AMM
01.09.08,11:25
Zaradila som nakupeny softver do majetku s tym, ze odpisovat ho budeme 2 roky. Účtovné odpisy mi Pohoda rozpočítala správne na 2 roky, ale daňové odpisy rozpočítala na 4 roky. Vie mi niekto poradiť, čo s tým mám robiť?
ekopo
01.09.08,09:27
AMM
01.09.08,09:28
A ešte mám jednu otázku. Mesačný účtovný odpis je 1842,-Sk, ale do denníka mi POHODA každý mesiac hádže účtovný odpis 615,- a daňový 1227,-. Prečo celkový odpis POHODA takto rozpočítava? Je normálne, že daňový odpis rozpisuje po mesiacoch?
zuzugali
05.09.08,18:11
AMM,

Ty si môžeš cez Nastavenie/Globálne nastavenie zvoliť, či chceš účtovať mesačné alebo ročné odpisy. Ak chceš účtovať mesačne účtovné odpisy a nie aj daňové (tieto si zohľadníš na konci roka ako pripočítateľnú, resp. odpočítateľnú položku), stačí, ak si v agende Majetok/Majetok - v záložke "Majetkové operácie" nezadáš predkontáciu pre odpis. Vtedy si urobíš ručne interný doklad - každý mesiac, resp. stačí ak si v prvom mesiaci vytvoríš int. doklad a ten prostredníctvom skratky Ctrl+K skopíruješ, koľko krát potrebuješ. Ale ináč aj postup účtovania odpisov, ktorý ponúka POHODA automaticky je správny.
badar
12.10.09,08:35
Ako v POHODE PU účtuješ tržbu z ERP uhradenú platobnou kartou.
Prosím napíš mi do suk.správy
Vďaka Badar