Bodkas
08.09.08,07:57
Dobrý deň,
prosím o radu- ako mám zaúčtovať OC a odpisy budovy ,ktorá je vlastníctvom obce a v užívaní jú má ZŠ. Obstarávaciu cenu mám na účte 355 na strane DAL a mesačne zaúčtujem odpisy do nákladov a následne na 355 na strane MD znižujem OC o odpisy 355/6** preúčtovaním do výnosov. Problém mám v tom, že vo výkaze Fin 2-04 mi vychádza riadok 31 mínusom a podľa daňováčky by mala byť hodnota plusová. Ak mi vie niekto poradiť, budem rada. Ďakujem.:confused:
AntekaK
08.09.08,10:12
Ahoj, odpisy aj ja účtujem, ako píšeš. Mne pre istotu do výkazu Fin 2-04 účet 355 nedáva, na riadku 31 nemám nič, ale keď sa pozriem do zborníka, stav k 1.1.08 mám mínusový, mesačne sa znižuje o sumu odpisov, ale zostáva mi zostatok mínusový.
Bodkas
08.09.08,16:18
A ako máš nastavený účet 355 v účtovnom rozvrhu? MD alebo Dal? Ja mám MD vtedy je zostatok mínusový a keď ho prestavím na Dal tak vo Fin 2-04 na riadku 31 nemám nič...tak neviem...čo je menšie zlo.Asi to budem riešiť s Daňovým úradom.
kvet
09.09.08,04:52
Pozdravujem,
vo všeobecnosti platí, že hodnoty vo finančnom výkaze Fin 2-04 musia mať kladné hodnoty, s výnimkou tých, kde je to uvedené na príslušnom riadku. Čo sa týka vykazovania zostatku na zúčtovacom účte 355 vo výkaze Fin 2-04, ten sa vykazuje podľa charakteru zostatku, t.j. v prípade obce, ktorá zverila svoj majetok do správy RO alebo PO zúčtovací vzťah má aktívny zostatok, ktorý sa vykazuje na strane MD účtu 355, t.j. v uvedenom výkaze na riadku 31.
U RO alebo PO, ktorá je správcom majetku zvereného zriaďovateľom, zúčtovací vzťah má pasívny zostatok, ktorý sa vykazuje na strane DAL účtu 355, t.j. v uvedenom výkaze sa uvádza na riadku 67. Ido o tzv. zrkadlový obraz účtu 355 medzi zriaďovateľom a RO alebo PO.
Bodkas
09.09.08,06:57
Ďakujem veľmi pekne.