gabikao
27.08.08,14:59
Poradte, ak viete. Mojmu drahemu ponukli robit spravcu siete na gymnaziu, vraj nech si povie, co za to chce. http://forum.rodinka.sk/images/smiles/icon_eek.gif On nema ponatia, zatial robil s pc len ako zdatny samouk, teraz by mu na zaciatku poskytli oni moznost odbornych konzultacii. Tak ak mate nejake info, tak poradte. Dakujem.
Chobot
27.08.08,13:17
Poradte, ak viete. Mojmu drahemu ponukli robit spravcu siete na gymnaziu, vraj nech si povie, co za to chce. http://forum.rodinka.sk/images/smiles/icon_eek.gif On nema ponatia, zatial robil s pc len ako zdatny samouk, teraz by mu na zaciatku poskytli oni moznost odbornych konzultacii. Tak ak mate nejake info, tak poradte. Dakujem.

Nepíšeš v akom regióne, či je to väčšie mesto alebo malé,....

Záleží tiež od zložitosti poč. siete, počtu pripojených PC a pod...

Vo väčších firmách dosahujú platy administrátorov desaťtisíce (20-50 tisíc). je na ňom, ako sa oceňuje. Ale radšej nech skúsi vypýtať viac, na nižšej sume sa môžu dohodnúť počas pohovoru. Možno ani gymnázium nemá neobmedzené množstvo peňazí.

Koľko mal doteraz plat? Nech si vypýta o niečo viac. Ak ti poradím, že nech si vypýta 30 tisíc, možno vedenie gymnázia si pomyslí, že je nejaký pahltný, niekto iný by na ten istý plat povedal, že na admina je to žalostne málo. Takže nedá sa povedať. Treba tiež vychádzať z priemerných platov v regióne.
bobino38
28.08.08,04:54
Mňa by zaujímalo čo všetko musím vedieť aby som mohol takeho správcu siete na gymnáziu robiť.
Martin Mocko
28.08.08,05:24
Mňa by zaujímalo čo všetko musím vedieť aby som mohol takeho správcu siete na gymnáziu robiť.

Najlepšie je vedieť spravovať sieť :D

Niečo o linuxe, niečo o LAN, niečo o IPadresách, niečo o pripojeniach a HW. Prípadne keď sa pani učiteľke namotá kábel od klávesnice na stoličku a vypojí konektor..tak ťa taktiež k tomu zavolajú...
padro
28.08.08,05:33
Najlepšie je vedieť spravovať sieť :D



na gymply mozno ani to netreba :D... myslim ze moze zabudnut aj na plat 20 tis. a nie ze 30:eek: a viac
Martin Mocko
28.08.08,05:37
na gymply mozno ani to netreba :D... myslim ze moze zabudnut aj na plat 20 tis. a nie ze 30:eek: a viac

Myslím si, že keby to dali nejakému 3tiakovi (4ták nech sa pekne učí na maturu)...dali by mu 5tis mes, tak by to veľmi rád robil :cool:

Inak robiť správcu siete na škole..ja osobne by som to nebral. Zabiješ tam polovicu života. Decká ti tak zavíria celú sieť svojimi USBčkami, že budeš preinštalovávať a odvírovať každý týždeň...
padro
28.08.08,05:41
ja ked som chodil na gympel (je tomu sice 5 rokov) tak vacsinou to robili tak 4taci pripadne este rok po skole, a potom odisli.. urcite to nie je nejaky vyznamny job..