RenatkaS
09.09.08,17:47
Ahojte,
prosím poradte mi ako mám posúriť na katastri zápis do LV na základe reklácie - neúplný zápis?
Podané je to tam od júna a nič sa s tým nedeje. Na stránke katasterportal som si vyhladala tú reklamáciu (typ X) a je to v stave "v riešení po lehote". Dopátrať sa tam na nejaké telefónne číslo je hotové umenie, na internete majú samé nefunkčné čísla, nakoniec som cez informácie zohnala jedno jediné číslo ktoré majú uverejnené a tam nikto neberie, stále majú obsadzovací tón. Na maily nereagujú, posielala som už aj na riaditeľa katastra, žiadna odozva. Keby som tam chcela ísť osobne,poriešila by som niečo? Na Seneckom katastri je to niečo otrasné, čaká sa tam niekoľko hodín. Keby som aspoň mala istotu že sa to niekam pohne, ale našim úradom veriť...
Tak čo by ste mi poradili? Mám podať nejakú žiadosť o poskytnutie informácií v akom štádiu riešenia je moja reklamácia? Alebo?
Už som skutočne zúfalá :-(
Budem vďačná za každý názor.
vieroslava
09.09.08,15:51
Doporučujem napísať sťažnosť adresovanú Katastrálnemu úradu v Bratislave, prípadne Úradu geodézie, kartografie a katastra.
RenatkaS
09.09.08,16:02
Existuje na takúto reklamáciu zákonná lehota na vyjadrenie? Napr. pri vklade je to 30 dní, proste niečo o čo sa môžem oprieť aby sa to posúrilo?
Zoltán Kovács
09.09.08,16:16
vieroslava
10.09.08,06:05
Existuje na takúto reklamáciu zákonná lehota na vyjadrenie? Napr. pri vklade je to 30 dní, proste niečo o čo sa môžem oprieť aby sa to posúrilo?
Myslím, že by mali reagovať do 30 dní, ale neviem to ničím podložiť.
Martin Mocko
10.09.08,06:30
Existuje na takúto reklamáciu zákonná lehota na vyjadrenie? Napr. pri vklade je to 30 dní, proste niečo o čo sa môžem oprieť aby sa to posúrilo?

Ohľadom katastra v Senci sa mi už aj snívalo. Odporúčam pevné nervy...a ešte niečo. Skús posielať každý týždeň jednu urgenicu konania...mne to pomohlo. Zistil som, že asi radšej čítajú urgencie ako pracujú. Telefón neskúšaj-tam sa telefóny zásadne nedvíhajú. Tu je moja osobná skúsenosť s nimi:

http://staznosti.sme.sk/cpld/1043/Katastralny-urad-Senec/Za-co-platim-kolky-ak-si-urad-neplni-povinnosti.html

Celý problém je v tom, že oni odsúhlasia vklad v zákonnej lehote (30dní pri normálnom zápise) - ale na list vlastníctva sa to dostane až po polroku...keď sa im zadarí. Takže veľa si nepomôžeš - iba urguj..urguj.

Este jedna téma na pobavenie:

http://www.porada.sk/t89179-lehoty-na-katastri-aky-zakon.html
RenatkaS
10.09.08,08:20
co by v tej urgencii malo byt zahrnute? ako to mam formulovat?
RenatkaS
10.09.08,08:24
a este nieco, mozem tu urcenciu poslat aj doporucene?
Martin Mocko
10.09.08,08:40
a este nieco, mozem tu urcenciu poslat aj doporucene?

Takúto som posielal ja..prípadne si vymysli iný dôvod, prečo to potrebuješ "urýchliť".
A pošli ti doporučene!