roman40
17.08.08,13:50
ahojte.mam taky vacsi problem.pocas manzelstva moja manzelka dostala darom rodinny dom.boli vypracovane 2 zmluvy darovacia a kupno-predajna,darovacia bola od jej otca a uja a od dalsich 7 surodencov bola vypracovana kupna zmluva.nakolko manzelkina rodina nemala financne prostriedky,tak som to vyplacal postupne 6 ludi financnou hotovostou.nakolko som dom kupil a prerobil a zvadsil hodnotu nehnutelnosti o niekolko sto tisic korun,tak manzelka mi stale tvrdila ze na dom nemam narok.list vlastnictva je len na jej meno a nadobudnutie je darom.po rozvode mi manzelka zrusila trvaly pobyt,s tym ze nemam narok na nic.aj ked mam nejake doklady z banky ze v tej dobe som peniaze pouzival na prestavbu domu.vsetky faktury co sa tykalo materialu stihla znicit.mal som ich v zamknutej izbe v danom dome.mal som v dome aj trezor v ktorom som mal nejake dokumenty ohladom domu,ktori vyniesla na srotovisko,pocas mojej nepritomnosti v dome.inzinierske siete boli pisane vsetky na moje meno,lebo som ich vybavoval po prepise nehnutelnosti.prosim poradte mi ako v tejto komplikovanej situacii vyjst,bol som nuteny ist do zahranicia,kde sa aj zdrziavam doteraz.chcel som aby ma vyplatila aspon z polovicky domu,co slubovala a nesplnila.
robovi
18.08.08,18:55
Ak bola vypracovana kupno-predajna zmluva pocas manzelstva, tak musela byt v tom zmysle, ze nehnutelnost ste kupovali spolu do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov/BSM/. Tzn. podiel, ktory ste odkupili od dalsich 7-ich surodencov otca vlastnite spolu a nerozdielne. Nejde mi do hlavy, preco je potom list vlastnictva len na jej meno a preco je titul nadobudnutia len darom. V tom pripade sa obrat na kataster s kopiou kupnej zmluvy, ktoru mas s vyznacenou pravoplatnostou rozhodnutia od katastra nehnutelnosti a ziadaj o zapisanie skutocneho stavu vlastnickych vztahov. Z domu si mozes odniest veci, ktore svojou povahou sluzia na tvoje osobne potreby.