sumy - tak aby bolo ZI požadované číslo bude asi najjednoduchší spôsob.
Ja som to robila prevodom zo zisku, ale v tom čase bola valná hromada a tam sa o tom rozhodlo tak :rolleyes:
Economic
30.09.10,11:20
Aj na účte 411 máte číslo zaokrúhlené na 2 miesta. Pravdepodobne program neeviduje základné imanie na 6 desatinných miest. Vkladom do pokladne zaokrúhlenej sumy - tak aby bolo ZI požadované číslo bude asi najjednoduchší spôsob.
Ja som to robila prevodom zo zisku, ale v tom čase bola valná hromada a tam sa o tom rozhodlo tak :rolleyes:


Súhlasím. Mne sa to tiež zdá najjednoduchšie vkladom do poklade, no to vylúčila, preto navrhujem tak ako som napísala.
Kvietocek
30.09.10,11:20
A mozem to dat 428/411 ?
Economic
30.09.10,11:21
A mozem to dat 428/411 ?

Samozrejme.
Kvietocek
30.09.10,11:22
Ďakujem :)
Economic
30.09.10,11:23
Ďakujem :)

Rado sa stalo, aj na budúce...:o
katarina.j
06.10.10,10:06
Ahojte, prešla som si tu príspevky, no poviem vám, najjednoduchšie by bolo dať to do jedného bodu čo treba a čo nie...teraz je to dosť rozsiahle (viem, každý jeden píše o svojom probléme) a stále je to spoločné-stále sa to omieľa čo potrebujú s.r.o.-čky (môj názor). Nás sa to tiež týka - s.r.o. Tak ak bol podaný v r.2009 Návrh na zápis zmeny ZI (vykonané zdarma-premena ZI z Skk na €).Teraz to treba zas, lebo musí byť suma zaokrúhlená na celé €. K tomu je potrebné: Zápisnica z valného zhromaždenia, Spoločenská zmluva (vykonané zmeny), ak sa suma ZI zaokrúhli nahor, tak Vyhlásenie o prevzatí záväzku splatiť vklad. Následne na stránke ORSR vyplniť tlačivo P/8-Zápis zmeny v OR+overiť podpis/y. Do 2 rokov dať zapísať do Zbierky listín. Ak som na niečo zabudla, doplňte prosím...
Economic
06.10.10,10:12
Ahojte, prešla som si tu príspevky, no poviem vám, najjednoduchšie by bolo dať to do jedného bodu čo treba a čo nie...teraz je to dosť rozsiahle (viem, každý jeden píše o svojom probléme) a stále je to spoločné-stále sa to omieľa čo potrebujú s.r.o.-čky (môj názor). Nás sa to tiež týka - s.r.o. Tak ak bol podaný v r.2009 Návrh na zápis zmeny ZI (vykonané zdarma-premena ZI z Skk na €).Teraz to treba zas, lebo musí byť suma zaokrúhlená na celé €. K tomu je potrebné: Zápisnica z valného zhromaždenia, Spoločenská zmluva (vykonané zmeny), ak sa suma ZI zaokrúhli nahor, tak Vyhlásenie o prevzatí záväzku splatiť vklad. Následne na stránke ORSR vyplniť tlačivo P/8-Zápis zmeny v OR+overiť podpis/y. Do 2 rokov dať zapísať do Zbierky listín. Ak som na niečo zabudla, doplňte prosím...

K zápisu premeny na celé číslo vkladu treba :
Zápisnicu
úplné znenie
vyhlásenie k zvýšeniu ZI
suma musí byť jednoznačne zaokrúhlená nahor, pretože inak by sa jednalo o zníženie ZI a to je dlho trvajúci proces...
Vypíšeš tlačivo P/8, zaplatiš buď 33.- Eur, alebo 66.- podľa toho či to podáš papierovo, alebo elektronicky /či sama alebo cez niekoho kto to robí ako ja/ Robíš to teraz, pretože teraz dokladáš aj vymenované prílohy. Už nečakáš žiadne 2 roky. Asi budeš robiť aj iné zmeny teraz ako toto imanie, nie ?
Vyhlásenie a podpis na návrhu je treba overiť saomzrejme.
katarina.j
06.10.10,11:50
K zápisu premeny na celé číslo vkladu treba :
Zápisnicu
úplné znenie
vyhlásenie k zvýšeniu ZI
suma musí byť jednoznačne zaokrúhlená nahor, pretože inak by sa jednalo o zníženie ZI a to je dlho trvajúci proces...
Vypíšeš tlačivo P/8, zaplatiš buď 33.- Eur, alebo 66.- podľa toho či to podáš papierovo, alebo elektronicky /či sama alebo cez niekoho kto to robí ako ja/ Robíš to teraz, pretože teraz dokladáš aj vymenované prílohy. Už nečakáš žiadne 2 roky. Asi budeš robiť aj iné zmeny teraz ako toto imanie, nie ?
Vyhlásenie a podpis na návrhu je treba overiť saomzrejme.
dakujem ti velmi pekne, tak idem na to....,áno budeme dorábať nejaké drobnosti v spol.zmluve.
yucht
07.10.10,07:58
dakujeme velmi pekne za zosumarizovanie.

este taky detail, to vyhlasenie k zvyseniu ZI ma co zhruba obsahovat ak zaokruhlujeme ZI na cele eura smerom hore z 6 671,977695 EUR na 6672.

ak mam dvoch spolocnikov, tak kazdy spolocnik prevzal zavazok splatit 1,12 centa, toto mam napisat to vyhlasenia ?

v Zapisnici mam

Pôvodné základné imanie spoločnosti : 6 671,977695 EUR.
Rozdelené na dvoch spoločníkov v pomere 50:50, jeden podiel predstavuje 3 335.98885 EUR.

Nové základné imanie spoločníkov : 6672 EUR.
Rozdelené na dvoch spoločníkov v rovnakom pomere 50:50, jeden podiel predstavuje 3336 EUR.

potom existuje dodatok k spolocenskej zmluve, ...

ale to vyhlasenie je mi zahadou.
katarina.j
07.10.10,08:31
dakujeme velmi pekne za zosumarizovanie.

este taky detail, to vyhlasenie k zvyseniu ZI ma co zhruba obsahovat ak zaokruhlujeme ZI na cele eura smerom hore z 6 671,977695 EUR na 6672.

ak mam dvoch spolocnikov, tak kazdy spolocnik prevzal zavazok splatit 1,12 centa, toto mam napisat to vyhlasenia ?

v Zapisnici mam

Pôvodné základné imanie spoločnosti : 6 671,977695 EUR.
Rozdelené na dvoch spoločníkov v pomere 50:50, jeden podiel predstavuje 3 335.98885 EUR.

Nové základné imanie spoločníkov : 6672 EUR.
Rozdelené na dvoch spoločníkov v rovnakom pomere 50:50, jeden podiel predstavuje 3336 EUR.

potom existuje dodatok k spolocenskej zmluve, ...

ale to vyhlasenie je mi zahadou.lebo ide o navýšenie ZI (preto píšeš to Vyhlásenie.., aj ked ide o drobné,je to navýšenie ZI).
yucht
07.10.10,08:52
ahoj, dakujem za odpoved, takze nieco taketo ?


týmto ako dvaja zo spoločníkov spoločnosti xx, s.r.o. so sídlom yyy zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I v odd. Sro, vo vl.č. xxxxx/x

vyhlasujeme,

že sme dnešného dňa prevzali záväzok na nový vklad vo výške 0,0111525 EUR a túto čiastku sme každý aj dnešného dňa zložili v hotovosti do pokladne spoločnosti, čím si plníme svoj záväzok.

Týmto novým vkladom (2x 0,0111525 EUR = 0.022305 EUR) sa zvýšilo základné imanie spoločnosti XXX z 6671,977695 EUR na 6672 EUR a celková výška našich vkladov sa zvýšila na 3336 EUR a náš obchodný podiel na základnom imaní spoločnosti predstavuje 50%.
katarina.j
07.10.10,09:01
ahoj, dakujem za odpoved, takze nieco taketo ?
áno, máš to dobré, len nezabudni tam uviesť mená spoločníkov s ich adresami
yucht
07.10.10,09:22
Dakujem :)
katarina.j
08.10.10,07:16
K zápisu premeny na celé číslo vkladu treba :
Zápisnicu
úplné znenie
vyhlásenie k zvýšeniu ZI
suma musí byť jednoznačne zaokrúhlená nahor, pretože inak by sa jednalo o zníženie ZI a to je dlho trvajúci proces...
Vypíšeš tlačivo P/8, zaplatiš buď 33.- Eur, alebo 66.- podľa toho či to podáš papierovo, alebo elektronicky /či sama alebo cez niekoho kto to robí ako ja/ Robíš to teraz, pretože teraz dokladáš aj vymenované prílohy. Už nečakáš žiadne 2 roky. Asi budeš robiť aj iné zmeny teraz ako toto imanie, nie ?
Vyhlásenie a podpis na návrhu je treba overiť saomzrejme.
Ahoj, ešte mini otázočka, na tom tlačive P/8 musíš vypisovať všetko či stačia len tie kolonky kde nastáva zmena? dakujem katka
zuziku
27.10.10,10:40
chcem sa spýtať ak spoločnosť,kt.má 2 spoločníkov v minulom roku podala súhlas s prepočtom, teraz stačí ak zašlú na uloženie do zbierky listín úplné znenie spol.zmluvy a to len jedno alebo 2 vyhotovenia ?dakujem
Economic
27.10.10,11:00
chcem sa spýtať ak spoločnosť,kt.má 2 spoločníkov v minulom roku podala súhlas s prepočtom, teraz stačí ak zašlú na uloženie do zbierky listín úplné znenie spol.zmluvy a to len jedno alebo 2 vyhotovenia ?dakujem

Ak iba do Zbierky listín, tak stačí iba raz. Nezabudni, že ak sa bude nejaká zmena spoločníkov robiť neskôr, vklad spoločníka musí byť na celé Euro zaokrúhlený. .
kornelia2
08.12.10,08:41
Ja som to davala este v januari 2009 a vtedy som to davala na sumu 6638,78 € bez kolkov a teraz to musim urobit na sumu 6640€ rozdiel 1,22€ za 33€kolok? a musi sa to??
Vyplnila som tlacivo P/8 a to stranu 1 a stranu 11-ZI zapis 6640 a vymaz 6638,78, strana 16 prilohy a strana 17, je to spravne ked musim to podat?
zalobaba
08.12.10,10:07
Ak iba do Zbierky listín, tak stačí iba raz. Nezabudni, že ak sa bude nejaká zmena spoločníkov robiť neskôr, vklad spoločníka musí byť na celé Euro zaokrúhlený. .

Nie pri nejakej zmene, ale iba pri prevode časti OP !!!! Celý OP je možné prevádzať aj so 6 desatinnými miestami a bez zaokrúhlenia !!!!!!!
Economic
08.12.10,11:00
Ja som to davala este v januari 2009 a vtedy som to davala na sumu 6638,78 € bez kolkov a teraz to musim urobit na sumu 6640€ rozdiel 1,22€ za 33€kolok? a musi sa to??
Vyplnila som tlacivo P/8 a to stranu 1 a stranu 11-ZI zapis 6640 a vymaz 6638,78, strana 16 prilohy a strana 17, je to spravne ked musim to podat?

Samotná premena sa mohla robiť vtedy za darmo. Teraz sa to posudzuje ako zmena. Musíš vyplniť aj spoločníkov, ktorých sa samotný vklad týka.
kornelia2
08.12.10,19:44
Este jedna otazka:
musim? alebo do kedy sa to ma urobit?? je na to nejaky zakon ze to musi byt zaokruhlene?
sroservis
08.12.10,20:18
Dobrý deň, podľa mojich vedomostí nie je stanovená žiadna lehota, do ktorej je potrebné premenu vykonať.

Avšak nesmiete podať návrh na zápis inej zmeny do obchodného registra, ak súčasne nepodáte relevantný návrh na zápis zmeny ZI a vkladov.

Takže ak nepotrebujete zapísať inú zmenu (napr. sídla, spoločníkov a pod.), v podstate môžete čakať, až kým Vám táto potreba nevznikne a potom zároveň rozhodnúť a dať zapísať aj premenu.

Inak štandardne sa za zápis zmeny platí 66 eur (bez ohľadu na počet vykonaných zmien), 33 eur sa platí len, ak návrh podávate elektronicky podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.

Všetko dobré.
Economic
09.12.10,05:16
Este jedna otazka:
musim? alebo do kedy sa to ma urobit?? je na to nejaky zakon ze to musi byt zaokruhlene?


K vôli samotnému zaokrúhleniu by som teraz návrh nepodávala a neplatila za to zbytočne súdny poplatok. Doporučím urobiť to pri nejakej inej následnej zmene, ktorá sa v budúcnosti v spoločnosti bude robiť. Litera zákona bola dodržaná v tom, že bol vklad a výška ZI premenený zo slovenskej meny na euro. To je úplne postačujúce.
Eva10
09.12.10,06:52
Nie je to pravda. Obchodná podiel aj ZI musia byť zaokrúhlené na celé €, hovorí Obch. Z. Výnimka bola iba pri premene zo SKK na €, lebo to umožňoval zákon o prechode na €. Teda lex specialis menil lex generalis. Akýkoľvek pohyb (prevod celého OP alebo časti) sa musí znova riadiť lex generalis - Obch. Z.
Economic
09.12.10,07:17
Nie je to pravda. Obchodná podiel aj ZI musia byť zaokrúhlené na celé €, hovorí Obch. Z. Výnimka bola iba pri premene zo SKK na €, lebo to umožňoval zákon o prechode na €. Teda lex specialis menil lex generalis. Akýkoľvek pohyb (prevod celého OP alebo časti) sa musí znova riadiť lex generalis - Obch. Z.

Kým sa nebude robiť žiadna iná zmena, nie je treba robiť zo 6 638,78 sumu 6 640.-.
Eva10
10.12.10,10:12
Kým sa nebude robiť žiadna iná zmena, nie je treba robiť zo 6 638,78 sumu 6 640.-.
Reagoval som na žalobabu, ktorá tvrdila, zmenu výšky obchodného podielu treba robiť len ak sa prevádza časť podielu a ak sa prevádza celý, môže byť zaokrúhlený aj na 6 desatinných miest.
Samozrejme, ak sa nerobí iná zmena, nie je potrebné upravovať výšku podielov a ZI. Dokonca netreba upravovať ani pri zmenách zápisov, ktoré sa nedotýkajú obchodných podielov a ZI.
Bina1
02.02.11,08:07
Mám problém pri podaní odvolania. Súd zamietol zápis premeny menovitej hodnoty členských vkladov a menovitej hodnoty zapisovaného ZI z dôvodu, že menovanitá hodnota ZI nebola
zaokrúhená smerom nahor ale prepočítaná počtom členov družstva.
Volala som s pracovníčkou súdu a tá povedala, aby som poslala
nové doklady so správnym prepočtom. Neviem či to bude stačiť,
a ako napísať údaje v odvolaní. Ďakujem.
Economic
02.02.11,09:58
Mám problém pri podaní odvolania. Súd zamietol zápis premeny menovitej hodnoty členských vkladov a menovitej hodnoty zapisovaného ZI z dôvodu, že menovanitá hodnota ZI nebola
zaokrúhená smerom nahor ale prepočítaná počtom členov družstva.
Volala som s pracovníčkou súdu a tá povedala, aby som poslala
nové doklady so správnym prepočtom. Neviem či to bude stačiť,
a ako napísať údaje v odvolaní. Ďakujem.

Na prepočet predsa boli stanovené jasné pravidlá. Vždy sa prepočítavajú vklady a tie sa sčítajú. Ku správnym dokladom treba vyhotoviť Námietku. V tej len opísať vadu a ako sa podanie opravuje.
Bina1
05.02.11,15:50
Ďakujem za reakciu na moju otázku aj napriek tomu, že som už poslala odvolanie k zamietnutiu. Poslala som tie isté doklady so správnymi prepočtami a iným dátumom. Základné imanie v družstve sa neprepočítava tak, že prepočítaný členský vklad krát počet členov, ale zapísan ZI v SKK sa prepočíta kurzom 30,1260 a zaokrúhli sa smerom nahor, tak ako sa zaokrúhľoval členský vklad člena. Dúfam, že to už bude
dobre.
macilaci
08.02.11,13:57
pekný den. poprosila by som radu, ešte sa dá posielať ten Súhlas s metódou prepočtu ...., ešte sme neurobili prepočet z Sk na EUR. dávajú už nejaké pokuty? dakujem za rady.
KEJKA
08.02.11,14:28
pekný den. poprosila by som radu, ešte sa dá posielať ten Súhlas s metódou prepočtu ...., ešte sme neurobili prepočet z Sk na EUR. dávajú už nejaké pokuty? dakujem za rady.
Súhlas sa nedá, treba VZ, všetky náležitosti a dať návrh na zápis zmien.