Zavrieť

Porady

POHODA-odpisy

Zaradila som nakupeny softver do majetku s tym, ze odpisovat ho budeme 2 roky. Účtovné odpisy mi Pohoda rozpočítala správne na 2 roky, ale daňové odpisy rozpočítala na 4 roky. Vie mi niekto poradiť, čo s tým mám robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    A ešte mám jednu otázku. Mesačný účtovný odpis je 1842,-Sk, ale do denníka mi POHODA každý mesiac hádže účtovný odpis 615,- a daňový 1227,-. Prečo celkový odpis POHODA takto rozpočítava? Je normálne, že daňový odpis rozpisuje po mesiacoch?

    zuzugali je offline (nepripojený) zuzugali

    zuzugali
    AMM,

    Ty si môžeš cez Nastavenie/Globálne nastavenie zvoliť, či chceš účtovať mesačné alebo ročné odpisy. Ak chceš účtovať mesačne účtovné odpisy a nie aj daňové (tieto si zohľadníš na konci roka ako pripočítateľnú, resp. odpočítateľnú položku), stačí, ak si v agende Majetok/Majetok - v záložke "Majetkové operácie" nezadáš predkontáciu pre odpis. Vtedy si urobíš ručne interný doklad - každý mesiac, resp. stačí ak si v prvom mesiaci vytvoríš int. doklad a ten prostredníctvom skratky Ctrl+K skopíruješ, koľko krát potrebuješ. Ale ináč aj postup účtovania odpisov, ktorý ponúka POHODA automaticky je správny.

    badar je offline (nepripojený) badar

    badar
    Ako v POHODE PU účtuješ tržbu z ERP uhradenú platobnou kartou.
    Prosím napíš mi do suk.správy
    Vďaka Badar

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.