Zavrieť

Porady

rušenie živnosti

Mám živnosť, ale dosť vysoké odvody, preto sa rozhodujem o jej zrušení a založení sro. Mám ale jedného zamestnanca cez ÚP.Moja Otázka: musím mať živnosť až do konca vytvoreného pracovného miesta,t.j. 2roky, alebo môžem živnosť zrušiž aj skôr? Kedy je lepšie rušiť živnosť a hneď založiť sro v priebehu roka? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Skús sa poinformovať na Úrade práce - predpokladám, že oni ti dali nejakú dotáciu. Ale v prípade, ak súčasnú firmu predáš s.r.o-čke, tak by nemal byť problém, lebo ho predávaš aj s pohľadávkami a záväzkami, so zamestnancami atď. V tom prípade aj zamestnanec prejde na sro-čku a pravdepodobne tam budeš môcť ho do-zamestnať do tých 2 rokov. Robí sa to zmluvou o predaji podniku. Nedoporučujem ti to ale robiť samej, ale dať ju urobiť nejakému právnikovi.

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    Ďakujem, ale som v tomtotsmere ešte laik a preto mám k tomu viac otázok. Môžem?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    ffarina Pozri príspevok
    Ďakujem, ale som v tomtotsmere ešte laik a preto mám k tomu viac otázok. Môžem?
    Cez vyhľadávanie nájdeš určite odpovede na všetky Tvoje otázky. Táto téma tu bola rozoberaná zo všetkých aspektov niekoľkokrát.

    ffarina je offline (nepripojený) ffarina

    žena ffarina
    Ďakujem Danila, ale prihlásila som sa do tejto www len dnes, tak som tu ako mačka vo vode. A ak nechcem urobiť chybu, tak mi neostáva nič iné ako pýtať sa....a v tejto dobe platí pravidlo že, ,,odpoveď ktorá bola platná včera, nemusí byť aj dnes" - isto so mnou súhlasíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.