vitekr
20.08.08,13:40
Dobry den Vsetkym,
chcem Vas poziadat o pomoc\vzor pri zruseni darovacej zmluvy. Vec sa ma tak, ze daovacia zmluva na pozemok sice je podpisana, ale pri zapise do katastra znama zistila, ze nesedia niektore udaje, takze jej odporucili podpisat akysi dodatok o zruseni a aby nanovo podpisali tuto darovaciu zmluvu uz spravnu. Vie mi niekto poradit, alebo zaslat neaky vzor, co taketo zrusenie musi obsahovat?

dakujem za pomoc a za akukolvek radu
Chobot
21.08.08,06:52
Dobry den Vsetkym,
chcem Vas poziadat o pomoc\vzor pri zruseni darovacej zmluvy. Vec sa ma tak, ze daovacia zmluva na pozemok sice je podpisana, ale pri zapise do katastra znama zistila, ze nesedia niektore udaje, takze jej odporucili podpisat akysi dodatok o zruseni a aby nanovo podpisali tuto darovaciu zmluvu uz spravnu. Vie mi niekto poradit, alebo zaslat neaky vzor, co taketo zrusenie musi obsahovat?

dakujem za pomoc a za akukolvek radu

Keďže pravdepodobne zmluva nespĺňala všetky predpísané náležitosti, kataster ju odmietol zapísať. Netreba k tomu písať zrušenie, počkajte, kým vám kataster zmluvu vráti. Jedine keby ste napísali dodatok, ktorým odstránite chyby zmluvy, vtedy by to zapísal.

Treba napísať novú zmluvu, ktorá bude obsahovať všetky náležitosti a tú dať zapísať do katastra.
geronimo13
23.08.08,19:05
záleží na tom aké chyby zmluva obsahuje, ak sú to chyby, ktoré sa môžu opraviť opravnou doložkou alebo dodatkom kataster konanie o návrhu na vklad preruší a účastníkov vyzve na opravu

ak sú chyby "závažné", kataster konanie o návrhu na vklad zastaví a vy si môžete podať nový návrh na vklad a k nemu priložiť tie správne darovacie zmluvy ...

ak nechcete čakať pokiaľ kataster konanie o návrhu na vklad zastaví a toto rozhodnutie nadobudne právoplatnosť a kataster bude môcť rozhodovať o novom návrhu na vklad, dajte si žiadosť o späťvzatie návrhu na vklad (všetci účastníci zmluvy musia vysloviť súhlas), ak to ponáhľa je to najrýchlejšia cesta prevodu nehnuteľnosti
vitekr
24.08.08,05:04
dakujem za rady, urcite ich vyuzijeme