Zavrieť

Porady

Vedľajšie náklady...

Podelíte sa so mnou o Vaše postupy pri účtovaní (v Omege)vedľajších nákladov pri nákupe tovaru (A)prosím? Často sa mi totiž stáva, že dostanem faktúru (VN) do rúk až po výdaji tovaru zo skladu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Nikto nechce prezradiť svoje "ťahy"......oky... tak sa skúsim vyjadriť presnejšie... Nákup tovaru účtujem spôsobom A...131AE/321/AE... faktúru za vedľajšie náklady účtujem rovnako 131AE/321AE - následne je treba vstúpiť do konkrétnej skladovej karty a rozrátať vedľajšie náklady na príslušný tovar... V takomto prípade výdaj tovaru zo skladu je v cene nákupnej navýšenej o vedľajšie náklady...
    Ak vyskladním tovar pred rozúčtovaním vedľajších nákladov, odúčtujem ho LEN v obstarávacej cene a po následnom zaúčtovaní vedľajších nákladov mi ich výška šramotí na 131AE...... Čo s tým viem následne urobiť?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
    Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
    Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Rozalka Pozri príspevok
    Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
    Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
    Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.
    Máš tuším "recept" na všetko...... Ak budem týždeň nezvestná, ešte stále som v Tvojej pomôcke (nie že by nebola prehľadná, len som nečakala takéto riešenie a to už riadnu dobu si nad tým lámem hlavu práve preto, že faktúry VON-iek mi vždy chodia neskôr)... si poklad...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Rozalka Pozri príspevok
    Väčšine klientov sa nechce zabávať s rozrátavaním VON, naviac ak faktúra VON-iek dôjde až neskôr a nebodaj už aj bol tovar predaný.
    Ajuška, podľa internej smernice "rozpúšťam" rovnakým percentom, aký je pomer VON k OC.
    Ak ti to pomôže, prikladám malú pomôcku.
    Rozálka, škoda, že to nemôžem oceniť, musím pridať aj niekomu inému... - ale toto nemá chybu! Aj ja to takto rozpúšťam ak príde fa neskôr a tovar je už dávno preč, ale takúto polopatistickú tabuľku - to je bomba!

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Vlastička, ďakujem, dúfam, že je pochopiteľná. Ak by si chcela nejakú zmenu, je chránená len kvôli vzorcom, a to enterom.

    Vedľajšie náklady...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.