ala42
10.09.08,22:05
Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...
zalobaba
11.09.08,10:32
Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...

Záleží od formulácie Plnej moci, to že môžeš Návrh podpísať, by tam malo byť uvedené.
vmsux
13.09.08,19:01
Co sa tyka OR ja mam v splnomocneni mimo ineho takyto text:
–podal návrh na zápis Spoločnosti do Obchodného Registra ako aj ostatné úkony spojené s konaním pred obchodným registrom Okresného súdu vo veci registrácie Spoločnosti
Este som splnomocnenie nepouzil, no mam ho pripravene lebo ho asi budem potrebovat coskoro.
chlap
13.09.08,19:05
Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...

Do návrhu na poslednú stranu napíšeš seba a ty to podpíšeš.
ala42
19.09.08,16:06
Ďakujem všetkým za odpovede. Takže mená konateľov som napísala na návrh a na základe plnej moci som ich pred notárom podpísala. O 4 dni som bola pre výpis - je to zapísané.
vmsux
22.09.08,09:06
Ďakujem všetkým za odpovede. Takže mená konateľov som napísala na návrh a na základe plnej moci som ich pred notárom podpísala. O 4 dni som bola pre výpis - je to zapísané.

Dobre vediet.
Inac podpisovy vzor a spolocensku zmluvu u notara podpisali oni? Ci ty so splnomocnenim?
ala42
28.09.08,18:48
Podpisový vzor a spoločenskú zmluvu podpísali u notára v jeden deň aj so splnomocnením pre mňa. Ale dá sa to aj tak, že splnomocnenie Ti podpíšu pred, a Ty už vybavíš všetko za nich.
vmsux
29.09.08,09:57
Podpisový vzor a spoločenskú zmluvu podpísali u notára v jeden deň aj so splnomocnením pre mňa. Ale dá sa to aj tak, že splnomocnenie Ti podpíšu pred, a Ty už vybavíš všetko za nich.

Hm, so splnomocnenim mozem podpisat aj spolocensku zmluvu aj prakticky vsetko, ale podpisovy vzor? to by mali oni sami podpisat, nie? Ci mohol by som ja so splnomocnenim podpisat aj podpisovy vzor niekoho ineho? Da sa to?
silviamb
15.10.08,00:35
Ja som nedavno zakladala jednoosobovu s.r.o. a kedze som sama nemohla ist na OR, tak som to urobila prostrednictvom tretej osoby - navrh som pred notarom podpisala ja, ale v prilohach bolo uvedene splnomocnenie a tam bola uvedena ta "tretia osoba" - cize ona nepodpisovala nic a spolocnost mi na zaklade toho zapisali od OR.
Do casti "tlaciva" tu na porade som to splnomocnenie uz dala, tak hadam niekomu pomoze;)