Zavrieť

Porady

darovanie domu

ahojte.mam taky vacsi problem.pocas manzelstva moja manzelka dostala darom rodinny dom.boli vypracovane 2 zmluvy darovacia a kupno-predajna,darovacia bola od jej otca a uja a od dalsich 7 surodencov bola vypracovana kupna zmluva.nakolko manzelkina rodina nemala financne prostriedky,tak som to vyplacal postupne 6 ludi financnou hotovostou.nakolko som dom kupil a prerobil a zvadsil hodnotu nehnutelnosti o niekolko sto tisic korun,tak manzelka mi stale tvrdila ze na dom nemam narok.list vlastnictva je len na jej meno a nadobudnutie je darom.po rozvode mi manzelka zrusila trvaly pobyt,s tym ze nemam narok na nic.aj ked mam nejake doklady z banky ze v tej dobe som peniaze pouzival na prestavbu domu.vsetky faktury co sa tykalo materialu stihla znicit.mal som ich v zamknutej izbe v danom dome.mal som v dome aj trezor v ktorom som mal nejake dokumenty ohladom domu,ktori vyniesla na srotovisko,pocas mojej nepritomnosti v dome.inzinierske siete boli pisane vsetky na moje meno,lebo som ich vybavoval po prepise nehnutelnosti.prosim poradte mi ako v tejto komplikovanej situacii vyjst,bol som nuteny ist do zahranicia,kde sa aj zdrziavam doteraz.chcel som aby ma vyplatila aspon z polovicky domu,co slubovala a nesplnila.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Ak bola vypracovana kupno-predajna zmluva pocas manzelstva, tak musela byt v tom zmysle, ze nehnutelnost ste kupovali spolu do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov/BSM/. Tzn. podiel, ktory ste odkupili od dalsich 7-ich surodencov otca vlastnite spolu a nerozdielne. Nejde mi do hlavy, preco je potom list vlastnictva len na jej meno a preco je titul nadobudnutia len darom. V tom pripade sa obrat na kataster s kopiou kupnej zmluvy, ktoru mas s vyznacenou pravoplatnostou rozhodnutia od katastra nehnutelnosti a ziadaj o zapisanie skutocneho stavu vlastnickych vztahov. Z domu si mozes odniest veci, ktore svojou povahou sluzia na tvoje osobne potreby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.