misin
18.09.08,22:14
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
cloe
18.09.08,20:19
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.

No mne sa zdá, že 3,10 Kčs:)
ondrejvla
18.09.08,20:21
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.

Obyčajné mlieko stálo 2,- Kčs, plnotučné ( červené) stálo 3,10 Kčs.
A žemle 0,20 hal., rascový chlieb 2 kg stál 4,20 Kčs...
A platy boli tiež rozdielne, v r.1967 som mala nástupný plat 800,- Kčs, každý dekrét o zvýšení bol vyšší o 20,- - 30,- Kčs, riaditeľ nám ho priniesol osobne a potriasol rukou.. alebo cestovný lístok na MHD stál 1,- Kčs a bol aj prestupovým - no všeličo bolo úplne inak, aj jazyky sme museli držať pevne za zubami, a keď sme chceli v rokoch 1988-1989 zvýšiť mzdy zamestnancom, museli sme oblizovať kľučky u nadriadeného orgánu, aby nám zvýšil dotácie....
cloe
18.09.08,20:25
vlastička, teda pamäť ti slúži:D
arizona
18.09.08,20:29
3,10 kčs
Stanislav 1975
18.09.08,20:43
Obyčajné mlieko stálo 2,- Kčs, plnotučné ( červené) stálo 3,10 Kčs.
A žemle 0,20 hal., rascový chlieb 2 kg stál 4,20 Kčs...
A platy boli tiež rozdielne, v r.1967 som mala nástupný plat 800,- Kčs, každý dekrét o zvýšení bol vyšší o 20,- - 30,- Kčs, riaditeľ nám ho priniesol osobne a potriasol rukou.. alebo cestovný lístok na MHD stál 1,- Kčs a bol aj prestupovým - no všeličo bolo úplne inak, aj jazyky sme museli držať pevne za zubami, a keď sme chceli v rokoch 1988-1989 zvýšiť mzdy zamestnancom, museli sme oblizovať kľučky u nadriadeného orgánu, aby nám zvýšil dotácie....
Ja len doplním k tomu lístku na mhd- áno, stal 1 kčs a pokuta bola 50kčs a Marsky boli za 5, dalily za 8 a tvrdé, české Sparty za 14 a ešte som miloval Sojove rezy za 1 kčs, za 10kčs bolo 10,hmhm
Stanislav 1975
18.09.08,20:46
A najlepšie na tom mlieku bolo to, že každé tieklo a plná bednička bola vytečeného mlieka
kukučka
18.09.08,23:17
a prvá linka v Kežmarku bola otvorená na Svetový pohár v lyžovaní 1970 a netieklo každé
a kilo kryštálového cukru 7,30 Kčs a hovädzie na polievku 17
damati
19.09.08,04:01
mimotemy
Ach ľudkovia, kde sú tie ceny?
pivko
19.09.08,04:11
mimotemy
Ach ľudkovia, kde sú tie ceny?
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965:D
na porovnanie pridávam príklad:mad::
Viera Klimentová
19.09.08,05:53
Dnes si môžete povedať čo chcete. A pomôže Vám to? Zvýši vám nadriadený za to plat? Ak hľadáte prácu a vo dverách u zamestnávateľa zakričíte a poviete si čo máte na jazyku hneď vás zamestná?
Ak chlieb (rascový) stál 4,20.- Sk, dnes 45.- Sk. Koľkokrát sa zvýšil?! Všetko sa dá takto prepočítať. Nechcem hovoriť o kvalite potravín (gumové rožky). Pamätáte sa na tie chrumkavé a voňavé v tvare skutočného rožteka? Pamätáte sa na mlieko v konvách, predávalo sa po pol litra a litre. Ale nezvarilo sa vám tak ako dnes... A ešte niečo. Sú naše platy v porovnaní s desať násobným zvýšením cien rovnako desaťnásobne vyššie? To len tak na zamyslenie sa. Všetko má svoj rub a j líce.
Leila2006
19.09.08,05:54
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965:D
na porovnanie pridávam príklad:mad::

Nádherné porovnanie, len tie kožené topánky za 36 Kčs sa mi nezdajú, to muselo byť hádam z roku 1920.;) Ale inak je super. Aspoň si staršie ročníky ľahšie zvyknú na nové ceny.
Zitulda
19.09.08,06:08
Však všetko stojí rovnako ako v r.1965:D
na porovnanie pridávam príklad:mad::

Áno, je to pravda, však aj v telke hovoria, že koľko korún platíme teraz, toľlo zaplatíme aj keď bude me mať euro. A za našou korunou budeme možná ešte veľmi smútiť. No určite nie Tí - " zo smotánky " s príjmami za mesiac nad 65 - 100 tis. Sk. Ale čo dôchodcovia s mesačným dôchodkom ani nie 10 tisíc Sk?!!! Tým zostane len :mee:
A takto sa bude koncom roka 2008 lúčiť naša koruna.
Zitulda
19.09.08,08:11
Nádherné porovnanie, len tie kožené topánky za 36 Kčs sa mi nezdajú, to muselo byť hádam z roku 1920.;) Ale inak je super. Aspoň si staršie ročníky ľahšie zvyknú na nové ceny.

Nemôžem celkom súhlasiť s cenou topánok, iba za predpokladu, že to boli detské ja som kúpila dcérke keď začala chodiť (1973) topánky za 36.-Kčs. Naozaj boli z pravej kože vrch aj podrážka. V strede podrážky na spodnej bola gumová protišmyková vložka v tvare slzičky. Len farbu mali tmavo modrú. Minulého roku som v predajni s obuvou videla tie isté topánočky ale cena bola zarážajúca stáli 965.- Sk. Ale na ujasnenie pánska košela vynikajúcej kvality popelínová stála 65.- Sk. Z mnohých takýchto košiel pred troma rokmi moja dcéra ušila nádherné blúzky, ktoré sú krásne aj teraz.
Leila prosím ako si myslela poslednú vetu? :confused: Tie topánky majú obuté na foto moje deti, ako pol a troj ročné.
arizona
19.09.08,08:22
Táto téma už speje k tomu, aby sa zlúčila do kopy s témou:
http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html

...čo vy na to?
Viera Klimentová
19.09.08,08:59
Chvíľku to pobaví, ale už od 1. januára nastane "vytriezvenie" a ľudia si všimnú za číslami aj novú menu a nastane veľké sklamanie - ceny európske, platy naše!!!
Tweety
19.09.08,09:10
Chvíľku to pobaví, ale už od 1. januára nastane "vytriezvenie" a ľudia si všimnú za číslami aj novú menu a nastane veľké sklamanie - ceny európske, platy naše!!!
A zase tú budú ceny ako za izmu.
feron
19.09.08,09:26
Nízkotučné mlieko v hnedých sáčkoch stálo tuším 90hal. a nik ho nechcel kupovať, teraz sa ním nalievajú mnohí...
Zitulda
19.09.08,09:52
Táto téma už speje k tomu, aby sa zlúčila do kopy s témou:
http://www.porada.sk/t62705-stare-zlate-casy.html

...čo vy na to?

Máš úplnú pravdu arizonka ja som veľmi zvažovala či dať príspevok tu, nakoľko sú to dve príbuzné témy. Len neviem, či by sme tým nežaťažovali veľmi Richarda on tej práce má neúrekom. Ale som za
Viera Klimentová
19.09.08,09:57
Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
evina
19.09.08,10:09
Too Misin:
A kto vyhral, manželka ?:D
bobino38
19.09.08,10:19
Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
..kto vám všetkým kázal štrngať kľúčmi 17.11.1989?:-) veď toto ste chceli, či nie?
DanielaSL
19.09.08,10:35
V jednej knihe som čítala, že človek by mal žiť tak, ako keď pozoruje ako pracujú lodné komôrky. Teda žiť pre tento deň. Zatvoriť dvere za sebou, zatvoriť pred sebou a naplno prežiť iba tento deň. Kto tak nežije, vyrába si zbytočné stresy. A tak si myslím, škoda je plakať za tým čo bolo a zamýšľať sa nad tým, či sme to chceli..a zbytočné je báť sa toho, čo bude.
Apropo...nechcel tu náhodou zadávateľ otázky vyvolať zase nejakú búrlivú diskusiu ?
Lebo aby toto bol vážny spor v mojom manželskom živote....:rolleyes::)
Viera Klimentová
19.09.08,10:35
Keby som bola štrngala kľúčami, ako píšeš, nedovolila by som si takéto komentáre.
Viera Klimentová
19.09.08,10:39
Súhlasím, z abolútne banálneho problému, sme skutočne na pokraji búrlivej diskusie. Verím, že po konštatovaní, že mlieko stálo 3,10 Ksč. Bude v domácnosti opäť pokoj a naša diskusia už stratí pôvodný zmysel.
bobino38
19.09.08,10:46
...ľudia sú aktívni len do tej chvíle, pokiaľ necítia odpor:-)
lenka03
19.09.08,11:08
Aj mne sa zdá, že stálo 3,10 Kčs. A naozaj veľa z nich v sáčkoch tieklo a veľakrát som kúpila aj skysnuté...
feron
19.09.08,11:18
V jednej knihe som čítala, že človek by mal žiť tak, ako keď pozoruje ako pracujú lodné komôrky. Teda žiť pre tento deň. Zatvoriť dvere za sebou, zatvoriť pred sebou a naplno prežiť iba tento deň. Kto tak nežije, vyrába si zbytočné stresy. A tak si myslím, škoda je plakať za tým čo bolo a zamýšľať sa nad tým, či sme to chceli..a zbytočné je báť sa toho, čo bude.
Apropo...nechcel tu náhodou zadávateľ otázky vyvolať zase nejakú búrlivú diskusiu ?
Lebo aby toto bol vážny spor v mojom manželskom živote....:rolleyes::)
Kedysi sa varilo na trojnožke na otvorenom ohni, ľudia nemuseli platiť plyn či elektriku. Na trojnožke sa dá variť aj dnes a predsa drvivá väčšina ľudí varí na plyne, aj keď je to drahšie. Niekedy objektívne hodnotenie problému nie je na zahodenie.
Viera Klimentová
19.09.08,11:54
Nemyslím si to. To sú zbabelci. Vychádzam z prirodzenej reakcie - každá akcia vyvoláva reakciu. Teda aj každá aktivita musí počítať s prirodzeným odporom.
Leila2006
19.09.08,16:45
Nemôžem celkom súhlasiť s cenou topánok, iba za predpokladu, že to boli detské ja som kúpila dcérke keď začala chodiť (1973) topánky za 36.-Kčs. Naozaj boli z pravej kože vrch aj podrážka. V strede podrážky na spodnej bola gumová protišmyková vložka v tvare slzičky. Len farbu mali tmavo modrú. Minulého roku som v predajni s obuvou videla tie isté topánočky ale cena bola zarážajúca stáli 965.- Sk. Ale na ujasnenie pánska košela vynikajúcej kvality popelínová stála 65.- Sk. Z mnohých takýchto košiel pred troma rokmi moja dcéra ušila nádherné blúzky, ktoré sú krásne aj teraz.
Leila prosím ako si myslela poslednú vetu? :confused: Tie topánky majú obuté na foto moje deti, ako pol a troj ročné.

Vysvetlím. Samozrejme , že myslela som to ironicky, ale ma to tak spontánne napadlo, keď som videla tie rovnaké nominálne hodnoty. Že kto tak nostalgicky spomína na ceny, aké boli za hlbokej totality, tak to bude mať podobné, len v eurách. A väčšinou sa pochopiteľne jedná práve o tie staršie ročníky.
Stanislav 1975
19.09.08,18:44
Kvalita spotrebného tovaru, elektroniky a pod. išla podstatne dopredu, tam sa ceny ceľmi porovnávať nedajú. Ale!!! Potraviny - chlieb, pečivo, mäso a ovocie - ich ceny a kvalita sú už "nenávratne preč. Že neboli banány a mandarínky?, - dnes sú - ľudia sa hrabú v mokrých krabiciach a domov si prinesieme navonok krásne, ale vo vnútri "napadnuté" ovocie. Nie je to ponižujúce? Týka sa to aj krásne vyzerajúcich jabĺk. Všeličo by sa dalo z potravín ešte prirovnať. Naše staré klasické jedlá starých mám a rodičov boli zdravé a to sa už len ťažko vráti.
Vierka, tak s týmto s tebou absolutne súhlasím- aj mne sa zdá, že chlieb je za 2 dni plesnivý, rožky gumené a pod., a to nehovorím o geneticky upravených jogurtoch, ktoré majú trvanlivosť mesiac- tam musí byt svivstva, keď má jogurt mesačnú trvanlivosť...
ondrejvla
19.09.08,20:09
Súhlasím, z abolútne banálneho problému, sme skutočne na pokraji búrlivej diskusie. Verím, že po konštatovaní, že mlieko stálo 3,10 Ksč. Bude v domácnosti opäť pokoj a naša diskusia už stratí pôvodný zmysel.

No neviem, ale myslím, že členské bolo 10% z hrubej mzdy...:mee:
Iši
19.09.08,21:20
V rozhlase prednedávnom uvádzali, že v Rakúsku ten, kto má menej ako 900 Euro, je chudobný a vo Viedni majú lacnejšie obchody, ale čo robiť s 270 Euro?
Zitulda
19.09.08,22:25
V rozhlase prednedávnom uvádzali, že v Rakúsku ten, kto má menej ako 900 Euro, je chudobný a vo Viedni majú lacnejšie obchody, ale čo robiť s 270 Euro?

Do tých 270 Eur bude mať veľmi veľa našich dôchodcov. A čo ľudia na podpore, prípadne pracujúci za minimálnu mzdu. To bude Slovensko na prvom mieste v chudobe ak sa nezoberú do úvahy celebriťi :) a elita spoločnosti. Veď už vedieme prim v počte nehodovosti na cestách pred Rumunskom a Českom. Kde je potom sľubované "druhé Švajčiarsko?" No určite si niekoľko bude nažívať v luxuse možná že v takom, ako je v prílohe. Nefandila som ko....zmu, ale nefandím ani tvrdému bezcitnému ka......zmu.
kmdanila
20.09.08,03:16
Do tých 270 Eur bude mať veľmi veľa našich dôchodcov. A čo ľudia na podpore, prípadne pracujúci za minimálnu mzdu. To bude Slovensko na prvom mieste v chudobe ak sa nezoberú do úvahy celebriťi :) a elita spoločnosti. Veď už vedieme prim v počte nehodovosti na cestách pred Rumunskom a Českom. Kde je potom sľubované "druhé Švajčiarsko?" No určite si niekoľko bude nažívať v luxuse možná že v takom, ako je v prílohe. Nefandila som ko....zmu, ale nefandím ani tvrdému bezcitnému ka......zmu.


A najhorší je ten kurv..zmus, ten prežije aj tam,aj tam.
bobino38
22.09.08,03:53
Nemyslím si to. To sú zbabelci. Vychádzam z prirodzenej reakcie - každá akcia vyvoláva reakciu. Teda aj každá aktivita musí počítať s prirodzeným odporom.
akosi nepochopené, ty si čo robila v 89-tom?..ak si neštrngala a bola si proti takprečo si ak si bola teda aktívna a nie zbabelá nezorganizoval niečo :-) ty komunistka bola, isto:-)
Viera Klimentová
22.09.08,04:31
akosi nepochopené, ty si čo robila v 89-tom?..ak si neštrngala a bola si proti takprečo si ak si bola teda aktívna a nie zbabelá nezorganizoval niečo :-) ty komunistka bola, isto:-)

Bobino, neviem koľko si mal rokov v r. 1989, neviem ako si prežíval tento rok ty, ale ja o svojom konaní a postoji v tom období, môžem dnes písať a hovoriť s čistým svedomím. Všetko je treba chápať v určitých súvislostiach a kto študuje históriu a má aspoň aké - také vedomosti z politiky, i ten, kto vie prečo je na svete (aj u nás) nespravodlivosť, predpokladal vývoj po r. 1989. len jedna prozaická otázka - vieš ako sa môže človek dostať poctivou prácou k miliónom (okrem výhry, dedičstva, či reštitúcií...) Za svojim názorom som si stála vtedy - verejne, a stojím aj dnes - verejne. Problém je len v tom, že takýto názor nebol "populárny" ani vtedy a nie je ani dnes.
bobino38
22.09.08,07:30
Bobino, neviem koľko si mal rokov v r. 1989, neviem ako si prežíval tento rok ty, ale ja o svojom konaní a postoji v tom období, môžem dnes písať a hovoriť s čistým svedomím. Všetko je treba chápať v určitých súvislostiach a kto študuje históriu a má aspoň aké - také vedomosti z politiky, i ten, kto vie prečo je na svete (aj u nás) nespravodlivosť, predpokladal vývoj po r. 1989. len jedna prozaická otázka - vieš ako sa môže človek dostať poctivou prácou k miliónom (okrem výhry, dedičstva, či reštitúcií...) Za svojim názorom som si stála vtedy - verejne, a stojím aj dnes - verejne. Problém je len v tom, že takýto názor nebol "populárny" ani vtedy a nie je ani dnes.
Ja len píšem o tom, že darmo už teraz plakať, keď väčšina chcela v tom období zmenu, a tá prišla, ten vývoj v ekonomike nevedel nik predpokladať, čo sa vždy dá aj v takých prelomových rokoch a hlavne revolučných predpokladať´ako píšeš:-)...teba len štve, že si sa nedostala k miliónom ako iní?...bohatí boli aj za totáča, len si o tom nevedela.
jaros5
22.09.08,07:50
Dobry vecer prajem,
prosim poradakov o pomoc. S manzelkou mame po rokoch manzelstva prvy vaznejsi spor - nemozeme sa zhodnut na tom, kolko stal liter plnotucneho mlieka za sociku. Polotucne v modrych sackoch jasne - 2 Kcs, ale cervene plnotucne? Nase ceny sa lisia sice len o 10 hal., ale i tak nikto nechce ustupit. Mohli by ste uviest, ci stalo 3,20, alebo 3,10 Kcs? (cena na konci sociku)
Vopred dakujem, za vyriesenie tichej domacnosti!!!

P.
mimotemy
:confused: M a ť - t a k - t v o j e - p r o b l é m y ! :)
Viera Klimentová
22.09.08,09:00
Ja len píšem o tom, že darmo už teraz plakať, keď väčšina chcela v tom období zmenu, a tá prišla, ten vývoj v ekonomike nevedel nik predpokladať, čo sa vždy dá aj v takých prelomových rokoch a hlavne revolučných predpokladať´ako píšeš:-)...teba len štve, že si sa nedostala k miliónom ako iní?...bohatí boli aj za totáča, len si o tom nevedela.

Je úžasné, ako vieš čo ma štve. Silou mocou ma pasuješ niekde, kde chceš ty sám. Som spokojná s tým, čo mám poctivo zarobené.
Bohatí boli, sú a aj budú odvtedy ako vznikla deľba a privlastňovanie si práce iných. Také sú žiaľ zákony ľudskej spoločnosti. Len nie vždy sa dalo vo veľkom nadobúdať majetok takým podvodným a beztrestným a hlavne nekontrolovateľným spôsobom ako dnes.
bobino38
22.09.08,09:22
Je úžasné, ako vieš čo ma štve. Silou mocou ma pasuješ niekde, kde chceš ty sám. Som spokojná s tým, čo mám poctivo zarobené.
Bohatí boli, sú a aj budú odvtedy ako vznikla deľba a privlastňovanie si práce iných. Také sú žiaľ zákony ľudskej spoločnosti. Len nie vždy sa dalo vo veľkom nadobúdať majetok takým podvodným a beztrestným a hlavne nekontrolovateľným spôsobom ako dnes.
Nechápem, čo sa rozčuluješ:-) božie mlyny melú pomaly a už predsa pekne sedia ľudia ako napr. Fruni a spol, a na každého dojde, na tých šikovnejších neskoršie a na tych menej šikovných skôr, a nám ostáva len sa na to kukať a nadávať.
jaros5
22.09.08,09:31
Myslím, že zadávateľ témy dosiahol svoje; vyprovokovať, brnknúť na city a teraz sa pekne baví pri čítaní príspevkov (ak ich vôbec číta);;)

10 halierov !!! :eek:...a vraj prvý vážnejší spor !!!! ...dakujem za vyriešenie tichej domácnosti ....:D
bobino38
22.09.08,09:32
Myslím, že zadávateľ témy dosiahol svoje; vyprovokovať, brnknúť na city a teraz sa pekne baví pri čítaní príspevkov (ak ich vôbec číta);;)
ved na to je porada aby sme sa tu bavili:-)
cactus
22.09.08,09:37
Myslím, že zadávateľ témy dosiahol svoje; vyprovokovať, brnknúť na city a teraz sa pekne baví pri čítaní príspevkov (ak ich vôbec číta);;)


ved na to je porada aby sme sa tu bavili:-)


súhlasím s jaros5, pretože misin zadal tému a mal by si ju sám moderovať, ale nie aby sa tu viacej neukázal. http://www.porada.sk/images/icons/icon13.gif
Viera Klimentová
22.09.08,10:34
ved na to je porada aby sme sa tu bavili:-)

Myslím si, že porada je na to, aby sme si pomohli radou jeden druhému. Vymenili si skúsenosti, či názory. Neprovokovali sa vzájomne a tolerovali aj názory iných. "Baviť sa " na názoroch iných a urážať sa, nie je cieľom tejto porady. Aspoň tak sa s nažím k porade pristupovať ja osobne a väčšina na tejto stránke.
buchač
13.01.11,18:32
Ja len doplním k tomu lístku na mhd- áno, stal 1 kčs a pokuta bola 50kčs a Marsky boli za 5, dalily za 8 a tvrdé, české Sparty za 14 a ešte som miloval Sojove rezy za 1 kčs, za 10kčs bolo 10,hmhm

...hej mladý ...:D:---:D

Marsky boli aj za 4 Kčs ...
Sparty si mal na výber ....
- tzv. mäkké , zo Spišskej Belej boli za 8 Kčs ...bežne k dostaniu ...
- tzv,. tvrdé , z Kutnej Hory boli síce tiež za 8 Kčs , ale dostal si ich len v lepších podnikoch za 8,80 Kčs , alebo pod pultom ...

Odrezky , " odpad " z týchto cigariet , SPARTA , sa používali na plnenie cigariet bez filtra DETVA ...;)
misoft
13.01.11,18:34
sa používali na plnenie cigariet bez filtra DETVA ...
Ja som ich volal Nezábudky - aby si nezabudol z nich ťahať :D:D:D

Stano - skoč si do socialistického obchoďáku:
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.aspx?y=ekonomika/od.htm
buchač
13.01.11,18:36
Kedysi sa varilo na trojnožke na otvorenom ohni, ľudia nemuseli platiť plyn či elektriku. Na trojnožke sa dá variť aj dnes a predsa drvivá väčšina ľudí varí na plyne, aj keď je to drahšie. Niekedy objektívne hodnotenie problému nie je na zahodenie.

...aj sa varí ...a si IN vtedy , čávo veliký , keď na chalupe , chate ...v prírode bohový guláš navaríš ...;):---:D
Rozalka
13.01.11,18:37
Ja len doplním k tomu lístku na mhd- áno, stal 1 kčs a pokuta bola 50kčs a Marsky boli za 5, dalily za 8 a tvrdé, české Sparty za 14 a ešte som miloval Sojove rezy za 1 kčs, za 10kčs bolo 10,hmhm

Ja si pamätám tvrdé české Sparty za 12 (v Horskom parku predával vrátnik).
Astry po 2,20 (ale len desať v balení)
Olympia 6