Zavrieť

Porady

Účtovanie odpisov - ZŠ

Dobrý deň,
prosím o radu- ako mám zaúčtovať OC a odpisy budovy ,ktorá je vlastníctvom obce a v užívaní jú má ZŠ. Obstarávaciu cenu mám na účte 355 na strane DAL a mesačne zaúčtujem odpisy do nákladov a následne na 355 na strane MD znižujem OC o odpisy 355/6** preúčtovaním do výnosov. Problém mám v tom, že vo výkaze Fin 2-04 mi vychádza riadok 31 mínusom a podľa daňováčky by mala byť hodnota plusová. Ak mi vie niekto poradiť, budem rada. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AntekaK je offline (nepripojený) AntekaK

    AntekaK
    Ahoj, odpisy aj ja účtujem, ako píšeš. Mne pre istotu do výkazu Fin 2-04 účet 355 nedáva, na riadku 31 nemám nič, ale keď sa pozriem do zborníka, stav k 1.1.08 mám mínusový, mesačne sa znižuje o sumu odpisov, ale zostáva mi zostatok mínusový.

    Bodkas je offline (nepripojený) Bodkas

    Bodkas
    A ako máš nastavený účet 355 v účtovnom rozvrhu? MD alebo Dal? Ja mám MD vtedy je zostatok mínusový a keď ho prestavím na Dal tak vo Fin 2-04 na riadku 31 nemám nič...tak neviem...čo je menšie zlo.Asi to budem riešiť s Daňovým úradom.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Pozdravujem,
    vo všeobecnosti platí, že hodnoty vo finančnom výkaze Fin 2-04 musia mať kladné hodnoty, s výnimkou tých, kde je to uvedené na príslušnom riadku. Čo sa týka vykazovania zostatku na zúčtovacom účte 355 vo výkaze Fin 2-04, ten sa vykazuje podľa charakteru zostatku, t.j. v prípade obce, ktorá zverila svoj majetok do správy RO alebo PO zúčtovací vzťah má aktívny zostatok, ktorý sa vykazuje na strane MD účtu 355, t.j. v uvedenom výkaze na riadku 31.
    U RO alebo PO, ktorá je správcom majetku zvereného zriaďovateľom, zúčtovací vzťah má pasívny zostatok, ktorý sa vykazuje na strane DAL účtu 355, t.j. v uvedenom výkaze sa uvádza na riadku 67. Ido o tzv. zrkadlový obraz účtu 355 medzi zriaďovateľom a RO alebo PO.

    Účtovanie odpisov - ZŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.