ivanakodajova
14.08.08,13:08
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci je mozne sidlo s.r.o. zriadit v garazi. Sme zahradnicka firma a kancelarske priestory su pre nas zatial zbytocny nadstandard.
Z precitanych tem na porade som mala pocit, ze to moze byt aj garaz. Pravnik ma vsak presviedca, ze podla nejakej novely zakona to uz nie je mozne a sidlo musi byt v administrativnej budove.
Cize to nemoze byt ani byt, co bola moja druha varianta.

Viete o tom nieco? Pripadne preposlite link.

Dik.
Zoltán Kovács
14.08.08,11:10
Nech dá právnik odvolávku na zákon. Lebo podľa toho by asi dobrá polovička, ak nie viac s.r.o. by prišla o svoje sídlo, ktoré zväčša sú zriadené na adrese bydliska jedného z majiteľov.
Milan Benka
14.08.08,11:15
Nech dá právnik odvolávku na zákon. Lebo podľa toho by asi dobrá polovička, ak nie viac s.r.o. by prišla o svoje sídlo, ktoré zväčša sú zriadené na adrese bydliska jedného z majiteľov.

Alebo aj v garáži ............ :D
ivanakodajova
14.08.08,11:35
Super, dik. Cize prvy problem je vyrieseny, teraz ten druhy. Garaz, ktoru uzivame a z ktorej chceme spravit sidlo, patri mojim starym rodicom. Dedko pred mesiacom zomrel a este neprebehlo dedicske konanie. Bude stacit na najomnu zmluvu a na suhlas s uzivanim babka alebo bude treba cakat na ukoncenie dedicskeho konania?
zalobaba
14.08.08,11:42
Dobry den, chcela by som sa informovat, ci je mozne sidlo s.r.o. zriadit v garazi. Sme zahradnicka firma a kancelarske priestory su pre nas zatial zbytocny nadstandard.
Z precitanych tem na porade som mala pocit, ze to moze byt aj garaz. Pravnik ma vsak presviedca, ze podla nejakej novely zakona to uz nie je mozne a sidlo musi byt v administrativnej budove.
Cize to nemoze byt ani byt, co bola moja druha varianta.

Viete o tom nieco? Pripadne preposlite link.

Dik.

Ako sídlo musí slúžiť nehnuteľnosť, ktorá má súp. č.
Milan Benka
14.08.08,11:45
Ako sídlo musí slúžiť nehnuteľnosť, ktorá má súp. č.

Samostatne stojaca garáž zvykna mať súp. číslo, aspoň moja ho má.
Zoltán Kovács
14.08.08,11:46
Samostatne stojaca garáž zvykna mať súp. číslo, aspoň moja ho má.

Len v prípade, keď je riadne skolaudovaná a zapísaná na kataster ako samostatná stavba.
ivanakodajova
14.08.08,11:51
Ako sídlo musí slúžiť nehnuteľnosť, ktorá má súp. č.
garáž je v katastri nehnutelnosti vedena ako:
Súpisné číslo stavby 33
Druh/typ stavby Samostatne stojaca garáž
Parcela registra C XXX/ XX
Číslo LV XXXX

Druh stavby: 370, popis stavby: garaz
Milan Benka
14.08.08,11:56
garáž je v katastri nehnutelnosti vedena ako:
Súpisné číslo stavby 33
Druh/typ stavby Samostatne stojaca garáž
Parcela registra C XXX/ XX
Číslo LV XXXX

Druh stavby: 370, popis stavby: garaz

Vyhovuje . .

Ešte nájomnú zmluvu a môžete založiť sro.
ivanakodajova
14.08.08,12:04
A s tymto by ste mi vedeli poradit?:

Garaz, ktoru uzivame a z ktorej chceme spravit sidlo, patri mojim starym rodicom. Dedko pred mesiacom zomrel a este neprebehlo dedicske konanie. Bude stacit na najomnu zmluvu a na suhlas s uzivanim babka alebo bude treba cakat na ukoncenie dedicskeho konania?
Martin Mocko
14.08.08,12:08
A s tymto by ste mi vedeli poradit?:

Garaz, ktoru uzivame a z ktorej chceme spravit sidlo, patri mojim starym rodicom. Dedko pred mesiacom zomrel a este neprebehlo dedicske konanie. Bude stacit na najomnu zmluvu a na suhlas s uzivanim babka alebo bude treba cakat na ukoncenie dedicskeho konania?

Ako ju vlastnili? BSM? Alebo na polovicu?
hanelie
14.08.08,12:19
úrady uznajú nájomnú zmluvu uzavretú s majiteľmi podľa listu vlastníctva -
ak je tam aj dedko ako spolumajiteľ musí prebehnúť dedičské konanie
/vlastná skúsenosť /
ivanakodajova
14.08.08,12:30
Ako ju vlastnili? BSM? Alebo na polovicu?
BSM
ivanakodajova
14.08.08,12:31
úrady uznajú nájomnú zmluvu uzavretú s majiteľmi podľa listu vlastníctva -
ak je tam aj dedko ako spolumajiteľ musí prebehnúť dedičské konanie
/vlastná skúsenosť /
ach jo :(
robin78
14.08.08,12:36
úrady uznajú nájomnú zmluvu uzavretú s majiteľmi podľa listu vlastníctva -
ak je tam aj dedko ako spolumajiteľ musí prebehnúť dedičské konanie
/vlastná skúsenosť /

K sidlu spolocnosti spravidla postacuje aj suhlas vlastnika, nie je potrebna najomna zmluva, ale predpokladam, ze to asi aj tak nic neriesi ak je potrebne to mat podpisane oboma vlastnikmi...
ivanakodajova
14.08.08,14:15
K sidlu spolocnosti spravidla postacuje aj suhlas vlastnika, nie je potrebna najomna zmluva, ale predpokladam, ze to asi aj tak nic neriesi ak je potrebne to mat podpisane oboma vlastnikmi...
v prispevku zalozenie sro po novom http://www.porada.sk/t63806-zalozenie-s-r-o-po-novom.html sa pise, ze je potrebny aj LV.

Tak teraz neviem..treba, ci netreba?
robin78
14.08.08,14:19
v prispevku zalozenie sro po novom http://www.porada.sk/t63806-zalozenie-s-r-o-po-novom.html sa pise, ze je potrebny aj LV.

Tak teraz neviem..treba, ci netreba?

To zavisi od prislusneho sudu. Vsade je to inak, tak je jednoduchsie ho tam prilozit, ako mat nasledne namietku.
ivanakodajova
14.08.08,14:28
este ohladne garaze - ked budem vypisovat sidlo spolocnosti (zakladatelska zmluva, navrh na zapis do OR, atd.). Nie je mi jasne aku dam adresu. Je potrebne si vyziadat od posty popisne cislo alebo ako "vytvorit" adresu garaze?
ivanakodajova
14.08.08,14:59
este ohladne garaze - ked budem vypisovat sidlo spolocnosti (zakladatelska zmluva, navrh na zapis do OR, atd.). Nie je mi jasne aku dam adresu. Je potrebne si vyziadat od posty popisne cislo alebo ako "vytvorit" adresu garaze?
citam, citam, zistujem...
takze popisne cislo by mal pridelovat "stavebny odbor prislusneho miestneho uradu". Cize tam asi zistim ake popisne cislo bolo stavbe pridelene.. .
Ak s tym mate niekto nejaku skusenost, pripadne vzor ziadosti, pripojte.
Dik.
VladoaKatka
14.08.08,15:55
Len v prípade, keď je riadne skolaudovaná a zapísaná na kataster ako samostatná stavba.
mimotemy...no ja som videla už aj taký znalecký posudok ku kúpnej zmluve RD, že aj kurín a chliev mali svoje vlastné súpisné šíslo a tak to aj zapísali na kataster. Na 8 árovom pozemku 12 súpisných čísel ... na Slovensku .... je to tak...