Zavrieť

Porady

Staré zlaté časy...

sprievodca CR Rakúsko,
K otvoreniu tejto témy ma inšpirovala táto veta:
Rýchlu trasenú tortu mám vyskúšanú a je BETÁLNA
slovíčko betálna som naposledy použila prednedávnom pred dcérkou, /21/
ale musela som jej vysvetľovať čo to slovo znamená - nikdy ho nepočula.
Pamätáte si ešte na svoje detstvo a mladé roky, vy /my/ skôr narodení, keď sme s mastným chlebom s cibuľou alebo niektorí aj hrubo posypaným cukrom vzali bicykel, ktorému sme hovorili rakva, odviezli sme sa na ňom aj traja, celý deň nás nebolo, vonku sme šantili do tmy, samozrejme sme po príchode domov dostali preventívnu bitku /najčastejšie remeňom za to, že sme o sebe nedali počas celého dňa vedieť....
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Hodnota peňazí je relatívna:
Tisícka o ktorej nevie manželka má podstatne vyššiu hodnotu ako tá o ktorej vie.*
Nie je dôležité pracovať. Dôležité je informovať iných, že pracujeme.
*
Podľa niekoho je najrýchlejšia na svete myšlienka, podľa iného zase
svetlo.
Ja som však prišiel na to, že je to hnačka!
Skôr, než som stačil pomyslieť a zasvietiť ...*
Niektoré charaktery sú nezlomné, lebo sú pružné.
*
Niektoré brzdy si myslia, že sú záchranné.*
Výkričník, ktorý zmäkol, stane sa otáznikom.
*
Viete, čo je paradox?
Že táto hnusná doba sa bude za pár rokov volať staré dobré časy!*

Na svojich chybách sa človek učí, na cudzích si buduje kariéru.
*
Chceš si žiť ako prasa v žite? Buď sviňa!*
Keby boli muži takými dokonalými milencami, ako to o sebe hovoria, nemali by ženy čas ani sa učesať.
*
Všetci chcú vaše dobro. Nedajte si ho vziať!*
Riaditeľ je človek, ako každý iný. Lenže o tom nevie.
požičané z témy srandičky
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Ach kde sú tie časy , keď sme za napr.2 koruny kúpili 1 liter mlieka , za 0,30 1 ks rožok a paradajky za 3 koruny a papriku za 4-5-6 korún kg
a do školy sme chodili v teplákoch a hrávali sa pigu a aj "žandar zbuj" a
paličkou sme si kotúľali koleso od bicykla a čakali na drotára - harčky drutovac ...........
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Všetci chcú vaše dobro. Nedajte si ho vziať!*
Riaditeľ je človek, ako každý iný. Lenže o tom nevie.
viete čo pánbožko nadelil najspravodlivejšie? ROZUM, každý si myslí, že ho má dosť
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a do školy sme chodili v teplákoch a hrávali sa pigu a aj "žandar zbuj" a ipaličkou sme si kotúľali koleso od bicykla a čakali na drotára - harčky drutovac ...........
ejha, toto budú voľáke staršie staré dobré časy, toto nepamätám
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
bulnova Pozri príspevok
A čo ták šumienka vo dvoch kockách - pošúchať, oblízať? Pendrek, gumový had
a tie pôvodné princezky?
a nielen oblízať, ale dobre napľuť
0 0
klarissa klarissa

klarissa je offline (nepripojený) klarissa

A lízali sme vitacit za 1,90, celé huby sme mali červené
1 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Zita5 Pozri príspevok
Ach kde sú tie časy , keď sme za napr.2 koruny kúpili 1 liter mlieka , za 0,30 1 ks rožok a paradajky za 3 koruny a papriku za 4-5-6 korún kg

A teraz taketo sumy budeme poznat, sice nie s koncovkou KČS ale EUR.. aj to bude nostalgia..
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
a v škole sme si museli pravidelne takým hnusným kyslým roztokom čistiť povinne zuby, dodnes neviem, aký to malo význam, pravidelne nám rodičia dávali na lyžičke rybí tuk bŕŕŕ
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
McMarti Pozri príspevok
A teraz taketo sumy budeme poznat, sice nie s koncovkou KČS ale EUR.. aj to bude nostalgia..

No vidíš a to ma ani nenapadlo .
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Aj energit bol fajny a ešte romance za 0,70 a romanety za 0,60. Nehovoriac o tureckom mede za 0,40. Joj a v korunách to bolo. Fakt teraz to tolko bude len v EUR.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

A kvinťákové korčule
A žuvačka z čerstvých pšeničných zŕn

A to "zemiakové cukrové" dnes ho už také nevedia urobiť. Bývalo také jemnejšie, konzistencia ako krieda s maslom. Dalo sa ľahšie hrýzť aj odlamovať. Bolo ružové, žlté a biele. Tabuľa za 1,- Kčs, mala 5 tabuliek po 20 halierov. Utekala som s päťdesiatnikom do obchodu na rožok a 1 tabuľku zemiakového cukrového. Túto kombináciu som milovala. Dnes je také strašne tvrdé, že sa nedá ani ulomiť a tá chuť? Hmm, nejaká divná, taká umelá.

A brauza v kostkách? Jáj, paráda. Napľuť, pošúchať a olízať penu. Nič lepšie som od toho nepoznala aj keď som mala jazyk úplne vypálený. No neviem, či by mi dnes chutilo pľuť do šumienky.

A keď prišiel na pole prvý samoväz celá dedina sa utekala pozerať. Dodnes si pamätám na ten užasnutý pocit.
Naposledy upravil Kazu : 11.10.07 at 14:00
0 0
Liptáčik Liptáčik

Liptáčik je teraz online Liptáčik

Bože, ľudkovia, koľko spomienok sa mi vyrojilo v hlave počas čítania príspevkov. Je mi z toho pekne smutno. Dnešné deti vedia s PC oveľa viac, ako ja, ale o gulčkách a jamke a mnohých iných veciach nevedia. Ozaj, na čo budú spomínať?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
A čo poviete na takú ozajstnú nugátovú pochúťku z nášho detstva? To bolo čosi, nie ako dnes, má umelú chuť a cítiť z nej len margarín.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
dcérka mi hovorí, že 70 a 80 roky museli byť fantastické najmä kvôli móde, všetci sme nosili rovnaké oblečenie, účesy /dnes sa nosí všetko od mini až po maxi a nemá to ten punc doby/
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Topili sme celuloidové pravítka na lyžičke a mali sme z toho očká na prstene. A chodili sme oškrabávať karbid z krížov na cintoríne. Chalani s tým potom "ráchali".
A mobil? Špagát a dve škatuľky od "vixu".
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja som patrila medzi "výkvet". Bola som vždy trestaná v škole za útoky papierovými guličkami cez versatilku.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
mysimis Pozri príspevok
A boli ešte také žuvačky s káčerom Donaldom, aj tie stáli 2,50 Sk.
Áno, áno, a mali vo vnútri kreslený vtip, ktoré sa zbierali. Inak brali sme ich ako drahé. Neviem koľký ročník je Kazu, ale mi sme o mobiloch nechyrovali. No ale neviem zabudnúť, že keď v telke letel Winetou a Sandokan, ako sme leteli zo školy do nášho, v meste jediného foto, kde predávali čiernobiele fotky po 3 koruny. A to sa aj stalo, že niekedy sa neušli. Ešte ma napadajú tie šory v obuve na tašku, ktorú sme volali "skladačka".
1 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Pripajam mudru vecicku
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

a kto pamata žobradlá obaly od plynovych masiek sme nosili ako škol. tašku. a ako sme si davali do kolesa na bicykli viečko od milačika a to tak rapotalo ako traktor. kopali sme obrovske podzemne bunkre a kladli tam ohne a marsky za 4 kčs :-))))
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Staré dobré časy, keď Sparty boli za 8 Kčs, a nie ako teraz za 65,-
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať