Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
hanelie Pozri príspevok
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:

slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Hanelie, presne si pamätám tie roky, mastné i horčicové fajn chleba - také dobré čierne, ešte aj teraz cítim jeho chuť na jazyku....hm.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

hanelie Pozri príspevok
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:

slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
... a čo je to teda "BETÁLNA"? Tiež to nepoznám.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a čo je to teda "BETÁLNA
dnešné deti používajú slovo SUPROVÁ, ale betálna je viac - čiže niečo úžasné,
mastné i horčicové fajn chleba - také dobré čierne
na poli sme si opekali kukuricu - tak fajnovo do čierna, po konzumácií sme boli na nerozoznanie od kominára, kukuricu sme si "požičali" z poľa /našťastie ešte nebol farmársky zákon/ priniesť zemiaky z domu sa rovnalo hrdinskému činu...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nedávno som môjmu 14-ročnému synovi zapotila, že v jeho veku sme sa na ulici hrávali "pán kráľ, koľko je hodín ?" alebo že sme chytali chrústov (to on ani netuší čo to je) a hádzali ich chlapcom za gumy na teplákoch. Myslím, že to ešte nerozchodil ....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Chobot Pozri príspevok
... a čo je to teda "BETÁLNA"? Tiež to nepoznám.
Môj preklad. Betálna = akurátna, "špicová", super, .... Ak použiješ napr. výraz brutálne dobrá torta tak je to skoro zhodné s betálna torta.
Už tu máme jednu tému na staré dobré časy dobre rozbehnutú. Neviem ju však nájsť, pretože si nepamätám jej názov.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evka pomôžem , asi toto je myslená téma

http://www.porada.sk/t15458-ludia-pa...t=Pam%E4t%E1te
1 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
kino pre deti bolo za 1 korunu a pre dospelých 3 all 5 Kčs... + perdo 1 Kčs - to bolo takmer povinné robiť - veľké bubliny a čo najväčší prásk...
a zemiakový cukor
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

hanelie Pozri príspevok
kino pre deti bolo za 1 korunu a pre dospelých 3 all 5 Kčs... + perdo 1 Kčs - to bolo takmer povinné robiť - veľké bubliny a čo najväčší prásk...
a zemiakový cukor
Žuvačky Pedro za 1 Kčs si pamätám, bol na nich taký mexičan v klobúku. A Sevak boli mentolové a boli za 2,50 Kčs.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ach kde sú tie časy , keď sme za napr.2 koruny kúpili 1 liter mlieka , za 0,30 1 ks rožok a paradajky za 3 koruny a papriku za 4-5-6 korún kg
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Chobot Pozri príspevok
Žuvačky Pedro za 1 Kčs si pamätám, bol na nich taký mexičan v klobúku. A Sevak boli mentolové a boli za 2,50 Kčs.

A boli ešte také žuvačky s káčerom Donaldom, aj tie stáli 2,50 Sk.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a hrali sme guličky do jamky, boli hlinené, ale my sme hrali so sklenenými, lebo neďaleko bol Skloplast a niektorí z rodičov tam pracovali /ťahá sa z toho sklenené vlakno/ túto hru sme doslova milovali, potom sme hrali krvavé poleno, alebo remeslá - to bola tiež super hra,
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a hoci sme bývali v meste, chodila som husy pásť, strašne som sa hanbila, decká sa mi vysmievali, že vraj sme sedláci...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Ja keď začnem tak nostalgicky spomínať, čo bolo za mojích detských čias,
napr. Hořické trubičky za 1,50 Kčs, Dubčekové rohlíky..., tak môj syn sa ma len opýta "a elektrika už bola, keď si bol malý?". No nezabili by ste ho
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
marek15 Pozri príspevok
Ja keď začnem tak nostalgicky spomínať, čo bolo za mojích detských čias,
napr. Hořické trubičky za 1,50 Kčs, Dubčekové rohlíky..., tak môj syn sa ma len opýta "a elektrika už bola, keď si bol malý?". No nezabili by ste ho
Tie dubčekové rohlíky boli super , chrumkavé .....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... aj ja sa pamätám, dokonca aj na to, že mastný chleba s cibulou alebo s cukrom, ktorý sme dostali od susedky mi vtedy lepšie chutil, ako obed čo pripravila doma mama... Dodnes neviem, prečo to tak bolo.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
raz neviem pochopiť, prečo nám chutili viac susedové jabĺčka, keď sme aj my mali doma
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zita5 Pozri príspevok
Evka pomôžem , asi toto je myslená téma

http://www.porada.sk/t15458-ludia-pa...t=Pam%E4t%E1te
Presne tá Zitka. Ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Som si z nostalgie kúpila na jarmoku "Krumpľový cukor" - pol pekne zabalený - asi taká veľkosť, ako sme si kupovli za 20 halierov. Stál 22.- Sk a jesť sa to nedalo!
Neviem, či to bolo tou banánovou príchuťou, alebo to ani vtedy nebolo bohviečo, len na výber (a ešte za 20 hal) toho veľa nebolo.
0 0
bulnova bulnova

bulnova je offline (nepripojený) bulnova

A čo ták šumienka vo dvoch kockách - pošúchať, oblízať? Pendrek, gumový had
a tie pôvodné princezky?
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
motokáry - spodok zo starého kočára a pár dosák na sedenie
fazulkáče - jáj, ale to štípalo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať