Ajuška
10.09.08,15:09
Podelíte sa so mnou o Vaše postupy pri účtovaní (v Omege)vedľajších nákladov pri nákupe tovaru (A)prosím? Často sa mi totiž stáva, že dostanem faktúru (VN) do rúk až po výdaji tovaru zo skladu...
Ajuška
24.09.08,18:24
Nikto nechce prezradiť svoje "ťahy"...:---...oky... tak sa skúsim vyjadriť presnejšie... Nákup tovaru účtujem spôsobom A...131AE/321/AE... faktúru za vedľajšie náklady účtujem rovnako 131AE/321AE - následne je treba vstúpiť do konkrétnej skladovej karty a rozrátať vedľajšie náklady na príslušný tovar... V takomto prípade výdaj tovaru zo skladu je v cene nákupnej navýšenej o vedľajšie náklady...
Ak vyskladním tovar pred rozúčtovaním vedľajších nákladov, odúčtujem ho LEN v obstarávacej cene a po následnom zaúčtovaní vedľajších nákladov mi ich výška šramotí na 131AE...:rolleyes:... Čo s tým viem následne urobiť?
Rozalka
24.09.08,18:45
Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.
Ajuška
24.09.08,18:54
Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.
mimotemyMáš tuším "recept" na všetko...:---... Ak budem týždeň nezvestná, ešte stále som v Tvojej pomôcke (nie že by nebola prehľadná, len som nečakala takéto riešenie a to už riadnu dobu si nad tým lámem hlavu práve preto, že faktúry VON-iek mi vždy chodia neskôr)... si poklad...
ondrejvla
24.09.08,19:19
Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.

Rozálka, škoda, že to nemôžem oceniť, musím pridať aj niekomu inému... - ale toto nemá chybu! Aj ja to takto rozpúšťam ak príde fa neskôr a tovar je už dávno preč, ale takúto polopatistickú tabuľku - to je bomba!
Rozalka
24.09.08,19:33
Vlastička, ďakujem, dúfam, že je pochopiteľná. Ak by si chcela nejakú zmenu, je chránená len kvôli vzorcom, a to enterom.