ffarina
04.09.08,11:05
Mám živnosť, ale dosť vysoké odvody, preto sa rozhodujem o jej zrušení a založení sro. Mám ale jedného zamestnanca cez ÚP.Moja Otázka: musím mať živnosť až do konca vytvoreného pracovného miesta,t.j. 2roky, alebo môžem živnosť zrušiž aj skôr? Kedy je lepšie rušiť živnosť a hneď založiť sro v priebehu roka? Ďakujem.
alicacka
04.09.08,09:20
Skús sa poinformovať na Úrade práce - predpokladám, že oni ti dali nejakú dotáciu. Ale v prípade, ak súčasnú firmu predáš s.r.o-čke, tak by nemal byť problém, lebo ho predávaš aj s pohľadávkami a záväzkami, so zamestnancami atď. V tom prípade aj zamestnanec prejde na sro-čku a pravdepodobne tam budeš môcť ho do-zamestnať do tých 2 rokov. Robí sa to zmluvou o predaji podniku. Nedoporučujem ti to ale robiť samej, ale dať ju urobiť nejakému právnikovi.
ffarina
04.09.08,09:32
Ďakujem, ale som v tomtotsmere ešte laik a preto mám k tomu viac otázok. Môžem?
Danila
04.09.08,09:40
Ďakujem, ale som v tomtotsmere ešte laik a preto mám k tomu viac otázok. Môžem?Cez vyhľadávanie nájdeš určite odpovede na všetky Tvoje otázky. Táto téma tu bola rozoberaná zo všetkých aspektov niekoľkokrát.:)
ffarina
04.09.08,14:14
Ďakujem Danila, ale prihlásila som sa do tejto www len dnes, tak som tu ako mačka vo vode. A ak nechcem urobiť chybu, tak mi neostáva nič iné ako pýtať sa....a v tejto dobe platí pravidlo že, ,,odpoveď ktorá bola platná včera, nemusí byť aj dnes" - isto so mnou súhlasíš.