Zavrieť

Porady

návrh na zápis s.r.o. - podpis

Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    ala42 Pozri príspevok
    Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...
    Záleží od formulácie Plnej moci, to že môžeš Návrh podpísať, by tam malo byť uvedené.

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    Co sa tyka OR ja mam v splnomocneni mimo ineho takyto text:
    –podal návrh na zápis Spoločnosti do Obchodného Registra ako aj ostatné úkony spojené s konaním pred obchodným registrom Okresného súdu vo veci registrácie Spoločnosti
    Este som splnomocnenie nepouzil, no mam ho pripravene lebo ho asi budem potrebovat coskoro.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    ala42 Pozri príspevok
    Konatelia ma písomne poverili - overená plná moc podľa §31 - 33b obč.zákonníka, zastupovaním vo veciach súvisiach so založením s.r.o. Do návrhu na zápis do OR - posledná strana som napísala ich mená. Moja otázka: môžem ten návrh za nich pred notárom podpísať keďže mám plnú moc ? Akceptuje to OR alebo to platí inak ? Ďakujem za radu...
    Do návrhu na poslednú stranu napíšeš seba a ty to podpíšeš.

    ala42 je offline (nepripojený) ala42

    ala42
    Ďakujem všetkým za odpovede. Takže mená konateľov som napísala na návrh a na základe plnej moci som ich pred notárom podpísala. O 4 dni som bola pre výpis - je to zapísané.

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    ala42 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za odpovede. Takže mená konateľov som napísala na návrh a na základe plnej moci som ich pred notárom podpísala. O 4 dni som bola pre výpis - je to zapísané.
    Dobre vediet.
    Inac podpisovy vzor a spolocensku zmluvu u notara podpisali oni? Ci ty so splnomocnenim?

    ala42 je offline (nepripojený) ala42

    ala42
    Podpisový vzor a spoločenskú zmluvu podpísali u notára v jeden deň aj so splnomocnením pre mňa. Ale dá sa to aj tak, že splnomocnenie Ti podpíšu pred, a Ty už vybavíš všetko za nich.

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux
    ala42 Pozri príspevok
    Podpisový vzor a spoločenskú zmluvu podpísali u notára v jeden deň aj so splnomocnením pre mňa. Ale dá sa to aj tak, že splnomocnenie Ti podpíšu pred, a Ty už vybavíš všetko za nich.
    Hm, so splnomocnenim mozem podpisat aj spolocensku zmluvu aj prakticky vsetko, ale podpisovy vzor? to by mali oni sami podpisat, nie? Ci mohol by som ja so splnomocnenim podpisat aj podpisovy vzor niekoho ineho? Da sa to?

    silviamb je offline (nepripojený) silviamb

    silviamb
    Ja som nedavno zakladala jednoosobovu s.r.o. a kedze som sama nemohla ist na OR, tak som to urobila prostrednictvom tretej osoby - navrh som pred notarom podpisala ja, ale v prilohach bolo uvedene splnomocnenie a tam bola uvedena ta "tretia osoba" - cize ona nepodpisovala nic a spolocnost mi na zaklade toho zapisali od OR.
    Do casti "tlaciva" tu na porade som to splnomocnenie uz dala, tak hadam niekomu pomoze

    návrh na zápis s.r.o. - podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.