tazba
18.08.08,14:21
Dobry den trapi ma jeden velky problem, som cerstvy absolvent EU v BA, nepracoval som po statniciach 2 mesiace, tak som sa dostal do jednej uctovnickej firmy kde mi kolegyna povedala ze ak nie som este zamestnany 3 mesiace tak si mozem zobrat zivnost, kedze mi chybal este jeden mesiac tak som si vybavil absolventsku prax aby som mal este dalsi prijem a vo firme robim momentalne na dohotu,
otazky
1. kolko mozem zarobit na dohodu aby som nemal z toho nejake problemy kedze som na absolventskej praxi a na dohodu mi dali 120 sk?
2. ako je to s odvodmi ked mi schvalia dotaciu, do podnikatelskeho zameru som dal zaciatok cinnosti od 1.10.2008, co mam platit atd. kolegyna mi tiez poradila aby som si dotaciu rozdelil na dve casti, ze je to vyhodnejsie, mozte mi k tomu napisat nieco blizsie?
Za odpovede Vam uz vopred velmi pekne Dakujem
PS: ak ma niekto podobne skusenosti, budem rad ked sa o ne podeli
veronikasad
18.08.08,12:44
Dobry den trapi ma jeden velky problem, som cerstvy absolvent EU v BA, nepracoval som po statniciach 2 mesiace, tak som sa dostal do jednej uctovnickej firmy kde mi kolegyna povedala ze ak nie som este zamestnany 3 mesiace tak si mozem zobrat zivnost, kedze mi chybal este jeden mesiac tak som si vybavil absolventsku prax aby som mal este dalsi prijem a vo firme robim momentalne na dohotu, Nemáš správne informácie, nárok na dotáciu ti vznikne ak budeš evidovaný na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie najmenej 3 mesiace - ako to súvisí s absolventskou praxou neviem. Živnosť si môžeš otvoriť kedykoľvek.

otazky

1. kolko mozem zarobit na dohodu aby som nemal z toho nejake problemy kedze som na absolventskej praxi a na dohodu mi dali 120 sk?
Ako evidovaný uchádzač o zamestnanie môžeš na dohodu zarobiť 65% platného životného minima, počet hodín nie je obmedzený.

2. ako je to s odvodmi ked mi schvalia dotaciu, do podnikatelskeho zameru som dal zaciatok cinnosti od 1.10.2008, co mam platit atd. kolegyna mi tiez poradila aby som si dotaciu rozdelil na dve casti, ze je to vyhodnejsie, mozte mi k tomu napisat nieco blizsie? Táto problematika je na PORADe rozoberaná nespočetne krát. Zadaj do vyhľadávania napr. začiatky podnikania ...

Za odpovede Vam uz vopred velmi pekne Dakujem
PS: ak ma niekto podobne skusenosti, budem rad ked sa o ne podeli

odpovede v texte

pozri si napr. aj túto tému :

http://www.porada.sk/t87900-prvy-den-zivnostnikom-d.html
tazba
18.08.08,12:58
vdaka ale tam je skor odpoved na tu moju 2 otazku a mna teraz v tomto obdobi zaujima najviac ta 1. :-)
veronikasad
18.08.08,13:02
vdaka ale tam je skor odpoved na tu moju 2 otazku a mna teraz v tomto obdobi zaujima najviac ta 1. :-)
Na prvú som ti zodpovedala - 65 % platného živ. minima /od 1.7.08 je ŽM 5390sk/

viac sa dočítaš tu :

http://www.porada.sk/t83019-prijem-uchadzaca-o-zamestnanie-od-1-5-2008-a.html
tazba
18.08.08,19:36
dakujem velmi pekne