Zavrieť

Porady

zrusenie darovacej zmluvy

Dobry den Vsetkym,
chcem Vas poziadat o pomoc\vzor pri zruseni darovacej zmluvy. Vec sa ma tak, ze daovacia zmluva na pozemok sice je podpisana, ale pri zapise do katastra znama zistila, ze nesedia niektore udaje, takze jej odporucili podpisat akysi dodatok o zruseni a aby nanovo podpisali tuto darovaciu zmluvu uz spravnu. Vie mi niekto poradit, alebo zaslat neaky vzor, co taketo zrusenie musi obsahovat?

dakujem za pomoc a za akukolvek radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vitekr Pozri príspevok
    Dobry den Vsetkym,
    chcem Vas poziadat o pomoc\vzor pri zruseni darovacej zmluvy. Vec sa ma tak, ze daovacia zmluva na pozemok sice je podpisana, ale pri zapise do katastra znama zistila, ze nesedia niektore udaje, takze jej odporucili podpisat akysi dodatok o zruseni a aby nanovo podpisali tuto darovaciu zmluvu uz spravnu. Vie mi niekto poradit, alebo zaslat neaky vzor, co taketo zrusenie musi obsahovat?

    dakujem za pomoc a za akukolvek radu
    Keďže pravdepodobne zmluva nespĺňala všetky predpísané náležitosti, kataster ju odmietol zapísať. Netreba k tomu písať zrušenie, počkajte, kým vám kataster zmluvu vráti. Jedine keby ste napísali dodatok, ktorým odstránite chyby zmluvy, vtedy by to zapísal.

    Treba napísať novú zmluvu, ktorá bude obsahovať všetky náležitosti a tú dať zapísať do katastra.

    geronimo13 je offline (nepripojený) geronimo13

    geronimo13
    záleží na tom aké chyby zmluva obsahuje, ak sú to chyby, ktoré sa môžu opraviť opravnou doložkou alebo dodatkom kataster konanie o návrhu na vklad preruší a účastníkov vyzve na opravu

    ak sú chyby "závažné", kataster konanie o návrhu na vklad zastaví a vy si môžete podať nový návrh na vklad a k nemu priložiť tie správne darovacie zmluvy ...

    ak nechcete čakať pokiaľ kataster konanie o návrhu na vklad zastaví a toto rozhodnutie nadobudne právoplatnosť a kataster bude môcť rozhodovať o novom návrhu na vklad, dajte si žiadosť o späťvzatie návrhu na vklad (všetci účastníci zmluvy musia vysloviť súhlas), ak to ponáhľa je to najrýchlejšia cesta prevodu nehnuteľnosti

    zrusenie darovacej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.